Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Obiraq

[PS3/X360/Wii] Jaki monitor/telewizor wybrać?

Polecane posty

Sprawdź w MENU w opcjach obrazu tego telewizora. Powinien mieć opcje ustawienia na NTSC.

Masz konsole z ameryki? Musisz wiedzieć, jakie ma ta konsola kable. Musi mieć Euro złącze i/lub tzw. COMPOSITE. No i sprawa z kablem zasilającym. W USA są inne wejścia w gniazdku niż u nas i mają inne napięcie w tychże.

EDIT:

Właśnie znalazłem manual do tego tv na jakiejś hiszpańskojęzycznej stronie (manual jest w PL :)) i nigdzie nie widzę tam info o obsługiwanych systemach obrazu :/. Z drugiej strony, w dziale Porady coś na ten temat jest wspominane i wynika z tego, że ten tv jest zgodny z tymi systemami obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym prądożercą to się nie zgodzę :P

Co do poboru energii, to LCD mają pobór stały, a plazma zmienny, zależny od rodzaju scen. Przy większej jasności chwilowo pobiera więcej prądu, przy scenach ciemnych mniej.

Srednie zużycie jest niewiele wyższe od lcd-ków tego samego rozmiaru.

Natomiast jakość kolorów, głębia czerni, odświeżanie, ta sama jakość obrazu niezależnie od kąta patrzenia plazma ma NIEPORÓWNYWALNIE LEPSZE niż Lcd.

A jeśli chodzi o wybór firmy jeśli chodzi o plazmę to tylko panasonic, dlaczego? Ponieważ mój brat pracuje w media expert i ma styczność z tymi telewizorami na co dzień i telewizory plazmowe wszystkich innych firm bardzo często się wypalają (te nowsze modele już mniej, ale trochę starsze strasznie szybko się wypalają, niektóre telewizory miały już na stałe znaczek media expert po jednym uruchomieniu :P a gwarancja tego nie uznaje >.<).

A co z firmą panasonic? A to że to firma której telewizory naprawdę rzadko trafiają na gwarancję i bardzo rzadko wypala się obraz co nie znaczy, że to się nigdy nie dzieje, ale występuje o wiele rzadziej niż u telewizorów innych firm.

pozdro :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam to : http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4342

Panasonic Viera 37'' HD Ready DVB-T(czyli wyżej wspomniany tuner cyfrowej telwizji naziemnej ) 3 złącza HDMI

jeżeli kupisz do 31-go stycznia 2010 dostajesz 5 lat gwarancji (zamiast 3 )

full hd a hd ready nie różnią się tak bardzo więc nie wiem po co przepłacać jeśli za 2-3 lata wyjdą nowe standardy , nowe technologie etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Upatrzyłem koledze taki TV do PS3.Co sądzicie o nim.Ja sądzę że do PS3 będzie idealny, dobry kontrast,3xHDMI,100HZ,Głośniki wbudowane i Cena przystępna no i dość duża matryca bo 32".

Ale co do firmy to nie jestem przekonany nie mówię że jest nie dobra bo tego nie wiem.Ani ja ani kumpel nigdy nie mieliśmy z tej firmy.I nie wiem czy te TV to są jakieś buble co po roku albo krócej padają na amen.Chodzi głownie o awaryjność.

Najlepiej bym prosił o opinie ci co mają ten model TV albo osobny co mają PS3 z modelami Sharpa(podobne modele).Jak sprawuje się w grach.Czy nie ucina i takie tam.

Z góry dziękuję :)

PS.Liczę na dużo wypowiedzi.Chodzi o medal Sharp Aquos LC-32 DH77E (w tytule brakuje liczby 32 jako matrycy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :)

Po uzgodnieniach tak do 2500zł max.Chyba że będzie coś extra o parę złotych więcej.

Również mam na oku Sony KDL 32W5500.Ale bardziej ten aquos jakos bardziej przypada.

Ale czekam na was :)

Pomoże ktoś w wyborze?

I doradzi jak wyżej napisałem :)

Spoko luz, jak ktoś będzie wiedział, to pomoże. Ja się na TV dość średnio znam, więc siedzę cicho - Kagex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam. Mam x0 i gram na monitorze, więc wybacz :] Skoro nikt się nie kwapi do pomocy, to coś zrób tak.

Weźcie konsolę, kabel HDMI, pada, trzy losowe gry i idźcie z tym do sklepu. Jak sklep dobry, to pozwoli podłączyć i przetestować każdy model. Myślę, że po 15-20 min na każdy TV powinno wam starczyć. Jak znajdziecie już te dwa, trze modele to posiedźcie przy nich po te pół godziny. Sprzedawca was raczej nie wygoni, bo zależy mu na sprzedaży, a wy wybierzecie dobry TV nie według tego, co doradzi wam jakiś "e-kolega" z internetu, ale taki, który będzie wam odpowiadał :) Jak się nie spodoba, to zawsze macie możliwość zwrotu i wybrania innego ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kagex pomysł nie jest zły a wręcz dobry.W najbliższym czasie się z nim przejadę i zobaczę czy jest u nich taka możliwość.

Kruszon1990 Jak sprawdzaliśmy te Soniaki na różnych Forach o PS3 i Xbox 360,YouTube i artykuły.To dużo osób posiada takie telewizory do Konsolek.

Dlatego poszukałem mu dobrego TV od Soniaka.I znalazłem taki Model Sony Bravia 32V5500 a także 32W5500.Szczerze mówiąc nie za bardzo widze różnic w tych modelach ale jednak jakieś muszą być.Jest Film na YT z grą Killzone 2 i tymi TV.Jakoś fantastyczna w grach,nie zcina,pięknie łądnie :) Ale ma tylko 50HZ a nie 100HZ jak w Sharp'ie.

1.Czy są tu jakieś różnice przez to?.

2.Czy ktoś posiada owe modele do konsolki?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wiem widzę temat bardzo podobny do mojego , ale mi chodzi o coś troszkę innego :P

Najważniejsze to jaka konsole wybrać pod ten telewizor : http://www.twenga.pl/cena-32LH3000-LG-Telewizor-LCD-518463-0 ( liczą się tylko xbox 360 elite albo ps 3)Mam kilka " za i przeciw " ale sumując wychodzi na 0 wiec nadal jestem niezdecydowany , może najpierw przedstawię MOJE + i - obydwu konsoli :

PS 3 :

+ to gry które niestety tylko na ta konsole wychodzą a bardzo mi się podobają , chodzi o mianowicie te 2 : Uncharted 2 i Grand Turismo 5 które wyjdzie w przyszłym roku ... bardzo chciałbym mieć obydwie gry

+ to blue ray , wiem ze niektórzy mówią ze to jest nie ważne ale konsole mam zamiar wykorzystywać nie tylko do grania a tez do częstego oglądania filmów , wiec podsiadając taka konsole zakupił bym sobie na pewno kilka tytułów na blue ray'a

+ jak przeczytałem na rożnych forach ( nie tylko związanych z ps 3 ) to ps 3 nie psuje sie tak często jak jego konkurent

- to gorszy wygląd ( dla mnie ma to trochę znaczenie :laugh: )

- i patrz niżej ( + x boxa to tak samo jak - ps 3 :huh: )

XBox 360 :

+ ladny wyglad :smile:

+ podobno ladniejsza grafika ( co dla mnie w grze tuz po grywalnosci ma ogromne znaczenie )

- to napewno platna usluga internetowa ( czy jakos tak )

- jak wyżej , tytuły gier wychodzace tylko na x boxa sa dla mnie troche gorsze niz na play'a

- podobno ladnie sie "jara " ;P czyli przepala czy jakos tak :dry:

Teraz pytanko do was po przeczytaniu mojej noobskiej i lamerskiej wypowiedzi :P Jaka konsola bedzie lepsza do podanego telewizora ( jak jest jakis lepszy w tej cenie i 32 to mozecie mi pokazac :laugh: ) i prosze szczegolnie posiadaczy x boxa 360 elite o potwierdzenie teori ze x box jest bardzo awaryjna konsola , i prosze was ( wszystkich tych co maja 1 z tych konsoli ) o opis czy jestescie zadowoleni z niej ( te 3 watki bardzo ulatwia mi wybor ) :happy: a i zadnych postow typu " mam ps 3 jest lepszy a x box to [beeep] " itp. Dziekuje za uwage :tongue::laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, IMO PS3 zdecydowanie ładniej się prezentuje pod telewizorem na tle kina domowego... ale ok. Skoro chcesz używać konsoli nie tylko do grania to bierz PS3, różnica w oglądaniu filmu na BD i DVD jest widoczna, A że gry na X'a wygladają lepiej? Może niektóre, ale różnicy widocznej nie ma - ot, tutaj lepsza tektsurka, a tu jest puszka, której nie było na drugiej konsoli. Poza tym jedne gry lepiej wyglądają na X360, inne na PS3, ale naprawdę na grę to nei wpływa.

Co do telewizora, to wg. mnie w tej cenie bezkonkurencyjny jest Samsung 32B650/32B651. Przynajmniej był... ale sam go mam, jakość obrazu jest świetna, no i stuhercowe odświeżanie robi swoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...