Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Która Fifka, była waszą pierwszą i z którą zaczęliście przygodę z tą serią na stałe. Moją pierwszą była 06. O matko pamiętam jak ją w tedy dorwałem, całe dnie w nią młóciłem. :wink: Dzięki tej grze w ogóle zainteresowałem się piłką nożną. O serie jeśli chodzi to zagrałem od 06 do 12 we wszystkie :happy: . Ale na swojej półce nie mam 07 bo zgubiłem, 08 bo nie kupiłem a pamiętna 06 ech... leży w pudełku ale porysowana, no ale najważniejsze, że jest pudełko :tongue: . No to na tyle. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza moja FIFA - FIFA 08. Dobrze ją pamiętam. I te pierwsze mecze, sytuacje podbramkowe. Ehh, nawet pamiętam mojego pierwszego gola. Wtedy jeszcze nie wiedziałem nawet którym klawiszem się strzela. Pierwsza bramka padła z rzutu rożnego, wtedy bodaj wcisnąłem dośrodkowanie a piłka i tak szczęśliwie wpadła do bramki. Potem grałem we wszystkie kolejne części, i nawet zagrałem w FIFA 2006 World Cup. Ja również zacząłem wtedy interesować sie futbolem, na początku grałem każdym klubem po trochu. Mój brat cioteczny zawsze grywał Barceloną, i nawet lubiłem pogrywać tym klubem. Lecz w TV częściej zacząłem oglądać Manchester United, ich gra bardziej mi się spodobała i tak zostało do dziś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego pierwszego gola strzeliłem dopiero w swoim, którymś tam meczu, kiedy skapnąłem się czym się oddaje strzał. O ile pamiętam przegrałem zapewne kilkoma bramkami ale honorowego strzeliłem Trezeguetem. Coś pięknego :smile: . Co do klubu też po trochu ale potem tylko Barca i tak do dziś, ważny mecz, gram Barcą!!! :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza to była chyba 2002 albo 2003. Grało się w 2003 dużo, potem nie grałem w 4,5. W 6 grałem, w 7 i 8 nie grałem, i od 9 do teraz grałem. Obecnie gram tylko w 11, drugi sezon już w trybie menadżerskim. 12 niby w kilku elementach lepsza, ale też w kilku gorsza od 11, dla mnie kluczowych i dlatego lepiej mi się gra w 11 niż w 12. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kumpel zainteresował serią i zacząłem dopiero od 2005, ale często bywałem u kolegi, który grał sobie w starsze części i po 2005 dał mi on bodajże Fifę 2003 (aż taka zła nie była). W 2005 karierę zacząłem ODD Greenland (nie można było wziąć lepszych zespołów, dlatego padło na losowy klub :D) i w późniejszych Fifach często zaczynałem tym samym zespołem. Pamiętam, jak lamiłem przez pierwsze 2 lata obcowania z serią. Jeździli po mnie wszyscy, potrafiłem przegrywać na najniższym poziomie trudności w Fifie 2005. Nigdy nie myślałem, że seria mnie porwie, do 08 w zasadzie grałem tylko u kogoś i to bardzo rzadko. Później po premierze 09 zacząłem grać bardzo dużo i tak do dzisiaj gram w Fifę z małą przerwą ('dziesiątka' była tragedią, takim regresem jak dzisiaj PES 2012 w stosunku nawet do 2010).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ja to jestem weteranem ;) Pierwsza moja Fifa to ta z 2002, potem był World Cup 2002 i wszystkie kolejne poza 08 bo niestety nie działała na moim zabytkowym wtedy kompie, a zdarzyło mi się też zagrać w Fifę 98 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up No właśnie człowiek się staro czuje... Moja pierwsza Fifa to Fifa 2001, ileż radości dawało mi wtedy granie Barceloną (Kluivert, Overmars, Rivo, Cocu, de Boer x2, Detruel itp. ). 2002 na najstarszym kompie mi nie chodziła, a grałem z kumplem w nogę z 3h, żeby mi ją pożyczył i w końcu pożyczył na 2 dni, pyk instaluję, a ona nie działa :( Po 2001, w którą grałem ponad 3 lata dopiero przesiadłem się na 2005 i od tej części co roku gram. W 2001 grałem na klawce, a od 2005 rozpoczęła się przygoda z padem i teraz już bodaj siódmy ( i najlepszy, bo od xboxa 360) pad jest w moich dłoniach :) W 2002 WC grałem równolegle z 06, bo ognisty strzał Zidane'a czy super bieg Henry'ego były dla mnie jak Shaolin Soccer :)

Edit: W 98 WC grałem równolegle z 2001, a miałem nawet 97 z Niemiec, ale była na szczęści po angielsku i tam była świetna halówka :)

Edytowano przez Pipes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same gołowąsy jak widać :-D. Moja pierwsza FIFA to ta opatrzona numerem 98, byłem wtedy młody i głupi i pykalem na grach od kolegów bądź sprzedawców, chyba każdy wie jakich jeśli ma ok. 20 lat ;-).

Później ogrywał mnie ojciec grając na joysticku w Fifie 2000, a gdy na gwiazdkę dostałem 2003 to już w ogóle był odlot. Świetnie się tam wolne wykonywało, za pomocą celowniczka.

Kolejna FIFA to 08, później dwa sezony z PES-em i teraz 2 z next genową fifą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To była słynna złota czwórka. Byłem jej, a także złotej piątki szczęśliwym posiadaczem :) Naprawdę niesamowita gra. Jeszcze z pegazusa wybitna była ( choć po japońsku) gierka o Tsubasie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza FIFA to słynna 98. Czasami nawet do niej wracam pograć na hali :D Heh, pamiętam jeszcze, że dało się myszką grać - wystarczył duet klawiatura + gryzoń, żeby z kumplem pograć. Kolejna to chyba była 2000, w 99 grałem u znajomego, ale sam nie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem od Fify 2000. I wtedy wielce zafascynowany grafiką i realiami boiskowymi nie mogłem się doerwać od komputera. Myślałem, że rozgrywam prawdziwy mecz taki jak w telewizji :tongue: Potem nastąpiła przerwa, skusiłem się na Fifę 2002, 2003, potem 2004... i tu nastąpił mały zawód. Choć dalej rozgrywałem mecze, to już nie czułem niczego. Po prostu grałem, aby przejść ligę i tyle. Ta edycja nie spełniała moich oczekiwań. Rzuciłem fifę dla pes'a w którym się zakochałem. Od edycji 2011 wróciłem do Fify skusozny propsami ze strony growej prasy, kupiłem piłkę kopaną oznaczona numerem 2012 i od tamtej pory rozgrywam mecze praktycznie codziennie.

Edytowano przez spontan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fani Fify, powinniśmy grać w nią, gdzie się tylko da :happy: . Stąd nasunęło się moje kolejne pytanko. Na jakich platformach gracie... w tą jakże świetną gierkę :wink: . Muszę przyznać, że kiedy grałem u kolegi na konsoli , byłem po wrażeniem i uważam, że na tejże platformie jest najlepsza! Aczkolwiek na razie ( no właśnie na razie ) nie mam więc gram na kompie i też czerpię z tego radochę ( i to jaką :cool: ). Na przenośnych konsolkach nie grałem, więc się nie wypowiadam. A o wersji na telefon, to nawet się nie wypowiadam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grywam i grywałem tylko na komputerze ze względów oczywistych - kiedyś brak konsoli, teraz brak różnicy* między wersją z konsoli a z PC, a co za tym idzie mniejszy wydatek). Owa '*' to jedyna różnica, jaką wyczuwam nawet w starych Fifach na konsolę - lepsze sterowanie zawodnikiem niż na PC. Zmiana kierunku jest bardziej płynna, ale nie wynika to chyba tylko z dbałości o animację. Fifa na PC od zawsze pozwalała grać na klawiaturze, a wiąże się to z przystosowaniem ruchów właśnie do tego kontrolera, który jest raczej mało pożądany jeśli chodzi o gry takiego typu. Sam byłem zawsze klawo-pykaczem, ale przyjemność z gry na padzie zawsze będzie większa ;)

Poza tym jeśli chodzi o plany - zawsze chciałem mieć jakąś konsolkę przenośną, na której miałbym tylko i wyłącznie Fifę :) No i ewentualnie GTA :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z FIFA zaczęła się ta na dobre od FIFY 2002, w którym to zrobiłem sobie swój skład złożony ze znajomych (oczywiście wszyscy wymaksowani ;)) i tłukłem wszystkich po kolei :D Potem była FIFA 2002 World Cup (do dziś jeszcze lubię sobie postrzelać te "super strzały'). Następnie FIFA 2003- to był dla mnie przebój. Ogromny skok graficzny, no i te niezapomniane rzuty wolne. Pamiętam jak robiłem turnieje ze znajomymi- jeden grał na klawiaturze, a drugi na joysticku do symulacji lotniczych (jedyny feler to taki, że miał tylko 4 przyciski, i dlatego przyspieszenie uruchamiało się poruszaniem przepustnicą :P). Potem grałem we wszystkie części, chyba poza 09 albo 10 (nie pamiętam już dokładnie). Jednak muszę się przyznać, że kiedy do głosu doszedł PES, to zdecydowanie wolałem popykać właśnie w produkcję od Konami, jednak na FIFĘ zawsze znalazłem chwilę czasu i grałem (choćby na pożyczonej, byle sprawdzić jak wygląda- tak z sentymentu:))

Co do platformy, to oczywiście PC, ale także PS2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dobre pytanie co do konsol. Akurat od Fify 11 ta na kompie w niczym ( no dobra, 11 nie miała trybu gry bramkarzem) od wersji konsolowej, więc jedyny minus to ew. kontroler ( i tak mam pada od xboxa 360) i mniejszy ekran ( i tak mam 22' monitor). W sumie grałem w Fifę ( poza PC, na którym jedynie gram regularnie) na Ps, Ps2, Ps3, Xboxie 360, telefonie ( java...sick) i Gameboyu Advance, co nie było takie straszne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza FIFA, w którą zagrałem to była edycja 2002 World Cup. Za dużo z niej nie pamiętam, ale wiem, że całkiem sporo czasu w nią grałem. W końcu płyta się porysowała i tyle się nagrałem. Potem miałem FIFĘ 2005 i 2006 na Xboxa. Pierwsza to był kolejny przeskok, pamiętam sporo czasu ciupałem w tryb menadżera. 2006 to spora rewolucja w serii - całkiem inny silnik meczowy, polska liga i komentarz. W 07 nie grałem, zagrałem dopiero w edycję 2008. Oczywiście byłe to zwykłe odcinanie kuponów, dlatego też zdecydowałem się na PES`a. Kolejna FIFA to edycja 2011, ale nie grałem w nią komfortowo, gdyż strasznie się cięła u mnie... Teraz od czasu do czasu gram w 2012, gra jest zarąbista i ewidentnie jest najlepszą symulacją piłki nożnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, optymalizacja z roku na rok sprawia, że wymagania Fify maleją :D

Sprawdziłem dzisiaj patch wspomniany wyżej (MPPL v2). Jestem bardzo zaskoczony. Świetna łata dodająca nie tylko I Ligę, ale także sporą ilość strojów do Euro 2012. Polska w oryginalnych koszulkach była moim marzeniem w grze Euro i się nareszcie doczekałem. Zerknąłem też na Ukrainę, z którą nareszcie wszystko ok. Polecam każdemu, kto chce mieć usprawnione Euro. Nie wiem, czy tylko u mnie, ale dodatek ten niestety przywrócił składy zaraz po letnim oknie transferowym (głównie chodzi o umiejętności piłkarzy) i nie mogę zrobić aktualizacji, bo nagle tracę wszystkie stroje i I. Ligę. Przed tym przestrzegam, ale ja skopiowałem sobie poaktualizowaną Fifę i specjalnie dla strojów przejdę Euro na tym patchu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PES und FIFA na starych silnikach! Cyferki dopisują i kasę łoją na tym samym ciągle niczym na mordobitkach typu: Tekken and Virtua Fighter! To samo ciągle na schemacie tylko w kółko & na okrągło! NUDA JEDNA WIELKA I TA SAMA! ZNUDZI SIĘ TO WSZYSTKO Z CZASEM!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Bez frustracji już w pierwszym poście ;) Może między Fifą 06, a 07 były minimalne różnice, ale teraz od paru lat tworzą je inni ludzie i co roku wprowadzają istotne zmiany, dzięki którym gra jest lepsza i bardziej grywalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą FIFĄ (taką, w której zagrałem, bo w tamtych czasach o posiadaniu własnego PC mogłem pomarzyć :P) była FIFA 1998 u kolegi. Potem 2002 i 2002 World Cup, a w kolekcji posiadam edycje 2011 i 2012. Jestem przerzutem z PES-a, który niestety, po fenomenalnej 6 był coraz gorszy i ostatecznie musiałem, zapewne jak wielu, odejść od gry KONAMI. Ale nie żałuję, bo obecna FIFA jest po prostu lepsza.

Dalej zastanawiam się nad dodatkiem na EURO. Może tuż przed cena nieco zmaleje? Ew. po - będzie można sobie co nieco odtworzyć. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania, bardzo podobne , więc z odpaleniem, tej jakże wybitnej gry, z jakże wybitnej serii, nie powinno być problemu :wink: No i zgadzam się, z Pipesem, e tam wymagania... najważniejsze, że są zmiany ! Właśnie to jeden z lepszych powodów, żeby zainteresować się to serią. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...