Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AmaD

"Nie daj się nabrać"

Polecane posty

jak dla mnie NDSN jest dosyc fajne,ale... no wlasnie. nie podoba mi sie przesadne mieszanie z blotem monitorow/kart graficznych,ktore nie spodobaly sie autorowi tekstu. np taki radeon 9200 - w jednym z ostatnim numerow napisane bylo,iz jest on kiepski,nie daje sobie rady itp itd... a ja chyba mam jakiego zhackowanego, bo owego radka posiadam i jestem z niego bardzo zadowolony. przy mojej konfiguracji kompa /p4 2,67 ghz,512 ddr,msi cos tam :D -pl gl i owy radeon 9200 od gigabyte'a z 64 mb ddr pamiecia / w ET na normalnych ustawieniach posiadam 70-125 fps, a w HL2 oraz CS:S na ustawieniach low/med 50-75 fps... czy to jest zle? wg mnie nie, wrecz przeciwnie. byc moze khedron powinien sie przestac pastwic ?:D poza tym,jest ok :)

P.S. - odnosnie monitorow lcd. takowy tez posiadam /lg flatron 18" /. pracuje/gra mi sie na nim bardzo dobrze,nie mialem z nim zadnych problemow. obraz wydaje mi sie nawet troszke lepszy od tego,ktory mialem na monitorze CRT /Phillips 17" / . ale moze to dlatego,ze jestem laikiem,nabem? sam nie wiem ;] btw - od jakiegos czasu firmy produkujace sprzed RTV zaczely sprzedawac telewizory LCD - sa one chyba zrobione na tej samej/podobnej technologii co monitory lcd? nie wiem czy wiesz,ale sa one lepsze od telewizorow plasmowych, oraz od tradycyjnych tv? i to do tego stopnia, ze SONY zrezygnowalo z produkcji telewizorow plasmowych? hmmmm :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny Mediamrkt są juz baardzo nieaktualne ... przykładowo ceny samych monitorów LCD spadły o 200zł ...

Heh tu sie nigdy nie dogodzi - autor nie jest w stanie mieć aktualnych cen.

Art jest pisany i oddawany wcześniej i ceny mogą być nieaktualne.

Taka mała bolączka i nic sie nie poradzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział NDSN bardzo ciekawie prezentuje różne metody wyciągnięcia kasy od sporej części ludzi którzy mają małe bądź średnie pojęcie o kompach. Pamiętam jak chciałem kupić Athlona 2500+ XP 166mzh nie boxa. Wybrałem się do sklepu i sprzedawca kazał czekać 2 dni. Przychodzę po dwóch dniach a on tłumaczy się że już ich nie produkują. W zamian oferował nowiuteńki Sempron 2500+. Ja jeszcze wtedy o nich nie słyszałem, więc biorę go i oglądam opis. To było 1700 coś na 133mzh i pytam sprzedawcy czy on żartuje sobie ze mnie, że to nowy, szybszy model od Athlona 2500+ a on uparcie twierdził, iż Athlon 2500+ to przeżytek. Wyszedłem ze sklepu ze śmiechem i już więcej tam nie wróciłem (później kupiłem Athlona 2500+ wersje mobilną na aukcji) a trzy dni po tym wydarzeniu czytam świeżo nabyty CDA i zaglądam do NDSN i widzę taki tytuł "Kup pan Semprona" i miałem iść sprzedawcy beszczelnie pokazać ten tytuł ale zwątpiłem czy by coś zrozumiał. Koejne ciekawsze artykuły dotyczyły kart graficznych i sztuczek marketingowych. Poprostu znaczna część ludzi nie wie czym się różni model radek 9200se od 9200 czy faktu iż 64 bitowa szyna jest wolniejsza niż 128 bitowa, albo tekst o AGP x4 i x8 bądź PCI-e. Ten kącik jest naprawde potrzebny i przydatny. Napewno utrudni w jakimś stopniu pracę nieuczciwym sprzedawcom. Obyś Khedron nie zaprzestał pisać. Jesteś i będziesz potrzebny w tym gąszczu kłamstw i niedomówień. To pisałem ja Jarząbek :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Nie będzie się CormaC, niepotrzebnie pęził :). Nie bede mu głupotami głowy zawracał i sam wyjasnię. W teście kart graficznych użyto dwóch różnych procków dla AGP i PCI-E. Każdy kto ma odrobinę wiedzy zauważy to od razu – w miarę wzrostu obciążenia maleją różnice między kartami. Nie było możliwości zdobycia identycznych procesorów. Niestety, informacja o tym wyparowała w trakcie składania tekstu i przez to wyszedł taki dziwaczny test.

Dzięki Jarząbek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Khedron, Khedron >>> dlaczego przy opisie karty Radeon 9600 SERIES napisałeś, że przez 64bit jest ona mniej wydajna, skoro zaopatrzona została w 256 DDR??? Ja wiem, że są i wersje z 128, ale to chyba ma jednak jakieś znaczenia, przynajmniej dla gier. Jeśli sie mylę to popraw, ale z błotem nie mieszaj - higienę zachowajmy :wink: . Tak w ogóle to do rzeczy piszesz, tylko o tych kartach graficznych to już lekka przesada (joke ofc.) :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i mieszanie z błotem? Ależ skąd... Odpowiadając na pytanie - oczywiście całkowicie sie mylisz.Gdybyś przeczytał dokladnie NDSN i jeszcze to zrozumiał to nie zadawałbyś takich pytań. W karcie tego typu to czy ona ma 256 czy 128MB pamieci nie ma znaczenia, natomiast szerokość magistrali jest juz bardzo istotna. To tak jakbyś sie upierał, że nawet jeśli jeden polonez nie dogoni ferrari to dziesięć może juz to zrobić. Ludzie, sami tez myślcie :D "Mieszanie z błotem", i to przeze mnie, też pomysły... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mieszanie z błotem", i to przeze mnie, też pomysły... ;)

Heh w tym wypadku Khedron ma 100% racje.

Jakbyś przeczytał wcześniejsze NDSN to byś wiedział o sohooozi :)

Po prostu w takich kartach (w szczególności 64-bit ! ! !) ta pamięć nie jest potrzebna, karta jej nie użyje w pełni.

To mieszanie z błotem to nawet dobry pomysł - przynajmniej ludzie sie od tego bedą trzymać z daleka (a ci co kupili będą znowu na Khedrona najeżdzać :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NDSN powinno pomagać i często to robi, ale czasami zauważam pewne nieścisłości. Na przykład w ostatnim artykule, Khedron twierdzi że w Media Markt nie ma pamięci RAM, kiedy ja właśnie 2 godziny temu wróciłem do domu z Kingstonem 512 MB 400 Mhz CL3 w cenie 209 zł(!) z tegoż właśnie sklepu w grodzie Gdańskiem zwanym. Mało tego, sprzedawca dał mi całkiem spory wybór firm i rodzajów, oraz był nawet w miarę uprzejmy mimo tego że o pomoc prosił go wysoki, chudy 14-latek w zwykłej kurtce i bluzie od House'a. Nie wiem jak to możliwe, może w oddziałach w które Ty przeszukiwałeś był inny asortyment lub nie było dostawy. Oprócz tego gdzieś mignął mi procek P4 (nie pamiętam jaki bo byłem zajęty pamiątką). Kilka kart graficznych też zauważyłem. Z kolei żadnej filii Komputronika w Gdańsku nie mogę znaleść(może nie umiem szukać :evil: ). Dobra, koniec narzekań. Na koniec jeszcze jedno pytanko: czy i ewentualnie kiedy NDSN zakończy swoją działalność? (nie to żebym miał już dosyć ale trochę brakuje mi normalnego Nie tylko gramy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ramu w MediaMarkt, to ostanio byłem i wybierałem dla znajomego kości 512. Mieli w asortymencie Corsairy, Twinmosy, noname, Kingstony i Kingmaxy. Co do kart to widziałem Radki 9600, 9600se i 9800 a GeForców jakoś brakło. Obsługa nie pomogła niestety bo nie widzieli subtelnej różnicy między 333mzh a 400mzh w kościach, więc dałem im spokój z dalszymi pytaniami, choć uprzejmi byli. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie 2 godziny temu wróciłem do domu z Kingstonem 512 MB 400 Mhz CL3 w cenie 209 zł(!) z tegoż właśnie sklepu w grodzie Gdańskiem zwanym.

No to dales sie nabrac :) Bo mozna kupic markowe pamieci CL2.5 za mniejsze pieniadze. Ja jutro ide po Kingmaxa 512MB za 182pln. Twinmosa (tez CL2,5) 512MB mozna we Wroclawiu dostac za 160pln. Kingstona za 179. IMO kiepski biznes zrobiles. Zreszta sam zerknij: http://www.proline.com.pl/shop.php?kat=Pami%EAci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie 2 godziny temu wróciłem do domu z Kingstonem 512 MB 400 Mhz CL3 w cenie 209 zł(!) z tegoż właśnie sklepu w grodzie Gdańskiem zwanym.

No to dales sie nabrac :) Bo mozna kupic markowe pamieci CL2.5 za mniejsze pieniadze. Ja jutro ide po Kingmaxa 512MB za 182pln. Twinmosa (tez CL2,5) 512MB mozna we Wroclawiu dostac za 160pln. Kingstona za 179. IMO kiepski biznes zrobiles. Zreszta sam zerknij: http://www.proline.com.pl/shop.php?kat=Pami%EAci

CormaC przyjacielu, nie każdy mieszka we Wrocławiu, a poza tym nie chce mi się szukać gdzie dostanę 10 czy 20 zł taniej. Tak w ogóle to chodziło mi o to że w Media Markt RAM w ogóle jest.

Coz, jesli 30pln nie robi Ci roznicy, przyjacielu... - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec jeszcze jedno pytanko: czy i ewentualnie kiedy NDSN zakończy swoją działalność? (nie to żebym miał już dosyć ale trochę brakuje mi normalnego Nie tylko gramy)

____________________________________________________________

Mało jest osób tak... specyficznych, że najpierw przepłacają a później są z tego zadowolone. Zazwyczaj ludzie starają się nie dać zrobić z siebie frajerów. Tak więc przykro mi, ale nie licz na to. Jeśli tylko podasz swój adres przyślę Ci tubkę kleju i będziesz mógł skleić sobie strony z NDSN - nie będzie tekstu - nie będzie frustracji, niepotrzebnego zdenerwowania i dziwacznych pytań.

Racja, nie każdy mieszke we Wrocławiu (ja również nie), ale jak się jeszcze taki z Wrocławia głupio wymądrza, że można taniej i lepiej to jak widzę zdenerwowanie narasta :/

A sklep komputronka jest zupełnie niedaleko - w Gdyni - to takie miasto w zasadzie z Gdańskiem zrośniete.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie każdy mieszke we Wrocławiu (ja również nie), ale jak się jeszcze taki z Wrocławia głupio wymądrza, że można taniej i lepiej to jak widzę zdenerwowanie narasta :/

Misiu, jesli pijesz do mnie, to daj sobie siana, bo Gdansk tez nie jest jakas wiocha pokroju "sołtys, rodzina sołtysa i 15 mieszkancow", zeby wyskakiwac z tekstami typu "jak się jeszcze taki z Wrocławia głupio wymądrza", strzelac babskim fochem w kierunku "miastowych" i zamykac sie w sobie. IMO 209pln za Kingstona CL3 to zdzierstwo i tyle. Pewnie jak napisze, ze w koncu kupilem sobie Kingmaksy 512MB CL2.5 za 175pln sztuka to w ogole dostaniecie apopleksji, co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie Kingmaksy 512MB CL2.5 za 175pln sztuka to w ogole dostaniecie apopleksji, co?

Dopierojak podasz na jakich innych timingach i prędkości szyny chodzą :) A i wyniczek z Everesta czy Sandry też by się przydał. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie Kingmaksy 512MB CL2.5 za 175pln sztuka to w ogole dostaniecie apopleksji, co?

Dopierojak podasz na jakich innych timingach i prędkości szyny chodzą :) A i wyniczek z Everesta czy Sandry też by się przydał. :D

Fabryczne timingi 2.5-3-3 przy 400MHz. Wyniki z Sandry (wersja 2005.2.10.50, test Memory Bandwidth Benchmark): 2652MB/s (Int) i 2487MB/s (Float). Dual Channel, nForce2, Athlon 2500+ puszczony na FSB 200 (czyli 2.3GHz). Wyniki przecietne, ale trzeba brac pod uwage fakt, ze te Kingmaksy to sa low-endowe, tanie modele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to ja dałem za 512 Twinmosa - 200 zł i działają w trybie Dual Channe (2x512)l na timingach 2:3:3:5 200mhz rock stable! (timingi zaostrzyłem bo te nie są standardowe)

Platforma nForce4Ultra, 3000+

W Evereście zapis 1875MB/s i odczyt 5930MB/s :P

Ale przestańmy juz sie wymądrzać - co, gdzie taniej bo to nie ma sensu.

Nie ważne jest chyba ile kto dał za sprzęt tylko satysfakcja z używania (robić widły z igły o te 25 zł? bezsens)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...