Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

Ja tam nie chce Diablo 3... czemu?? Ależ proszę bardzo, zaraz powiem. Otóż Diablo I było jednym z pierwszych h&s. I było świetne. Jednak Diablo II było TYLKO tym samym... więcej tego było to fakt, ale nie wnosił nic nowego... a że dzisiaj niewielu ludzi ma D1 i wielu uważa D2 za hiper-extra-fajną-i-wogóle gierę... :/ (zreszta tak samo jest z Falloutem, ale tam jest chociaż ciekawa fabuła) a co nowego może wprowadzić D3?? Nic! Blizzard jest w kropce. Jeśli zrobi coś nowego to sięposypią gromy, że psują to, co dobre (acz nudne niestety :/), a jak zrobią znowu to samo, to w końcu ludzie przejżą na oczy, że nie można po wieczność grać to samo... a ja kdo tego dojdzie niezadowolenie z faktu, że mamy D2 a na takie samo D3 wydamy mnóstwo pieniędzy (Blizzard się ceni wysoko...) to będzie jeszcze więcej zgrzytania zębami... dlatego lepiej, żeby D2 było ostatnią grą serii, niż gdyby ta zasłużona marka miałaby się zeszmacić...

Nie dokońca się z tą opinią zgadzam. Moim zdaniem po pojawienia się seqela diablo 2 znacznie powiększyła się grupa fanów oj znacznie Nie wolno zapomnieć o Battle Net w którą pogrywają miliony. Diablo 3 oczywiście jeśli wogóle się pojawi ma znacznie poszeżyć możliwości sieciowe co dzięki temu powiększy się ilość graczy, druga sprawa diablo nigdy nie miało fabuły, wszystko polegało wyłącznie na siekaniu i zbieraniu multum przedmiotów, więc jeśli te dwa czynniki w grze powiększą i znacznie urozmaicą + lepsza grafika fani i tak do tego tytułu sięgną . Musi być poprostu wszystkiego więcej i już. To samo można było azobserwować pomiędzy diablo 1 a diablo 2.To samo. To jest właśnie dobre że dziękiu tym przedmiotom gra utrzymuje genialną popularność i ogromne branie. Przedmioty, przedmioty+ klasy bohaterów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamanga: To oczywiste, że po DII poszerzyła sięliczba fanów, bo niewielu grało w DI. Stąd też okrzykneli DII grą znakomitą... a jak DIII okazę się tym samym to powiedzą o tym to samo, co o Sacred: "No fajne... ale to przecież koln DII". Toć DIII nic nie zmieniając, będzie tylko KLONEM DII a ile można grać w to samo?? A na płaszczyźnie netowej DII ma coraz więcej problemów zwłaszcza, że MMMORPG są w natarciu (a część z nich to typowe MMOH&S tylko, że ze zancznie lepszą grafiką). Tak więc, Blizzard musi wymyślić coś naprawdę ciekawego, żeby znów przyciągnąć graczy do siebie.

Koniec końców, jeśli Blizz nie zmajstruje czegoś nowego, to bedziemy miel syndrom NBA Live. Cały czas to samo, z dodatkowymi drobnymi bajerami, a giera się znudzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... właśnie to starałem się opisa w moim poprzedim poście - Diablo III jeśli ma wyjśc po prostu musi byc nietypowe - kto by grał w coś identycznego do Diablo I z nowoczesną grafiką - przecież jak napisał mój poprzednik wtedy będziemy miec syndorm NBA... Ale o Diablo III się nie boję - przecież Blizzard jeszcze nigdy nie popełnił gafy i raczej w tym przypadku jej też nie popełni... No, ale zapewne Diablo III wyjdzie za jakieś 5 lat... Po prostu wystarczy się spojrzec na Blizzarda - robi gry świetne, ale wychodzą one baaardzo rzadko...

P.S. No właśnie - jak już napisałem Blizz musi zrobic coś nietypowego, nowatorskiego... dlatego podałem tu jako przykład grę FPS :D

P.S.2

tylko ja sie zastanawiam jak bys sobie w trybie FPS wybił 40 stworków ktore cie otoczyły przy pomocy miecza :P

Hmmm... dobre pytanie... :D

Może po prostu Blizz zmniejszył by ilośc stworków, bo w Hellgate będzie broń palna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie liczył na jakąś rewolucję w przypadku ewentualnego D III - od niemal dziesięciu lat Blizzardowi bliższa wydaje się droga ewolucji :) (jak ktoś uważa inaczej, to niech przyjrzy się ich kolejnym RTSom, najlepiej w porównaniu do innych im współczesnych). Jedyne, czego można być pewnym, to tego, że kolejne Diablo będzie w 3D - reszta to same niewiadome. Ja bym chętnie widział powrót systemu losowo generowanych questów (chociaż zboczo..., eee, pobocznych ;)), bo dzięki temu rozwiązaniu Diablo przeszedłem po kilka razy wojownikiem i magiem (rogue już mi się nie chciało, za cienka była), i to mimo tego, że padłem ofiarą dziwnego buga, przez którego moje postacie przestały zdobywać doświadczenie :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co narzekacie ,przecierz gra nie może się zmienić z hack&slash na jakiegoś FPS .Rewolucji nie bedzie ale to nie znaczy ,że gra się nie zmieni.Dla mnie samo wprowadzenie diablo w 3d spowoduje wiele radości.Diablo II już teraz ma wiele fanów mimo banalnej grafiki ,prostoliniowości fabuły i dzwięków.Niektóre elementy Blizzard musi poprawic lub całkowicie zmienic(2D->3D)ale samego pomysłu na grę moim zdaniem nie powinno wprowadzać się od nowa bo ja diablo bardzo lubie takie jak jest teraz , a nie w formie RTS-a (mówie o przypadku Worldcrafta mimo ,że wyszło to na lepsze).diablo zawsze będzie mi się kojarzyć z RPG , w którym zwiedzasz niezliczone ilości jaskiń ,krypt ,katakumb i innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky, ja bym wlasnie grafe 2d zostawil... Co wcale nie oznacza ze musi byc zla, lub kiepskiej jakosci (patrz Icewind Dale 2). Diablo dalej bedzie hack'n'slash'em, bo RTSa (ani FPSa) z tego raczej nie zrobia. Gdzies czytalem, ze akcja ma sie dziac caly czas w niebie :/ Czujecie to: głównym bossem Tyrael? To by byl schiz na maxa.

Ogolnie mam mieszane uczucia. Z jednej strony gre robi Blizzard, a oni gry jeszcze nie spaprali, z drugiej jakies dzikie, nowatorskie pomysly moge gre calkowicie zepsuc. No, ale pozyjemy - zobaczymy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się ze zostawią grafe 2D. Ja tesh do niej nic za bardzo nie mam , ale istnieje niestety cos takiego jak postęp. Teraz jesli gra nie ma grafy 3D to często ma zaniżaną ocenę itp itd. A szczerze mówiąc nie zdziwiłbym się gdyby przerobili Diablo na RTS'a lub FPS'a (choc bardziej to pierwsze). Warcrafta z RTS'a przerobili na RPG'a (dokładniej to na MMORPG'a ale co tam) to Diablo mogą z RPG'a (hack'n'slasha bardziej xD)

na strategię przerobić. :) Choć trochę w to wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przepis na nowe, lepsze DiabloIII:

:arrow: sensowna fabuła

:arrow: lepsza grafa

:arrow: kamera:proponuję coś w stylu "Spellforca"

:arrow: setki nowych przedmiotów

:arrow: miliony potworów (kilkadziesiąt rodzajów)

:arrow: multi na więcej graczy niż 8 (powiedzmy do 16)

:arrow: przystępna cena :P (choć i tak bym kupił :P)

PS.A co myślicie o Diablo III zorganizowane w stylu WoW-a?

World-mass-destruction-party?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to by nie było to i tak będzie hitem ~~ bo kto nie zna diabła :wink: Reklam za dużo nie trzeba i o sprzedaż Blizz nie ma co się martwić, jedyne zmartwienia jakie sąto nasze 8) Czy oby na pewno nie będzie jakiegoś kiczu? Czy nie uśmiercą gry legendy ^^ Blizz raczej nie da sobie crapa wypuścić ale kto wie, kto zapewni, że crapu nie będzie :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Blizz na pewno Diablo III nie sp... rozwali :D Ale kto wie... byc może będzie to ich pierwsze potknięcie? Hmm... Diablo III badziewiem? Jednak lepiej (dla ich zdrowia :D) żeby się postarali...

Tfuu.... Wypluj to, jak gozwalą to ich fani wysadzą w powietrze:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jako gatunek FPS gra straciłaby klimat? Na pewno nie. Po prostu byłoby trochę trudniej zrobi taką grę... Po dłuższych rozmyślaniach z kumplami doszliśmy do wniosku, że Diablo III nie może byc FPS-em. Czemu? Ponieważ bronie białe, sieczka i inne takie cechy Diablo nei sprawdziłyby się w widoku FPP. Tak po prostu :D A Hellgate? Hellgate może byc wpadką, albo cudem. Ja osobiście wolałbym, aby to było cudo, bo chętnie pograłbym w takie coś :D A Hellgate może by cudem, gdyż po pomniejszeniu liczby przeciwników, po wprowadzeniu broni palnych sterowanie przestaje by problemem... I tyle :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo III jako FPS ??? Toż to ja wtedy zabije twórców za taką profanacje wybitnej serii . Wystarczy że dają nowy silnik graficzny , przedmioty, nowe mapy podziemi , nowe potwory i kilka nowych metod ich exterminacji :D . To wystarczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolesiowi chodziło chyba tylko o to że D3 będzie w pierwszej osobie... ale mnie jakoś takie rozwiązania niezbyt odpowiada bo z tak dużą liczbą potworów jaka jest wDiablo bałbym się o swoje "plecy" :? a poza tym po co zmieniać coś co już jest bardzo dobre? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lokacje. Bieganie bo płaskich lokacjach z 1 góra 2 drzewkami niesamowicie nuży. Zaraz ktoś mi przytoczy 3 akt ale nie oto chodzi mi żeby to była tylko nieprzenikniona ściana. Przecież 3d daje takie możliwości by stworzyć las czy pustkowia z prawdziwego zdarzenia. No może nie mówię tu o obliwionie ale takie kal Newerwinter już by starczyły. Już te miejsca "za płotem" i inne tego typu lokacje w 2 były spox i dlaczego twórcy nie zrobili takich na głównym planie? Przecież mogłyby być przenikane i półprzezroczyste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...