Skocz do zawartości

Pomysły na nowe zagadki


Lord Nargogh

Polecane posty

  • 4 weeks later...
No to może to, co było niegdyś - zagadki matematyczno-logiczne w stylu "trójka rodzeństwa ma razem 789 lat, jedno jest pięciokrotnie starsze od drugiego, trzecie o 37 lat młodsze od jednego z tej dwójki, ile lat ma każde z nich?" etc. Forumowicz przedstawia łamigłówkę, reszta odpowiada (z uzasadnieniem!), po czym zadający potwierdza, kto poprawnie odgadł i ów zwycięzca zadaje swoją zagadkę. What do you say?

Świetny pomysł! Próbowałem kiedyś wcisnąć swoją zagadkę, ale nie było gdzie. Zaznaczam, że sam ją wymyśliłem.

Matka jest o 37 lat starsza od swojego syna. Za 10 lat syn będzie 5 razy młodszy od matki. Gdzie jest ojciec?

Uważam, że taki dział miałby duże wzięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest typowa zagadka matematyczna, a nie łamigłówka logiczna. Zastanawiałem się, aby wstawić ją właśnie tam, ale w sumie nie wiem, czy jest to miejsce dla niej. Co sądzą eksperci??? Niby trochę logicznego pomyślunku wymaga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale się wypowiem:

Kiedyś dyskutowaliśmy o tym i tego typu zagadki mają właśnie trafiać do Łamigłówek. Mają tam trafiać i zagadki logiczne, i matematyczne. A więc wrzuć Swoją zagadkę. Poza tym przy matematyce trzeba trochę pogłówkować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś w stylu: Co to? Do czego to służy? Umieszczałoby się tam zdjęcia różnych przedmiotów, a inni by zgadywali, jakie jest ich przeznaczenie.

Jeśli taka propozycja już padła, proszę o wybaczenie - nie bardzo mam czas i ochotę na przeglądanie 37 stron postów.

Edytowano przez Shvoonk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym dziale chodzi przede wszystkim, o zgadywanie nazw sprzętu/gadżetów. Mi chodzi o zgadywanie, do czego ten przedmiot służy.

Przykładowo: umieszczasz np. zdjęcie turbowyżymaczki o dziwnym kształcie i pytasz się co to jest i/lub do czego służy. Nikt przedtem nie widział nic takiego i musi wysilić intelekt, by rozszyfrować znaczenie przedmiotu.

Wybacz, ale nie jestem mistrzem w obrazowym wyjaśnianiu swoich pomysłów. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaję mi się, że to mogłoby być ciekawe :) Z chęcią poczytałbym jakie ludzie mają wyobrażenia co do, przykładowo, bardzo zaawansowanego kowadła :)

Nie wiem czy jeszcze funkcjonuje tu coś typu: 5 głosów "za" i mamy nowy temat. Tak było kiedyś, jeśli nadal: Popieram!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Czasami trafiają się takie egzotyczne gadżety, że nie idzie znaleźć nazwy. I tak było z tą latarką. Nikt nie potrafił podać nazwy. Zapytałem się w takim razie do czego to służy. Też nikt nie wiedział :). Ale jak widzisz Shvoonk, można w ten sposób zadawać zagadki. Nie widzę potrzeby tworzenia nowego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, w takim razie muszę zacząć zaglądać na te zagadki sprzętowe. :wink:

_____________

Ale, ale, właśnie zajrzałem na zagadki sprzętowe i uświadomiłem sobie, że tam sama elektronika. A mi chodziło o wszystko, od fantazyjnych nożyczek, po latający talerz. Takie couś też można tam umieścić?

Edytowano przez Shvoonk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Zagadki sprzętowo-gadżetowe - więc nie ma znaczenia, czy to karta graficzna, czy szyfrator Enigma, czy jakiś fantazyjny wieszak :). Akurat w tej chwili dominuje elektronika związana z komputerami. Co nie zmienia faktu, że się to nie zmieni. Może ktoś wreszcie znudzi się prockami i innymi tego typu duperelami i zada coś innego. A może Ty to zrobisz :P?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Massacre

Też nie. Mamy zagadki muzyczne, gdzie ta Twoja propozycja podpada. Ja (i kilku innych forumowiczów) często wrzucam zdjęcia muzyków i nikt nie protestuje. Tak więc nie ma sensu rozdrabniać zagadek muzycznych.

Edytowano przez Stillborn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na coś takiego:

"Zagadki o forumowiczach".

Przedstawiamy jakieś:

- zdjęcia z profilu

- avatary

- cechy

i inni zgadują o kogo chodzi.

Może być ich więcej, np. "zabawny kolo, którego nie ma od kilku miesięcy - odp. t3tris."

Co o tym sądzicie, ja uważam, że całkiem niezły pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł sam w sobie ciekawy. Ale co jeśli ktoś będzie opisywał jakiegoś nowego użytkownika, o którym nikt nie wie? Albo tekst "fajny kolo"... Dla Ciebie to może fajny gość, a dla kogoś ignorant i osoba, która nie wie o czym pisze. I co wtedy? Poza tym nie wiem co sądzą o tym Miłościwie Nam Panujący, Jedyni Oświeceni etc. etc. Moderatorzy* :D

* W tym nie ma złośliwości :D

@Down: A więc od 6 postów mogę być już zadawany :P

Edytowano przez Xysiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w tym problem, bo charakterystycznych forumowiczów za wielu nie ma... Podejrzewam, że dojdzie do tego, że skupiło by się na kilkunastu, może kilkudziesięciu forumowiczach. Pomysł w sumie ciekawy, ale na chwilę obecną podchodzę do niego dość sceptycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za. Owszem tak, jak mówili poprzednicy, zagadki typu "fajny kolo" odpadają z podanych już powodów. Co mogłoby być? Charakterystyczna sygnaturka (Hmm, tutaj dobrego przykładu nie podam), awatar (drzewko imć POLIPOLIKa), cokolwiek, co nie jest subiektywnym odczuciem. Czekamy na naszych wspaniałych moderatorów, jeszcze kilka głosów, to może otrzymamy "zielone światło". :V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...