Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allor

Windows 7 RC1

Polecane posty

Sprawa jest prosta.

Mamy maszynę testową, na niej Windows 7 RC1 w wersjach 32 i 64 bitowych. Jako że miejsce w czasopiśmie nie jest z gumy będziemy wdzięczni za sugestie, na jakich informacjach najbardziej wam zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo - jakie gry na nim działają, czy starte tytuły odpalają się bez problemu.

ponadto słyszałęm, żę w windows 7 ma być maszyna wirtualna windowsa xp -> jak to działa, czy poprawnie symuluje system, itp itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zależy mi na informacjach o ilości zajmowanego miejsca na dysku. Wiem, że pomimo zapowiedzi M$ znów się nie popisał i stworzył kilkunastogigową kobyłę. Chciałbym się dowiedzieć czy można zainstalować system rezygnując z części funkcji, nie tracąc nic na funkcjonalności. Co można spokojnie sobie podczas instalacji odpuścić, żeby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca.

W końcu kompatybilność oprogramowania dla wersji x64. Nie chodzi tyle o szybkość działania, ale właśnie o to czy najpopularniejsze programy, gry nie sprawiają problemów w tej wersji systemu.

A na koniec też ważna rzecz. Szybkość uruchamiania. I nie chodzi mi o czysty system, ale już taki przygotowany do normalnej pracy. Z zainstalowanymi programami użytkowymi (autostart), grami itp. Możliwość konfiguracji, powyłączania wodotrysków, itp. Wreszcie wydajność sterowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, to kompatybilność z nieco starszym sprzętem (czyli takim, jaki działa spokojnie na Viście... ale nie należy do najnowszych), kompatybilność z grami - oczywiście tymi starszymi, może ramka porównująca Vistę i 7 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - wydajność, po drugie stabilność. Następnie funkcjonalność, czy system jest sprzętożerny czy nie w stosunku do Visty i do XP. Myślę, że powinniście się skupić właśnie na porównaniu Windows 7 z XP mniej zaś z Vistą, ponieważ praktycznie to użytkownicy XP są zainteresowani przesiadką na W7 i jego kompatybilnością z aplikacjami robionymi pod XP. Zatem jak szybkość działania W7 ma się do XP, potem temat aplikacji i emulacji XP przez "siódemkę". Ile miejsca zajmuje na HDD, nowości i zmiany w interfejsie (grafika), funkcjonalność owych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje:

-na jakim nośniku będzie Windows 7

-ile będzie zajmował miejsca na dysku

-czy będzie współpracował z oprogramowaniem z XP

No i najważniejsze czy będzie lepszy od Visty i czy chociaż dorówna wydajnością i stabilnością z XP?

PS: Aha i czy będzie nowy DX 11 :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę na takie proste, jak dla robola słupki (bo wykresy będą niezrozumiałe :P ) jak bardzo opłacać się będzie wydać kasę, by przy rożnej konfiguracji maszyn liczących warto było wkładać w nie ciężko wymurowane pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie ogólnego narzekania na Vistę (sam akurat jestem zadowolonym użytkownikiem tego systemu) przydałoby się małe porównanie wydajności w grach (bo jakby nie patrzeć to wszystkich najbardziej interesuje) pomiędzy nią, W7 i XP w paru popularnych tytułach co każdy mógłby zobaczyć jaki OS najlepiej się do giercowania nadaje i jakie są to różnice (przy okazji można by zrobić mały teścik 32-bity vs 64-bity). Oprócz tego to tylko mam małą sugestię by całość testów była robiona na w miarę porządnym sprzęcie (właśnie, na jakiej maszynie będziecie testować?), bo system operacyjny ludzie najczęściej zmieniają razem z kupnem nowego sprzętu a w przypadku kilkuletnich kompów to i tak mało kto będzie zawracał sobie głowę migracją na inny system. Natomiast sprawy drugorzędne i oczywiste (jak ilość zajmowanego miejsca na dysku, o którym tu parę osób wspominało, choć dzisiaj parę giga w jedną czy drugą stronę dużej różnicy już nie robi :) ) można sobie darować lub zamieścić w formie małej tabelki z minimalnymi wymaganiami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dołożę ciegiełkę : Jak mocny komp musi być żeby W7 chodził w miare płynnie i zacinał się przy otwieraniu okien :D ?

Jak dobrze pójdzie to na moim sprzęcie z sygnaturki odpali :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast sprawy drugorzędne i oczywiste (jak ilość zajmowanego miejsca na dysku, o którym tu parę osób wspominało, choć dzisiaj parę giga w jedną czy drugą stronę dużej różnicy już nie robi :) ) można sobie darować lub zamieścić w formie małej tabelki z minimalnymi wymaganiami.

Skoro uważasz, że nie robi... :icon_rolleyes: Dla mnie robi. DUŻĄ różnicę. Choć dysk mam dość pojemny. Zwyczajnie uważam, że ponad 10 GB (Vista) na sam OS to absurd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mocny komp? No, musi być WSPÓŁCZESNY. Chyba rozumiesz to pojęcie? 2GB RAM, dwa rdzenie...

Moje pytanie: kiedy wyjdzie DirectX 11, oprogramowanie, z którego korzystać będzie Windows 7?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza uwaga (a przy okazji potwierdzenie, że wszystko czytam i notuję :wink:) - ostatnie informacje o DX11 są takie, że dostępny on będzie później niż W7, w dodatku będzie też działał na Viście. Dlatego też ten temat zostanie odłożony na później.

Druga uwaga - o oprogramowaniu wymagającym W7 nic nie wiadomo, a kandydaci (np. gry czy soft wykorzystujący GPU do obliczeń - o ile będzie wykorzystywał DX11) będą też działali na Viście, zatem ten temat zostanie jedynie delikatnie poruszony (mniej więcej w takiej formie jak tutaj).

I jeszcze jedna sprawa - to nie będzie wielki ogromny mega test, więc choć większość już poruszonych spraw zostanie w nim ujęta (zaryzykowałbym stwierdzenie, że wszystkie, ale jeszcze coś po drodze się stanie i będzie kuku), to jednak nie wszystkich uda się zadowolić (choćby doborem gier - musiałoby ich być furset, by nikt nie czuł się pokrzywdzony, a tak się niestety nie uda...)

Ale żeby nie było - czekamy na dalsze propozycje :icon_biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem systemu Vista, niektóre starsze gry nie wykrywają systemu w efekcie mogę grać na przykład z tylko połową tekstury na każdym obiekcie. + znany problem polskiego worda zmieniającego Gates na Gatek

poprawili? :teehee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowymi produkcjami raczej problemu nie powinno być. Wiadomo test wydajnościowy popularnych tytułów. Taki sam jak przy testowaniu sprzętu. Natomiast TheMe zapodał ciekawą myśl. Warto potestować też starsze tytuły takie jak starsze RPGi BioWare, Fallout, Q2, Unreal. No w każdym razie jakieś klasyczne tytuły, które macie pod ręką :) Koniecznie na wersji x64.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LUKASZ007

A mnie najbardziej interesuje obsługa (codzienna, czyli internet, notatnik etc), gry a szczególnie obsługa.

Czym prostsza tym lepiej. Oczywiście dobrze aby była porównywalna do XP.

Również mnie interesują wymagania. Jak to będzie działało na przeciętnym komputerze ((2x) 2ghz; 1-2gb ram; grafika gf 8500-8600).

Ciekawe również, czy są jakieś nowe bajery i czy został w porównaniu do naszej kochanej visty lepiej zoptymalizowany.

Jeszcze jestem zainteresowany obsługą urządzeń takich jak drukarka, skaner, mikrofon (?), tablet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ogólne pytanko: czy Microsoft nie planuje wypuścić jakiejś okrojonej darmowej wersji W7, bo to chyba w modzie ostatnio? Drugie to uczciwie o wymaganiach. Nie sprawdzałem sam, ale mam znajomych którzy testowali i powoli gaszą mój entuzjazm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nieco o Win 7 już czytałem. W tej chwili najbardziej interesowałaby mnie cena, ale o niej dowiemy się pewnie dopiero podczas premiery. Większość rzeczy, o które chciałem zapytać zostało już wymienione, więc może jak prezentuje się design systemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to było w 3/2009 nr CD-a :)

A pomyśleliście o tym, czytelnicy że nie każdy musi mieć kompa za 2 tysiaki (czyli taki do którego nie muszę nic dokładać przez 2-3 lata) ?

Bo nie każdego na to stać...

Dlatego pytałem się o wymagania na poziomie 1 GHz procesora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się dowiedzieć, czy jest poprawiona kompatybilność względem wersji beta, jeśli chodzi o kartę dźwiękową.

Z betą miałem następujący problem, a mianowicie działały mi tylko dwa głośniki, a posiadam zestaw 5.1 i wszelakie zmiany w panelu sterownika nie pomogły, dlatego jestem ciekawy czy zostało to poprawione.

Specyfikacja mojego komputera wygląda następująco:

Core2Duo E 6500

6 GB Ram 800 MHZ Patriot

GeForce 280 GTX 1GB RAM

Płyta główna: Asus P5KR z zintegrowaną kartą dźwiękową Realtek HD Audio.

Głośniki: Logitech 5.1 X 530

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko - zgodność będzie na poziomie Visty jeśli chodzi o gry, jeśli chodzi o resztę softu, to w wyższych wersjach W7 będzie pełna wersja XP jako VirtualPC, więc powinno być 99,99999999%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...