Skocz do zawartości

World of WarCraft+dodatki


Gość kabura

Polecane posty

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Sęk w tym, że nie. System ma premiować klasy, których akurat jest mało w kolejkach do dungeonów, żeby się więcej takich pofatygowało.

Widział ktoś kiedyś, żeby brakowało DPS w kolejce?

Inna sprawa, że teraz połowa tanków to i tak ostatnie ofiary, które nie mogłyby utrzymać aggro u królika... i nie spodziewam się, by ich jakość się poprawiła wraz z nagrodami. Prędzej ludzie powykupują talenty na tanka, ale nie poćwiczą nimi, o wyposażeniu nie wspominając.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Co prawda to prawda.

A co do nowej mechaniki call to arms to nie do końca mi się to podoba. Jako DPS też bym chciał mieć coś z tego życia, a nie altem zapierdzielać, gdyż marzę o jakimś nowym mouncie, nie wspominając że trochę zarobić idzie przy tym. A i taka ciekawostka: wiecie za ile dzisiaj na Burning Blade chcieli kupić tanka na hcka? 500g. No brak mi słów, aż sobie chyba tanka zrobię. <ironia> :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jest problem właśnie granie Healem czy Tankiem na HC/rajdach wymaga czegoś więcej niż tępego naparzania w klawisze (bez urazy dla DPSów sam grałem magiem)

W większości przypadków DPSu nie obchodzi łapanie grup mobów, od razu dają czadu na 100% niech się heal i tank martwią ja mam bić a kiedy przychodzi do wipa to tank/healer noob bo nie wyleczył nie utrzymał aggro. Tak więc nagradzanie tych którzy utrzymują pozostałą 3 DPSów przy życiu z lepszym lub gorszym skutkiem jest bardziej na miejscu a jak chcemy nagrody to może spojrzymy w końcu na inną stronę medalu i sami pokusimy się o zrobienie Tanka/Heala

Grałem tankiem grałem healem i tank to najbardziej przerąbana klasa choć dzięki graniu właśnie nim można wyciągnąć z gry 100% satysfakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgadzam się. Blizz sięgnął po NAJPROSTSZE rozwiązanie, a jak wiadomo prostota nie zawsze jest zaletą. Czemu? Zwyczajnie trudno jest ogarnąć nawet nowemu graczowi tankowanie, bo same nauki taktyki trochę czasu zajmują. Z doświadczenia wiem, że zapewne ponad połowa mdps rzuci się teraz na respecc i jak już wspominaliście pójdzie tankować z buildem pod dps. Gratuluję wpiefestów.

Odnoście jeszcze DPSów to z całym szacunkiem, ale uważam, że to nie jest sprawiedliwe że tylko 1 lub 2 klasy dostaną profit z tego. Z całym szacunkiem, ale nie dość że tank czeka 30 sekund na randoma i ma prawo robić co tylko chce to jeszcze dostaje nagrodę za to że istnieje. A co ma powiedzieć taki Hunter/Mag/inny co czasem i 45 minut czeka a potem i tak nic nie dostaje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ja jako rogal czekam sobie 30-40 minut, po czym tank stwierdza że healer źle healuje, a DPS robi 5k i w ogóle jest fuj. No i oczywiście wychodzi, healer za nim i tak cała ekipa się sypie. Czekam kolejne pół godziny.. Nie zgadniecie: znowu to samo. Więc już kurde nie wiem kto powinien zostać wynagradzany. Drużyna to drużyna i w niej każdy powinien być sobie równy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I'm happy to share we actually do have plans for offering players a choice between male and female versions of all warlock demons. This is a task already in our system, though I don't have a time frame for you at the moment. Other art tasks could always take precedence, but we're committed to making this happen.

Bluepost. Trochę mi się to nie podoba... Felguard female? Imp female? :o

E tam.

Ja wróciłem do gry na globa, leveluję rogue'a Radeghosta na realmie Outland. Bardzo mi się podobają questy w Cata. :)

http://eu.battle.net/wow/en/character/outl...adeghost/simple

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszyscy muszą brać emo-worgeny? :huh: Szczerze mówiąc nie przemawiają do mnie cataclysmowe rasy, ale pewnie i tak sobie prędzej czy później zrobię goblina huntera/shamana. I życzę powodzenia z expieniem. No to może się doczekamy water elemental female?

BTW fajny trinket pod tanka. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee gdybym mógł to bym swojego maga BE zamienił na Goblina ale nie mam kasy i możliwości by to zrobić.

Puki jeszcze grałem w aktualnie odwyk to od Cata może 1-2 randomy zrobiłem z Pugiem i to na normalu HC robiłem już tylko gildiowo jako że mam Pala tanka i DUDU misia + maga zawsze robiliśmy tak ze że ja wchodzę magiem i nasz tank robi nam objazd, później zmiana ja tankuje on swoim dpsm/healerem.

Ehh kurcze coraz większą ochotę mam aby wrócić do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi gra Worgenami bo to jedyna fajna rasa w Alliance. W końcu kto by chciał być dwarfem, człowiekiem albo elfem, którzy pojawiają się w każdej grze fantasy, skoro można być np. wilkołakiem albo krową ;p

BTW Ten 4.1 patch ma wyjść podobno w przeciągu dwóch tygodni... Mam nadzieję, bo Blizzard strasznie się obija ;] Może dzięki tym pseudo-epicom z Zul Gurub i Zul Aman moja gildia ruszy w końcu z miejsca i zacznie farmić tokenowych bossów, bo tak to do heroiców nie dojdziemy, a już Firelands wyjdzie ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w WoWie bardzo podobają dwarfy, taki hunter albo paladyn.. :wub: No ale na aliantów nie mam się zamiaru przerzucać, bardziej podoba mi się klimat hordy, no i lubię tam wszystkie rasy za wyjątkiem trolli. Jak dla mnie z tym patchem nie muszą się aż tak śpieszyć bo lvluje healera (tak, specjalnie do nowego systemu Call to Arms).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Satchel of Exotic Mysteries, czyli jak skrócić kolejki do heroic dungeons. Ludzie grający w WoW'a narzekają, że muszą czekać bardzo długo na random heroic. Szczerze to nie wiem jak długo (słyszałem, iż dps czeka nawet do 30-40 minut w kolejce), bo heroici przestałem robić gdzieś na początku stycznia, a i wtedy robiłem je z osobami z gildii.

Blizzard chce skrócić kolejki dając paczki tankom i healerom. Oczywiście fajnie by było, gdyby i dps dostawali takie paczuszki, ale też nie jest tak, że dps nie ma z tego pomysłu nic. Teoretycznie kolejki dla dpsów powinny się skrócić, więc tak czy inaczej jest to pomysł, który daje profity dla wszystkich graczy.

Osobiście mnie to raczej nie przekona do robienia random heroics jako tank. Wolę robić heroici z członkami mojej gildii niż z PuG'ami. Jasne nie dostanę paczki, ale przynajmniej mam pewność, że heroic nie będzie trwał długo.

Poza tym ja jestem trochę znudzony heroic dungeonami. Wszystkie zdążyłem już przejść po kilka razy, a robić je tylko dla 70 punktów, za które i tak nic nie kupię jest bez sensu.

Ten pomysł Blizzarda ma zachęcić tanków i healerów, którzy normalnie nie robią heroiców, bo są albo znudzeni, albo mają dosyć PuGów. Dostając paczkę być może ustawią się w kolejkę, z czego dps'erzy będą mieli korzyść w postaci krótszych kolejek. Jak to mówią: win-win situation.

2. Ludzie grający worgenami lub goblinami. W sumie co w tym dziwnego? Są to dwie nowe rasy, z nowymi animacjami i ze znacznie lepszymi teksturami niż dotychczasowe rasy, które mają już po kilka lat. Worgeni (-y?) mają chyba najlepsze raciale, 1% crit i mini-sprint, no i fajnie jest być wilkołakiem.

Osobiście worgeni mi się nie podobają. Ich casting animation jest po prostu słabe, front flip atak jest śmieszny a sama rasa jest dla mnie mało interesująca.

Gobliny z kolei są pierwszą "małą" rasą po stronie hordy, ich animacje są ładne, sama rasa jest urocza i pewnie sam bym stworzył nowego goblina, ale miałem przyjemność grać w betę, więc mogłem zmienić rasy moich postaci na gobliny, co też uczyniłem. Stworzenie nowej postaci po stronie hordy nie jest dla mnie opcją, bo zdążyłem już poznać wszystkie questy po stronie hordy i levelować nową postać mi się zwyczajnie nie chce.

Stworzyłem natomiast fem nelf huntera i poznaję questy po stronie alliance. Najprawdopodobniej zrobię wszystkie questy 1-60 w Kalimdor, a następnie sprawdzę questy w Eastern Kingdoms, żeby zobaczyć co ten cały kataklizm zrobił.

3. Patch 4.1. Moim zdaniem ten patch powinien wyjść jakieś 3-4 tygodnie temu. Obecnie nie ma zbyt wiele do robienia w WoWie, raid 2-3 razy w tygodniu i okazjonalne PvP. 4.1 tak naprawdę zbyt wiele w tej materii nie zmieni. Odświeżone ZG i ZA to właściwie jedyny, w "miarę ciekawy" content w tym patchu.

Call to Arms - nie spowoduje, że nagle zacznę robić random heroici.

ZG/ZA - zrobię je po kilka razy z osobami z gildii, być może będę je robił w przyszłości dla valour points i maelstrom crystals, ale to tylko wtedy, gdy Blizzard udostępni nowy sprzęt za valour points.

Guild Challenges - 4 miesiące za późno, aczkolwiek fajna sprawa dla gildii, które nie mają jeszcze zbyt wysokiego levelu.

Archaeology rewards - nie sprawi, że archeologia nagle zacznie być interesująca. Ta profesja jest nudna.

Latający lew do kupienia w Blizzard store - LOL.

Mam wrażenie, że 4.1 powinien być wydany jako Cataclysm, a z racji goniących terminów Blizzard przesunął ten patch w czasie o kilka miesięcy. Z wyjątkiem ZG/ZA naprawdę nie ma nic nowego. Reszta elementów z 4.1 to tak naprawdę tylko kilka usprawnień, które powinny być wdrożone już jakiś czas temu.

4.2 czyli Firelands dostarczy nam nowy raid, ale kiedy się on ukaże? Niewiadomo... a nowy content jest moim zdaniem bardzo potrzebny w tej chwili, w innym przypadku jeszcze więcej ludzi zrezygnuje z WoWa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.2 czyli Firelands dostarczy nam nowy raid, ale kiedy się on ukaże? Niewiadomo... a nowy content jest moim zdaniem bardzo potrzebny w tej chwili, w innym przypadku jeszcze więcej ludzi zrezygnuje z WoWa.

Tak więc Twoim zdaniem nowy content potrzebny jest w tej chwili? W momencie, w którym 95%+ gildii nie ukończyło jeszcze progressu? Daj spokój, nowy content to, moim zdaniem, kwestia około 2-3 miesięcy, o ile Blizzard zdecyduje się wypuścić Firelandsy na wakacje. Wprowadzenie 4.2 w najbliższym czasie oznaczałoby ten sam błąd co wprowadzanie przedwcześnie ToCa (wypuszczony podczas progressu Ulduaru, co spowodowało odejście masy osób od tej instancji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No proszę, wreszcie ukochany patch. Niestety blizzard znowu trochę spierdzielił, bo cały mój serwer co chwile mass dc dostawał, przez co nie można było pograć. Zdążyłem zabić 3 bossów na jednej z nowych instancji, i powiem że na jednym zaliczyliśmy 5 wipe'ów. Magia totalna, dawno się tak nie zmęczyłem przy instancji. Niestety po 3 bossie dostałem dc i wywaliło mnie z party. Nie skomentuje. Ogólnie czuć bardzo fajny klimat, patch im się zdecydowanie udał za wyjątkiem tych "drobnych" problemów z serwerami, no i oczywiście zupełne olanie dps'ów w instancjach (mowa o call to arms), co naprawdę nie jest fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

CzarnyMesjasz, od siebie mogę polecić Ci ten build:

http://www.wowhead.com/talent#fMhcbZZfGfbdzcRho

Podstawa to Shadow Dance po stunie i spam ambushy :) Aha i przed każdym wyjściem ze stealth (atakiem) załóż sap bo: http://www.wowhead.com/spell=79125 :D

PS Jak dla mnie to w Cata Rogalika znerfili strasznie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam OLBRZYMI problem. Nie grałem w wowa przez ostatnie 2 miesiące ale postanowiłem powrócić. Ale pojawił się taki problem przy logowaniu:

Due to suspicious activity, this account has been locked. A message has been sent to this account?s email address containing details on how to resolve this issue. Visit Web Link for more information.

Jest tam napisane, że trzeba wejść na maila, tu się pojawia kolejny problem, gdyż nie mogę dostać się na maila do konta battle.net! co mam zrobić, nie moge odzyskać hasła, nic nie moge zrobić!

Nie chce tracić tegok onta ponieważ jest tam wiele postaci na wysokich levelach w tym full epic 85 level DK z okolo 10k achievement points.

PROSZĘ pomóżcie! Jest jakaś możliwość żeby odzyskać to konto ?????

PS posiadam sekretną odp do konta, cd key od najnowszego dodatku, cd keye do gier SC2 i diablo 2 znajdujących się na tym koncie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry. Mam takie pytanie do aktywnych graczy. Posiadam konto w WoW-ie, ale jest ono zaledwie tbc i było już tyle razy hackowane( tak wynika przynajmniej z maili od Blizza), że chciałbym zacząć od "0". Tu też pojawia się pytanie: czy jest sens tak całkiem od zera zaczynać? Będę miał z kim levelować i czy dojście do 85 bez heirloomów zajmie mi czas krótszy niż wieczność?

No i czy ta gra nadal uzależnia tak jak w czasach TBC/WotLK? :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po kolei:

Jest sens od zera zaczynać - właściwie cały świat (za wyjątkiem Outland i większości Northrend) został poddany rozległym renowacjom przy ostatnim dodatku. Można więc całość odkrywać niemalże na nowo.

Co do towarzystwa: o ile losowych ludzi w danym obszarze aż tak często się nie widuje, o tyle znalezienie grupy do dungeonów poprzez wyszukiwarkę jest banalnie proste... tylko trzeba swoje w kolejce odstać, jeżeli się nie jest tankiem albo healerem. Ostatnio doszła też wyszukiwarka gildii, więc nie trzeba siedzieć w mieście i wołać, czy do której nie przyjmą.

Dojście do 85. poziomu nie powinno ci zająć zbyt długo. Jeżeli będziesz wykonywał questy, poziomy powinny całkiem szybko nabijać, a jak do tego dorzucić instancje... co prawda trochę to zwolni w Outland i Northrend, a i te ostatnie 5 poziomów potrafi się nieco ciągnąć, ale nie jest to żaden ogromny szmat czasu.

I tak, gra nadal wciąga. Przynajmniej niektórych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boomer

Szansa na odzyskanie Twojego konta jest mała, aczkolwiek nie zaszkodzi spróbować. Proponowałbym wypełnić formularz na stronie blizzarda, lub (co wydaje mi się lepszym pomysłem) zadzwonić na polską infolinie. Tam byś wytłumaczył wszystko co i jak. Sekretna odpowiedź się przyda, jak i cd-key ale nie najnowszego dodatku, tylko podstawki. Przeanalizuj sobie stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mam takie pytanko. Ostatnio kumpel mi przywiózł z Wielkiej Brytanii ostatni dodatek do WoW'a, jak każdy wie, czyli cataclysm. Kosztował dziwnym trafem tylko 10 funtów. Instalował się na moim leciwym sprzęcie kilka godzin, ale to nic. Myślałem, że sobie pogram bez trosk i tych spraw, ale ku memu zdziwieniu, ciągle mi pobiera dane w tle, a to mnie bardzo nie zadowala. Mam limit na play tylko 5 gb, ale po krótkiej sesji z obcykaniem co i jak, gdzie w trafie piszczy, prawie 500 mb mi pobrało i tu nasuwa się pytanie, tak musi być? Da się to jakoś ominąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko. Ostatnio kumpel mi przywiózł z Wielkiej Brytanii ostatni dodatek do WoW'a, jak każdy wie, czyli cataclysm. Kosztował dziwnym trafem tylko 10 funtów. Instalował się na moim leciwym sprzęcie kilka godzin, ale to nic. Myślałem, że sobie pogram bez trosk i tych spraw, ale ku memu zdziwieniu, ciągle mi pobiera dane w tle, a to mnie bardzo nie zadowala. Mam limit na play tylko 5 gb, ale po krótkiej sesji z obcykaniem co i jak, gdzie w trafie piszczy, prawie 500 mb mi pobrało i tu nasuwa się pytanie, tak musi być? Da się to jakoś ominąć?

Ściąga patche jakie wyszły od czasu premiery pudełkowego dodatku, nie da się tego ominąć. Za parę tygodni wychodzi kolejny content patch, więc przygotuj się na dalsze downloadowanie -,-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...