Skocz do zawartości

Pokaż swojego PC'ta =]


xirgan

Polecane posty

Jaki jest sens kupowania regnum dla dziur na kabelki?:D Uswiadomiłem sobie to jakies 10 minut temu,kiedy jakims cudem przepchnąłem 24pin za tą moją szeroką płytą (musiałem odkręcić śrubki po prawej stronie) przez końcówkę tej dziury w tacce i domknąłem ściankę. Własnym oczom nie wierzyłem:D Brutus i aranżacja okablowania-to jednak istnieje! 8 pin za płytą nie da rady,bo za krótkie. Ale jakby mi sie kiedyś zachciało przedłużek,to kto wie:D Jutro postaram się wstawić jakieś foto z dziennym światłem,ale ciężko będzie...

Edytowano przez Dani14
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsto100

Regnum znam tylko z zapowiedzi, który mi się od razu spodobał od strony technicznej. Głębiej w niego nie wnikałem. Zdawał się byc "uosobieniem" wszystkiego co jest potrzebne.

Ale być może masz rację. Teraz nie mam pieniędzy i czasu. Ale po świętach spróbuję gdzieś dorwać Regnum i obejrzeć.

Brutus 310 raczej nie był zakupem mojego życia. Ale potrzebowałem czegoś na szybko. Raczej obudowa nowa to za 70 zł może i ktoś weźmie. Tak, tak szykujcie się forumowicze. :laugh:

We wtorek przychodzi Zalman Performa, jednak karty dźwiekowej teraz nie brałem. Nie było jej w magazynie. Poczekam z miesiąc.

Poprzedni post jakoś wyedytuje i lepsze zdjęcia dam.

@Dani14 Akurat mi nie chce się odkręcać płyty głównej. Ale mógłbys pokazać jak to wygląda ;)

EDIT: Chyba że nie bedę zmieniał obudowy a kupię same przedłużki do kabli. Co raczej na teraz bardziej mi pasuje. Jednak funduszy nie mam nieskończonych. Dolny wentylator na chłodzenie procesora pewnie dam. Bo w tamtym miejscu się on nie sprawdza. Tylko przeszkadza prawdę mówiąc.

Edytowano przez fredos2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wstaw jakieś wyniki (temperatur) Performy z jednym, a dwoma wentylatorami. Ja tam głównie Regnum bym ze względu na wygląd jak i cenę (w zasadzie to byłaby tylko taka "przejściowa") do nowego kompa nie brał.

A zarządzanie kablami w Brutusie... kiedy do gry wchodzi duża kreatywność bądź narzędzia tnące metal ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobie małe teściki to dam wyniki na profilu, i będzie widać w sygnaturce link. Tego możecie być pewni ;) ( dołoże SilentiumPC Zephyr 120mm )

Będę sie z Brutusem bawił, ciąć raczej obudowy nie zamierzam. Ale troche "powyginam" Może jakieś większe otwory na kable i tylnią ściankę przerobie. Ale to już zadanie na ferie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no ^^ może sam tak zrobię.

Swoją drogą ciekaw jestem czy wsadze na górze wentylator jak zamontuję performę. Bo mam pewien pomysł :tongue:

EDIT: Jutro ide po chłodzenie już bo jest do odbioru. Na początku zrobie testy na standardowych ustawieniach a za tydzien dam już testy na wykręconym. Mam nadzieje że sporo wycisnę. :laugh: Nie wiem czy czasem kolejnego zephyra nie dokupie. Ale zobacze.

Edytowano przez fredos2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przyszla pora, zebym ja takze wrzucil tu zdjecia mojego blaszaka, tym bardziej ze zabieralem sie do tego od dluzszego czasu.

W sklad konfigu wchodza miedzy innymi: Intel Core i7 3,40GHz @5,0GHz, Asus Sabertooth P67, 2x EVGA GF GTX 580, Crucial 64GB SSD, WD 1TB HDD, Enermax Modu87+ 900W oraz obudowa CoolerMaster (pelny konfig mam w profilu jak cos). Zestaw ma spora nadwyzke mocy jak na dzisiejsze potrzeby, ale to glownie dlatego, ze drugiego GTX 580 dostalem za darmo, a nie chcialo mi sie bawic w jego sprzedawanie na ebay.

A tak to wszystko mniej wiecej wyglada:

Podczas skladania - plyta z zalozonym Prolimatech Armageddon:

prolimatech1.jpg

CoolerMaster 692 Dominator II Advanced:

buda1v.jpg

buda2o.jpg

Komp ?z profilu?:

side2qz.jpg

Okablowanie:

cableeb.jpg

2x EVGA GeForce GTX 580 DS Superclocked:

karta1r.jpg

karta3n.jpg

MOBO:

saber1t.jpg

Pamiec ADATA 4GB (2x2GB) DDR3 Gaming 2000MHz CL9 Dual:

pamiec.jpg

Podswietlenie:

budan1.jpg

procek1.jpg

W sumie to oswietlenie jest przy tej obudowie malo istotne, bo zadnego okna w niej nie ma, a to na panelu przednim i tak zazwyczaj mam wylaczone.

Pozniej postaram sie jeszcze wrzucic jakies screenshoty z taktowaniem i temperaturami, bo obecnie jestem w pracy i pod tym wzgledem moge przetestowac co najwyzej sluzbowego lapka. ;)

EDIT:

Taktowanie procka:

statsy1k.th.jpg

Wiecej niz 5GHz nie udaje mi sie na nim osiagnac - komputer sie uruchamia, chlodzenie daje rade, ale calosc jest niestabilna i po pewnym czasie (raz 30 min, raz kilka godzin) wyskakuje BSOD, nawet jesli nic na kompie nie jest wtedy robione.

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni zasilacz o mocy 600W byl wentylem do dolu. Kiedy przyszedl ten obecny, a druga 580-ka byla dopiero w drodze, na szybko go wstawilem do obudowy z zamiarem odwrocenia jak juz bede mial karte. Tyle tylko, ze jak juz karta przyszla, to od razu ja wsadzilem do kompa i zabralem sie za testowanie SLI. Nastepnego dnia, zapominajac kompletnie o zasilaczu, pospinalem z tylu kable, a jak juz mi sie o nim przypomnialo, to okazalo sie, ze kable spialem na tyle ciasno, ze zasilacza nie uda mi sie przekrecic bez rozciecia plastikowych obejm na kablach, a nowych juz nie mialem. Jak mi sie po Nowym Roku skoncza nadgodziny w pracy, to bede musial je kupic i sie za to zabrac.

Co do koszyka - na razie nie wyjmowalem tych zbednych, bo do obecnych dwoch dyskow dojdzie w okolicy swiat jeszcze jeden, wiec i tak bede musial troche zmienic ich dyskow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych problemow z "szablozebna" nie stwierdzilem. Plyte mam juz od lipca, wiec pewnie bym cos zauwazyl. Jednak z tego co pamietam, to pierwsza wersja tej plyty miala jakies usterki techniczne. Sam mialem taka zamowiona, ale hurtownia wstrzymala wysylke, odeslala wszystkie egzemplarze jakie mieli na stanie i musialem czekac, az dostana wersje poprawiona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy, raczej dość rzetelne. Chociaż robione z nie zbyt długimi przerwami wykonałem. ( chodzi tu o chłodzenie Zalman Performa- mój pierwszy raz ^^ ale na prośbę jest ) Jutro wstawię tu fotografię całości zmontowanej. Przy okazji: wszystko jest na blogu. Link w sygnaturce.

Edytowano przez fredos2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przyszla pora, zebym ja takze wrzucil tu zdjecia mojego blaszaka, tym bardziej ze zabieralem sie do tego od dluzszego czasu.

Nad okablowaniem od zaplecza to jeszcze popracować można :)

Jak chodzą 580 w SLi? Jakieś problemy ze stabilnością?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nad okablowaniem popracuje, ale to dopiero po Nowym Roku jak juz mi sie skonczy koniec kwartalu i siedzenie w biurze po 14 godzin dziennie. I tak musze przelozyc zasilacz i kupic obejmy do kabli, zeby luzem nie byly.

Te 580 mam w SLI od jakiegos miesiaca i poki co ani razu zwiechy czy BSODa nie bylo. Calosc jest stabilna odkad obnizylem taktowanie procka z 5,1GHz do 5GHz. Oczywiscie wszystko, lacznie z BF3, chodzi plynnie na ultra, ale testow dotyczacych ilosci fps w grach nie wykonywalem jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych problemow z "szablozebna" nie stwierdzilem. Plyte mam juz od lipca, wiec pewnie bym cos zauwazyl. Jednak z tego co pamietam, to pierwsza wersja tej plyty miala jakies usterki techniczne.

Dzięki, uspokoiłeś mnie :)

A ta usterka była we wszystkich płytach, jakiś wadliwy kontroler czy chipset (w każdym razie wpływał na obniżanie wydajności portu SATA).

A komp robi wrażenie. Tylko zastanawiam się jak się mocno grzeją 2x 580 w SLI. A je też kręciłeś, czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka dotyczyla chipsetu i tak jak napisales obnizala wydajnosc SATA. Kart graficznych nie podkrecalem. Doszedlem do wniosku, ze wystarczy mi ich fabryczne podkrecenie. Zreszta wole nie ryzykowac. Co prawda ten model 580 od EVGA to wersja DS z poprawionym chlodzeniem, ale pierwsze modele GTX 580 Superclocked tej firmy mialy tendencje do przegrzewania sie i byly dosc awaryjne. Co ciekawe te karty, ktore mam w kompie grzeja sie mniej niz myslalem, a takze sa dosc ciche w stresie - dosc powiedziec, ze da sie grac komfortowo bez slyszenia zbyt glosnego szumu i uczucia, ze sie siedzi w szklarni, a nie w pokoju. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesu fajny komp ale ja bym tam pozmieniał xD

1.LC

2.Inna buda

3.Inne mobo ;p

4.Oplot na kable

Ale i tak w obecnej formie nie jest źle :)

Powiedz gdzie dają takie grafy to się ustawię w kolejce po jedną ;p

Kolejny złom w moim wydaniu:

IMG_0214.JPG

IMG_0215.JPG miałem wymienić przed montażem ale czasu mi brakło xD

I kolejne zabawki:

asus_p55_formula_iii_1.jpg

corsair-ddr3-2x-2gb-1600mhz-cl7-dominato

yojo masz zajawkę tej bardziej fotogenicznej platformy ;p Może uda mi się wszystko na raz kupić xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ta pierwsza kosztowała 200 zł :D

e2160+2gb ddr2 800+250hdd+450w chieftec+8600Gt+gigaszit ep35XX

jednak dominatorów nie będzie :( musze szukać innych pod kolor xD

A platforma mniej fotogeniczna jest ileś tam stron wcześniej oparta na asusie p7p55d LE xD

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kostki powiadasz... tym lepiej :)

W sumie od kostek do Megahalemsa jest całkiem spory dystans: http://i0.simplest-image-hosting.net/168bf...07/dsc05721.jpg - z tego co się doczytałem Snipery są o ok. 1cm wyższe od tych A-Dat. Chyba by w żadnym slocie nie kolidowały.

Robi się coraz ciekawiej. Gdyby tylko Snipery były w Gralu, a A-Daty bym mógł komuś opchnąć... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...