Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Wiecie co, od czasu rewolucji jaką zrobiła 11 na PC, jeszcze bardziej pokochałem FIFE. Teraz jednak usłyszałem że PES dogania produkcja EA sportsoczy_na.gif . Grałem ostatniego u znajomego w ProEvo 2014, jak dla mnie słabsze od FIFY, ale czuć zalążęk dobrej gry. Jak sądzicie, spróbować czegoś nowego kupując grę Konami, czy doskonalić swoje już i tak świetne umiejętności w nowej FIFIEicon_question.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czasami przez ten brak formy i niecelne strzały napastników przegrywałem mecze, które teoretycznie powinienem wygrać (dominując w statystyce strzałów i posiadaniu piłki). Trochę to irytujące, ale i tak jestem na plus w statystykach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnotował ktoś coś podobnego? tongue_prosty.gif

Skrypty, mój drogi, skrypty. FIFA skryptami żyje. Można to też nazywać "momentum", handicapem czy też faworyzowaniem jednej ze stron (teoretycznie słabszej) - imion jest wiele, lecz tak naprawdę chyba żadne nie oddaje stanu faktycznego. Jest na ten temat wiele artykułów na blogach czy też filmików na yt. W sumie całkiem ciekawy temat.

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - Ignite robi roznice, ale na wieksza ilosc sztuczek technicznych bym sie nie obrazil. 19383273483932737483 zrobienie ruletki (dostępną [chyba...] tylko w jedna strone...), ale bardzo dziekuje EA za denerwowanie taktyczne - zonglerki. Ile to razy dzieki temu wymusilem "jedynastke"... zyc nie umierac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze chwilowo do tematu skryptów, to sam się zacząłem domyślać, że to wszystko dzieje się właśnie przez skrypty, a kumple się ze mnie śmiali, że jestem po prostu cienki :D ale to jest tak, że jeśli grze zachce się, żeby przeciwnik strzelił mi bramkę to tak się stanie choćbym miał w gacie narobić. I to właśnie nie jest problem tylko tej edycji, a kilku wstecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec FIFA zaczyna tracic tytul symulatora pilki noznej. Wiecej swobody w rozgrywaniu mogloby zrobic przyjemna roznice. Wiem jednak, ze SI musi grac, i to nie jak banda grajkow z Mazovii Slubice, gdzie jednym z podstawowych zawodnikow jest piatoklasista ze szkoly podstawowej. Tym oto malym akcentem skoncze ten post.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2real4game

Ale mówimy tutaj o rozgrywce po sieci, a nie z AI. Problem w meczach multiplayer wygląda tak, że czasem (a w zasadzie bardzo często) jedna ze stron jest faworyzowana przez grę. Niejednokrotnie miałem sytuację, że w jednym meczu moi zawodnicy biegali jak napompowani sterydami i mijałem przeciwnych obrońców niczym tyczki, a w następnym proste podania sprawiały im trudność (w meczach online, w FUT, teoretycznie nie ma czegoś takiego jak forma - kopacze powinni grać tak, jakie mają statystki) i nie mogłem wyjść z własnej połowy, bo każde, nawet krótkie, podanie lądowało prosto pod nogami przeciwnika. Gole na zwycięstwo lub remis w 90 minucie także nie są żadną nowością i o ile jasne, że taka sytuacja może się zdarzyć przecież nawet i w rzeczywistości, o tyle w FIFIE to jest wręcz nagminne.

Dzisiaj przegrałem 3:2, ponieważ mój obrońca zamiast przyjąć prostą, opadającą piłkę, odbił ją kolanem wprost pod nogi napastnika. Dalszego ciągu możecie się domyślić sami.

A tutaj jeden z moich ulubionych filmików obrazujących całe zjawisko:

Jasne, można by się wyłgać, że to bugi lub przypadek, ale w takim wypadku tych bugów jak i przypadków jest zdecydowanie za dużo ; )

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam w 15 jest gorzej tongue_prosty.gif

Dwa mecze z rzędu dostałem czerwoną kartkę w '89 i za każdym razem było + 5 doliczonego czasu. W obu spotkaniach udało się dowieźć wynik do końca (0:0 i 2:1), ale przypadek bardzo ciekawy : D

@UP

Zanotowane.

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie da się, ale musisz pamiętać, że sterowanie w ofensywie i defensywie jest ze sobą powiązane, więc jeśli ustawisz sobie np. dośrodkowanie na klawisz "D", to wślizg będziesz musiał robić także własnie tym klawiszem.

Gram tak : strzałki poruszanie się , D strzał , S krótkie podanie / odbiór w obronie , A dośrodkowanie / wślizg , shift sprint , F wyjście bramkarza / zmiana aktywnego piłkarza .

Da się tak ustawić w pełniaku 14 ?

Będę b. dźwięczny za info bo szkoda mi kasy na selftest wink_prosty.gif a w demie dostosowanie wygląda źle .

15 nie kupię m.in z uwagi na zastosowany podwójny drm , 11 już mi się ograła ( rok po roku awans z 4 ligi Port Vale i mistrzostwo Anglii w pierwszym sezonie ) .

14 byłoby alternatywą jeśli dostosowanie klawy jest wykonalne jak napisałem .

Inaczej zostaję z PES wink_prosty.gif .

Edytowano przez Koncarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie da się, ale musisz pamiętać, że sterowanie w ofensywie i defensywie jest ze sobą powiązane, więc jeśli ustawisz sobie np. dośrodkowanie na klawisz "D", to wślizg będziesz musiał robić także własnie tym klawiszem.

To jest moim zdaniem strasznie głupie. Co by szkodziło EA Sports umożliwienie ustawienia dowolnego sterowania, bez związku ofensywy z defensywą? Jestem pewien, że wielu graczy by się ucieszyło taką nowinką, a jeśli komuś by nie pasowało, można by wprowadzić jakąś opcję "starego systemu sterowania". No ale trzeba chcieć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na facebooku znajdziesz grupę "FUT 15", która to ma ponad 19 500 członków. Z pewnością doradzą tam Ci o wiele lepiej niż ktokolwiek tutaj - sam należę do tej grupy i serdecznie ją polecam w razie jakichkolwiek pytań typu "kto lepszy" itd. Naprawdę ludzie wiedzą o czym piszą i potrafią porządnie doradzić.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najliczebniejszą społeczność fut ma http://www.futhead.com/. Można tam znależć składy innych użytkowników i łatwo zbudować własne, są nawet aktualne ceny zawodników.

Co do tego oszukiwania przez grę, to często myślę, że to tylko wymysły tych, którzy nie potrafią przegrywać :P. Ale rzeczywiście mecz meczowi nie równy w ultimate team. Natomiast wydaje mi się, że to jednak gracz sam ma większy wpływ na mecz. Trzeba grać w odpowiedni sposób. Przede wszystkim ciągły pressing. No i najlepiej wykorzystywać bugi/glitche (czy raczej niedoróbki), które w kolejnych fifach występują. W 14 można było robić KSI-ja, czyli wznowienie ze środka sprintem w pole karne i momentalną wrzutką(w zasadzie wysunięciem) na sprintującego. W 15 można natomiast tylko biec przed siebie sprintem i najprawdopodobniej do pola karnego, a i do samej bramki nikt ci piłki nie zabierze.

Tylko czy na tym powinna polegać gra w piłkę? Wg ea jak widać tak. Wyniki finansowe ich w tym przekonaniu utwierdzają.

No i jak ma się to wszystko do tego, że na PC możesz meczu nie rozegrać i go przegrać, bo trafisz na trainera (problem nierozwiązany , a istniejący przynajmniej od fify 13). Pamiętam mecz o mistrzostwo 2 czy 1 ligi i "to uczucie", gdy zdarzyła się niespodzianka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koncarz

Nie wiem czy shift działa jako obsługiwany klawisz (choć pewnie tak), a nie mam teraz możliwości pobrania FIFY 14, by to sprawdzić. Cała reszta na pewno będzie śmigać.

Dzięki bardzo . wszystko działa . Ale tak btw znaleźć tam możliwość grania własnego turnieju offline to naprawdę żenada jakaś :) . Robią wszystko żeby konsolizować , więc niech konsolizują sobie na potęgę i przestaną wydawać na PC , bo czuję się jakby mi ktoś pluł w monitor jak patrzę co się dzieje z grami wydawanymi na "PC" . Jak nic się nie zmieni ostatnia moja fifka . Na dwa trzy lata spokojnie powinna mi starczyć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie wkurzać EA.

Od poniedziałku chyba coś się dzieje z FIFĄ World. Często zdarzają mi się sytuacje, że zaczynam grać z rywalem, a tu nagle komunikat, że utracono połączenie z przeciwnikiem. Dostaję za to 3 punkty w sezonie online, ale wolę wygrać w normalny sposób.

Ma ktoś może podobne problemy z FIFĄ World?

Edytowano przez grz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo problem leży albo po stronie łącza Twojego albo przeciwnika, albo samego przeciwnika, który z jakiegoś powodu "quittuje" - u mnie taka sytuacja miała miejsce, kiedy wygrywałem, ludziom się nie chciało niekiedy kończyć meczu, pewnie byli wkurzeni przebiegiem rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...