Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allor

Windows 7 RC1

Polecane posty

Jeśli masz vistę to możesz ją zaktualizować do 7, ale wtedy trzeba kupić Windows 7 Ultimate, by nie było konieczności formata :)

Jeśli masz XP to albo trzeba zaistalować na innym dysku albo format :)

Posiadam Viste Ultimate. Nie rozumiem, mam kupić bete? ;>

Generalnie update zadziała bezproblemowo jeśli masz Vistę Ultimate. Jeśli masz niższą wersję Visty najpewniej się to nie uda, tak samo z XP. W tych przypadkach musisz zrobić instalację od zera, co i tak imo jest dobrym pomysłem w przypadku zmiany systemu.

I jeszcze jedno. Ile zajmuje ten obraz do ściągnięcia?

www.cdaction.pl/tnij/obrazW7

W zależności od wersji (32 lub 64 bit) jest to koło 2,5 lub 3,5 GB. Plus ponad 1 GB jeśli dodatkowo chcesz doinstalować tryb XP, ale to jest przydatne w specyficznych sytuacjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z instalacją... Nawiasem mówiąc, to W7 zupełnie nie chce się zainstalować :confused:

Robię wszystko tak, jak przy instalacji Win XP (bootuje z CD/DVD), ale instalator po załadowaniu plików nie wyświetla ekranu wyboru instalacji. Zamiast tego uruchamia się "?normalnie?" (pokazuje mie się animowana flaga Windows oraz napis "Starting Windows", potem ładna tapetka, ale instalator NIE STARTUJE nawet po 1/2h). Al, forumowicze POMÓŻCIE!!!

Pozdrawiam,

Zdesperowany skrzypq :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście ciekawi tryb XP. Prawda to, że przydatny tylko do programów? W sensie, że nie poprawia kompatybilności gier? Czy są problemy ze starszymi tytułami jak np. fallout, diablo, starcraft ?

Czy gry działają bez problemu w 64bit? Jest to dla mnie o tyle ważne, że zmieniając komputer, mam zamiar zainwestować w 8giga ramu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z instalacją... Nawiasem mówiąc, to W7 zupełnie nie chce się zainstalować :confused:

Robię wszystko tak, jak przy instalacji Win XP (bootuje z CD/DVD), ale instalator po załadowaniu plików nie wyświetla ekranu wyboru instalacji. Zamiast tego uruchamia się "?normalnie?" (pokazuje mie się animowana flaga Windows oraz napis "Starting Windows", potem ładna tapetka, ale instalator NIE STARTUJE nawet po 1/2h). Al, forumowicze POMÓŻCIE!!!

Pozdrawiam,

Zdesperowany skrzypq :P

Wiesz co, miałem to samo z którąśtam betą W7 i też się trochę przeraziłem. Zostawiłem po prostu kompa włączonego z tym ekranem na jakieś 20-30 minut i w końcu poszło, także spróbuj pójść sobie w tym czasie na rower, albo co :P Mam nadzieję, że to, że Tobie nie ruszyło po 1/2 h wynika wyłącznie z różnicy konfiguracji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z instalacją... Nawiasem mówiąc, to W7 zupełnie nie chce się zainstalować :confused:

Robię wszystko tak, jak przy instalacji Win XP (bootuje z CD/DVD), ale instalator po załadowaniu plików nie wyświetla ekranu wyboru instalacji. Zamiast tego uruchamia się "?normalnie?" (pokazuje mie się animowana flaga Windows oraz napis "Starting Windows", potem ładna tapetka, ale instalator NIE STARTUJE nawet po 1/2h). Al, forumowicze POMÓŻCIE!!!

Pozdrawiam,

Zdesperowany skrzypq :P

Wiesz co, miałem to samo z którąśtam betą W7 i też się trochę przeraziłem. Zostawiłem po prostu kompa włączonego z tym ekranem na jakieś 20-30 minut i w końcu poszło, także spróbuj pójść sobie w tym czasie na rower, albo co :P Mam nadzieję, że to, że Tobie nie ruszyło po 1/2 h wynika wyłącznie z różnicy konfiguracji...

Wielkie dzięki Iron, pomogło. Muszę być troszeczkę bardziej cierpliwy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak nie będę, tak wielkich pochwał w strone Win7 kierował.

System sprawuje się dobrze to fakt, ale przynajmniej ja mam (czasmi poważne) problemy z niektórymi grami. Tak programy raczej chodzą bez problemu, ale np. ostatnio instalując Rise&Fall, instalator nie mógł zainstalować systemu ochrony antypirackeiej, a po ściągnięciu z internetu i tak nic to nie dało, bo przy uruchamianiu gry wyskakuje błąd. Dtugi problem dotknął mnie prze Mount&Blade, otóż na Win7, gra ma skłonności do odwiedzania pulpitu, wówczas gdy toczona jest bitwa.

Więc ode mnie wielkich pochwał nie ma, ale również nie jest aż tak tragicznie jak z Vistą było na początku.

EDIT: Teraz chyba podjąłem decyzję o powrocie do XP. Otóż wystąpił jakiś głupi błąd. Wszystko było dobrze (już nie ważne to co wyżej napisałem), ale po uruchomieniu nie wiem dlaczego zamiast pulpitu włącza mi się folder Moje Dokumenty, a zamiast pulpitu jest nic tylko czarny ekran z "Windows 7 Build 7100" w prawym dolnym rogu.

Tu jeszcze zamieszczam screeny. Pierwszy widok po uruchomieniu, a drugi po zminimalizowaniu wszystkiego (zdjęcia są w Safe Mode, ale w normlalnym wszystko wygląda tak samo).

Jakby ktoś wiedział jak to naprawić to byłbym wdzięczny.

1. http://img44.imageshack.us/img44/6120/pouruchomieniu.jpg

2. http://img222.imageshack.us/img222/9704/po...malizowaniu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...