Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Programowanie

Polecane posty

Do czego służa konstruktory statyczne ?
Pisz o jaki jezyk chodzi :)

W C++ konstruktory raczej nie moga byc statyczne. Bo jaki mialoby to sens :?: Wywolywac konstruktor na rzecz nie istniejacego obiektu.

W C# jest cos takiego, ale na tym to Ty sie akurat znasz lepiej niz ja.

Byc moze w Javie tez sa. Nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam nazwy programu za pomocą, którego mogę m.ni. napisać tzw. dywan (przekształcanie współrzędnych punktu) i wyznaczyć trajektorię pozostawioną przez wędrujący punkt.

Czytałem o tym w PC WORLD KOMPUTER, mają oni poświęcony temu dział Programowanie (pisany przez pana Andrzeja Stasiewicza) i co miesiąc rozwijają swoje prgoramistyczne plany. Ale ja kupuję ten magazyn od niedawna i niestety nie załapałem się na początek i nie wiem w jakim programie jest to wszystko pisane.

Raz trafiłem na wsniaknkę o środowosku Borladna o nazwie Turbo Explorer w językach C++ Builder i Delphi.

Jak ktoś wie skąd taki dobry program ściągnąć to prosze o posta :D

EDIT: Albo napiszcie mi skąd moge ściągnąc Turbo C++ (w ostateczności Turbo Delphi) bo ze strony producenta www.borland.pl w ogóle nie chce mi pobrać (najpierw było 5 kB/s a potem 0 kB/s). Samo google tez szwankuje pod tym względem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :D ale nie ukrywam że nie miałem problemów ze znalezieniem odnośnika z www.borland.com do: http://www.codegear.com/products/cppbuilder a stąd nie ma jak pobierać.

Szukałem w dziale Products, a tam pisze, że można ściagąc jedynia triala lub kupić online.

Ale polski serwer się uaktywnił (13 kB/s), o którym wcześniej pisałem i teraz pobieram z: http://www.borland.pl/downloads/bcb6_perso..._6_personal.exe

Nie wiem, może Ty wies.niak znajdziesz jak pobierać coś bezpośrednio z www.borland.com :D

Do kolejnego postu! (napisze jak się zakończy pobieranie).

EDIT: Zebrałem się na cierpliwość i spokojnie doczekałem, aż program z polskiego serwisu pobierze się do 86%. Lecz nagle nie wiadomo dlaczego Opera zaczeła mi pobierać od nowa od 0%! Na dysku patrzyłem i ten plik ma 86MB, czyli owe 86%. Pozostaje pytanie czy da się wskazać Operze, aby nie poberała tego pliku od nowa?

Druga sprawa to naprawdę nie wiem gdzie jest odnośnik na www.borland.com do pobrania Borland C++ Builder Personal. Postępuje analogicznie jak do polskiego serwisu, czyli wchodze na główną stronę kilkam Products > Overview (na .pl Download > Wszystkie produkty) i wyświetla mi się lista programów, ale nigdzie nia ma Borland C++ Builder Personal, a te co są to tyko dema i triale (na .pl był widoczny odnośnik do tego programu). Wie ktoś co robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyłem się z symfonii i wydaje mi się ona całkiem dobra. Natomiast jeden kolega z grupy chwalił sobie "Język C++" Bjarne Stroustrupa, zaś drugi "Thinking in C++".

Poza tym na gamedev znajdziesz dość obszerny kurs - nie zagłębiałem się w niego, wiem tylko, że tam jest.

W wakacje zamierzam zgłębiać C#, z tego co (jeszcze inny:P) kolega mówił, wszędzie szuka się programistów C# (i javy), ofert dla znających C++ jest znacznie mniej. Może warto, byś też zainteresował się tym językiem?

Gracz PC -> Przepraszam za wprowadzenie w błąd, po prostu kiedy ja to pobierałem, było jeszcze dostępne na stronie głównej borlanda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy C# i Java są dobrymi językami na początek? Co prawda miałem już kontakt z Pascalem, C++ czy Delphi ( a nawet z assemblerem ), ale mam tylko podstawy. Bardzo małe podstawy.

A jeśli te języki, to z czego się ich uczyć? Jakie książki? W Necie naprawdę trudno znaleźć coś naprawdę wartościowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że skoro miałeś kontakt z programowaniem, to ucząc się od podstaw, nie powinieneś mieć problemów. Sam dopiero mam plany się uczyć C#, więc książki nie polecę Ci żadnej, natomiast znalazłem dwie stronki:

http://www.csharp-station.com/Tutorial.aspx

http://www.functionx.com

Tą drugą kolega mi polecał, więc zakładam, że jest warta uwagi. Z tej pierwszej przerobiłem pierwszą lekcję (nie miałem siły na naukę już, potrzebowałem relaksu:D) i wrażenia pozytywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, C# jest dużo prostszy od C++, i dużo łatwiej w nim pisać.C++ też jest obiektowy :).Tyle, że w języku C# pisze się głównie na platformę .NET (masa gotowych bibliotek, nieznacznie mniejsza wydajność) , C++ jest bardziej uniwersalny i według mnie warto się go uczyć.

Stronki dotyczące C# i platformy .NET

http://www.codeproject.com/

http://codeguru.pl/

http://www.codeguru.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dłuuuuuugiej przewie wróciłem do programowania (nie miałem czasu na to)

Korzystam ze wspomnianego przez Polonixxxa kursu C++ "od zera do gier kodera". Przedtem przeczytałem kurs na stronie www.guidecpp.x12.pl niektóre rzeczy się dość mocno róznią, ale nie o to chodzi.

Korzystam z Dev-C++ i spróbowałem skompilowac w nim programik z kursu(tego "od zera(...)

// Input – użycie zmiennych i strumienia wejścia

#include <string>

#include <iostream>

#include <conio.h>

void main()

{

std::string strImie;

std::cout << "Podaj swoje imie: ";

std::cin >> strImie;

std::cout << "Twoje imie to " << strImie << "." << std::endl;

getch();

}

przepisałem linijka za linijką i gdy chciałem skompilować wyskoczyło mi:

Circular main <- main.o dependency dropped

[build Error] [input.exe] Error 1

dla jasności: cały projekt i program nazwałem "input" i plik żródłowy "main"

czemu to nie chce zadziałać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dev nie pluje Ci się, że main musi zwracać int (zgodnie z resztą ze standardem języka)?

poza tym zobacz:

#include <string> 

#include <iostream>

using namespace std;

int main()

{

    string strImie;

    cout << "Podaj swoje imie: ";

    cin >> strImie;

    cout << "Twoje imie to " << strImie << "." << endl;

    fflush(stdin);

    cin.get();

    return 0;

}

Dzięki "using namespace std nie musisz już pisać wszędzie "std::". Zamiast getch ze starej biblioteki masz ładne cin.get(). fflush(stdin) czyści bufor klawiatury, by cin.get() nie zadziałało na jakiegoś śmiecia pozostałego w buforze.

Na dev-c++ v4.9.9.2 działa. Niemniej polecam visual studio, IMO lepsze narzędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym że main powinno być int i o using namespace std wiedziałem wczesniej, poprostu chciałem sprawdzić ten kod z kursu.

A co do twojego - skopiowałem do Dev i wyskakuje mi dokładnie to samo co przedtem. Kiedyś napisałem kilka malutkich programików tylko z liczbami i kompilowały się bez problemu. moja wersja Dev C++ v4.9.9.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej masz coś z kompilatorem - może w ustawieniach poszukaj? Tylko nie wiem czego... mój dev chodzi na domyślnych, bo mam go w zasadzie tylko po to, by móc między innymi odpowiedzieć na taki post jak Twój, czy sprawdzić kolegi projekt.

Wiele roboty przy tym nie ma, więc może warto wywalić deva, wyczyścić po nim i zainstalować na czysto?

Ewentualnie zobacz, czy kompiluje Ci się pusty main (z samym return 0).

---[edit]---

:) ważne, że działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: Nie uwierzysz co było powodem

- gdy próbowałem z pustym main() dalej nie chciało zadziałać. Zrobiłem to samo w innym projekcie i puste main() skompilowało się odrazu

I wtedy przypatrzyłem się plikom w obu projektach. zmieniłem nazwę tego nieszczęsnego main na main.cpp i wtedy zadziałało!! :D

nie wiem jak ja to zrobiłem że nie miał rozszerzenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy C# i Java są dobrymi językami na początek?
Java jak najbardziej. C# to w zasadzie Java, wiec tez. Jednak nie nalezy zbytnio sie zachwycac urokami tych jezykow i wziasc sie raz dwa za C/C++, a potem assembler'a.

Potem mozna sie zaczac bawic Perlem, Pythonem, Rubim i innymi ciekawostkami, jednak najpierw solidne podstawy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak dostać się do portów pod win32?

Pod linuksem mam do tego funkcję przerwania 80h, a pod win nie mam pojęcia jak.

API, albo jakas biblioteka.

Co dokladnie chcesz zrobic :?:

Generalnie to chyba funkcje in/out byte/word/dword powinny Ci jakos tam to umozliwic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, o LPT:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/kb.php?mo...icle&k=1662

http://www.elektroda.pl/rtvforum/kb.php?mo...icle&k=3937

Jeśli uruchomisz wyszukiwarkę, wpiszesz rs232 i wybierzesz forum programowanie ogólne, to dostaniesz wiele postów o rs232.

Ogólnie polecam przekopać się przez ten dział, bardzo wiele pożytecznych rzeczy znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba funkcje in/out byte/word/dword powinny Ci jakos tam to umozliwic.

Generalnie to działa, ale pod dosem, albo jak masz ring0 i może jeszcze na jedynce. Jako normalny użyszkodnik to siedzisz sobie na ring3.

A potrzebne mi to do pisania i czytania z portów 70h i 71h.

Krócej do manipulacji w BIOSie.

Już kilka razy miałem sytuację na pracowni, że trzeba system przeinstalować, a tu bios zahasłowany. Najpierw próbowałem hasłami uniwersalnymi, a potem (na szczęście jakiś kretyn zostawił boot z dyskietki, ale z CD już nie) uruchomiłem dosa i zresetowałem bios w debuggerze.

W zasadzie to całkiem proste. Zmieniamy 1 wartość w BIOSie i nie obliczamy ponownie sumy kontrolnej, potem reset kompa i BIOS jest bez hasła. Problem polega na tym, że wszystkie ustawienia są czyszczone i przywraca standardowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz trzeci probuje wyslac tego posta. Moze tym razem sie uda :)

Watpie, aby udalo Ci sie z poziomu OS'u dostac do wektora przerwan.

Po pierwsze: windows mapuje adresy. Za chiny ludowe nie poslesz czegos na wskazany przez Ciebie adres.

Dwa: wydaje mi sie ze windows przynajmniej czesciowo nadpisuje ten wektor swoimi smieciami. W efekcie niektore funkcje wogole nie istnieja, lub zachowuja sie kompletnie inaczej niz bys sobie tego zyczyl.

Ja se tak mysle, ze najprosciej byloby otworzyc obudowe, wsadzic wlasny dysk z dos'em i restartowac kompa.

Ewentualnie zrobic reczny reset BIOSu, zworka. Tylko trzeba wiedziec ktora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...