Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Tenis

Polecane posty

Brawa dla Przysiężnego. Deblem raczej się nie interesuję, ale jest to na pewno sukces naszego tenisisty. Na uwagę zasługuje fakt, że Polak razem ze swoim partnerem pokonał braci Bryanów czyli jeden z najlepszych deblistów ostatnich lat. Pozostaje życzyć powodzenia Przysiężnemu, że wygra finał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się. Przysiężny z Herbertem zdobyli tytuł w Tokio. Jest to o tyle nieprawdopodobne, bo Polak i Francuz odpadli w eliminacjach, a dostali się do turnieju dzięki rezygnacji Simona i Tsongi. Do tego mieli niezbyt przyjemną drabinkę, ale zaprezentowali się z najlepszej strony i zasłużyli na tytuł. Brawo. Oby takich sukcesów było jak najwięcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem rano mecz Radwańskiej i już miałem wyłączyć TV, ale Agnieszka odrobiła straty w 2 secie i go wygrała. Myślałem, że pójdzie za ciosem, ale nic z tego.

Dobrze że jej przyjaciółka Woźniacka wygrała swój mecz i Radwańska awansowała do półfinałów. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w niedzielę rozpoczyna się ATP World Tour Finals. Liczę na niespodzianki na miarę tegorocznego US Open. Tylko szkoda, że znów w turnieju tak wielkiej rangi zabraknie Nadala. Trudno. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia i na kort, a w turnieju długich i zaciętych pojedynków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzący turniej mistrzów zapowiada się interesująco. Szkoda że nie ma Nadala, bo jest to jeden moich ulubionych tenisistów. Kibicuję Djokoviciowi ( nie wiem czy dobrze odmieniłem jego nazwisko :-)). Do grona faworytów na pewno należy Federer. Może będą niespodzianki- ostatnio podoba mi się gra Raonicia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wczorajszym meczu Federer zaprezentował swoją świetną formę, dosłownie zmiatając z kortu Murray'a 6:0, 6:1 w niecałą godzinę. Serwis za dobrze nie funkcjonował, ale cała reszta w jak najlepszym porządku. Jeżeli Roger będzie utrzymywał taką dyspozycję, to Djokoviciovi będzie bardzo ciężko obronić tytuł, bo wszystko na to wskazuje, że w finale będzie ta dwójka. No ale pożyjemy, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie odbyło się finałowe spotkanie Novaka Djokovicia z Rogerem Federerem z powodu problemów zdrowotnych Szwajcara. Szkoda, bo zapowiadał się ciekawy pojedynek, ale po wczorajszej batalii za Stanem Wawrinką (swoją drogą, jeden z lepszych meczów w tym sezonie), Roger chyba nie doszedł do pełni sił. Krążą też plotki, że Szwajcar odpuścił to spotkanie, by być w formie na finał pucharu Davisa, ale nie chce mi się w to wierzyć. Tak czy inaczej Novak po raz trzeci z rzędu zgarnia tytuł ATP World Tour Finals na koniec sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek sezonu i już są niespodzianki w turnieju w Dausze. Broniący tytułu Rafa Nadal uległ w pierwszej rundzie Michaelowi Berrerowi, a Novak Djokovic przegrał w ćwierćfinale z Ivo Karloviciem. O ile Nadalowi można to wybaczyć, ze względu na niedawną operację i absencję w rozgrywkach, tak Novak zaprezentował się tylko przeciętnie. Silny wiatr przeszkadzał, ale Karlovic miał taką samą sytuację po drugiej stronie siatki. Ciekaw jestem, co będzie się działo w AO 2015, jak już są takie niespodzianki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meczu Radwańskiej nie widziałem, a z tego co widzę i słyszę to mam czego żałować wink_prosty.gif .

Gdyby Janowicz wytrzymał presję w tym tiebreaku z Isnerem w pierwszym secie, to (moim zdaniem) wygrałby dalej cały mecz. Ale nie mógł się skoncentrować, zdenerwował się, zmarnował swoje okazje i cała reszta złego momentalnie dała o sobie znać. Tym niemniej, coś drgnęło, może być dobry sezon.

Mecz miksta naprawdę ładny, rozegrany taktycznie, Janowicz wydawał się być bardziej skoncentrowany, nie popełniał błędów, Radwańska również w dobrej dyspozycji. No i wreszcie fajnie oglądać polski tenis górujący nad amerykańskim biggrin_prosty.gif . Gratulacje dla Jerzego i Agnieszki, tylko tak dalej wink_prosty.gif

Pozdrawiam

PS Pytanie do bardziej obeznanych - wyniki z tego turnieju wliczają się do rankingów ATP i WTA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy spisali się świetnie i pozostaje tylko pogratulować tego sukcesu. Znakomity początek sezonu i mam nadzieję, że Janowicz i Radwańska zdobędą w tym roku kolejne trofea.

Jakoś szczególnie obeznany nie jestem, ale z tego co mi wiadomo, to z tych rozgrywek nie ma punktów rankingowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Jerzyk! Szkoda tych dwóch przegranych setów, ale powrót bardzo udany. Monfils ograny i teraz czeka Lopez. Rywal zdecydowanie łatwiejszy, ale też nie można go lekceważyć. Janowicz gra lepiej niż w zeszłym roku, więc można mieć nadzieję, że ten rok mu się uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten mecz był transmitowany w Eurosporcie? Jak tak to jestem przegrywem smile_prosty2.gif

Właśnie czytam opis i mecz musiał być bardzo ciekawy. Nie spodziewałem się, że Janowicz pokona Francuza.

Radwańska bardzo pewnie na razie wygrywa. Oby tak dalej

down: Tak jestem, bo dziś akurat o tej porze oglądałem głupoty w TV smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądałem mecz Radwańskiej i powiem wam, że nie było za bardzo na co patrzeć. Mimo, że rywalce Agnieszki zdarzały się lepsze uderzenia to wyraźnie było widać różnicę klas.

Potem na kort wyszły Zvonareva i Williams i liczyłem na niespodziankę. W pierwszym secie wszystko ładnie szło, Rosjanka prowadziła, przełamała Serenę w najważniejszym momencie i nagle klapa. Amerykanka włączyła wyższy bieg, wygrała trzy gemy z rzędu i przez to całego seta. Drugiego już nie oglądałem bo nie dałbym rady usiedzieć i spodziewałem się łomotu, który ostatecznie nastąpił.

I do tego jeszcze Woźniacka odpadła z turnieju przegrywając ze stękającą Azarenką... Jak to jest? W czasie rozgrzewki jest cisza a od razu przy pierwszej piłce meczu Białorusinka się drze. Takim zachowaniem na pewno rozprasza swoje przeciwniczki. Czy WTA nie miało wprowadzić przepisu o nie darciu się na korcie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to nawet śmiałem się z tych jęków Azarenki na korcie. Później to już irytowało. I co z tego że WTA wprowadzi(ło) taki zapis? Już to widzę jak na korcie są ludzie z urządzeniami do pomiaru decybeli :-) Szkoda przegranej Caroliny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już pierwszą większą niespodziankę w AO. Federer przegrał w trzeciej rundzie z Andreasem Seppi. Włoch jakoś wybitnie nie grał, ale popełniał mniej błędów, dzięki czemu awansował do czwartej rundy.

No i gratuluję Jerzykowi wygranej z Monfilsem. To cenne zwycięstwo i oby na tym się nie skończyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Polska gra z Rosją.

Niestety Radwańska przegrała. Liczyłem jednak na korzystny wynik. Po drugim secie byłem dobrej myśli. W trzecim secie Kuzniecova pewnie wygrał z Agnieszką.

Dziś jeszcze mecz z Uli z Szarapową i raczej nie ma szans na zwycięstwo Radwańskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie udało się. Pozostaje tylko liczyć na Agnieszkę w meczu z Szarapową.

Jest z kolei dobra nowina, bo Janowicz awansował do finału w turnieju w Montpellier. O tytuł zagra z Richardem Gasquetem. W sumie Francuz jest w zasięgu Jerzyka, więc trzymam kciuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda porażki Agnieszki.

Ula przegrała zgodnie z oczekiwaniami. Teraz pokonanie Rosji wydaje się raczej niemożliwe.

Janowicz może sprawić niespodziankę i na to trzeba liczyć.

Gasquet jest faworytem, ale może Janowicz sprawi niespodziankę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenić ten występ. Z jednej strony finał to bardzo dobry wynik. Z drugiej pytanie - czy na pewno nie byłby w stanie podjąć walki? Jeśli to zwykłe przeziębienie to powinien dać sobie radę. Podczas gry się zapomina. Mam więc nadzieję, że nie mógł za bardzo grać.

O Agnieszce Radwańskiej się nie wypowiadam. Jako gospodarz wybierali nawierzchnię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Janowicz odpadł już w pierwszej rundzie z turnieju w Indian Wells. Jerzyk był zdecydowanym faworytem spotkania, ale Argentyńczyk Diego Schwartzman okazał się lepszy w tie breaku trzeciego seta, jak i w całym meczu. Dobrze że Radwańska gładko ograła Alison Riske i pozostała w turnieju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka Agnieszki Radwańskiej w 3 rundzie Indian Wells z Watson,na pewno jest to w jakimś stopniu,małym zaskoczeniem.Jak wiadomo Polka rok temu doszła do finału tego prestiżowego turnieju.Mecz został zaplanowany jako jeden z pierwszych i warunki byli naprawdę ciężkie.Temperatury sięgały do ponad trzydziestu stopni i to w gruncie rzeczy wpłynęło na taki,a nie inny rezultat.

Na pewno plusem Brytyjki był dzisiaj dobry i regularny serwis,w kluczowych momentach tego meczu. Zaserwowała siedem asów serwisowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...