Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

Już po Wiedźminie, czyli "Witcher cancelled". Co o tym myślicie?

Polecane posty

Ja osobiście strasznie wyczekiwałem jesieni i Geralta na konsolach.. Komputer mam słaby jak na te czasy, więc z pełnej okazałości Wiedźmina cieszyć się nie mogłem. Dlatego czekałem aż wyjdzie na Xboxa, a tu news i po nadziejach :) Szkoda, ale cóż, w końcu kryzys..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Oblivion jest gra Role Playing rownie mocno co strategia turowa, Failout jest niesamowicie Dumbed Down, dlatego jest grywalny na konsolach(toz to 'Oblivion with Gunz'), a Ass Defect jest strzelanka z dialogami. No, ewentualnie strzelanka z kilkoma elementami RPG.

Takze ta cala 'popularnosc RPG' na konsolach to pic na wode.

A dlaczego Oblivion, Fallout 3 i Mass Effect są "Dumbed Down"? Na czym polega to ich zdumbienie? Czego w nich jest mniej, niż w "klasycznych grach RPG"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie że wstrzymano pracę na wersją kondolową wiedźmina chociaż nie powienna ponieważ nie mam konsoli. Martwi mnie natomiast że CDP zaczyna odczuwać kryzys finansowy i nie chciałbym żeby zniknął bo byłaby to duża strata dl rynku PC . Mam tylko nadzieje że wydadzą 2 część Wiedźmina na PC bo jeżeli się dobrze sprzeda to sobie potem odbiją i zrobią na konsole. życzę by przetrwali ten ciężli okres i wydali 32 część tego znakomitego RPG bo jest to jedna z niewielu gier z której , my Polacy możemy się cieszyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całe grono forumowiczów CD-Action!

Jest to mój pierwszy post na forum i mam nadzieje, że zostanę tu dobrze przyjęty :).

Teraz tak bardzie do tematu : Mnie bardzo martwią te wszystkie problemy CDP, a szczególnie zawieszenie prac Wiedźminem na konsole. Konsolę posiadam (PS2 xD) i używam jej rzeczywiście w celach takich bardziej "casualowych" (czyt. Tekken 5, Wormsy, FIFA) co nie oznacza, że nie mam szacunku dla konsolowców/konsol, ale to i tak nie zmienia faktu, że PC będzie zawsze o krok (albo i dwa :) ) dalej od konsol. Gra jeśli wyjdzie na konsole to i tak pewnie potem na PC (jeśli byłaby kontynuacją/prequelem historii znanej z pierwszego Wiedźmina). Widziałem trochę screenów z Rise of the White Wolf i gra wygląda IDENTYCZNIE jak ten pierwszy. Te same modele, bardzo podobne tekstury. Wiedźmina Pierwszego przeszedłem 2 razy, przechodzę raz trzeci i nie mogę się doczekać kontynuacji historii Geralta, Zabójcy Jakuba de Aldersberg.

[bTW Zawsze wybieram Shani. Czemu? Po pierwsze przeczytałem wszystkie tomy książki i mam dosyć kontaktów Geralta z podstępnymi i dwulicowymi czarodziejkami (vide Fringilla Vido) które to dążą do "większego dobra" i "dobra magii" po trupach. Po drugie : Shani i tak jest ładniejsza od Triss :D. Po trzecie : Shani ma spoko charakter, jest prawdomówna i była moją ulubioną postacią epizodyczną w książce]

BTW Bonusowe! xD

Martwi mnie że wstrzymano pracę na wersją kondolową wiedźmina chociaż nie powienna ponieważ nie mam konsoli.

A może wersją gondolową ;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to dobrze się stało. Wiedźmin powinien zostać tylko PC-towy - koniec kropka.

Nie wiem co w tym dobrego. To, że CD-Projekt mniej zarobi na świetnej grze? Faktycznie wtedy będą mieli mniej pieniędzy i może nie zrobią drugiej części. A poważnie to wg mnie każda gra (zwłaszcza tak dobra jak Wiedźmin) powinna ukazywać się na wszystkie platformy, aby każdy niezależnie od posiadanego sprzętu mógł się z nimi zapoznać. Bardzo szkoda, że projekt został zawieszony, ale nie tracę nadziei. Jak tylko się ukaże to kupię w dniu premiery, tak jak wersję PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Oblivion jest gra Role Playing rownie mocno co strategia turowa, Failout jest niesamowicie Dumbed Down, dlatego jest grywalny na konsolach(toz to 'Oblivion with Gunz'), a Ass Defect jest strzelanka z dialogami. No, ewentualnie strzelanka z kilkoma elementami RPG.

Nie rozumiem co Ci przeszkadza w w/w tytułach. Rozumiem że ty jako "true RPG player" chciałeś, żeby Fallout 3 wyszedł w konwencji poprzednika z nową fabułą. Oblivion to według Ciebie nic tylko graficzka, a samego RPG tam nie uświadczysz, tak? Mass Effect to tylko strzelanka i nic więcej.

Nie wiem może jestem "inny", ale Oblivion mi się podobał, całkiem przyjemnie się w niego grało i nie rozumiem takiej paplaniny, że to nie RPG. Fallout 3 również przypadł mi do gustu. Według mnie fajnie łączy charakter zręcznościowy z warstwą fabularną. Misje są całkiem ciekawe, duża ilość questów i "smaczków" pobocznych oraz całkiem ciekawy świat z wieloma lokacjami. Co od Mass Effect to się nie wypowiem bo dopiero zakup planuję;)

Wracając do tematu wątku.

Specjalnie wersją konsolową nie byłem zainteresowany, ponieważ nie mam żadnej konsoli;). Może to i dobrze, że tytuł się nie ukarze, ponieważ (nie mówię o tym, że poświęcą więcej czasu sequelowi) przy obecnym kryzysie mogliby mieć problemy ze zbyciem takiej ilości produktu, żeby nie tylko zwróciły się im koszty, ale żeby na nim zarobili. Oddzielną kwestią jest to że za granicą świat wykreowany przez ASa nie jest tak popularny jak w naszym "pięknym" kraju i to mógby być obok kryzysu jeden z powodów słabej sprzedaży. Nie wiadomo również jak z konwersją poradziło by sobie (co tu dużo mówić) słabe studio, a to już by mógłbyć gwóźdź do trumny, nie tylko dla samego tytułu co również dla Witcher'a Drugiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect to tylko strzelanka i nic więcej.

Bo tak jest. Cały wpływ na dialogi, jakby nie patrzeć jedna z kluczowych cech gatunku, to wybór tonu wypowiedzi. Nawet nie wiesz, co bohater powie, wiesz tylko, czy wypowiedź będzie neutralna, przyjazna czy obraźliwa. I to ma być RPG? Buhahahaha, w robionym na slashera Icewind Dale było więcej możliwości. Gatunek JEST obecnie sprowadzany do akcji i jeszcze więcej akcji, bo "mainstream" nie kupi niczego innego. Jakby w tej chwili wydano Planescape dokładnie takim, jakim jest to sprzedaż byłaby fatalna, a oceny pewnie obniżane (bo nie ma super wypas bajer grafiki z miliardem wybuchów). Gdyby Fable czy Fable 2 wyszły w erze BG i Planescape to by je uznano najwyżej za nieco rozbudowane slashery. Teraz uchodzą za super cRPG. Taka jest kondycja gatunku. Marna.

Co do tematu:

Wiedźmin 2 będzie multiplatformowy, ale bardzo obawiam się o jego jakość. Przy obecnej kondycji CDP spodziewam się, że wyjdzie dużo za szybko, byle tylko trafić do sklepów i zacząć zarabiać. A to żadnej grze na dobre nei wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Wiedźmina na konsole nie będzie. A to źle. Z kilku powodów:

1. Biorąc pod uwagę popularność konsol sprzedaż miałby niezłą.

2. Sukces Wiedźmina na konsole odbiłby się pozytywnie na pozostałe projekty studia (więcej kasy)

3. Zawieszenie z powodu braku funduszy może mieć negatywny wpływ na Wiedźmina 2 (z powodu mniejszych funduszy właśnie)

4. Konsolowcy będą rozczarowani.

Szkoda :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gatunek JEST obecnie sprowadzany do akcji i jeszcze więcej akcji, bo "mainstream" nie kupi niczego innego.

Ciężko traktować Mass Effect jako RPGa, jest to raczej gra akcji z elementami RPG i iście hollywoodzkiej fabule.

A że teraz sprowadza sie RPGi do akcji, jest dla mnie rzeczą normalną, jak sam powiedziałeś "mainstream nie kupi niczego innego", tworzenie gier to biznes jak każdy inny tworzy sie to na co jest popyt, a że amerykańskie (i też europejskie bo my wcale święci nie jesteśmy) rodziny wolą sobie pograć na chwile i poczuć się jak w filmie a nie czytać kilobajty tekstu i zarywać noce to już nie wina BioWaru. Może kiedyś powrócą czasy długich i skąplikowanych fabularnie gier, bądź dobrej myśli.

Wracając do tematu.

Mi Powrót Białego Wilka, wisiał od rozpoczęcia produkcji nad nim, nie posiadam konsoli a Wiecho na PC już kilka razy gościł na moim twardzielu. Oczywiście współczuje konsolowym faną Geralta ale "Always look on the light side of life", może produkcja będzie kontynuowana? Może to tylko chwilowe przerwanie prac? Wszyscy oczekujący na Withera bądźcie optymistami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt w to wierzę, bo jest to swoiste perpetum mobile. Płytkie cRPG się sprzedają -> zarabiają -> kolejne studia podchwytują pomysł i robią ich więcej. Tak można w kółko. zostaje nadzieja na wschodzie, Rosjanie gry robić potrafią (chociaż cRPG im na razie nie wychodzą, chociaż KB: Legenda jest bardzo fajne, ale trudno to czysto do cRPG zaliczać. Jednak na pewno więcej RPG w jednym KB: Legenda jak w obu Fable razem wziętych)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Wiedźmin na konsole nie odniósł by większego sukcesu ponieważ :

a) Wiedźmin za oceanem się średnio podobał co wpłynęło na sprzedaż

b) większość ''konsolowców'' to odbiorcy zza oceanu ( głównie Amerykanie nie znający klimatu książek o Białym Wilku )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak KamilosD, tylko ja po prostu nie lubię konsol, no niestety nie mogę się z tym pogodzic że zabierają wolnośc PeCeta, no ale cóż, nie żałuję że na konsolę nie wyjdzie. Czekam na drugą częśc

@Off będzie na PC?

Tego jeszcze nie wiadomo. Jak na razie RED'zi ukrywają, czy robią czy nie, ale na pewno robią, tylko czekają na odpowiedni moment by to powiedzieć. Myślę, że pierwsze wiadomości o Wiedźminie 2 będą najpóźniej pod koniec roku... :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że wersja konsolowa nie miała powstawać po to, żeby pochłaniać pieniądze, ale po to żeby pieniądze zarobić. A te z kolei przydały by się przy tworzeniu części drugiej. Jak zwykle są dwie strony medalu. Z jednej strony szkoda, że takiej wersji nie będzie, bo wspomogła by budżet CDP RED. Z drugiej strony dobrze, że jej nie będzie, bo te nieznośne konsolowe uproszczenia mogły by się odbić na pełnoprawnej kontynuacji na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arnoldo - zgadzam się z Tobą, jednak konsolowy Wiedźmin to produkcja nieco niepewna jak dla mnie, bo gusta konsolowców są różne od PC-owców. I przyjęcie Witchera na konsole stałoby pod naprawdę wielkim znakiem zapytania.

I absolutnie się z Tobą zgadzam jeśli chodzi o te uproszczenia i ich ewentualnych wpływach na sequel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że wersja konsolowa nie miała powstawać po to, żeby pochłaniać pieniądze, ale po to żeby pieniądze zarobić. A te z kolei przydały by się przy tworzeniu części drugiej. Jak zwykle są dwie strony medalu. Z jednej strony szkoda, że takiej wersji nie będzie, bo wspomogła by budżet CDP RED. Z drugiej strony dobrze, że jej nie będzie, bo te nieznośne konsolowe uproszczenia mogły by się odbić na pełnoprawnej kontynuacji na PC.

Masz racje. Kasa zarobiona na konsolowym Wiedźminie poszłaby na Wiedźmina 2... I plusy i minusy braku Wiedźmina na konsole się znalazły. Kasa na kontynuacje naszego kochanego Wiedźmina oraz tak jak powiedziałeś, konsolowe uproszczenia, które mogłyby się niestety znaleźć w Wiedźminie 2. Wyjście W na konsole napewno odbiło by się jakoś na 2 części... :/ A gdyby Wiedźmin na konsole sie na konsole nie przyjął i wyniki sprzedaży byłyby słabe? Wtedy studio straciło by wiele kasy i mogłoby sie zdarzyć, że o Wiedźminie 2 autorstwa CDP RED moglibyśmy zapomnieć :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arnoldo - zgadzam się z Tobą, jednak konsolowy Wiedźmin to produkcja nieco niepewna jak dla mnie, bo gusta konsolowców są różne od PC-owców. I przyjęcie Witchera na konsole stałoby pod naprawdę wielkim znakiem zapytania.

No wiesz, myślę że już spece od marketingu by wiedzieli jak trafić w gusta konsolowców. Pewnie powstała by gra, która by się ludziom spodobała i kupowali by ją. To podobnie jak z wersją PCtową. Można było mówić o niej tak samo zanim wyszła.

I jeszcze jedna sprawa. Konsole w Polsce nie są jednak mimo wszystko tak popularne, jak w krajach cywilizowanych. A Wiedźmin to jakby nie patrzeć polska marka. Owszem wersja PC sprzedała się za granicą całkiem nieźle, zbierając dobre oceny przy okazji. Ale jednak główny odbiorca to nasz krajan. Nie ma się co oszukiwać. I teraz wyobraźcie sobie, że CDP porywa się na wersję konsolową, która pewnie nie będzie miała takiego rynku jak PC. Bo za granicą kokosów bym się nie spodziewał, a u nas jak wspomniałem konsole nie są wystarczająco popularne, żeby inwestować w taki duży tytuł.

Tak więc jeśli miałby przynieść zysk to ok, ale jeśli, jak mówisz KamilosD wyniki były by słabe to lepiej niech strat nie przynosi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arnoldo

Czemu za granicą 'koksów' miałoby nie być? Przecież, skoro za granicą, na zachodzie rynek konsolowy jest bardziej rozwinięty, niż u nas, to by niekoniecznie nie było z niego kasy... Byłaby pewnie jakaś kasa i to dlatego chcieli wydać Wiedźmina na konsole. CDP dobrze wie, czy sie dobrze by sprzedało czy nie. Przynajmniej mniejwięcej wie coś na ten temat... Pewnie chcą za granicą kasy zarobić i doskonale wiedzą, że taka gra by sie chyba opłaciła. U nas konsolowców dużo nie jest, ale pewnie by konsolowy Wiedźmin znalazł w naszym kraju wielu nabywców :) Trudno powiedzieć mi, czy ten Wiedźmin zostałby dobrze przyjęty, ale myśle, że może tak. Na zachodzie, tak jak powiedziałem wcześniej, konsolowców jest dużo i może by sie skusili na tą gre, tak jak u nas w kraju, mimo że konsolowców jest sporo mniej... :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy, poczekamy i może, gdy będzie odpowiednia chwila, gdy będą gotowi, krysis przejdzie i czy będzie coś pewne, to CDP da odpowiedź co z Wiedźminem na konsole. Ja oczywiście wole, by powiedzieli kiedy mniejwięcej ujżymy kontynuacje gry, ale ciekawy troche jestem co z konsolami... Myślę, że raczej prace będą kontynuowane. Czy to za rok, czy za 2 konsole będą miały Wiedźmina. Przynajmniej, tak myśle. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...