Skocz do zawartości

Piłka Nożna II


Turambar

Polecane posty

Gwiazda Romy. Ławkowicz Interu.

Jestem zadowolony z tego transferu, bo jak myślę o piłkarzach zza miedzy to mam w głowie Pirlo, Seedorfa i Crespo. Ba! Nawet Favali i Bobo Vieri złymi transferami nie byli. A bramka z Lyon'em także pamiętam ;)

Witamy Mancini!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

No to ogólnie śmieszna sprawa z Romą. Kibicuję wam jako drugiej drużynie w SerieA, a mój padre odwrotnie - Juve i Lazio ;)

Ciekawe z jakim numerkiem będzie grał. Mam nadzieję, że z 30 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie zapodać link do tej bramki, bo nie kojarzę zupełnie tego spotkania? :(

Chyba kontuzja Pato jest poważniejsza, gdyż nie trzeba by było wypożyczać z Interu Manciniego. Oby jeden wrócił do gry, a drugi do formy ;)

P.S. Gonicie nas Rzymianie, ale wspólnymi siłami winniśmy gonić Inter ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że kiepski początek sezonu przeszkodził nam w gonieniu kogokolwiek ;) 3 miejsce to i tak jest szok biorąc pod uwagę co się działo na początku.

Można i gonić Inter mi to nie przeszkadza. Rzymianie mogliby wygrać wszystkie mecze do końca sezonu po 2-1, albo chociaż jeden 3-1 bo już nudno się robi :) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur - proszę Mancini vs Lyon ;)

Dzięki, przypomniała mi się nomen omen genialna bramka Ronaldo w meczu z Empoli - jak by ktoś był zainteresowany

to proszę bardzo ;)

3 miejsce to i tak jest szok biorąc pod uwagę co się działo na początku.

Ano pamiętam na początku sezonu jak z kolegami dumaliśmy: " Co się z Romą dzieje, niech się wezmą w garść bo niebezpiecznie jest krążyć przy miejscach spadkowych. Uuu Roma nic w tym roku raczej nie ugra" i takie tam, a tu proszę. Inter, niżej Milan, a za nim depczą mu po piętach... właśnie piłkarze stołecznej Romy. Cieszę się niezmiernie, że wyszli z kryzysu ( który to i Milan miał na początku, ale nie na taką skalę), a teraz walczą o udział w Lidze Mistrzów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa kolejki PL za nami :) Z ciekawszych meczy to derby Liverpoolu (1-0 dla The Reds), Diabły z Portsmounth (5-0 dla diabłów z 3 samobójami!) oraz Man City - Hull City (2-1 dla Hull).

Jednak Man City potrzebuję więcej czasu niż pół sezonu, by dorosnąć do pięt wielkiej czwórki. Mieli szczęście, że przegrali ''tylko'' jedną bramką.

Bardzo fajne widowisko na Old Trafford, goście pokazali zupełną kaszanę (między innymi 3 samobóje, z czego 2 to był ich ewidentny błąd). Teraz wystarczy czekać na derby londynu i liczyć na porażkę Chelsea :). Jest to możliwe i mam nadzieję, że kanonierzy wyjdą na stadion bez presji i uzyskają 3 pkt.

Poza tym - Terry stracił opaskę kapitana, a Rio zyskał... Nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale widziałem na fansite'ach CFC, że Rio i kapitan to zła decyzja. W sumie nie wiem czemu... Jak miał opaskę kapitana w spotkaniach MU to gra była przecież dobra...

Co do Eve... czeka ich parę ważnych spotkań i nadal sądzę, że nie dodzą rady. Z potencjalnie najsłabszym rywalem (nie licząc Tottenhamu w tym miesiącu) już przegrali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manchester United - Portsmouth 5:0

Seria dobrych meczów Czerwonych Diabłów trwa nadal, byle dotrwała do meczu LM z AC Milanem :). Goście byli, co zresztą widać po wyniku, tłem dla Manchesteru. Wyróżnić trzeba jak zwykle Rooneya, który znów strzelił bramkę (który to już raz z rzędu?). Cieszy postawa Naniego, zaczyna on dorastać jako skrzydłowy. I pomyśleć, że przez niesnaski mógł zostać sprzedany za 10 mln euro... Wyróżnił się również bramką Berbatov. Ten mecz nie przekonuje mnie jednak nadal do Bułgara i ciągle obstaje za pozbyciem się go. Mówi się, że wspaniale się porusza po boisku, ma bajeczną technikę i robi wiele dla drużyny. Tylko dlaczego ani wielu bramek, ani asyst nie widać? Dobrze, że potrafi strzelić gola o urodzie powalającej na kolana, szkoda tylko, że przez kolejne 5 meczów stoi jak słup w polu karnym. Klub na miarę Manchesteru United potrzebuje kogoś z wyższej półki. Na koniec warto oddać obrońcom Portsmouth co ich, czyli 3 samobóje =). Tak na poważnie, to tylko jeden jest faktycznym dziełem przeciwnika, a reszta to rykoszety. Niemniej obrona była największym zagrożeniem dla Jamesa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria dobrych meczów Czerwonych Diabłów trwa nadal, byle dotrwała do meczu LM z AC Milanem :).

I ona zapewne dotrwa, a drużyna ze stolicy Lombardii przeżywa mały kryzys. Dzisiejszy mecz pokaże nam czy na San Siro w spotkaniu z Manchesterem Milan wyjdzie odświeżony i z wolą walki.

Dobrą decyzją było przekazanie opaski Rio - skoro Terry " na własne" życzenie oddał tą zaszczytną rolę to pozostaje wierzyć, że lider defensywy Czerwonych Diabłów nie pęknie w obliczu nowego doświadczenia

Ustalono, że we Włoszech mecze kolejki będą rozbijane na 3 dni ( sobota, niedziela, poniedziałek). Są osoby pochwalające tą decyzję Lega Calcio i są ci, którzy takie rozwiązanie negują. Zmiany zostaną wprowadzone od przyszłego sezonu.

Fly Emirates podpisał z Milanem 4letnią umowę sponsorską opiewającą na ogólną kwotę 60mln?. Zdaje mi się, że dzięki temu Silvio będzie miał gracza, którego chce - typowego łowcy bramek. Kto to będzie? Dżeko, Torres, Rossi? O tym przekonamy się w wakacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fly Emirates? Będą to mieli na koszulkach? Szkoda, bo bwin Wam pasuję ;), a Opel to już klasyka. Dzisiaj wielkie derby Londynu, arcyważne spotkanie dla Chelsea i Arsenalu, bo The Blues walczą o zachowanie lidera, a The Gunners o zachowanie szans na mistrzostwo Anglii. Wielkie wydarzenie rozpoczenie się o 17:00. No cóż, pozostaje trzymać kciuki za Niebieskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by w dzisiejszym meczu Arsenal miał cokolwiek do powiedzenia, niebieska machina powinna się po nich przejechać jak walec. Ale, ostatecznie, piłką nożną rządzą inne prawa ;) .

Artur, jeśli wierzysz w to, że kiedykolwiek do Milanu przejdzie Torres to współczuję. To jest marzenie ściętej głowy. Aha, użyłeś oksymoronu, pisząc o "Torresie typowym łowcu goli". Typowymi łowcą goli są Raul, Pippo czy RvN, którzy gola umieją strzelić rzęsą. A przynajmniej niektórzy z nich (Raul) kiedyś umieli. Dzisiaj jest różnie.

Torres to napastnik kompletny. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, jeśli wierzysz w to, że kiedykolwiek do Milanu przejdzie Torres to współczuję.

A czemu nie? To, że Wasz prezes w imię idei powrotu do ery Zidana, Figo i R. Carlosa wydaje jednego miesiąca około 200mln ? to nie znaczy, że kibice innych zespołów nie mogą nawet sobie pomarzyć o idolu w ich klubach. Przykładzik? Ileż osób marzyło o Mancinim w Milanie gdy ten szalał w Romie? Albo jak mocno wierzyli w transfer Shevy na Wyspy Ci, którzy kibicują Chelsea? Cóż, historia pokazuje, że w dobie ośmiu zer w kwocie transferowej wszystko jest możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wątpie w transfer Torresa do Milanu, jakoś mi tam po prostu nie pasuję, bardzo lubię Milan, ale uważam, że to raczej niemożliwe. Bardziej spodziewałbym się Dzeko albo kogoś jego pokroju. Ludzie, przecież macie świetnych napastników, Borriello, który jest w nieziemskiej formie, Pippo, który w każdej chwili może coś ustrzelić no i magiczny Pato. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyły się derby Londynu. Arsenal pokazał się z miarę dobrej strony, dużo atakowali, ale Cech i spółka nie dali im dzisiaj zdobyć brami. Chelsea zasłużenie wygrała i oby tak dalej do końca sezonu. Didier po powrocie z PNA strzelił w dwóch meczach 3 bramki więc jest pięknie. Terry pokazał, że to co dzieje się wokół niego nie przeszkadza mu dobrze grać na boisku (zaliczył asystę w dzisiejszym meczu). A.Cole zagrał dobry mecz.

Dzisiejszą wygraną Chelsea wraca na fotel lidera.

Arsenal musi się pilnować, aby Liverpool ich nie dogonił w punktach.

Mam na dzieję, że to MY (czytaj CHELSEA) zdobędziemy w tym roku ligę. GO GO THE BLUES!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest! Chelsea piękny mecz i dzieci z Arsenalu nie miały nic do powiedzenia, jak ktoś wcześniej napisał: Niebieska Machina zgniotła ich równo. Starali się, ale zabrakło im doświadczenia i polegli. Ich szanse na mistrzostwo SĄ PRZEKREŚLONE. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie?

Ja tam bardziej wierzyłbym w transfer Dżeko ;) Koleś już raczej nie ma motywacji do gry w Wolfsburgu, więc będzie chciał za wszelką cenę odejść, jak Milan położy na stole tak z 20 mln to Niemcy go puszczą, bo z niewolnika nie ma pracownika. A Torresowi chyba dobrze się gra w Liverpoolu, więc nie widzę powodu, żeby miał odchodzić do Milanu.

Ileż osób marzyło o Mancinim w Milanie gdy ten szalał w Romie?

No i przyszedł styrany, ze zmiażdżonymi od siedzenia na ławce Interu pośladkami ;) To już chyba nie będzie ten zawodnik co kiedyś.

@up,

też oglądałem meczyk i muszę pochwalić Chelsea. Drogba jak zawsze fenomenalny - o krok od hattricka, Cech się popisał kilkoma interwencjami. Dla mnie The Blues to murowany kandydat na mistrza w tym sezonie.

Ten sezon to chyba jeden z najciekawszych od wielu lat, i to w kilku ligach.

W Anglii - nowi kandydaci do dołączenia do wielkiej czwórki w postaci choćby Manchesteru City czy odrodzonego Tottenhamu, a na szczycie zażarta walka MU z Chelsea. Jak popatrzeć na tabelę to nawet 7. Aston Villa ma realne szanse zakończyć sezon na 4. pozycji.

W Hiszpanii - po prostu miazga. Real jest o krok od powtórzenia swojego wyczynu z mistrzowskiego sezonu 07/08, gra po prostu fenomenalnie, a mimo to jest na 2. pozycji. A wszystko za sprawą równie świetnej Barcy, która na razie (miejmy nadzieję, że tylko na razie ;)) sprawuje się jeszcze lepiej. Królewscy w każdym innym sezonie byliby liderem. I tym samym do końca rozgrywek będzie się toczyć walka między najlepszym zespołem XX wieku, a najlepszym (no, powiedzmy :P od mniej więcej 2005 roku radzą sobie nienajgorzej, wcześniej wstyd) zespołem XXI wieku. Na szczęście najgorsze wyjazdy już za Realem (szkoda, że niektóre w głupi sposób przegrane, jak choćby z Barcą czy Athletikiem, bramka Ibry z Blancos może się okazać najwazniejszym trafieniem sezonu), teraz jeździć będą do ogórków.

Jeśli sytuacja w La Liga nie ulegnie zmianie do wiosny (albo różnica między klubami jeszcze się zmniejszy) to oficjalnie ogłaszam nadchodzące Gran Derby najciekawszymi od lat :D Kto wygra ten mecz będzie mistrzem.

We Włoszech - bez większych emocji, Inter i Milan już sobie wszystko wyjaśniły :) Cieszy degeneracja, destrukcja, defloracja i degradacja jaka panuje w Juve, za którym wybitnie nie przepadam. No i GDZIE JEST FIORENTINA???

Oglądałem losowanie eliminacji Euro 2012 i z ulgą stwierdzam - nie ośmieszyliśmy się zbytnio. Poza tym, że nikt z naszych nie znał angielskiego, a Warszawa pokazała swoje śmieszne metro, a ta prezenterka (ale ona chyba z Ukrainy) miała krzywe nogi ;) A samymi grupami jakoś się nie emocjonuję, bo 1 - i tak wiadomo, kto z nich wyjdzie, 2 - naszych rodaków nie ma, więc nie będę miał się z kogo śmiać.

Zaciekawiło mnie, że Rosja i Gruzja oraz Armenia i Azerbejdżan nie mogły być razem w grupie. Oczywiście powody są jasne, ale wpadł mi do głowy pomysł. Może tak zaostrzyć stosunki dyplomatyczne z Włochami, Francją, Hiszpanią, Anglią, Niemcami i Rosją? Ewentualnie dodatkowo Brazylia i Argentyna, żeby się na nich nie natknąć na MŚ. W końcu mielibyśmy szanse wyjść z grupy na jakimś turnieju ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się klarować sytuacja w 5 najlepszych ligach Europy. W Anglii z początkowo licznego i zwartego peletonu uciekły dwa zespoły i nie ma wątpliwości że to one między sobą rozstrzygną sprawę tytułu. W Hiszpanii podobnie tylko tam peletonu nawet nie było. Trochę wstyd że takie kluby jak Valencia, Sevilla, Atletico czy Villarreal nawet na chwilę nie potrafią zagrozić Realowi i Barcelonie. Fani Interu już mogą zacząć nucić pewiem znany przebój zespołu Tatu. We Francji mimo ostatniej porażki Bordeaux dalej jest głównym faworytem do mistrzostwa. Brawa za postawę dla beniaminka z Montepellier i dla Lille ale na dłuższą metę raczej nie dadzą rady pokrzyżować planów Żyrondystom. Za to w Niemczech liczą się trzy zespoły i każdy może sięgnąć po mistrzostwo. Leverkusen jeszcze nie przegrało meczu i może w końcu to ten zespół wygra ligę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczenie Manciniego to trochę dziwna opcja, ale Pato ktoś musi zastąpić (niestety). Boję sie, że stanie się łasy na kasę i skiepści się w jakimś kasiastym klubie. Nawiązując jeszcze do rossonerich, to co byście osobiście zmienili w tej drużynie? Osobiście uważam że potrzeba dobrego młodego bramkarza, który zacznie zastępować Didę, Storariego i Abiattiego. Sądzę, że jakiś chłopaszek, który zacznie powoli się wtapiać w pomoc zespołu (Pirlo, Seedorf [bo Gattuso nie daj Bóg może niedługo odejść]) również może być ciekawą opcją. Brak w milanie młodych graczy niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale Leonardo i tak zaczął inwestować w młodzież, np. wystawianie Abate czy kupienie zawodników typu Hunter czy Thiago Silva, którzy nie są na końcu kariery. Szkoda tylko, że Di Gennero nie dostał zbyt wielu szans, z tego co wiem - jest w nim talent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirlo - temu Panu już dziękujemy. Piłkarski geniusz, ale w taktyce wymagającej dynamiki nie sprawdza się wcale. 0/10. Dno, muł, wodorosty.

Seedorf - ciśnie się na usta pewne słowo, ale z szacunku za to wszystko go nie wypowiem. Jak powinien podać, strzela. Jak jest niemal sam na sam, to podaje, w dodatku niecelnie. W dupie mu się już poprzewracało od tej ciągłej gry w pierwszym składzie.

Gattuso - oddać za 5zł do Legii

Borriello - brawo! Tylko pogódź się chłopcze z faktem, że nie masz warunków fizycznych do kiwania.

Ronnie - włoscy obrońcy to nie tyczki, które można ominąć efektownie i efektywnie jednocześnie.

Mancini - jak nie strzelasz, to nie kop już bramkarza. Żenada.

Abate - brawo! Prawa flaka wczoraj należała do Ciebie!

Beckham - ... pamiętacie, jak potrafił celnie podawać? A teraz przy każdej okazji komentator mówił "oh, Beckham's pass to low".

Dida - brawo! Pokaż tym hejterom, że nadal należysz do czołówki bramkarzy!

Antonini - weź się ogranij chłopaku.

Thiago Silva - brawo!

Bonera - brawo!

Ambrosini - wszyscy wyżej wymienieni powinni go nosić na rękach.

Pato, wróć. Nie mogę się już patrzeć jak ten Beckham biega w koszulce Milanu :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...