Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Zorro (1957-1959)

Polecane posty

o00zuc.jpg

Jeśli ktoś urodził się wczoraj albo popełnił niewybaczalny błąd i nie miał okazji zapoznać się z tą serią, oto krótkie wprowadzenie: Zorro to alter ego szlachica kalifornijskiego Don Diego de la Vega (w tej roli świetny Guy Williams). Chociaż Don Diego wydaje się być ofermą o złotym sercu, jako Zorro jest niezrównanym szermierzem walczącym z niesprawiedliwością. Jedyną osobą znającą jego sekret jest jego wierny, niemy sługa Bernardo. Każdy odcinek serialu to kolejna krzywda wyrządzona ludowi przez złego kapitana Monastario...

Mówiąc wprost, uwielbiam ten serial. Posiada wymieszane w dobrych proporcjach humor, intrygę i akcję, postaci nie sposób nie lubić (sierżant Garcia!), a pomysł zwyczajnie się nie starzeje, chociaż niektórym może wydać się naiwny czy dziecinny. Po prostu klasyk :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial z Guyem Williamsem jest Kultowy. Mogę go oglądać na okrągło. Świetni aktorzy, ciekawa fabuła, no i ma w sobie to "coś", co powoduje, że chce się go oglądać... I jeszcze raz... kolejny... i może jeszcze raz. Szkoda tylko, że został pokolorowany. W czerni i bieli byłby bardziej klimatyczny i oldskulowy. Na szczęście da się przeżyć.

Nowsze wersje można wrzucić do toalety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial z Zorro jest tak rozpoznawany i ceniony, że kolejne wersje chyba już zawsze będą porównywane do "tej biało-czarnej". Znam to rozczarowanie, gdy w jakiejś nowej produkcji o Zorro brakuje elementu znanego z produkcji z lat 50. Któryś nowszy serial o Zorro oglądałem i nawet dawał radę, ale z zachwytami bym nie przesadzał, a gdybym zobaczył to dzisiaj, to nie wiem, czy bym wysiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze jak parę lat temu rzucałem wszystkie zajęcia żeby tylko obejrzeć kolejny odcinek Zorro w bodaj TYP2 lub "jedynce". Można by rzec, że to jest serial mojego dzieciństwa :laugh: Oglądając go miałem może 10 - 11 lat :happy: Wielka szkoda, że już tego nie emitują. Niestety dziś już nie robią takich filmów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten serial był genialny, jakby tak zrobili remake z tym samym klimatem- i co najważniejsze z podobnym intro byłoby super a słyszałem, że ma do czegoś takiego dojść. Oczywiście najbardziej lubiłem sierżanta Garcia. Miał bardzo śmieszną fryzurę. Grzywka od linijki rlz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...