Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AmaD

"Nie daj się nabrać"

Polecane posty

Gość simonek1985
moim zdaniem kupując sprzęt lepiej pójść do sklepu z kolegą komputerowcem niż zaufać sprzedawcy (który często wciska byle kit)

Tu sie zgadzam w 100% sprzedawcy prawie zawsze(bynajmije u nas) wciskaja kit. Najbardziej denerwuje mnei fakt gdy zwracam takiemu uwage ze sie myli a on zaczyna mi wpierac glupoty. Ech szkoda slow. A co do dzialu to na pewno potrzebny, nie wszyscy posiadaja przeciez duza wiedze na temat hardware

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skurczfun

najgorsze jest to że prawie zawsze operują takim fachowym słownictwem (np. ta karta graficzna posiada funkcję XXX i coś tam jeszcze)... większość osób kupujących nie rozumie tego za bardzo i daje się nabrać na takie bajery, które przeważnie nic nie wnoszą (oprócz tego że nasz portfel jest bardziej oskubany)... mam nadzieję ze wiecie o co mi chodzi 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to że prawie zawsze operują takim fachowym słownictwem (np. ta karta graficzna posiada funkcję XXX i coś tam jeszcze)... większość osób kupujących nie rozumie tego za bardzo i daje się nabrać na takie bajery, które przeważnie nic nie wnoszą (oprócz tego że nasz portfel jest bardziej oskubany)... mam nadzieję ze wiecie o co mi chodzi 8)

Np. "Ta karta graficzna - Riva TNT2, posiada akcelerator graficzny i obsługuje filtrowanie anizotropowe będące bardzo zaawansowaną technologią dopasowywania tekstur". ;)

Kiedyś na jakiejś ulotce z zestawami komputerowymi widziałem b. taniego kompa (coś koło 1500zł), na zdjęciu obudowa glancuś, monitor - spoko, drukarencja itp. Niżej napisana konfiguracja: procek - jakiś Athlon (numerka nie pamiętam), 256MB RAM, GeForceFX 5200, drukarka Canon, monitor LG Flatron. Jak zobaczyłem cenę, to aż się zdziwiłem, że tak to wszystko potaniało :). Dopiero później zobaczyłem dopisek (taką czcionką), że w cenie nie ma drukarki ani monitora :shock: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziele

tak sie teraz porobiło :/ ja widzialem na ceniku sklepu komputerowego podobną sytuację:

komputer wszystko cena 2500 i PO DRUGIEJ STRONIE KARTKI (taką czcioną) "cena nie obejmuje całości zestawu"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ViVO

Dział "nie daj się nabrać" ogólnie ma sens. Jednak proponował bym pisanie nie tylko o typowym sprzęcie komputerowym. Warto napisać coś o odtwarzaczach MP3 które powoli wypierają Discmany. Predstawić ich funkcje, porównać je, a na końcu subiektywnie (niestety:PP) wybrać ten naj. Proponuję także napisać coś o zestawach głośnikowych, kartach muzycznych, drukarkach, klawiaturach, CD-R/RW, aparatach cyfrowych, nagrywarkach itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szopa
Proponuję także napisać coś o zestawach głośnikowych, kartach muzycznych, drukarkach, klawiaturach, CD-R/RW, aparatach cyfrowych, nagrywarkach itp.

skoro były już monitory, to na reszte też raczej przyjdzie czas. ale ogólnie (prawie) wszyskie sklepy komputerowe oszukują jak sie da, jeśli chodzi a wciskanie klientom badziewii. jednak czasami sie to nie opłaca. np. sprzedasz badzieną karte graficzną. klientowi sie ro********* i odda ją, bo gwarancja to obejmuje. ty musisz ją odesłać, w hurtowni, fabryce czy gdzieś tam ją sprawdzą, odeślą a to wszystko na twój koszt (nie ma tak dobrze, że za darmo). czsami lepiej być uczciwym (do pewnego stopinia :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skurczfun
skoro były już monitory, to na reszte też raczej przyjdzie czas

moim zdaniem przyszedł czas na zasilacze bo o ile kilka lat temu prawie w ogóle nie zwracało się uwagi na zasilacz to teraz stał się bardzo ważnym elementem zestawu komputerowego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział bardzo mi sie podoba (szczególnie cześci o grafice i prockach), ale chciałbym jakieś inne tematy (już mnie wkurzaja te arty o monitorach - niech sie autor ucieszy "lubie CRT")

moim zdaniem przyszedł czas na zasilacze bo o ile kilka lat temu prawie w ogóle nie zwracało się uwagi na zasilacz to teraz stał się bardzo ważnym elementem zestawu komputerowego...

Swieta racja - moja wiedza o zasilaczach jest jeszcze dość mała i przydałby się art o nich (np. które modele są ciche itd.)

Z tym "lubie CRT" to żartowałe nigdy bym nie chciał z powrotem kineskopówki wole LCD :twisted: :twisted: :P:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado

Wiecie co ?? Wogóle nie gadajmy o monitorach. Pewne jest że część wybierze LCD a część CRT. Oba rodzaje mają wady i zalety i tylko od kupującego zależy jaki wybierze. Co do zasilaczy to prawda przydałby się o nich jakiś art. Następnie mogłyby być płyty główne i ich połączenia z procami, czyli ogólna wydajność, możliwości podkręcania itp. Potem już nie będzie o czym pisać - wszystkie kłamstwa wyjdą na jaw :D I jeszcze mała dygresja, otóż popieram Leppera - Balcerowicz musi odejść! A zaraz po nim Hausner i ten co wymyślił tą głupią ustawę o poczcie elktronicznej! Skandal! "Utrudniać rzeczy proste!" - oto dewiza naszego rządu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy sie przyczepiliście tych zasilaczy???? jeszcze nigdy nie widziałęm żeby marki się czymś różniły (oprócz jakości)

Swieta racja - moja wiedza o zasilaczach jest jeszcze dość mała i przydałby się art o nich (np. które modele są ciche itd.)

heh nie znam nikogo kto ma dużą wiedzę o zasilaczach (a mam paru WYKSZTAŁCONYCH informatyków i elektroników wśród rodziniy i znajomych) bo jest ona zbędna. no może jedna osoba, bo prowadzi sklep komuterowy, ale sie nigdy go o to nie pytałem. większoś zasilaczy jest cicha, sam sie tylko z jednym głośnym spotkałem (pomijając że był zepsuty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy sie przyczepiliście tych zasilaczy???? jeszcze nigdy nie widziałęm żeby marki się czymś różniły (oprócz jakości)

Jeszcze nie widziałem samochodu który by się czymś różnił (oprócz silnika i karoserii) :evil: :evil:

Mówie Ci serio jest wiele rzeczy które powinno się wiedzieć o zasilaczach (np. które zasilacze dobrze utrzymują napięcia na wyjściach, które są ciche, jakość wykonania, wentylacja, cena/jakość)

Niewiem jak inni ale ja chciałbym chocaż jeden arcik nawet o obudowach i wraz z nimi o zasilaczach.

Nawet jak nie ma się na czym nabrać w takim produkcie to mógłby być to arcik typu poradnik

większoś zasilaczy jest cicha, sam sie tylko z jednym głośnym spotkałem (pomijając że był zepsuty).

Oj wierz mi nie wszstkie zasilacz się ciche

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem samochodu który by się czymś różnił (oprócz silnika i karoserii) :evil: :evil:

>>>ale to są główne róznice między samochodami, (jeszcze podwozie) więc nie porównuj do tego zasilaczy

Nawet jak nie ma się na czym nabrać w takim produkcie to mógłby być to arcik typu poradnik

>>>ale ten arcik jest po to właśnie, żeby sie nie nabrać. pomyśl, czy ty na miejscu autora traciłbyś czas i chęci (być może także kasę) na coś co sie nie przyda, zamiast napisać o czymś pożyteczniejszym??? trzeba dziękować że wogóle sie tego podjął (no chyba że płacą mu za to, ale pensję)

Oj wierz mi nie wszstkie zasilacz się ciche

>>> oj nie musze, bo wiem że nie wszystkie są ciche ale to takie tam wyjątki (nawet jeśli dobre jakościowo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>ale to są główne róznice między samochodami, (jeszcze podwozie) więc nie porównuj do tego zasilaczy

Nie do samochodów?

To bardzo proszę:

Jeszcze nie widziałem żeby karty graficzne się czymś różniły (oprócz wydajności, jakości obrazu, podkręcalności, wyposażenia) :evil: :evil:

A tak serio przecież wiadomo że taki Codegen będzie się znacząco różnił od takiego wypasionego Anteca

>>>ale ten arcik jest po to właśnie, żeby sie nie nabrać. pomyśl, czy ty na miejscu autora traciłbyś czas i chęci (być może także kasę) na coś co sie nie przyda, zamiast napisać o czymś pożyteczniejszym??? trzeba dziękować że wogóle sie tego podjął (no chyba że płacą mu za to, ale pensję)

Przecież w nieskończoność nie będzie pisał o monitorach i procesorach, napewno kiedyś skończą mu się tematy i skrobnie art o zasilaczach (ew. obudowach) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Athamorh

Jakiś czas temu zmieniałem kompa i wysłałem pytanie do khedrona o to jaki procek wybrać. POlecił mi AMD - kupiłem i jestem zadowolony. Dzięki temu działowi i fajnej postawie prowadzącego oszczędziłem sporo kasy. Dzięki CDA za dział i khedronowi za pomoc! A każdemu kto ma problemy i wątpliwości polecam kontakt z khedronem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie to ten gościu od działu "N.D.S.(T/)N." nabiera Was, skoro zgadzacie się publikować juego teksty. Poważnie mówiąc, dział jest przydatny przy zakupie sprzętu komputerowego, ale ponieważ mnie to nie grozi nie czytam tego działu. Swoją drogą od sprzętu jest dział "Hardware".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie to ten gościu od działu "N.D.S.(T/)N." nabiera Was, skoro zgadzacie się publikować juego teksty. Poważnie mówiąc, dział jest przydatny przy zakupie sprzętu komputerowego, ale ponieważ mnie to nie grozi nie czytam tego działu.

Ja wobec tego postuluje wywalenie wszystkich recenzji strategii, wyscigowek i symulatorow, bo skoro ja w nie nie gram, to znaczy, ze sa w pismie niepotrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę wywalenia "Nie daj się nabrać" tylko dlatego, że o sprzecie można poczytać w dziale "Hardware" (są też porównania i ocenianie sprzętu komputerowego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę wywalenia "Nie daj się nabrać" tylko dlatego, że o sprzecie można poczytać w dziale "Hardware" (są też porównania i ocenianie sprzętu komputerowego).

ale w Hardware są określone modele, a w nie daj sie nabrać pisze sie o całych gatunkach sprzętu. modele są podane aby było wiadomo autor wyników z kosmosu nie wziął.

swoją drogą mówisz "ja chce". chciać to ty możesz dużo ale co będzie w piśmie nie ty bedziesz decydował. ty to po prostu masz czytać albo nie. oczywiście czytelnicy mają wplyw na pismo, ale to musi być ogromna większość a nie jakiś niezadowolony bobasek. bo tylko małe dzieci mówią "ja chce"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA przecież samo prosi o wygłaszanie swoich opini. Oni również przychylką się do jednych, nne orzucą, ale nie zignorują (w pewnych sytuacjach byłoby to możliwe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę wywalenia "Nie daj się nabrać" tylko dlatego, że o sprzecie można poczytać w dziale "Hardware" (są też porównania i ocenianie sprzętu komputerowego).

Czy ci się ten dział podoba to twoje własne i prywatnie zdanie.

Jako że ten dział istnieje znaczy to że ma wielu zwolenników.

Mnie też niektóre rzeczy się nie podobają, ale wierze że autor działu to zmieni (albo było to pojedyńcze podchnięcie), i chce żeby kącik się rozwijał.

Według mnie autor zwraca nieraz uwagę na rzeczy które normalnie pomijmy przy zakupie a są bardzo ważne. Czekam na kolejną część z utęsknieniem (ciekawe jaki będzie temat "Nie daj sie nabrać" w nowym CDA? CormaC może jakaś podpowiedz :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA przecież samo prosi o wygłaszanie swoich opini. Oni również przychylką się do jednych, nne orzucą, ale nie zignorują (w pewnych sytuacjach byłoby to możliwe).

"swoje opinie" to coś więcej niż "podoba mi się" lub "nie podoba mi się".

to mają być uwagi CO sie nie podoba, więc takie komentarze są zbędne.

zastanawiaj się co piszesz, a "chce żebyście to wywalili" wcale nie brzmi jak rada co zmienić lub proźba, tylko jak rozkaz rozwydrzonego dziecka któremu nikt nigdy nie odmawia.

Według mnie autor zwraca nieraz uwagę na rzeczy które normalnie pomijmy przy zakupie a są bardzo ważne. Czekam na kolejną część z utęsknieniem (ciekawe jaki będzie temat "Nie daj sie nabrać" w nowym CDA? CormaC może jakaś podpowiedz :wink: )

też uważam że ten kącik jest BARDZO przydatny. dzięki niemu wiem jaką karte graficzną wybrać jak tylko będę miał portfel pełny :D . byłó coś o dyskach??? może przegapiłem a przydało by mi się

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział, jeden z wielu w CDA, kolejny na wysokim poziomie :twisted: , teoretycznie nie jest w stanie zmienić moich poglądów na temat sprzętu (mam daleko sięgające plany na jego modernizację - na 2 lata), ale...

...no właśnie trochu mi namieszał (na plus oczywiście) i teraz zamiast wydawania kasy na FX5700Ultra pod koniec lata sprawię sobie FX5900XT :lol: - czyli dział bardzo potrzebny :D

PS. A tak przypadkiem, to któryś z odcinków można byłoby przeznaczyć na opis zasilaczy i radiatorków na procka... :idea:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Shadow-Master

Super dział. Naprawdę przydatny. Dzięki niemu odwiodłem mojego starszego od kupienia monitora LCD :) I pomyśleć, że teraz musiałbym grać w gierki na jakimś głupim LCDiku :twisted: hehe a tak mam zarąbistą 19' Samsunga :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...