Skocz do zawartości

Polecane posty

@ RaxusV

Nie sprecyzowałeś, ale bardzo dobrze, że chcesz zacząć więcej czytać, kiedyś też stwierdziłem, że czytam zbyt mało, a potem czytanie bardzo mi się spodobało (dużo bardziej niż granie, ale nikomu nie mów ;) )

Moje propozycje dla Ciebie:

- Jeśli chodzi o fantastykę to polecę Ci jedną z dosyć mało znanych książek. "Prawda jest hipnozą" Macieja Bennewicza jest niezwykle ciekawą i bardzo wciągającą książką o pozornie zupełnie normalnym życiu studenta z Łomży, które jego niby poukładane życie, wywróci się do góry nogami. Odkryje, że wiele rzeczy, które uważał za coś oczywistego, wcale takie nie jest. Książkę kupiłem pod wpływem reklamy w magazynie Coaching i ... przeczytałem 3 razy :P. Tu masz link do mojego tematu, zamieszczonego na tym forum, na temat książki - CLICK

- Bardzo mocno polecam Ci książki Stephena Kinga, pierwszą książką jaką przeczytałem była "Zielona Mila", moją ulubioną z jego powieści jest "Sklepik z marzeniami" (Leland Gaunt jest moją ulubioną z wykreowanych przez mistrza grozy postaci literackich), natomiast jeśli chodzi o zbiory opowiadań to najbardziej przypadła mi do gustu książka "Wszystko jest względne". Książki Stephena Kinga pobudzają, bardzo mocno wyobraźnie, czyta je się bardzo przyjemnie i dosyć szybko, mimo tego, że niektóre z nich objętościowo są naprawdę bardzo grubymi księgami.

- Pisałeś, że interesują Cię książki Wiktora Suworowa, nie mam tu wielkiego pola do popisu, ponieważ przeczytałem , jak na razie tylko jedną "Samobójstwo", te książkę mogę Ci polecić, o innych za które też się pewnie wezmę, słyszałem stosunkowo pochlebne opinię. Jeśli chodzi o te "Samobójstwo", bardzo polecam Ci te książkę, zgadzam się ze zdaniem autora, że atak na ZSRR w 41 roku, który bardzo zaskoczył Stalina, jako dosyć radykalne posunięcie Adolfa był konsekwencją tego, że Fuhrer, wcześniej nazywany bogiem wojny, przez swoich rodaków, po prostu zaczął z różnych względów (uzależnienie od amfetaminy, choroba parkinsona) tracić kontakt z otaczającą go rzeczywistością. W każdym razie warto poczytać książki tego autora.

Pozdrowienia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byleby posiadała podobny urok co wymienione tytuły.
A jaki to urok? Możesz sprecyzować?

@ zbliżone historią - w jednej mamy podróż przez Syberię, w drugiej ratowanie świata/światów, tak więc można polecić literaturę podróżniczą związaną z Syberią oraz dowolne fantasy, gdzie Wybraniec ocala krainę - o to Ci chodzi?

@ zbliżone formą - co masz na myśli, pisząc o formie?

Z ogólnych skojarzeń to przychodzi mi do głowy np. "Czarnoksiężnik z krainy Oz" albo "Nie kończąca się historia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byleby posiadała podobny urok co wymienione tytuły.
A jaki to urok? Możesz sprecyzować?

@ zbliżone historią - w jednej mamy podróż przez Syberię, w drugiej ratowanie świata/światów, tak więc można polecić literaturę podróżniczą związaną z Syberią oraz dowolne fantasy, gdzie Wybraniec ocala krainę - o to Ci chodzi?

@ zbliżone formą - co masz na myśli, pisząc o formie?

Z ogólnych skojarzeń to przychodzi mi do głowy np. "Czarnoksiężnik z krainy Oz" albo "Nie kończąca się historia".

Faktycznie podałem mało konkretów - w obu seriach podobało mi się zestawienia dosyć zwykłych, przeciętnych bohaterów ["girls next door" ;)] z niezwykłą historią drogi pełną przygód - podobny zamysł widziałem w serii książkowej "Strażnicy Płomienia" ale tam autor błyskawicznie przechodzi z prawdziwego świata do krainy fantasy a bohaterowie gładko kupują taki transfer.

Ostatnio przeczytałem cykl Starship i Zaginioną Flotę. Moglibyście polecić mi coś w tych klimatach? Ewentualnie jakieś inne ciekawe sf.

może Honor Harrington ? to taka poczytna space opera, ma swój urok chociaż seria liczy już sobie sporo tomów - pierwszy nosi tytuł "Placówka Basilisk"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ cwany-lis

Czyli dwa (lub więcej) światy + ew. ratowanie? :) No to dwa przykłady:

  • cykl Kroniki Amberu Rogera Zelazny'ego (tu masz wątek ścierania się sił porządku i chaosu, podobnie jak w TLJ)
  • cykl Kroniki Thomasa Covenanta Stephena Donaldsona (bohater bardzo nie chce uwierzyć w realność świata, do którego trafił, też podobieństwo do TLJ)
@ Mahcinek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cwany-lis --> Może to będzie wyglądało nieco dziwnie, ale myślę, że do Twojego opisu dość dobrze pasuje Odd Thomas Deana Koontza. Tak się składa (muahaha), że wczoraj pojawiła się na Polterze moja recenzja (http://bit.ly/vvNDys). Zwyczajny bohater z niezwykłymi darami i stworzenia przenikające z innego świata.

A poza tym koniecznie obejrzyj W krainie bogów (Spirited Away) Hayao Myizakiego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce kupić sobie jakąś książkę. Fantasy albo lekkie si-fi może byc coś z dreszczykiem. Myślałem o metro 2033 i Grze o tron. Choć jest pewien problemy. Chce książki dosyć lekkiej z tego względu że czytam z reguły wieczorem gdy jestem już zmęczony. Chodzi mi tu głownie o język. Inne propozycje też mile widziane. Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lunatyx: Jak lekkie, to o Grze o Tron zapomnij - za dużo się dzieje. Z fantasy polecam Imię Wiatru - dość świeże dzieło, okraszone mianem Harrego Pottera dla dorosłych. I coś w tym jest. Książka napisana jest lekkim językiem, przyjemnie się to czyta po prostu. Polecam.

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książek o II WŚ opisywanych oczami żołnierzy, którzy tam walczyli. Czytałem książkę Henr'ego Metelmana i dwie Svena Hassela "Koło terroru" i "Monte Cassino". Z góry dzięki ;)

EDIT: Oho. Tysięczny post.

Edytowano przez Elesshar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym koniecznie obejrzyj W krainie bogów (Spirited Away) Hayao Myizakiego

Widziałem niemalże wszystko ze studia Ghibli :cool: a za polecone tytuły dziękuję.

Szukam książek o II WŚ opisywanych oczami żołnierzy, którzy tam walczyli. Czytałem książkę Henr'ego Metelmana i dwie Svena Hassela "Koło terroru" i "Monte Cassino". Z góry dzięki ;)

Niedawno wydano w Polsce nową serię prezentującą znane bitwy z II Wojny Światowej przez pryzmat walczących - niestety nie pamiętam ani wydawnicwta ani nazwy serii - w trzecim numerze magazynu "KSIĄŻKI" jest reklama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elesshar

Polecam Ci serię książek Hansa Helmuta Kirsta, będącą opisem wojny z oczu żołnierza Wermachtu, na początku pojawia się negatywna postawa wobec pruskiej dyscypliny, na końcu zwykła chęć przeżycia wojny, kiedy żołnierze niemieccy wiedzieli, że "jest już pozamiatane", nie przeczytałem jeszcze całej, ale biorąc pod uwagę autora, mogę śmiało polecić, a BTW, polecam fajny kryminał tego samego autora "Morderstwo Manipulowane". Niestety książki Kirsta chyba dość ciężko dostać, ja swoje egzemplarze kupiłem na u jednego Pana na straganie :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lunatyx

Jeśli jeszcze nie zjadłeś zębów na fantasy, to "Królewska krew. Wieża elfów" też może być - powinna wystarczyć na wiele wieczorów. :smile:

@ Elesshar

"Kompania braci" i "D-Day" Stephena Ambrose'a.

@ trostocr

Poświęć parę minut na przejrzenie tego wątku. Masz tu 70 stron polecanych książek na każde gusta i okazje, na pewno coś dla siebie znajdziesz.

@ Calarvero

Podobne pytania są w ogólnym temacie o Kingu. Ja na początek polecam "Wielki marsz" i "Sklepik z marzeniami".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Calarvero

Jakie książki Kinga polecacie przeczytać najpierw?

A ja polecam na początek przeczytać, Miasteczko Salem, Podpalaczka i Ręka Mistrza od tych w takiej kolejności zacząłem a w sumie lepiej zacznij od Podpalaczki lub Pod Kopułą tam dużo się dzieje ale tak jak inni mówią przejrzyj wątek Kinga.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Calarvero

Osobiście polecałbym, byś zanim zabierzesz się za powieści, wziął się za opowiadania mistrza grozy (jak i mini-powieści), by zaznajomić się z jego stylem i klimatem, w który będą coraz bardziej wciągać Cię "kingowskie" czytadła. Polecałbym Ci rozpoczęcie czytania od mojego ulubionego zbioru "Wszystko jest względne", potem możesz się wziąć za "Szkieletową załogę", a następnie "Cztery po północy". Jako pierwszą powieść, polecałbym Ci "Lśnienie", ewentualnie "Sklepik z marzeniami". BTW, moją pierwszą książką Kinga, była "Zielona mila", przeczytałem ją jako pierwszą jeszcze za bardzo nie znając Kinga, ale byłem urzeczony świetnym filmem, także jeśli lubisz takie klimaty, możesz zacząć właśnie od tego, decyzja należy do Ciebie :P.

EDIT:

Przejrzyj jeszcze w dziale książki opisy poszczególnych książek Kinga umieszczonych w dziale, znajdują się tam fajne recenzje. Tu masz link do tematu, gdzie masz spis tematów o konkretnych książkach z odsyłaczami. KLIKNIJ MNIE

Edytowano przez qwerton
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiejś ciekawej ksiązki fantasy. Nie mam tu na myśli tytułu podobnego do czegokolwiek (znaczy się pod tym względem nie mam wymagań). Chodzi mi o jedną rzecz: chcę żeby książka była o magach. Nie: magowie pojawiają się epizodycznie, tylko: magowie, magowie, magowie! Znacie coś takiego?

Edytowano przez Kiro12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...