Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Tworzenie stron www

Polecane posty

2. Darmowy serwer z obsluga PHP i MySql - http://www.tripod.lycos.co.uk/

50 mb(!!!), lipa bo są reklamy :sad: , ale jest skrypt dzięki któremu można je usunąć (tak jak na mojej stronicy :D )

A gdy to zauważa usuną ci konto :P . O wiele lepszy jest dhost niż lycos. A co do braku reklam (pierwotnie były popupy lub pasek google) na dhost to kUnde CHYBA zrezygnował z tego (dawno na forum nie zaglądałęm) bo niektórym się pokazywały reklamy o tematyce... nie dla dzieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem zrezygnował, info o tym nawet umieścił na forum dhosta, a i nie wiem jak on chce utrzymać dhosta z jednej reklamy (teraz jest tylko na głównej stronie dhosta) a jak się komuś pokazywały tego typu reklamy to znaczy że musiał mieć "tego" typu wpisy w "keywords" bo to na właśnie na treści słów kluczowych oparte jest wybieranie reklam przez skrypt google`a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Śledzias
Mam takie pytanie: gdzie mogę skopiowa/ ściągnąć skrypt, aby wyświetlał się pasek zawijający tekst poziomo, tak, aby po najechaniu na niego tekst się zatrzymywał? BTW: może prócz zestawienia serwów zrobimy zestawienie stron ze skryptami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Loonatyk
O DŻIZAS!!!!!! Czy wy wszyscy robicie stronki w programach? Ja se spróbowałem w notatniku i jest dobrze...Nawet.Kto chce niech sprawdzi. www.bohen.oz.pl to moja strona zrobiona na jednej klawiaturze. Zero klikania w przyciski , wszystko trzeba było napisać samemu. Polecam. Jak wychodzi coraz lepiej jest taka satysfakcja że...(Mam dop. 13lat) Jeszcze dużo nauki przedemną.

O stary, w wieku 13 lat to mozna swietne stronki robic. Ile stron (co prawda o tematyce Pokemon- DragonBall (rulez!)), ale nie jedna witrynka z domenką *.com by się nie powstydziła.

Śmieszą mnie ludzie, którzy robią z siebie wielkich webmasterów dlatego, że napisali stronkę tylko w notatniku. To tak jakby ktoś się chwalił, że zrobił jajecznice na poręczy balkonu, zamiast na patelni. Tylko, ze cala jajecznica spadla na sam dol, a reszty sie nie da odkleić. No i czyscic bedzie trzeba. Utrudnianie sobie życia. Pajączek czy inny edytor HTML przyspuiesza proces tworzenia strony o jakieś 20% ! (nie wspominajac juz, ze wszystko mamy wydzielone kolorkami!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuna (rus. Księżyc, - ciało naturalny satelita planety, świecący światłem orbity) - zgadzam się z tobą w 100% chociaż czasem (dość często) takie programy przyśpieszają projektowanie o dużo więcej niż napisałeś.

mam prośbę o dobry kurs PHP, pisząc dobry chcę powiedzieć - nie tworzony na zasadzie przykładów - masz skrypt x.php (do ściągnięcia) otwórz i teraz po kolei to osiągnięto tak to tak a to tak. tylko na zasadzie

funkcja (tag) - co robi i jak używać

następny

...

mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi :D - szybkie nauczenie na zasadzie regułek a nie powolnego treningu (zależy mi na szybkości a jednocześnie nie lubię tego drugiego systemu nauki)

a jak ktoś chce wiedzieć po co mi to to zajrzyjcie do mojej stopki - link WWW - mam do przerobienia mały system "growy" (gra vallheru do przerobienia małego jest)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuna (rus. Księżyc, - ciało naturalny satelita planety, świecący światłem orbity) - zgadzam się z tobą w 100% chociaż czasem (dość często) takie programy przyśpieszają projektowanie o dużo więcej niż napisałeś.

Jak się jeszcze korzysta z WYSIWYG (najlepiej Dreamweavera), to postęp w budowie strony bardzo przyśpiesza. Hmmm... ale edytory WYSIWYG są raczej dla początkujących... Lepiej się nauczyć HTMLa i pisać w jakimś normalnym edytorze.

mam prośbę o dobry kurs PHP, pisząc dobry chcę powiedzieć - nie tworzony na zasadzie przykładów - masz skrypt x.php (do ściągnięcia) otwórz i teraz po kolei to osiągnięto tak to tak a to tak. tylko na zasadzie

funkcja (tag) - co robi i jak używać

następny

Nie wiem czy ten kurs Ci odpowiada:

http://php.webhelp.pl/kursy/php/index.php?roz=php

Tylko na końcu ten czat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Śledzias

Leszek nieNAJLEPSZY :) ==> wracając do twojej stronki, radziłbym Ci w znaczniku meta sekcji head ustawić polskie kodowanie znaków (iso-8859-2). Dzięki temu twoje 'wypociny' będą miały poprawny wizerunek graficzny. POZDRO

Ps. Czy możecie mi pomóc w odnalezieniu skryptu, który opisałem wyżej??? dzięki z góry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie tu co robie http://www.mobius.mp3s.pl/darmoweserwy/ :mrgreen: . Zawartości nie oceniajcie, bo dopiero 1 serwer opisany jest. Lay może nie jest za dobry, ale głównie chodzi mi o opisanie serwerów.

Jeśli są chętni to mogą równierz opisać jakiś serw, i jeśli mają na tym serwerze strone to mogą dać link do niej. Mój e-mail: asalut1@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Blizzard

Witam wszystkich! Zobaczyłem ten topic i pomyślałem, że pochwale się Wam swoją stronką, którą właśnie nie dawno skończyłem. No dobra, bez ściemy - reklamę chcę sobie zrobić :lol: Wbijcie na :!: :!: http://www.everfight.prv.pl :!: :!: Strona poświęcona jest w całości naszemu (stworzonemu przeze mnie i kolegów) autorskiemu rpg-owi. Na stronie znajdziecie "zarodek podręcznika" no i parę innych rzeczy :) z resztą wejdźcie i zobaczcie sami! heh... ale chwyty reklamowe :? aha - no i oczywiście będę wdzięczny za wszystkie opinie na jej temat - słów krytyki z powagą wysłucham, a i za pochwałki podziękuję grzecznie :P ok, dosyć już tego, koniec przerwy reklamowej, poniżej dalszy ciąg forum :arrow: :arrow: :arrow:

P.s. 11 gifów na tej stronie "pożyczyłem" z byłego layoutu kącika "Książki" w Action Magu autorstwa Jedi_27

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Zobaczyłem ten topic i pomyślałem, że pochwale się Wam swoją stronką, którą właśnie nie dawno skończyłem. No dobra, bez ściemy - reklamę chcę sobie zrobić Wbijcie na http://www.everfight.prv.pl Strona poświęcona jest w całości naszemu (stworzonemu przeze mnie i kolegów) autorskiemu rpg-owi. Na stronie znajdziecie "zarodek podręcznika" no i parę innych rzeczy z resztą wejdźcie i zobaczcie sami! heh... ale chwyty reklamowe aha - no i oczywiście będę wdzięczny za wszystkie opinie na jej temat - słów krytyki z powagą wysłucham, a i za pochwałki podziękuję grzecznie ok, dosyć już tego, koniec przerwy reklamowej, poniżej dalszy ciąg forum

Ja ci stronę ocenię, jeżeli wytłumaczysz mi skąd na waszej stronie w 90% wziął się layout kącika z action mag'a/książki?? :evil: . Zerżnęliście go i nawet nie raczyliście nadmienić, że lay jest autorstwa Jedi_27. :evil: :evil: Cholernie mi się to nie podoba. Tym bardziej, że napisałeś perfidnie: "Design by blizzard" - gdybym miał moda już byś się z forum pożegnał :evil: :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Śledzias

Lay nawet klimatyczny i ładnie wykonany, ale jeżeli (jak to napisał zapruder) zerżnięty to po co prosisz nas o ocenę (wizualną)stronki? Dobrze, że zaznaczyłeś, że RPG jest wasze (mam nadzieję, że tu chociaż nie ściemniasz.

zapruder==> jeżeli możesz, to wytknij mi błędy, jakie zrobiłem w nowym lay'u mojej stronki (link). Prosiłem o to wcześniej, ale może nie zauważyłeś (a na twojej ocenie bardzo mi zależy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lay nawet klimatyczny i ładnie wykonany, ale jeżeli (jak to napisał zapruder) zerżnięty to po co prosisz nas o ocenę (wizualną)stronki? Dobrze, że zaznaczyłeś, że RPG jest wasze (mam nadzieję, że tu chociaż nie ściemniasz.

zapruder==> jeżeli możesz, to wytknij mi błędy, jakie zrobiłem w nowym lay'u mojej stronki (link). Prosiłem o to wcześniej, ale może nie zauważyłeś (a na twojej ocenie bardzo mi zależy).

Heh :D - wcześniej nie odpisałem bo byłem nad morzem 2 tygodnie, a o ocenę prosiłeś chyba ze 2 strony wcześniej :] . No, ale skoro prosisz to masz :twisted: :

:arrow: Do loga wiekszych zastrzeżeń nie mam - tylko jakieś takie krzywe mi się wydaje :]

:arrow: Menu dużo lepsze, tylko te czarne linie są niezbyt ciekawe. Najlepszij zostaw tylko te oddzielające logo//menu//treść strony[chociaż jakby się ich pozbyć to nie wiem czy lepiej by nie było :wink: ], a resztę wywal - brzydko to wygląda.

:arrow: Nie wiem czy tylko u mnie, ale nie ładuje się część grafiki - 3 obiekty dokładniej: w menu - lewy/górny róg i góra, oraz w treści strony - góra[to zielone :D - wiesz o co chiodzi mam nadzieję :D ].

:arrow: Te pomarańczowe linki do artykułów - zanim się zorientowałem, że tam są to trochę czasu minęło :] - zrób je może ciemnozielone.

:arrow: A teraz się przyczepię :D - stronka jest troszkę oczojebna - ale przez pierwszą chwilę - później oczy mi się przyzwyczaiły i było OK - jednak odczuwałem pewien dyskomfort :) .

:arrow: Friko.pl - nienajlepszy wybór - cholernie wolny i awaryjny serwer

:arrow: No i stronka trochę mało szczegółowa - dodałbyś jakieś pierdółki typu - miniaturki odznaczeń, czy jakieś flagi - gdzieś umiejętnie upchane na pewno poprawią wizerunek strony.

Ogólnie jest dużo lepiej nież było, ale czeka cię jeszcze sporo roboty :].

Ocena? hmm... powiedzmy, że 6/10 [za grafikę bo na harcerstwie się nie znam :wink: ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Blizzard
Ja ci stronę ocenię, jeżeli wytłumaczysz mi skąd na waszej stronie w 90% wziął się layout kącika z action mag'a/książki?? :evil: . Zerżnęliście go i nawet nie raczyliście nadmienić, że lay jest autorstwa Jedi_27. :evil: :evil: Cholernie mi się to nie podoba. Tym bardziej, że napisałeś perfidnie: "Design by blizzard" - gdybym miał moda już byś się z forum pożegnał :evil: :evil:

Dobrze, wiedziałem, że na forum CD-Action to się i tak wyda, jednak chcę się wytłumaczyć. Chodzi o to, że teraz kącik "Książki" w AM ma nowy layout, więc myślałem że jeśłi sobię przywłaszczę tamten to nie zrobię niczego złego. Po drugie z tamtego layouty wziąłem tylko grafiki nadpalonego paieru, ale w większości i tak je przerabiałem. Wszystko pozostałe na stronie jest mojego autorstwa. Szczerze przepraszam wszystkich, a w szczególności Jedi_27.

P.s. Aha i jak mogłem nadmienić, że to jego lay skoro nie jest identyczny. W jedną stronę źle i w drugą... sam nie wiem co teraz :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Śledzias
:arrow: Do loga wiekszych zastrzeżeń nie mam - tylko jakieś takie krzywe mi się wydaje :] poprawię o wielki...

:arrow: Menu dużo lepsze, tylko te czarne linie są niezbyt ciekawe. Najlepszij zostaw tylko te oddzielające logo//menu//treść strony[chociaż jakby się ich pozbyć to nie wiem czy lepiej by nie było :wink: ], a resztę wywal - brzydko to wygląda. Mnie się rzadne kreski nie pojawiały. Jaką przeglądarką otwierałeś stronkę?

:arrow: Nie wiem czy tylko u mnie, ale nie ładuje się część grafiki - 3 obiekty dokładniej: w menu - lewy/górny róg i góra, oraz w treści strony - góra[to zielone :D - wiesz o co chiodzi mam nadzieję :D ]. czy wszystko darmowe (o Friko) musi być badziewne... Odświerzanie pomaga :)

:arrow: Te pomarańczowe linki do artykułów - zanim się zorientowałem, że tam są to trochę czasu minęło :] - zrób je może ciemnozielone. Yes ser capitan

:arrow: A teraz się przyczepię :D - stronka jest troszkę oczojebna - ale przez pierwszą chwilę - później oczy mi się przyzwyczaiły i było OK - jednak odczuwałem pewien dyskomfort :) . a co dokładniej katuje twe oczęta???

:arrow: Friko.pl - nienajlepszy wybór - cholernie wolny i awaryjny serwer

jak mi znajdziesz nieawaryjny, nie zawalający kilobajtami reklam, a przede wszystkim DARMOWY serwer to sięprzerzucę :lol: .

:arrow: No i stronka trochę mało szczegółowa - dodałbyś jakieś pierdółki typu - miniaturki odznaczeń, czy jakieś flagi - gdzieś umiejętnie upchane na pewno poprawią wizerunek strony. jush nad tym pracuję :D

Ogólnie jest dużo lepiej nież było, ale czeka cię jeszcze sporo roboty :].

Ocena? hmm... powiedzmy, że 6/10 [za grafikę bo na harcerstwie się nie znam i bardzo się cieszę (nie liczyłem, że będzie więcej niż 5/10):wink: ]

Wysłałem Ci maila ze screenem lay'a, ponieważ u mnie nie było żadnych czarnych lini.

Blizzard> mogłeś (A WŁAŚCIWIE POWINIENEŚ) np:

1. Poprosić autora o pozwolenie wprowadzenia zmian w jego dziele i zamieszczenia (tego dzieła) na swojej stronie.

2. napisać ewentualnie design by Jedi_27 modifyed by Blizzard

3. Umieścić podziękowanie dla Jedi_27 za część lay'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwer --> www.freewebtown.com - 100MB[ja założyłem serwer kilka miesięcy temu i mam 1GB :D - teraz wprowadzili zmiany i już nie oferują tyle miejsca na nowych serwerkach], PHP i MySQL[chyba...] - zero reklam :wink: .

paski - no ten twój e-mail mnie trochę zdziwił :] . Odpaliłem stronkę na IE i faktycznie - pasków nie ma :wink: - widać kolejny głupi wybbryk mojej operki :D .

Oczojebność - nie przejmuj się tym specjalnie bo uciążliwe jest to tylko przez chwilę :wink: - a dokładnie chodzi mi o ten jaskrawo-zielony kolor stronki.

A co do Blizzarda - gadaliśmy na GG - wysłał emaila do jedi_27 i wprowadził zmiany na stronce - nadmienił, że lay jest po części autorstwa jediego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Blizzard

Witajcie ponownie! Piszę w sprawie sytuacji jaka zaistniała w sprawie oprawy graficznej na mojej stronie ( popatrzcie na parę poprzednich postów :wink: ) No więc po koleji: napisałem do jedi_27 maila, w którym przeprosiłem za to co zrobiłem i spytałem czy mogę dalej zkorzystać z tego layoutu i... szok! a zresztą skoro i tak Wam o tym piszę to macie:

"(...) Dzięki, że w ogółe mnie powiadomiłeś :)

Możesz używać tej oprawy graficznej i nie mam żadnych pretensji,

że mnie nie uprzedziłeś o tym wcześniej. Rób z nią co chcesz.

Strasznie mi się podoba, to co zrobiłeś z mojego layouta, super to

wygląda:)

Kiedyś też interesowałem się RPG'ami, ale tylko cRPG, mam nadzieję

że twoja strona przetrwa długo w sieci, życzę powodzenia i masz/macie moje

błogosławieństwo;)

...a poza tym lubię wszelkiego rodzaju pasjonatów, a do tych chyba się

zaliczasz skoro włożyłeś tyle pracy w tę stronę.(...)

Heh, no cóż miałem dużo szczęścia. Mam nadzieję, że całe to zamieszanie nie wpłynie negatywnie na Waszą opinię o mojej stronie. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o gg to jest nawet podane jak zrobić na www.gadu-gadu.pl w dziale FAQ

a i osobiście polecam przeniesienie się z interii z kontem www na cokolwiek innego (nawet zareklamiony lycos) bo tutaj masz straszny limit transferu który często uniemożliwia przeglądanie strony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Śledzias
Rauf==> tak już mam, że nie chce mi się czekać na otwarcie strony więcej niż pół minuty, dlatego jedyne co zobaczyłem na tej stronie (pewnie twojej) to napis javaskrypt :D . A to z gg to nie jest żadna wiedza tajemna ;). Przenieś lepiej tą stronkę, choćby na Friko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rauf==> tak już mam, że nie chce mi się czekać na otwarcie strony więcej niż pół minuty, dlatego jedyne co zobaczyłem na tej stronie (pewnie twojej) to napis javaskrypt :D . A to z gg to nie jest żadna wiedza tajemna ;). Przenieś lepiej tą stronkę, choćby na Friko.

Jeżeli przeniesie na friko to strona będzie ładować się nie pół minuty, a pół godziny :wink::D . Najlepiej od razu założyć na dhost, czy fwt i się już później o nic nie martwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...