Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Obiraq

[PS3/X360/Wii] Jaki monitor/telewizor wybrać?

Polecane posty

Witam !

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna Playstation 3, lecz żeby zakup ten miał jakikolwiek sens postanowiłem najpierw zmienic monitor z wysłużonego 10 letniego, 17 calowego LG CRT na coś nowego. Zastanawiam się nad takimi modelami:

http://www.ceneo.pl/1493736

http://www.ceneo.pl/1540732

http://www.ceneo.pl/2006120

Mam jednak kilka wątpliwości, czy warto wydać prawie 400 zł. więcej na Samsunga 24 ", czy lepiej zaoszczędzic trochę kasy na np. gry (dodam że do mojego pokoju 24" może być trochę za duży a 22" to tak "na styk"

W LG z kolei przekonuje mnie gwarancja zwłaszcza na piksele.

A może z własnych doświadczeń polecicie coś innego ? Cena max to 1500 zł. ale im mniej tym lepiej.

Dzięki za wszelką pomoc i sugestie ! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OoOo, ja mam ten sam problem, PS3 już niedługo dostanę w rączki alee... nie mam zbyt gdzie podłączyć, mój monitor nie ma euro złącza, a tv to stary dobry telewizor, nawet nie jest płaski xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten LG ostatni, jeśli z tej trójki chcesz wybierać.

Samsungi są gorsze jakościowo (gdzieś był artykuł o LG, Samsungi i Illiamie i SyncMaster był ostatni- ale nie mogę znaleść teraz).

Po drugie ten LG ma HDMI jak wspomniał xandi więc podłączysz do niego konsolę "nowej generacji" ;]

No i oczywiście LG ma najlepszą gwarancję na martwe piksele ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsungi też mają HDMI, a w opisie monitora LG na ceneo można przeczytać, ze co prawda sam monitor sprawdza się super, ale po podłączeniu PS3 obraz nie jest już tak rewelacyjny, widać przekłamania kolorów itp...

Ciężki wybór przede mną ...

P.S. Tą trójkę rzuciłem przykładowo, może być coś innego jak ktoś poleci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem w innym temacie - HP w2228h . Monitor genialny pod każdym względem. Jakość obrazu, możliwości, no i po prostu świetnie wykonany. Jedyna wada - piszczy po wyłączeniu. Dźwięk podobny do odgłosu wydawanego przez łądowarkę telefonową po podłączeniu do kontaktu. Ja się jednak szybko przyzwyczaiłem, gdyż dźwięk jest raczej cichy i po chwili przestajesz zwracać nań uwagę. Link - http://www.ceneo.pl/;0151778957-10.htm#productOpinions

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam monitor LCD z tunerem TV i chciałbym do niego podłączyć PS3.

Moje pytania:

1. Czy tak można? Czy będzie to działać?

2. Jeśli można to przez złącze Euro czy przez co?

Mój monitor to LG FLATRON L193ST.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam swój komputer od 2006 roku i gry nie idą już mi tak dobrze.Zamiast płaceniu znów 4000 zł w góre za sam komputer + głośniki,monitor itp. to troche wymiękam.

Z nieba jednak dostałem wiadomość od mojego wujka iż nie ma czasu na granie na PS3 i mi go może dać ( jest w USA więc trochę mogę czekać na niego.)Rzecz w tym , iż nie mam odpowiedniego TV (stary telewizor mam) a telewizory porządne do konsoli są warte pow. 3k . :/

A teraz moje pytanie : Czy nie lepiej byłoby kupić sobie monitor ( ok .22" panoramiczny ładnie wygląda -widziałem u kolegi) i do niego podpiąć PS3 ? Wyszłoby taniej i zostałoby mi dużo więcej pieniędzy na gry .

Prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000 zł? 32" Full Hd można kupić za 2 razy mniej. Ale jak już masz kupować monior, to najlepiej będzie 26", również Full HD. Co prawda nie będzie takich doznań jak w prawdziwym telewizorze, ale różnica duża nie będzie. A mogę polecić monitory Samsunga, IIMO oferują najlepsza jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lepiej pozbieraj kasę i kup jakiś większy TV, granie na 22" mija się z celem, już przy 26-32" różnica jest spora.

2. Nie pograsz sobie na PS3 w większość gier z polskiej dystrybucji. Konsola ma zebespieczenia regionalne i żeby brać na Amerykańskiej "Peestrójce" będziesz musiał sprowadzać sobie gry ze Stanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dives przestań [ciach!] głupoty za przeproszeniem, no. Mam konsole ze stanów i WSZYSTKIE gry chodzą mi normalnie. Na dodatek powiem ci wiecej EzioPL nawet nie bedziesz musiał kupywac zasilacza żeby podlaczyc ją pod polskie gniazdko. Wystarczy sam kabel bo PS3 jest tak zrobiona że sama wykrywa napięcie i dostosowuje się do niego

Grzeczniej nie można? - Kagex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod x'a nie ma sensu kupować FullHD... pod PS3 też nie :) za mało gier obsługujących tą technologię. FullHD opłaca się kupić pod filmy na Blu-ray :) jeśli kupujesz konsolę do samej gry, lepiej weź po prostu porządne HD ready, a różnicę zainwestuj w drugiego pada czy gry :) co do firm, to polecam SAMSUNG - przystępna cena i obraz niezły...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...