Skocz do zawartości

Piłka Nożna II


Turambar

Polecane posty

Bardzo to krytyczne, zaiste. Ogólnie OK, ale taki komentarz Pirlo? Abate ( uwielbiam tego chłopaka) i Ambro jak najbardziej na plus. Ale ta ocena Gatto... ;(

draconis

Co zmienić? Znaleźć drugiego Shevchenkę ( Dżeko?), który nie pogubi się w szybkiej grze, a do tego stawiać na Ignazio. Będzie dobrze! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

no szkoda, że Inter raczej na pewno po raz kolejny sięgnie po mistrzostwo. Liczyłem na to że Milan złoi im skórę a tu nagle kilka łatwo zgubionych punktów. Potrzeba im jakiegoś rasowego snajpera. Dzeko świetnie by do Milanu pasował. Kto nie wierzy, niech zobaczy jego bramkę strzeloną 2 tygodnie temu z Hamburgiem. Cwaniak z niego. Torres niech lepiej zostaje w Liverpoolu, to może jeszcze zobaczymy ich w przyszłym roku w LM :sleep: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie życzę Liverpoolowi pierwszej czwórki. Niech się w końcu nauczą, że istnieją takie zespoły jak Man City czy Tottenham, które bardziej zasługują na tą lokatę. Najbardziej kibicuję City, ponieważ lubię Manciniego i ogólnie cała drużyna prezentuje niezły styl. Wg mnie Hunter powinien dostawać więcej szans w Milanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzeko świetnie by do Milanu pasował. Kto nie wierzy, niech zobaczy jego bramkę strzeloną 2 tygodnie temu z Hamburgiem.

Otóż, aby odnaleźć się w Milanie i ogólnie w Serie A to trzeba czegoś więcej aniżeli ładnego trafienia w średniej lidze niemieckiej. Mimo wszystko Bośniak zapewne sprawdziłby się u nas. Może to ten wyczekiwany drugi Sheva? Kto to wie. Chodzą słuchy, że do Dzeko dołączy w Milanie Krasic.

Niech się w końcu nauczą, że istnieją takie zespoły jak Man City czy Tottenham, które bardziej zasługują na tą lokatę.

Liverpool Beniteza się wypalił i mogę to stwierdzić, bo postawa chłopaków zahacza o analogię do sytuacji Juventusu - tyle, że w Turynie zmiana trenera może wyjść na dobre. Może i The Reds potrzebują nowego impulsu? Może Guus? Coś muszą zrobić, bo czołówka powoli będzie uciekała, aż Lpool nie zdoła wyższych lokat dosięgnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chodzi mi o szykowanie się na nieuniknione już starzenie się graczy. Wróci Pato to nie będzie Manciniego zapewne, zostanie sam Boriello, Ronnie ostatnio tylko z karnych strzela. Nie uważam tego za wadę, ale taki piłkarz powinien znacznie więcej. Gdzie ta finezja podań i rzutów wolnych Becksa (którego skąd inąd wielbię za to)? Gattuso- potężny agresor ze strony milanu, ale też nie najmłodszy.

Dżeko jak najbardziej, zwłaszcza, że obiło mi się o uszy dopuszczenie transferu.

Napewno duża zmiana linii pomocy. Seedorf już nie te lata, kiepści zagrania, gubi piłke. Ktoś napewno na wsparcie Ambrosiniego i Gattuso zdecydowanie by się nadał. Przydałby się jakiś zawodnik pokroju Iniesty (sorki nie jestem na bierząco w ogólnoświatowym footballu i nie wiem kto móglby przejść do Milanu). Chodzi mi o piłkarza, który by potrafił się przedrzeć przez środek, ewentualnie dokladnie i szybko zagrać piłkę na dobieg do szybkiego Pato i bramka murowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym piłkarzem mógłby być właśnie Krasic ( kompilacja).

Ja tam jeszcze stoję murem za Seedorfem - gdy trzeba rozegrać ważny mecz Holender staje na wysokości zadania, lecz jeżeli nadal będzie grał takie " drewno" jak to się dzieje ostatnio to jednak chyba przestawię się na " Hello ławka rezerwowych".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasic miał zimą już niby przyjść, gra bardzo fajnie, z jego udziałem CSKA może spokojnie wyeliminować Sevillę z LM. A widzieliście, że teraz 1/8 CL jest rozkładana w inny sposób, dwa spotkania gra się w jeden dzień. Ta LM jest dla mnie najgorsza w historii, głupi układ, Polsat fatalnie transmituje (w skrótach reklamy co chwilę), do tego nie podoba mi się ten nowy design, intro itp. Straciło to wszystko klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wierzyć pewnemu portalowi, to właśnie Milan porzucił plany zakupu Dżeko. Wolsburg rzucił ceną zaporową w wysokości 40 milionów. Cóż, dumni Niemcy niełatwo pozbywają się swoich gwiazd. Saga z Van der Vaartem, jak i obecna z Riberym trochę trwa ;).

Odnośnie LM, to ciekawe jak właśnie Milan poradzi sobie z ManU, bo od porażki w derbach z Interem (z Chealsea też bedzie dobry mecz ;p) to ma straszne problemy w spotkaniach ligowych...

No, jeżeli Nani nie zrobi nic głupiego, Rooney, w co nie wątpię, utrzyma formę, a Milan zagra na swoim obecnym poziomie, to może doczekam się powtórki meczu z AS Romą sprzed paru lat :swiety: . Tak serio, to każdy wynik dający przejście do ćwierćfinałów będzie cieszyć =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dumni Niemcy niełatwo pozbywają się swoich gwiazd. Saga z Van der Vaartem, jak i obecna z Riberym trochę trwa wink_prosty.gif.

Dziwisz się? Liga niemiecka powoli odchodzi w zapomnienie. Gdzie te czasy, kiedy Real rywalizował z Bayerem czy Bayern z MU w finałach LM? Nic dziwnego, że nie chcą łatwo oddawać wszystkich swoich utalentowanych graczy. Od paru lat liga niemiecka staje się coraz słabsza w porównaniu do Zachodu, już teraz bliżej jej raczej do francuskiej (która jest po prostu odskocznią do lepszych klubów, nawet w Lyonie nikt nie zabawi długo, jeśli ma skilla) niż włoskiej czy hiszpańskiej.

Odnośnie LM, to ciekawe jak właśnie Milan poradzi sobie z ManU, bo od porażki w derbach z Interem (z Chelsea też bedzie dobry mecz ;p) to ma straszne problemy w spotkaniach ligowych...

Ja już o Milanie się nic nie wypowiadam jeśli chodzi o LM. Zrobiłem to raz, przed meczami z Realem w grupie i się przeliczyłem. To jest zupełnie inna drużyna w europejskich pucharach i nie zdziwi mnie, jeśli dadzą radę MU. Chociaż szanse i tak rozkładam na 70-30 dla Czerwonych Diabłów.

Tuż po zamknięciu okienka zaczynają się spekulacje kogo kupi Real w lecie. Perez deklaruje, że Ribery nie jest wg niego wart więcej niż 20mln, zobaczymy czy zmieni zdanie do czerwca ;) Poza tym - Mata był za darmo -.-

Jest też bitwa o Fabregasa, który swoją drogą nie jest potrzebny ani jednemu, ani drugiemu klubowi. Jeśli Barca albo Real go sprowadzi, to będzie to chyba tylko demonstracja sił, bo gdzie dla Fabregasa miejsce wśród Xaviego, Iniesty, Keity, Toure czy Xabiego, Lassa, Gago, Gutiego, Granero? Zwykłe droczenie się ze sobą Pereza i Laporty. W jednym jak i drugim przypadku sprowadzenie tego zawodnika to będzie błąd.

http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktu...ci&id=28405

A tu jeszcze ciekawe porównanie najlepszych napastników ligi hiszpańskiej z crackami z innych lig. Wychodzi na to, że Higuain jest najbardziej bramkostrzelny, jeśli chodzi o częstotliwość. Szkoda że kontuzja przeszkodziła mu w rozegraniu większej ilości meczyków. Jest i druga strona medalu, Messi bowiem ma jeszcze 8 asyst, a Higuain bodaj 2.

A najbardziej kompletnymi napastnikami świata i tak są Rooney i Drogba, nikt z La Liga w chwili obecnej nie może się z nimi równać. Gra głową i praca na całym boisku to jest to, czego brakuje większości zawodników hiszpańskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też bitwa o Fabregasa, który swoją drogą nie jest potrzebny ani jednemu, ani drugiemu klubowi.

Barcelonie jest potrzebny ofensywny pomocnik, tylko wątpię, że klasy Fabregasa. Wystarczyłby jakiś młody, który pogodziłby się z rolą rezerwowego. Bo ja wiem, jakiś Sessegnon albo inny, bardziej doświadczony, np. Kallstrom. Bo potem Xavi gra w 95% spotkań przez 90 minut. Fabregas... 3 graczy światowej klasy na 2 pozycje w pomocy, bo gra bez defensywnego to idiotyzm. Za dużo, nawet jak na rotację. Xavi dopiero skończył 30 lat, jak będzie miał 33/34, to wtedy można pomyśleć o Fabregasach jakiś. Pewnie by to Pep jakoś pogodził wszystko, ale na cholerę ? Niech zaoszczędzą to 25 mln więcej i dorzucą do światowej klasy lewoskrzydłowego.

A najbardziej kompletnymi napastnikami świata i tak są Rooney i Drogba, nikt z La Liga w chwili obecnej nie może się z nimi równać.

Wszystko fajnie, tylko Messi to nie napastnik :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Barcelonie gra na prawej stronie akurat, żeby potem zejść na lewą, mocniejszą nogę. Właśnie wg mnie Barcelonie do szczęścia brakuje tego klasowego lewo-skrzydłowego, bo Henry kontuzje i słabsza forma, no a Pedro może spisuję się dobrze, ale to nie jest gracz na pierwszy zespół Barcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeżeli Nani nie zrobi nic głupiego, Rooney, w co nie wątpię, utrzyma formę, a Milan zagra na swoim obecnym poziomie, to może doczekam się powtórki meczu z AS Romą

Jeżeli Manchester pęknie przed spotkaniem, a Seedorf przypomni sobie jak fajnie jest awansować dalej to może doczekam się rewanżowego półfinału sprzed dwóch sezonów ;) A tak serio: pierwszy mecz dla Milanu będzie kluczowy. Jeżeli Manchester by przegrał to u siebie są w stanie odrobić straty. Ewentualna porażka ACM u siebie będzie gwoździem do Europejskiej trumny. Remis 0:0? To najlepszy z najgorszych wynik.

To jest zupełnie inna drużyna w europejskich pucharach i nie zdziwi mnie, jeśli dadzą radę MU.

No i po ostatnich wynikach kibicom Milanu pozostaje tylko wiara w tą " inną" drużynę oraz w słowa p. Gallianiego jakoby jego klub miał " w DNA" Ligę Mistrzów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłym zaskoczeniem byłoby widzieć jak Milan gromi Manchester tak jak Real ostatnio :D (jak ja przeżywałem ten mecz w TV to poemat jest xD)

Jeżeli chodzi o Bayern to po ostatnich błyśnięciach w poprzedniej LM liczyłem na powrót do europejskiej batalii chłopaków z Bayernu, ale chyba się nie zanosi.

A cena którą żądają za Dżeko jest z lekka absurdalna :dry: Pytanie, czy chodzi o zatrzymanie go w klubie, czy o komercję w której prym wiedzie Real? Jestem w stanie zrozumieć, że w zamian za niego chcieliby sobie kupić godnego następcę, ale panowie na 40 mln wycenia się dziś lepszych piłkarzy... :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40mln to za dużo, ale jeśli Edin do Milanu jednak przejdzie to kwota będzie niższa. Mogę się założyć, że Silvio coś poczyni, aby ilość ? była mniejsza. Tak ogólnie to transfer Bośniaka jest już niemal zaklepany mimo bajek działaczy Wolfsburga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłym zaskoczeniem byłoby widzieć jak Milan gromi Manchester tak jak Real ostatnio biggrin_prosty.gif

Czyli 3-2 wywalczone pod sam koniec meczu to wg ciebie pogrom? To niedługo będzie "Milan rozbił Inter przegrywając jedynie dwiema bramkami".

Pytanie, czy chodzi o zatrzymanie go w klubie, czy o komercję w której prym wiedzie Real?

Nie rozumiem tego zdania, chyba tylko chciałeś coś napisać głupiego o Realu, ale z tego co wiem, to Królewscy nie są zainteresowani Edinem Dzeko, więc jaki sens miałoby podbijanie ceny do takiego poziomu?

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2564011 Komercja - działalność nastawiona jedynie na osiąganie zysku. Z tego, co widzę jesteś przeciwny Realowi, a teraz piszesz, że wiedzie on prym w działaniach nastawionych na zarabianie. Z drugiej strony uważasz, Perez był zbyt rozrzutny, więc chyba użyłeś słowa nie wiedząc, co znaczy :)

Wg mnie Wolfsburgowi chodzi tylko o to, aby podać cenę wyjściową. Na pewno potem z niej zejdą, bo oni też chcą sprzedać zawodnika póki jest na topie i cieszy się zainteresowaniem różnych potęg, niż za 2 lata pozbyć się go za półdarmo, jeśli straciłby formę. Założę się, że po negocjacjach cena stanie na około 25 mln.

http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/...za-i-Pique.html

...bez komentarza. Kartka dla Marqueza raczej niesłuszna, ale wejście Pique było brutalne i spóźnione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłym zaskoczeniem byłoby widzieć jak Milan gromi Manchester tak jak Real ostatnio :D (jak ja przeżywałem ten mecz w TV to poemat jest xD)

Jeżeli chodzi o Bayern to po ostatnich błyśnięciach w poprzedniej LM liczyłem na powrót do europejskiej batalii chłopaków z Bayernu, ale chyba się nie zanosi.

Milan raczej nie ma szans wygrać z MU. W United szaleje Rooney, rozkręca się Nani, Milan nie ma szans. Co do Bayernu - oni wracają do formy. Wygrali kilka meczów z rzędu w Bundeslidze. Z Fiorentiną powinni sobie poradzić, a co dalej..... to nie wiem. Ale wierzę w nich bo naprawdę stać ich nawet na dojscie do półfinału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milan raczej nie ma szans wygrać z MU.

Milan nie miał szans:

-awansować do Serie A w latach 80-tych

-wrócić na szczyt po aferze korupcyjnej

-wygrać finału LM w 1994 roku z Barceloną

-odpaść z LM w 2004 roku po wygranej 4-1 z Deportivo

-przegrać z Liverpoolem finał LM w 2005 roku po pierwszej połowie

-grać w LM w 2007

-wyeliminować Bayern w ćwierćfinale LM 2007

-podnieść się po porażce na wyjeździe w półfinale 2007 roku

-wygrać derbów z Interem, po których Inter w razie zwycięstwa zapewniał sobie zwycięstwo

-wygrać LM w 2007 roku

-przegrać z Empoli u siebie w sezonie 2007/08

-nie skończyć sezonu 2007/08 w pierwszej czwórce

-wygrać z Realem na SB

-i wielu innych rzeczy :D

Ja tam wierzę w zwycięstwo. Piłka jest okrągła, a Manchester United nigdy nie strzela na San Siro ;) Forza Milan!

A co do Dzeko - z niewolnika nie ma pracownika, i wierzę, że Edin w lipcu zamelduje się w Milanello za skromne 25mln ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlado: Zespół, który włożył w swój klub takie pieniądze nie powinien miec takich problemów z Milanem, a w tamtym spotkaniu Milan wcale nie "zwyciężył" pod koniec. Nie wszedł w 80 minucie czy w drugiej połowie...Grali od początku i wygrali cały mecz strzelając otwierającą oraz zwycięską bramkę w ładnym stylu.

Nie jestem przeciwnikiem Realu bo jest to dobry klub, który potrafi dobrze grać. Denerwuje mnie w nim tylko jego polityka. "Kupimy Christiano za kasę jakiej świat nie widział. Nikt tyle nie wyłozy." Potem Kaka' :dry: , Benzema, Alonso. Fajnie że mają kasę i mogą sobie pozwolić, ale po co później próby ściagania Ribery'ego, Rooneya, Villi? Szukają ładnych nazwisk na rezerwę? Osłabimy inne kluby, to nie będziemy mieli rywali... Ja to tak odbieram i możliwe że się mylę. bo nie znam prawdziwych intencji Pereza. Pozdro ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak mają tyle kasy to niech wyjadą, mi nic do tego, ale ja i tak jestem rozczarowany postawą Realu, z takimi nazwiskami to oni powinni przewodzić PD, a nie Barca. Kaka i Benzema nie odnaleźli się jeszcze w Madrycie. Cieszy postawa Albiola, który jest ostoją defensywy królewskich. Ronaldo gra również świetnie, w końcu 90mln to musi być świetny gracz. :) Co do szans ACM vs MU - oceniam to na bardzo wyrównamy pojedynek - nie przesadzajmy, United nie są wcale tacy mocni, udało się Chelsea, to czemu nie Milanowi? Wierzę w Rossonerich, wierzę, że Seedorf znajdzie tam jakąś lukę przy słupku albo może Ronaldinho błyśnie i jakimś magicznym zagraniem wyrzuci ManU za burtę, kto wie, kto wie... Ja się boję o Chelsea, bo Inter ma Mourinho, który zna nas na wylot i tego się niestety obawiam, jak myślicie - kto wyjdzie zwycięsko w pojedynku Nerrazuri vs The Blues?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką chęcią obejrzę ten mezyk bo zapowiada się tak samo ciekawie jak ACM -MU. Chociaż Inter nie pokazuje ostatnio żadnych rewelacji w LM to liczę, że nie da się łatwo anglikom i pokażą na co ich stać. Mourinho zna tylko piłkarzy z tamtąd, teraz w Chealsea jest inny trener i zapewne zmienił taktykę drużyny, czyli będzie Ciekawie.

Becks, przeciwko drużynie, której sporo zawdzięcza. I Mourinho, który musi się zmierzyć z armią, którą sam kiedyś wykrerował i prowadził na wyżyny Premiership. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelsea vs Inter? Moim zdaniem szanse są 65% do 35%. Może Inter ma The Special One, ale to nie wszystko. W LM idzie im średnio, to jest drużyna z ligi włoskiej. Fakt faktem mają Eto, który może sprawić duże problemu Cechowi i innych wartościowych graczy. Chelsea ma Carlo, który dobrze zna Inter. Jedną z najlepszych linii obrony na świecie. Świetnego D.Drogbę, który wraca do swojej świetnej formy. Anelke, który jak chce to zagra ładny mecz. Lamparda piłkarz, który jak ma formę gra wyśmienicie. Ballacka (tak tak Ballacka) niemiec ostatnio gra naprawdę dobrą piłkę. No i jeszcze kilku niezłych piłkarzy, którzy umieją grać w piłkę. Myślę, że wynik w dwu meczu będzie 4:1 na korzyść Chelsea.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle mam nadzieję, że Chelsea wygra całą Ligę Mistrzów - zasługują na to jak nikt inny. Tyle lat pecha, niepowodzeń. To się musi w końcu udać, jeszcze raz zdarzy się sytuacja jak z Terrym, Ovrebo czy bramką widmo - powiem oficjalnie - nad Chelsea krąży fatum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FA czuć zapach LM. Każdy ma faworytów.

Tym co mówią: "Milan nie masz szans, te dziadki, emeryci itd" pragnę powiedzieć, iż co jak co, ale w LM trzeba umieć grać. To, że remisuje się z beniaminkami w lidze WCALE nie oznacza, że nie można "skasować" MU, L'Poolu i innych Realów. To jest w Milanie piękne, że kibic tej drużyny nigdy nie wie jaki będzie wynik, nawet jak nie ma formy ;) Dlatego nas nazywają chorymi psychicznie :laugh:

Jeszcze wracając do tego 2-meczu ... Rooney i Nani mogą robić co chcą, ale jeśli Nesta und Silva będą grali jak wcześniej, to mogę dać sobie rękę obciąć, że nie dadzą się. Poza Ranochcia i Bonuchim (proszę wybaczyć za pisowanie) to chyba najmocniejszy środek obrony w Italii i Europie. San Siro nigdy nie było zdobyte przez angolów, więc i tym razem nie będzie. Obstawiam że i Inter nie da się zwariować w Mediolanie. Ważne w meczach obu klubów stolicy mody będą mecze na wyjeździe i liczę, że będą pozytywne, choć co do Interu to nigdy nie wiadomo ;)

Inter ma problem z pucharami już od jakiegoś czasu. Może nawet nie są to umiejętności piłkarzy i trenera, ale PSYCHIKA. Z resztą poczekamy i zobaczymy kto wygra - oby ten lepszy ;)

Osobiście liczę na przejście 3 klubów z Italii i myślę, że choć 2 z nich wyjdą. Viola wcale nie jest na straconej pozycji. Wygrać z drużyną Beniteza (nawet w dołku) wcale łatwe nie jest. Plan Cezare Prandellego, aby w ciągu kilku lat wejść w 4-ke w Italii i powalczyć w LM idzie jak na razie dobrze ;)

Co do Dzeko. Gazety nie mają o czym pisać. Silvio chce Dzeko, Dzeko chce do Milanu ... a poza tym sam dyrektor Vfl przyznał a pro po kontraktu Bośniaka że suma odstepnego to 20 mln. Czyli nie może żądać więcej, bo gdy otrzymają 20 to Dzeko jest sprzedany i nie ma nic do gadania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Milanu to moim zdaniem może zaskoczyć zespół Fergusona. ManU może mieć problemy ze zwycięstwem nam Milanem. Niby mają "stary" skład, ale jaki skład.

Mój wymarzony finał w LM to Chelsea vs Milan/Real Madryt i wygrana Chelsea bo bardzo emocjonującym wspaniałym spektaklu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...