Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ferrou

Gra, która jest dla Was niezniszczalna

Polecane posty

Do mojej listy gier niezniszczalnych dołącza o dziwo Batman: Arkham Asylum. Trochę trudno uwierzyć, że ta gra w przyszłym roku kończy już pięć lat. Dzisiaj przeszedłem ją po raz kolejny i nadal sprawia mi tyle samo frajdy co przy pierwszym przechodzeniu, a fakt, że ostatni raz przechodziłem ją rok temu jeszcze bardziej mi zaostrzył na nią apetyt i mimo, że wiedziałem co się wydarzy miałem podobne uczucia, kiedy grałem w nią pierwszy raz. Szkoda, że więcej gier o bohaterac DC/Marvela nie robią w takim stylu i z takim rozmachem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield"...

Ten symulator oddziału specjalnego jest dla mnie przykładem:

"Gry Wiecznie Żywej"

Ponieważ w przeciwieństwie do następnych odsłon tej serii,

("RS: Lockdown", "RS: Vegas", "Vegas 2")

jest symulatorem z prawdziwego zdarzenia (porównując go nawet z "Operation Flashpoint")

- Dokładnie odwzorowane uzbrojenie i możliwość wyboru typu amunicji

(FMJ- amunicja standardowa; JHP- nabój z wydrążonym płaszczem)

- Dochodzi też modyfikacja broni według naszych potrzeb

(instalowanie tłumików płomieni, montowanie celownika optycznegoa także możliwość korzystania z magazynków ze zwiększoną pojemnością).

- Możliwość wyboru pomiędzy wieloma rodzajami uniformów

(różne barwy maskujące i o różnej wytrzymałości).

- Rozbudowany tryb planowania misji i dowodzenia drużyną w trakcie jej trwania

(podgląd mapy sytuacyjnej, analiza mapy i kolejności wykonywania działań).

And last but not least:

Scena fanowska tego tytułu jest wciąż żywa.

Wciąż jest mnóstwo serwerów do gry a co najciekawsze.

Dostępne jest wiele modyfikacji (i to nie byle jakich).

Jednym z modów (który to sprawił, że pokochałem grę od nowa), jest:

"OP" zawiera wiele ulepszających rozgrywkę zmian.

Dodaje on:

- Sporą ilość dodatkowych PM'ów, karabinów maszynowych, strzelb i karabinów wyborowych (np. karabin M4 Patriot, pistolet Makarowa, Tokarewa i cudowny Colt 45. M1919), oraz granatów (w tym rosyjski granat F1 zwany pod nazwą "cytrynka"; i granaty zapalające).

- Nowością jest też możliwość celowania przez przyrządy celownicze (wreszcie można celować przez muszkę i szczerbinkę), co ułatwia rozgrywkę, bo w standardowy zoom w broniach był... niepraktyczny i denerwujący swoją niedokładnościa.

Polecam też modyfikację

(perfekcyjnie wykonaną, z mnóstwem nowości):

Rainbow Six 3:Raven Shield 2.0".

"

Warto przyjrzeć się nadchodzącej modyfikacji

(premiera w okresie Sylwestra 2013/2014):

Project VI"*

"

*(nominowany przez Moddb do modyfikacji roku).

Dla mnie "RS 3: Raven Shield" znajduje swe miejsce w kategorii "Wybitne Produkcje"

wraz z grami z serii takich jak:

"Hitman", "Grand Theft Auto", czy też "ArmA"...

Gram w nią po dziś dzień (mimo, że premierę miała w 2003 roku)...

I nie zamierzam przestać.

* Polecam wszystkim, którzy cenią grywalność, nie patrząc na grafikę *

Wszak nazwisko Tom'a Clancy'ego zobowiązuje...

PS. Post wygląda prawie jak artykuł do "Świnki" (pamięta ktoś taki dział w CD-A?), lub do "GWŻ".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest takich gier i raczej są "starsze niż nowsze". W jedną z niezniszczalnych (w lekko ulepszonej wersji) zaopatrzyłem się niedawno na Steamie w promocji. Mowa o Age of Empires II HD wraz z DLC. Wspomnienia wróciły. Szkoda tylko, że człowiek ma tak mało czasu na takie piękne gry. Mógłbym także wymienić inne tytuły: Call of Duty 4 (Multiplayer Promod) i Diablo 2 Lord of Destruction. To w sumie by było na tyle. Inne gry potrafią mnie znudzić przy dłuższym posiedzeniu, a od tych odchodzę, bo trzeba. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Fallout

Seria Ghotic

Diablo 2

Warcraft 3

Starcraft 1

Fable Zapomniane opowieśći

Mafia I

GTA Vice city i San andreas

The Sims I jezyk2.GIF

Call of Duty I, II, III

World of Warcraft The Burning Crusade

Seria Worms icon_biggrin.gif

Stronghold I i II

Duke Nukem ( prawie wszystko oprócz Forever )

Max Payne I i II

Seria Half Life ( kiedy trójka ?!!! )

No i chyba tyle jezyk1.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją grą wiecznie żywą jest Operation Flashpoint CWC. Jest to taki Rainbow Six jednak w realiach wojny. W 2001 roku grafika była bardzo dobra (minus to kanciastość świata i ludzi),muzyka jest do dziś genialna. Grywalnością gra zjadała inne produkcje, trudność była wysoka jednak zrównoważona. Jeden strzał mógł sądzić o śmierci lub życiu. Fabuła świetna bo kto zna takie postacie jak Hammer, Armstrong czy Gastovski, a misje typu samotna ucieczka przed rosyjskimi trepami do punktu ewakułacyjnego, dawała dużo adrenaliny(wgl. końcówka tej misji była genialna). W multiku gra rozwijała skrzydła. Dodatek Resistance był wyśmienity, świetne rozpoczęcie kampanii, czyli inwazja pułkownika Guby rządzi. O tej grze mógłbym pisać dniami, jednak sprawdźcie ją sami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczna gra? The Guild II. Pokazał mi ją brat i dalej nie mogę uwierzyć, dlaczego taki oryginalny pomysł się nie sprzedał. Jest mało popularna, jednakże do dzis ją czasem odgrzewam, ma swój klimat, fajnie się patrzy na całosc, i można sobie snuć różne historie. Chociaż strasznie schematyczna i bez oryginalnosci, po zrobieniu już w sumie 14 dynastii mi się nie znudziło. Jak na tamte czasy, grafika była bardzo dobra, i do dzis krajobrazy nie są najgorsze (chociaż modele postaci - już koszmarne).

Taką drugą grą będzie bez wątpienia Twierdza: Krzyżowiec, której szlak przeszedłem już kilka razy, grałem trochę w multi, robiłem różne taktyki etc. i do dzis nie mogę znaleźć taktyki na pokonanie Wilka 1vs1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niezniszczalny jest Saints Row The Third. Do każdej lokacji można dostać się inną drogą, można wybrać zakończenie gry. A do tego wszystkiego chore bronie i czarny humor pełnią funkcję wisienki na torcie całej produkcji. Przeszedłem 4 razy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hesher od premiery minęło lekko ponad pół roku, ciężko mówić o niezniszczalności, gdzie IMO przesądzi kwestia konwersji na PC, gdzie taka IV poległa.

Niezniszczalne:

Pokemon Red - mimo zaczynania od nowa za kazdym razem, ten model rozrgrywki nie ma prawa się znudzić ludziom pamiętającym Pokemony z czasów lekko po pieluszkowych ^^

HoMM 3 - mrok, przejrzyste, a jednocześnie surowe zasady, piękna muzyka, nieśmiertelny klimat

GoW 2 - pierwsza prawdziwa strzelanka AAA w mojej karierze, przeszedłem wiele razy, uwielbiam każdy fragment

Smackdown vs RAW 2010- setki godzin, dziesiątki postaci, tysiące walk na moim koncie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...