Skocz do zawartości

Polecane posty

A polecałbym ktoś z nieciekawą intrygą? ;) A tak serio to z miejsca polecam Jeffreya Deavera, a zwłaszcza serię z Lincolnem Rhymem. Pierwsza część to Kolekcjoner kości, ale czytać można w zasadzie w dowolnej kolejności. Ostatnio bardzo spodobał mi się też Henning Mankell i jego cykl o komisarzu Wallanderze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki (o rly?) w gatunku hmm nazwijmy to urban - fantasy (choć nie do końca). Coś w klimatach The Darkness (gra/komiks), Hellblazer (komiks/film) i Condamned (gra). Generalnie chodzi o wielkie brudne miasta, konflikt świata realnego ze światem fantasy, porachunki mafijne i ogólną jako taką dorosłość utworu, więc raczej nie tyle co urban - fantasy a raczej urban - horror i to najlepiej w czasach mniej więcej aktualnych. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Poszukuję książki przedstawiającej jedną i tą samą sytuację w różnych opowiadaniach, ale z perspektywy różnych osób i punktów widzenia. Wydaje mi się, że któryś z redaktorów przytoczył kiedyś jej tytuł w Gamewalkerze (a może w innym dziale?).

Z góry dzięki. :)

qrczę, też szukam tej książki, też mi się wydawało, że była w GameWalkerze wspomniana. chodziło o jakąś zwykłą sytuacje przedstawioną z perspektywy wielu osób. wydaje mi się, że ma jaskrawą okładkę (czerwoną?) tzn rysunek na jaskrawym tle. Wydaje mi się też, że autor miał jakieś francuskie nazwisko, ale tego nie jestem pewien. byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł to znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lunatyx - już kiedyś komuś polecałem, więc tylko powtórzę:

"Kompania braci" - są to dzieje żołnierzy ze 101. Dywizji (kompania E 506), gęsto przeplatane wypowiedziami samych bohaterów tej historii. Tutaj możesz zobaczyć jak to wygląda. "D-Day" jest podobna, ale opisuje już szerzej całą operację. Fragmentu po polsku znaleźć nigdzie nie mogłem, ale jeśli dajesz radę po angielsku, to tutaj masz chyba cały rozdział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna jego książka nie zraża, pod warunkiem, że nie oczekuje się czegoś, czym jego twórczość nie jest. Zresztą, co ja będę pisał, jak Cię znam, to jesteś na tyle zorientowany, że sam coś wybierzesz, a tu tylko sobie posty nabijasz. :P Cardinal zaczął od "Anathem" ("Peanatema") i się nie zraził, Qbuś zaczął chyba od "Żywego srebra" i się nie zraził. Ja zacząłem od "Zamieci" i tak samo. A jakiś czas temu czytałem "Zodiaca" i to również bardzo dobra rzecz jest, chyba najbardziej "rozrywkowa" i najmniej fantastyczna. Do wyboru, do koloru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki pomóżcie :)

Szukam jakiejś dobrej książko/sagi fantasy osadzonej w brutalnym świecie. Mogą byś smoki, może być magia, krasnoludy itp., oby nie SF:)

Ostatnio czytałem lekkie rzeczy typu cylk o zwiadowcach, czy obie serie Trudi Canavan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno znajdzie się ktoś bardziej obeznany ode mnie, ale spróbuję coś doradzić. Może zobacz Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary? Całkiem nieźle się to to mi czytało. Bywa brutalnie, a świat to taka lekka przeróbka naszego gdzie Chrystus nie umarł na krzyży tylko zszedł z niego i wymordował pół Jerozolimy.

Zobacz Wiedźmina jeśli nie czytałeś.

Ostatnio całkiem popularny jest cykl George'a R. R. Martina Pieśń Lodu i Ognia, więc też możesz zobaczyć, tylko nie wiem jak tam z brutalnością świata bo szczerze mówiąc nie czytałem, ino opieram się na zdaniu innych.

Edytowano przez Sefnir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny będzie "Malowany Człowiek" Petera V. Bretta. Nie ma smoków ani elfów a magia jest w postaci run. A oprócz tego świat w którym ludzkość jest stłamszona przez demony nocy. Rozrywanie na kawałki to norma :laugh:. A książka świetna i łatwo się czyta.

P.S Polecam od razu kupić oba tomy przeczytasz pierwszy tom to się dowiesz dla czego.

Edytowano przez lunatyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie dorzucę Czarną Kompanię Glena Cooka. Świetny cykl, wciągający i naprawdę epicki. Składa się na niego dziesięć tomów i choć ostatnie zaliczają tendencję spadkową, naprawdę warto się z nim zapoznać.

No i jest jeszcze cykl o Koniaszu. Odsyłam do tego tematu: Klik!

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brutalnym świecie.

Polecam cykl o Soplu, a więc "Sopel", "Śliski" oraz "Czarne sny", z czego wszystkie tomy rozbite są na dwie części. Pierwsza część "Czarnych snów" dopiero wyszła.

Oczywiście warto też przeczytać powyższe 'polecanki' :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat ma być brutalny? No to wybór może być tylko jeden - Feliks W. Kres! Koniecznie i absolutnie. Można wybrać Cykl Piekło i Szpada albo też Księgę Całości. Ten drugi ma wiele tomów i o wiele większy rozmach. W obu jednak mamy do czynienia z dość mrocznym klimatem i światami, które nie znoszą słabości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...