Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChosenOne

Nawiązania do gier w filmach, grach, muzyce.

Polecane posty

W filmie Podpalaczka z 1984 roku Charlie gra w coś na konsoli (widać tylko kontroler, ale nie rozpoznałem, co to za cudo). John Rainbird mówi do niej coś w stylu "nie umiem grać, nauczysz mnie?" smile_prosty.gif

W opowiadaniu Stephena Kinga Dobry interes, które znalazło się w zbiorze Czarna bezgwiezdna noc, syn głównego bohatera zajmuje się tworzeniem gier komputerowych. Jest też nawiązanie do Guitar Hero. Zresztą, macie tu dwa cytaty:

W 2003 roku Justin Streeter (...) stworzył grę wideo Odprowadź Fido do domu. W grze chodziło o przeprowadzenie psa na smyczy z pasażu handlowego do domu, co nie było łatwe, bo po drodze trzeba było unikać złych kierowców, przedmiotów spadających z balkonów wieżowcoów i bandy szalonych staruszek, które same siebie nazywały Babciami Psobójczyniami (...). Szefowie Games Inc. spojrzeli tylko raz i zapłacili (...) siedemset pięćdziesiąt tysięcy dolarów za prawa.
Justin Streeter sworzył grę Wstrząśnij domem, która na wiele lat stała się bestsellerem, zanim zepchnął ją w zapomnienie Guitar Hero, a wtedy Jus przerzucił się na program do katalogowania muzyki o nazwie Zsyntezatorowałaś mnie, mała.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockstar, autorzy GTA i Red Dead Redemption bardzo chętnie siegaja po inspiracje z filmów. Scenarzysci tych gier są konkretnie oblatani po filmach i popkulturze, na każdym kroku przemycając rozmaite nawiązania. Odkrywanie ich to takie moje małe hobby. Oto kilka przykładów: Nico Belic to postac niemal identychna z czarnym chrakterem z filmu "Za linia wroga", twarz, ubiór a nawet bardzo podobny głos. Groove street z GTA San Andreas to klon ulicy pokazanej w filmie "Dzień próby", zreszta filmo bardzo podobnych klimatach. równierz z tedo filmu pochodzi postac Truf'a, dilera marychą. Red Dead Redemtion to też mistrzowskie połączenie cukierkowych westernów z lat 50 i spaghetti westernów urealniających wizerunek dzikiego zachodu. Sam główny bohater przypomina Eastwooda, a lokacje przypominaja miejscówki z dolarowej trylogii. Krótkie melodyjki przygrywające w tle, świetnie budujące klimat zostały żywcem zaporzyczone z włoskich westernów, a nazwy miejscowości odnoszą sie do nazwisk postaći z westernów, czesto tych drugoplanowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tvp info leci materiał o strzelaninie na premierze batmana w denver. Oczywiście pani prowadzaca probowała obwinic ,,pelne przemocy gry i filmy sciense fiction". A pan psycholog opisal batmana jako fruwającego, latajacego, strzelającego. Szykuje się nagonka na gry i batmana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockstar, autorzy GTA i Red Dead Redemption bardzo chętnie siegaja po inspiracje z filmów. Scenarzysci tych gier są konkretnie oblatani po filmach i popkulturze, na każdym kroku przemycając rozmaite nawiązania. Odkrywanie ich to takie moje małe hobby. Oto kilka przykładów: Nico Belic to postac niemal identychna z czarnym chrakterem z filmu "Za linia wroga", twarz, ubiór a nawet bardzo podobny głos. Groove street z GTA San Andreas to klon ulicy pokazanej w filmie "Dzień próby", zreszta filmo bardzo podobnych klimatach. równierz z tedo filmu pochodzi postac Truf'a, dilera marychą. Red Dead Redemtion to też mistrzowskie połączenie cukierkowych westernów z lat 50 i spaghetti westernów urealniających wizerunek dzikiego zachodu. Sam główny bohater przypomina Eastwooda, a lokacje przypominaja miejscówki z dolarowej trylogii. Krótkie melodyjki przygrywające w tle, świetnie budujące klimat zostały żywcem zaporzyczone z włoskich westernów, a nazwy miejscowości odnoszą sie do nazwisk postaći z westernów, czesto tych drugoplanowych.

Warto też wspomnieć o dialogach, które każą sądzić, że scenarzyści dokształcali się u Tarantino, a każdy jego film znają na pamięć. Nie ten poziom, ale również przewrotne i błyskotliwe w podobny sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą widzałem na Nickelodeon fragment jakiegoś serialu ''Tess kontra chłopaki'' (czy jakoś tak). W pewnym momoncie do domu wszedł ojciec (czy kto to tam był) i powiedział coś w tym stylu:

-Nikogo nie ma w domu. Nareszcie będę mógł pograć w Call of Duty i syn mnie nie zastrzeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reportażu na BBC News był fragment jak reporter grał na Wii w IO 2012.

W Orange Sport w jednej z walk MMA, na ringu widać reklamę z Assasin's Creed III.

W książce Cobena "Tylko jedno spojrzenie" jest taki oto fragment: "Leżące obok, jakby wyplute pudełko zawierało grę zatytułowaną "Super Mario 5", która słabo zorientowanej w tej sprawach Grace, wydawała się dokładnie taka sama jak poprzednie cztery wersje "Super Mario"

W filmie "Scott Pilgrim kontra świat" są odniesienia do Final Fantasy, Pac-Mana, Mortal Kombat.

Ostatnio w "Głosie Pomorza" była wzmianka o sprzedaży "Wiedźmina 2" na terenie Japonii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc przy temacie muzyki, w kawałku "Początek Końca" Słoń ma w tekście coś takiego:

"Zatopimy w krwi, w ogniu, w bólu kraj

Stąpamy przed siebie niczym armia Uruk-Hai

Spłonie raj, zniszczona cywilizacja, Fallout

Atomowa fala, świat oszalał"

W wielu jego kawałkach są nawiązania do gier, jak w kawałkach WSRH, którego jest przecież współtwórcą. W ogóle w wywiadzie przyznał, że lubi gry. RPG-i i strategie, ale nie pokroju Settlersów smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce Zygmunta Miłoszewskiego "Uwikłanie" pojawia się wzmianka o grze komputerowej, która jak mówi bohater jest o ochroniarzu, który rozbił się na nieznanej wyspie wraz z dzienikarką, którą miał chronić. W zaistniałej sytuacji muszą sobie poradzić w nowym otoczeniu i wezwać pomoc co dodatkowo utrudnia im zgraja najemników. Nie pamiętam już czy była mowa o mutantach i eksperymentach, ale przedstawiony w książce opis łudząco przypomina pierwszego Far Cry'a ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie grałem w Splinter Cell: Chaos Theory, gdy usłyszałem ciekawą rozmową między dwoma strażnikami. Brzmiała mniej więcej tak:

S1: Wyjechał z miasta.

S2: Cooo? A ty po prostu pilnujesz jego rzeczy?

S1: Tak. Opróżniam barek z alkoholem i gram na komputerze. Ma nowego Prince of Persia.

S2: Naprawdę? Słyszałem, że jest zaje(beep)ty.

S1: Stary to będzie gra roku!

S2: Nie mogę się doczekać kiedy w niego zagram.

cheesy.gif

To nie pierwszy raz jak Ubi reklamuje jakąś swoją nadchodzącą produkcę w innej swojej grze, pamiętam, że w Rainbows Sixie: Vegas był plakat z FC 2 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...