Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Fifa? - A co to? [pierwsze wrażenia]

Nie da się ukrywać Fifa definitywnie kładzie wszystkie inne gry . Nawet PES nie był dla nie zagrożeniem , może to dlatego , że FIFA ma lepszych programistów smile_prosty.gif. Powiem , że grałem w nowsze części takie jak - 2008 , 2011 no i może niedługo do kolekcji dołączy 2013 . Powiem Wam , że kluczem do sukcesu Fify było to , że była ona pierwszą taką gra piłkarską . A co wy o tym sądzicie?

Edytowano przez Procek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordRevan - ostatnio subnąłem kanał gościa, który na swoich filmikach dotyczących tylko i wyłącznie Fify 13 (na PS3, aczkolwiek to szczegół, bo statystyki zawodników są te same, co na PC) omawia najlepszych piłkarzy w różnych kategoriach. Poniżej filmik akurat z bocznymi obrońcami, których warto kupić, ale wcześniej ma także najlepszych młodych piłkarzy, najlepszych bramkarzy (de Gea jest jednym z nich, więc zostaw go w United :)), najlepszych pomocników i tak dalej. Enjoy!

PS. - od razu zalecam sprowadzenie Pogby z powrotem, bo w jednym z poradników wymieniany jest on jako najlepiej rokujący pomocnik w całej grze ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogba, Bannan oraz Rossini. Trójka wspaniałych środkowych pomocników. Ten pierwszy jest wg. mnie jednym z najlepszych defensywnych pomocników. Co do dwóch pozostały to bardzo szybcy rozgrywający z genialnymi podaniami. Młodzi i tani, lecz jest to jak najbardziej udany interes.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PLDan - u mnie 25 grudnia wysłał mi wiadomość, że jego kariera w tym klubie się skończyła sad_prosty.gif Pierwsza zgłosiła się Barcelona oferując 60 milionów funtów, a że Roo miał na razie najwięcej trafień w lidze ( chyba 14 albo 15 ) to zarząd powiedział mi, że mogę żądać za niego 72 miliony funtów wysłałem im kontrofertę z 70 milionami funtów i zgodzili się i tak niestety Rooney opuścił klub (na szczęście tylko w grze smile_prosty.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi odejściami kluczowych graczy ciężka sprawa we wszystkich klubach. W Barcelonie odejść chciał Messi, nie zgodziłem się i odrzucałem po kolei oferty, aż... zarząd mi go sprzedał za 117 milionów ? do Realu. Wściekłem się i kupiłem na jego miejsce Rooneya. W Arsenalu mam podobnie - w pierwszym sezonie odszedł Szczęsny (mała strata, Fabiański ładnie się rozwija), a teraz toczyłem walkę z Wilsherem o pozostanie w klubie, ale odpuściłem. W lecie kupiłem Mauricio Islę i Andreę Poliego, obaj bardzo dobrzy (obecnie Isla 86 ovr, Poli 84) i dość młodzi, więc Wilshere poszedł na listę transferową a za kasę z transferu planuję kupić środkowego obrońcę i jakiegoś (bardzo) młodego bramkarza na ławkę zamiast Vito Mannone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuchar - jeśli już wspomniałeś o bardzo młodym bramkarzu, to ode mnie polecam 17-letniego gościa o nazwisku Lobantsev. W United wstawiam go na mniej ważne mecze i broni on takie piły, że De Gea niekiedy wymięka. Kosztuje bardzo niewiele, więc jest to tym bardziej dobra opcja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z kondycją Neymara w trzynastce? Teraz się zastanawiam czy go kupić, ale musiałbym wydać wszystko co mam. A w dwunastce jak go miałem to byłem niezadowolony, bo ciągle siedział na ławie i odpoczywał. 90 minut zajeżdżało go permanentnie. A nie będę za niego płacić jeśli ma często siadać na rezerwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramkarza przetestuję, dzięki za informację. Do letniego okienka transferowego mam jeszcze dużo czasu więc zobaczę kogo kupię, bo mam jeszcze jednego na oku. Według mnie Neymara nie opłaca się ściągać - overall na poziomie 85 nie powala, cena też dość wysoka, jedyne co go ratuje do duży potencjał. Ani w 12 ani teraz w 13 go nie ściągałem - wolę Sergio Aguero lub Theo Wallcota. A jeśli mówisz, że w poprzedniej części szybko się męczył to tym bardziej utwierdza mnie w tym przekonaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neymara się bardzo opłaca ściągać bo po niecałym sezonie ma już 89(przynajmniej u mnie). Walcott przy nim to leszcz-podobnie jak w rzeczywistości jest tylko szybki. A Nejmarek nie dość że jest od niego szybszy to jeszcze technicznie bajka. Kondycyjnie nie ma z nim żadnych problemów, nie wiem czy to wynikało z ustawienia na boisku ale gdybym chciał to mógłby grać u mnie w każdym meczu po 90minut. I to tak że na każdy kolejny miałby pełny pasek wytrzymałości. To już Rooney pod tym względem potrzebował co jakiś czas odpoczynku ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z dobieraniem przeciwników w pucharze? W lidze po ustawieniu na "restrykcyjne" grałem tylko z 4.5 gwiazdkowymi drużynami, teraz nagle o Tarczę EA kolejno w 1/8 i 1/4 grałem BVB-Inter, Milan-Chelsea... Myślałem że te ustawienia pozwolą mi się uwolnić od psychofanów Ronaldo i Messiego ale chyba coś jest nie tak... jeśli to nie działa w pucharze to chyba trzeba będzie uprzedzić rywala i samemu zagrać cyborgami. Może to być spowodowane tym że puchar zaczął się jakąś godzinę temu i po prostu nie było innych graczy? Tylko że nawet wtedy wolałbym żeby nie znalazło mi nikogo niż grać jakimś Bilbao na Barcelonę.

BTW, tylko mi się ten piłkarz który sobie biega w menu z piłką czasem buguje? A konkretniej jego twarz-często mam tak że Nani ma zapadnięte kości policzkowe, oczy i megawąskie usta:P wygląda to komicznie

Edytowano przez Smigol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie mam pytanie dotyczące Fify 13, jak mamy Football Club i ta możliwość dokupienia meczu w trybie sezony za 1000 monet to jest jednorazowo czy wielokrotnie? Bo kolega się upiera ,że wielokrotnie a ja myślę ,że to jest 1 raz na sezon , i potem kolejne dokupowanie . Jak to jest z tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie w FIFA 12 i ta gra ma sporo pomniejszych niedoróbek.

- Faule: zupełnie random. Raz sędzia gwiżdże byle dotknięcie, raz wjazd w nogi jest bez konsekwencji.

- Fergie time dla AI: doliczony czas gry, nasza akcja, pudło. Komputer jeszcze zdąży wyprowadzić akcję spod własnej bramki na naszą. My o tym możemy zapomnieć, zwykle mecz się kończy kiedy nasz zawodnik w okolicy środa boiska dotknie piłki.

- nie można w trakcie meczu zmienić kapitana, kiedy obecny schodzi z boiska...

- gdyby w polskiej lidze zawodnicy grali tak jak AI to byśmy chyba byli jedną z silniejszych lig Europy. Gram Legią (z fanowskim patchem poprawiającym nazwy drużyn i herby) i paradoksalnie łatwiej mi pokonać taki Panathinaikos czy Spartak Moskwa niż Cracovię (gram na Proffesional, Semi-pro jest nudne, bo wygrywam po 6-8:0 z kim chce)...

- komputer praktycznie nie fauluje, jak mam dwa rzuty wolne w całym meczu to jest dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Czy Fifa13 na PC różni się od tych wydawanych na konsole? Bo po prostu jak patrzę na bramki z filmiku

to mam wrażenie, że albo totalnie nie ogarniam, albo Fifa na PC jest mocno okrojona. Edytowano przez Darion93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie animacje to nic innego jak cieszynki które można wykonać samodzielnie po bramkach tylko podstawione w czasie meczu;) Także teorie są dwie-albo ktoś bardzo umiejętnie zmontował ten filmik wycinając piłkarza przy piłce i podstawiając tego wykonującego cieszynkę albo został zrobiony w całości w jakichś edytorach EA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...