Skocz do zawartości

Polecane posty

1. Szukam książki (bądź serii) o tematyce średniowiecznej z klimatem fantasy (elfy, krasnoludy, etc.). Wymagana narracja pierwszoosobowa i jak najmniej wątków z "magią" (choć troszkę jej - nie zaszkodzi).

2. Jako iż jestem nowicjuszem, jeśli chodzi o twórczość S. Kinga (przeczytałek tylko Wielki Marsz), to chciałbym się dowiedzieć co na początek najlepiej przeczytać? W Wielkim Marszu bardzo przypadł mi do gustu klimat i najlepiej, by było, gdyby kolejna książka również miała ten aspekt, równie dobry (a nawet i lepszy!).

EDIT.

3. No i może jakieś fantasy dotyczące wikingów i mitologii skandynawskiej? :D

Edytowano przez Fanat1c
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi korredzie. Wyluzuj ździebko i mnie nie obrażaj. Od razu mówię, że nie mam zamiaru się kłócić z tobą i urządzać pyskówek gdyż nie do tego służy ten temat. W którym konkretnie momencie użytkownik repta2 napisał, ze Carrie już skończył? Może ja nie zauważyłem, to jest możliwe. Zacytuj mi fragment w którym napisał, ze skończył Carrie. Jak napiszesz to przyznam się do błędu i oczywiście cię przeproszę. Jeśli popełniłem błąd to cóż nikt nie jest idealny :P. Pozdrawiam.

Edytowano przez gamemen97510
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi korredzie. Wyluzuj ździebko i mnie nie obrażaj.

Dobrze, przepraszam. Wychodzi, że jak zwykle i niebezpodstawnie wyszedłem na idiotę.

Co nie zmienia faktu, że chyba najlepszą strategią jest czytanie Kinga w porządku chronologicznym. A jeżeli nie masz, piszę do kolego repta, ochoty czytać wszystkich, bądź boisz się, że któraś pozycja okaże się wyrzuceniem pieniędzy w błoto, proponuję Miasteczko Salem.

Edytowano przez korred02
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fanat1c

1. Uuu, jeśli narracja pierwszoosobowa jest warunkiem koniecznym, to może być problem. W tej chwili do głowy przychodzi mi cykl o inkwizytorze Mordimerze Piekary - niby średniowiecze, niby fantasy, mało magii, ale obcych ras nie uświadczysz. Tutaj fragment jednego z opowiadań.

Jest też Trylogia Skrytobójcy autorstwa Robin Hobb - fantasy pełną gębą (czyli magii więcej, niż pewnie byś chciał). Tutaj fragment pierwszego tomu.

Poza tym taka narracja występuje w cyklu o Cainie M. W. Stovera (np. "Bohaterowie umierają"), ale to nie jest klasyczne fantasy. Tutaj fragment.

3. Marcin Mortka i jego "Ostatnia saga" oraz "Świt po bitwie". Tutaj jeden fragment, a tutaj drugi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Marcina Mortki, to chyba ciężko dostać jego książki (poza cyklem Miecze i Kwiaty) :/?
Nie sądzę. Zresztą zależy od tego, gdzie kupujesz. Na stronie empiku są, więc i w salonie powinny być. W merlinie i właściwie w każdej większej księgarni internetowej również. Nic tylko kupować i czytać. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chosenik

Przydałoby się, żebyś napisał, co już czytałeś (tzn. jeśli czytałeś coś z tych klimatów poza "Piknikiem..." i "Metrem..."). Tak to mogę polecić to, co zwykle w takich przypadkach, czyli:

"Droga" McCarthy'ego,

"Bastion" Kinga,

"Apokalipsa według Pana Jana" i "Samotność Anioła Zagłady" Roberta J. Szmidta,

"Sopel" Korniewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzar, w sumie to zaczynam przygodę z takim właśnie gatunkiem literackim, i przeczytałem te 2 wymienione książki, tzn Metro 2033 i Piknik na skraju drogi, do tego Głowa Kasandry M. Baranieckiego. Dziękuję za propozycje.

Do tego, poszukuję książek o tematyce wojennej,, mój tata się interesuje tym i chciałbym mu kupić coś na urodziny, najbardziej interesuje się czasami 1939-czasy teraźniejsze, więc coś z tego okresu.

PS. I raczej to mają być takie powieści wojenne, ew. jakieś książki o tematyce "obozowej". Nie znam się na tym za bardzo, więc za jakiekolwiek błędy przepraszam.

Pozdrawiam

Edytowano przez chosenik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszukałem biblioteczkę ojca, i niestety znalazłem te tytuły :/ do tego znalazłem Norman Davies-"Powstanie'44", Zapomniani żołnierze Hitlera J.W. Gdańskiego, 08/15 H. Kirst, D-Day S.E. Ambrose oraz James Jones - Cienka czerwona linia. Resztę książek trzyma w garażu, a do niego niestety nie mam dostępu.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Choseniku. Z książek wojennych przychodzi mi do głowy, prócz książek wymienionych przez Tzara, "Paragraf 22 bis ostatni rozdział". Skoro twój tata przeczytał część pierwszą to pewnie z chęcią przeczyta drugą :D. I jeszcze co do twojej poprzedniej prośby, tu http://www.fallout3.phx.pl/ie_rozrywka_ksiazki.htm masz bardzo dużo książek o podobnej tematyce do Metra i pikniku :D. Pozdrawiam

Edytowano przez gamemen97510
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Choseniku. Z książek wojennych przychodzi mi do głowy, prócz książek wymienionych przez Tzara, "Paragraf 22 bis ostatni rozdział". Skoro twój tata przeczytał część pierwszą to pewnie z chęcią przeczyta drugą :D.

No tu byłbym raczej ostrożny. W przeciwieństwie do pierwowzoru druga część to syf.

@Chosenik - jeśli ojciec lubi "tematykę obozową", to proponuję choćby "Anus Mundi" Kielara, albo opowiadania Tadeusza Borowskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zdarza mi się czytać coś innego niż komiksy; swego czasu miałem przyjemność zapoznać się z fragmentem pewnej książki, niestety nie pamiętam ani tytułu, ani kto ją napisał. Wspomniano tam, że bohater spotkał (chyba) w pociągu jegomościa twierdzącego, iż ma w głowie nadajnik, którym steruje Fidel Castro... To wydarzenie nie było specjalnie związane z główną osią fabularną. Kojarzy ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, gdyż nie wiem, od czego zacząć czytać, autorki Trudi Canavan. Zainteresowałem się jej książkami i proszę, by Ci bardziej obeznani w jej twórczości, napisali co najpierw pochłonąć? Trylogię Czarnego Maga? Trylogię "Era Pięciorga"? "Misję Ambasadora? Czy "Uczennicę Maga"? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanat1c, myślałem, że do tej pory ktoś z fanów autorki ci odpowie, ale skoro nie, to śpieszę z pomocą. :) Najlepiej będzie czytać w kolejności ukazywania się tych książek, tak jak ci, którzy byli "na bieżąco". To zasada, którą stosuję prawie zawsze w takich przypadkach, i która świetnie się sprawdza.

Nie ma sensu przepisywać kolejności, podam tylko link:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trudi_Canavan#Bibliografia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście może "Poczet Dziwów Miejskich" Krzysztofa Piskorskiego?

Szukałbym coś podobnego w takim właśnie stylu, czyli odrobina humoru (czarny wskazany), akcja dzieje się w mieście, w którym na porządku dziennym są ekscesy różnych stworzeń nie z tego świata.

Znajdzie coś podobnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście może "Poczet Dziwów Miejskich" Krzysztofa Piskorskiego? Szukałbym coś podobnego w takim właśnie stylu

Interesuje cię podgatunek o nazwie urban fantasy. Polecam przede wszystkim "Nigdziebądź" Neila Gaimana, dalej "Na tropach jednorożca" Mike'a Resnicka, cykl o patrolach Siergieja Łukianienki ("Nocny patrol", "Dzienny patrol" i dalsze tomy), czy nawet serię o Feliksie Castorze Mike'a Careya ("Mój własny diabeł", "Błędny krąg" i dalsze tomy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...