Skocz do zawartości

Pokaż swojego PC'ta =]


xirgan

Polecane posty

A najlepsze jest to, że nadal będę jechał na swoim Feelu III, którego mam już półtora roku i ani śladu zadyszki, czy czegoś...:smile:

Tylko jak ten Feel dostanie zadyszki, to pewnie takiej dużej, że padnie a razem z nim płyta główna i/lub karta graficzna :). Nikt nie skomentował mojego PCta, może to z powodu zasilaczopodnego produktu pirotechnicznego firmy Tracer? Ale może jak wrzucę zdjęcia z ModXStream Pro 600W to wtedy coś powiecie :E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, okazało się, że kupiłem 8800GT za 200pln i trzeba będzie zasilacz zmienić :ermm:

Pewnie jakiegoś 400W wezmę. I tyle.

Wogóle te moje przyszłe 8800GT to dziwny przypadek. gość kupił kartę pod PCIE a ma AGP, a kupił ją jako sprawną, a sprzedaje jako uszkodzoną, bo nie miałjej gdzie sprawdzić. Ta karta ma gwarancję do końca listopada, więc niby wszystko git.

Ale najlepsze jest to, że zmieniłem 3850 na 8800GT nie dokładając do tego ani grosza. Tylko wiąże się z tym wymiana procesora itp. TEn gość to chyba kompletny idiota albo n00b, bo takie chodzą po 250pln na allegro. :huh:

Tu jest jednak jeszcze lepiej. Okazało się, ze mam procesor(kupiłem jako niesprawdzony za 50pln), którego nie ma na allegro od dobrych kilku miesięcy, a którego gorsza wersja(640) wacha się od 90 do 150 pln. wystawiłem na allegro(brat wystawił - dzisiaj skończył 19 lat) za wywoławczą 110 i kup teraz 150. Za tyle prawdopodobnie dostanę E2160 lub w skrajnych przypadkach E4400 :laugh:

Jestem cholernym dzieckem szczęscia :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, że nadal będę jechał na swoim Feelu III, którego mam już półtora roku i ani śladu zadyszki, czy czegoś...:smile:

Tylko jak ten Feel dostanie zadyszki, to pewnie takiej dużej, że padnie a razem z nim płyta główna i/lub karta graficzna :).

Panowie, nie przesadzajcie, ten Feel nie jest aż tak zły. Feel w wersji III jest lepszy od poprzednich wersji. Nawet coś tam waży! Wiem, bo miałem go w ręku - kumpel pojechał do Komputronika po MC-350, a wrócił z Feelem III, którego mu wcisnęli, bo MC wcześniej sprzedali...

Z for wynika, że jeśli padają, to w większości przypadków same, bez zabierania ze sobą do grobu pozostałych podzespołów. Ujmę to tak - Feel III jakościowo jest pomiędzy Tracerami/Megabajtami/Deerami/itp. a markowymi zasilaczami. Co nie oznacza, że można go śmiało kupować - lepiej dopłacić te kilkadziesiąt złotych do markowego zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po bodajże kilku godzinach od wystawienia mojego P4 ktoś go kupił za 150pln na kup teraz.

Szczęście to moje drugie imię :laugh:

A TU macie link do mojej przyszłej grafy - jak nie będzie działała, to się ją odeśle na gwarancję, a że była kupowana prawie 2 lata temu, to zwrot gotówki mi się opłaci :miner:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mnie to trochę zdziwiło, że sprzedałem P4 w cenie C2D. (E4400, E4500)

Tylko skoro PDC i C2D są tak tanie, to czemu ludzie wciąż kupują P4?

Tak wogóle to jaki zasilacz bym mógł do tego włożyć?

Pamiętajcie, niedrogi.

I czy na mojej płycie głównej(nie narzekam) dałoby się podkręcić proca?

Panowie, ten P$ mnie trochę martwi, bo w CPU-Z pokazuje, ze Core Speed to 2411.78 MHz, a powinno być 3200Mhz, lub coś koło tego. Czy ten procesor automatycznie dostraja prędkość?

Edytowano przez czesio666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są płyty główne, które nie obsługują PDC/C2D, a niektórzy kupują je np do podkręcania. Zresztą stare Athlony XP na rdzeniu Barton też nie są tanie. A co do zasiłki itp to załóż sobie odpowiedni temat, tutaj odpowiedzi nie dostaniesz (a jak dostaniesz, to je skasuje i tak).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w Pentium 4, ale w C2D masz opcje takie jak EIST i C1E w BIOSie-pozwalają one podczas mało wymagającej pracy/w spoczynku obniżyć mnożnik i napięcia, dzięki czemu procesor nie musi cały czas pracować na 100% możliwości (zużywa też mniej energii)-pozwala to na dłuższe użytkowanie CPU.

C1E Support: służy do obniżania zużycia energii przez procesor podczas spoczynku, dzięki obniżaniu napięcia zasilającego. Jeśli podnieśliśmy Vcore, ustawiamy Disabled.

EIST, (Enhanced Intel Speedstep Technology): pozwala Windowsowi zmniejszać mnożnik podczas spoczynku, oszczędzając energię. Do robienia rekordów Disabled, do normalnej pracy Automatic. (Trzeba włączyć w Windowsie profil zarządzania energią Przenośny/Laptop, aby działało, można w tym profilu oczywiście zmienić czasy wyłączenia HDD i monitora, ale profil musi być ten).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o chłodzenie i o lepszy wygląd. Też się zgadzam, że wygląda takie urządzonko o niebo lepiej niż boxowy cooler.

Bo mnie przeraża myśl, jak można było umieścić to w komputerze.

Mnie na ten przykład przeraża myśl jak można w kompie umieszczać Feela i inne zasilaczopodobne cuda. :ohmy: Normalnie nie mogę spać po nocach. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest...nielogiczne, żeby umieszczać w komputerze coś, przez co nie można potem komputera nawet zamknąć.

A kupowanie różnych neonów, świecących wiatraczków tylko dla wyglądu uważam za głupotę.po co to komu?

Nie mają co z kasą robić?

Wy to się uwzięliście - mam(no, miałem) Feela przez X lat, bezawaryjnie i wogóle git, mówiłem to wam, a wy ciągle to samo - Feel to g...o, Feel to, Feel tamto...spalił któremuś z was kompa?

Mi nie. I bardzo was proszę - sprzedałem go - koniec, kropka. I tyle.

Edytowano przez czesio666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...