Skocz do zawartości
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Polecane posty

No coz yoyo2, trzeba isc z duchem czasu, jednoczesnie pozostajac racjonalnym przy wydatkach. Sam pamietam, jak swego czasu przesiadlem sie z Atari na 386DX 40MHz z 1MB RAM i jakas grafika od firmy Cirrus Logic. Ani na procku ani na grafie wiatraka nie bylo, wystarczalo pasywne "firmowe" chlodzenie. Mimo to sprzet byl wypasiony i mocy starczalo mu do wszystkiego. A jak dokupilem do niego jeszcze Sound Blaster 16 i HDD o pojemnosci 200MB to juz byl zupelny odjazd. ;) A pozniej pojawily sie Pentiumy, pozostajace dlugo w sferze marzen pierwsze akceleratory 3Dfx VooDoo, napedy CD oraz pierwszy numer CDA i ze starym sprzetem trzeba sie bylo ostatecznie pozegnac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, pomijając fakt, że trzeba zapłacić :wink: Choć mam taką pracę, że ciągle jakiś sprzęt przychodzi do testów, więc powoli się z tym uczuciem oswajam :smile: W moim przypadku radość mija po złożeniu sprzętu do kupy :wink:

Edytowano przez Gi3r3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hy? 17k? Ostatnio widziałem jakieś cudo na PCI("e" chyba) za 8k zł.

Tak tanio nie widziałem. Jak masz linka to zapodaj zobaczymy co za cudo.

Jakby nie bylo normalnej osoby na duze dyski SSD poki co nie stac. Ja tam sie ciesze z moich 64GB na SSD, na ktorych mam partycje systemowa.

Bez przesady. 750zł za 120gb nowego corsaira SATA III to nie tak okrutnie dużo.

Jednym starcza maluch, drudzy wolą Ferrari... co w tym dziwnego

Kurde kiedy ja się tego ferrari dorobię ;D Ale jeszcze trochę przede mną to może się uda ;D

No coz yoyo2, trzeba isc z duchem czasu, jednoczesnie pozostajac racjonalnym przy wydatkach.

I z tym jest ciężko.

Pomyśleć że jeszcze 3 lata temu korzystałem z Celerona 433@525MHz i Rivy TNT.

Gdzieś coś podobnego bym jeszcze znalazł xD

Oj tam, pomijając fakt, że trzeba zapłacić wink.gif Choć mam taką pracę, że ciągle jakiś sprzęt przychodzi do testów, więc powoli się z tym uczuciem oswajam smile.gif W moim przypadku radość mija po złożeniu sprzętu do kupy

Niestety u mnie podobnie ;/ Ale zawsze coś tam frajdy jest z nowymi zabawkami. W sumie i tak zawsze ciężko mi się jest rozstać z zabawkami

Święta, nie święta. Ale zapłacić trzeba

Tyle ile mnie to r3e kosztowało to można przeżyć, nie było tragedii z ceną.

Gi3r3k

Ty po uszach dostaniesz ;D Co się SSD nie chwalisz ? Podziwiam to twoje przejście na AMD ;D Bruno na stałe dał czy tylko na okres ?

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k

Ty po uszach dostaniesz ;D Co się SSD nie chwalisz ? Podziwiam to twoje przejście na AMD ;D Bruno na stałe dał czy tylko na okres ?

Haha, bo nie ma czym :smile: To tylko tania A-Data, kupiłem za 140 zł bez gwary. Wszystko zaczęło się od tego, że kupiłem Seagate'a 2TB (180 zł), który miał zastąpić Samsunga. Jednak przedwczoraj go zamontowałem i się okazało, że jest zbyt wolny jak na dysk systemowy, dlatego wypatrzyłem tego SSDka (bo nie chciałem mieć dwóch HDD w obudowie) i go kupiłem. Dziś go zamontowałem i bez rewelacji - nie spodziewałem się, że będzie super szybki, ale o wiele szybszy od Samsunga nie jest. Trochę to pokrętnie napisałem, ale takie mam odczucia :wink:

Co do przejścia na AMD - CPU + Mobo miały być dla naczelnego, ale ostatecznie przesiadł się na coś słabszego i mniej prądożernego. Namówiłem go, żeby mi dał na użytkowanie, bo sprzedać nie bardzo mógł :smile: Czyli pewnie przez jakiś rok u mnie posiedzi, jakby co odkupię płytę i wsadzę Buldożera :smile:

@yojo2

Bo nie było czym się chwalić. Chwilę pokręciłem i wyszło, że możliwości OC ma podobne do poprzednika, czyli słabe... :dry: W dodatku karta przyszła do mnie z częściowo pogiętym chłodzeniem, tzn. jeden z wentyli był tak zamontowany, że ocierał się o obudowę karty (sic!). Trochę go powyginałem, ale i tak przy obrotach na ok. 60% wzwyż chrobocze...

Uff, dużo tego wyszło :tongue:

BTW yojo2 - gratuluję statusu Moderatora :smile:

Edytowano przez Gi3r3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za 140zł to jeszcze można mu wybaczyć że jest niewiele szybszy od szajsunga.

Na ostatnim moim foto widać 2 pudełka z zabawkami od OCZ Vertex 3 i Plus. Ciekawe czy odczuję kopa w porównaniu do mojego 2E ;D

Ale zacznę się nimi bawić dopiero w sobotę bo czekam na wolne studio do pstryknięcia fot.

bo nie chciałem mieć dwóch HDD w obudowie)

A ja mam zamiar wykorzystać wszystkie miejsca w obsim na dyski ;D RAID mi się zachciało robić ale moje dyski dosyć drogie są ;/ a do tego z dostępnością tak sobie.

Co do mobo to dobry układ ;D

A grafa w pierwszy dzień by na RMA wyleciała ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego gratulować, to tylko dodatkowa robota jest. :P Tak na serio to głównie otrzymałem tę funkcję dlatego, że niestety jednego moderatora ubyło.

Tia, widziałem - org... A domyślam się, że to ciężka robota, wolę być redaktorem :wink:

Jak wrażenia z przesiadki z i7 na Phenoma? Jest widoczna duża różnica?

Nie do końca wiem, bo dopiero co wszystko zamontowałem, jeszcze trzeba wszystko przegrać ze starego dysku, który BTW ma stary firmware i nie współpracuje z 890GX :angry: Ostatnio trzepię testy CPU, więc wiem mniej więcej, jaka jest różnica - dyplomatycznie rzecz ujmując to zależy od zastosowania :wink:

Jak za 140zł to jeszcze można mu wybaczyć że jest niewiele szybszy od szajsunga.

Na ostatnim moim foto widać 2 pudełka z zabawkami od OCZ Vertex 3 i Plus. Ciekawe czy odczuję kopa w porównaniu do mojego 2E ;D

Ale zacznę się nimi bawić dopiero w sobotę bo czekam na wolne studio do pstryknięcia fot.

No też tak myślę, dlatego nie narzekam. Znów zazdroszczę, jak testowałem SRT na Z68 to byłem pod dużym wrażeniem, stąd mój pomysł z SSD, no ale na tych SSDkach z wyższej półki jest pewnie znacznie wydajniej :) Drugi wniosek z tych testów był taki, że SSD to chyba jednak lepszy pomysł niż RAID...

Co do karty, to też bym ją wysłał na RMA, ale nie miałem nic w zastępstwie, dlatego olałem sprawę. Muszę nad nią usiąść w końcu i ją do końca wyprostować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, widziałem - org... A domyślam się, że to ciężka robota, wolę być redaktorem wink.gif

A właśnie wcięło go ;D

Coś w tym jest nawet ostatnio dostałem paczkę zaadresowaną do mnie Szanowny Pan redaktor ... :diabelek:

(a mi do redaktorowania to jeszcze brakuje )

W ma stary firmware i nie współpracuje z 890GX

Wredna małpa ;D

Znów zazdroszczę,

Niema czego :) Zwłaszcza, że ja robię i tyle z tego jest ;/ Sprzętu jest pod dostatkiem ale w końcu musi się to zacząć publikować bo inaczej to ja odpadam z tej zabawy.

jest pewnie znacznie wydajniej

hmm chciał bym Revo nowego xD

Co do karty, to też bym ją wysłał na RMA, ale nie miałem nic w zastępstwie, dlatego olałem sprawę. Muszę nad nią usiąść w końcu i ją do końca wyprostować...

Nie lepiej od kogoś pożyczyć i wysyłać grafę niż samemu się męczyć ?

że SSD to chyba jednak lepszy pomysł niż RAID...

Tylko SSD o takiej pojemności jak RAID który by mi wyszedł po 17k jak nie więcej więc dla mnie nie wykonalne

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jak sprzet przychodzi, to czuje sie jakbym otwieral otrzymany na Gwiazdke prezent i zapominam, ze trzeba bylo wczesniej za to sporo zaplacic. Od maja czekam na zamowiona EVGA GTX 580 DS SC, z ktorej dostawami do Europy firma EVGA miala przez dlugi czas spore problemy. Jesli strona kuriera nie klamie, to karta razem z nowym kompem (identycznego zestawu z mojego profilu zdazylem sie kilka tygodni temu pozbyc) opuscila dzisiaj UK i jutro ma do mnie dotrzec. Jesli tak sie stanie, to w ten weekend moge nawet zaczac spiewac koledy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW też tak macie, że jak przychodzi paczka ze sprzętem, to czujecie się jakby były Święta? :tongue:

bardzo lubie jak kurier przynosi paczuszkę :cheesy:

tylko szkoda że te zabaweczki takie drogie są i bardzo szybko stają się przeciętne i trzeba znowu wymieniać :<

choć i tak jestem zaskoczony ceną i7 2600k na techplanet. Jak kupowałem w marcu 2011 to cena poszła w dół o 10zł :D czyli prawie nic nie stracił na wartości wg. nich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam dostawać w swoje łapy nowy sprzet! W ostatnim czasie połowę kompa wymieniłem i chociaż kasy poszło na to sporo, cieszyłem się jak dziecko ;)

Teraz w sumie lista zakupów jest pusta, chociaż chciałoby się przerzucić na ramy DDR3... i solidniejszy zasilacz... ale narazie się wstrzymuję. Kusi za to monitor 22 cale, ale moja 19stka szajsunga wciąż nie chce zdychać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiewanie koled w ten weekend odwoluje. Komp dzisiaj doszedl, ale moja radosc skonczyla sie, gdy po otworzeniu budy okazalo sie, ze w czasie transportu porzadnie przykrecony Prolimatech Armageddon odpadl od podstawki razem ze srubami, ktore wylamaly w niej gwinty. Na szczescie strat w srodku nie narobil. Juz zamowilem nowe chlodzenie, ale zanim do mnie dojdzie z UK minie kilka dni. Zdazylem tylko odpalic sprzet na kilka minut stosujac prowizoryczne chlodzenie, procek podkrecony i dziala na 5GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś malowałem to tak jak mówi @up. były zacieki, trzeba było zachować odpowiednią odległość sprayu od budy i kilka razy pomalować (żeby pierwotny kolor sie nie przebijał :P)

no i czymkolwiek przytrzesz to pięknie odpryskuje ;S

wg. mnie malowanie spray`em mija sie z celem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm chciał bym Revo nowego xD

Chyba nie warto. W codziennych zastosowaniach niewiele szybszy, a potencjalnie więcej problemów niż pojedynczy i szybki SSD.

Ma ktos jakies doswiadczenie z malowaniem obudowy ? Bo chce swoja wreszcie pomalowac i nie wiem czy wystarczy sam spray. Nie bedzie sie zdrapywal ? :tongue:

Jak chcesz żeby wyglądało dobrze to trzeba dac do profesjonalistów co Ci proszkowo pomalują. Albo przynajmniej do dobrego lakiernika od samochodów. Samemu to można sobie drobne elementy sprayem. Co najmniej 3 warstwy, ale zrobienie tego bez zacieków i równo wymaga trochę wprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie warto. W codziennych zastosowaniach niewiele szybszy, a potencjalnie więcej problemów niż pojedynczy i szybki SSD.

Nowe revo śmigają już podobno bdbd i nie ma problemów z instalacją winzgrozy na nich itp. Ale i tak mnie nie stać na takie dyski więc vertex 2 musi jeszcze przez jakiś czas mi starczyć ;D

RoZyPokazał byś swoją maszynkę ;D Ty przypadkiem czegoś nie pozmieniałeś w niej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na wyczyszczenie komputera... ostatni raz czyściłem w kwietniu, więc najwyższa pora. Tym razem wymieniłem też pastę termoprzewodzącą.

Gdyby ktoś się zastanawiał jak wygląda pasta od Megahalemsa używana od grudnia:

dsc05655l.th.jpg

W sumie nie najgorzej, chyba nawet ani trochę nie wyschła (wiem, trochę dużo tej pasty było :P). W każdym razie na pewno jest lepsza niż pasta od boxowego chłodzenia, bo ta to po paru miechach z procka odłaziła płatami.

Swoją drogą trzeba Prolimatecha pochwalić za montaż:

dsc05659w.th.jpg

Wystarczy odkręcić dwie łatwo dostępne śrubki i chłodzenie jest już gotowe do czyszczenia. Bardzo porządnie rozwiązane.

dsc05656f.th.jpg

Stwierdziłem, że nie ma się co bawić odkurzaczem. Wykorzystałem niedawno zakupiony kompresor :P Tu piecyk chwilę przed przedmuchaniem.

A tu już po czyszczeniu:

dsc05660c.th.jpg dsc05662c.th.jpg dsc05663h.th.jpg dsc05664m.th.jpg

Wraz nie jest idealnie czysty, ale jest znacznie lepiej niż przed... więc jest OK.

Sorki za kiepską jakość zdjęć... robione telefonem. W nagrodę macie jeża:

dsc05653k.th.jpg

:E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...