Skocz do zawartości

Fallout (seria)


Gość CRD

Polecane posty

Ładowanie dalej w broń palną miałoby sens, gdybyś nie wziął szybkiego cyngla, wtedy mógłbyś ładne krytyki po oczach sadzić, a tak to 100% spokojnie wystarczy, żeby oddawać celne strzały w korpus, przynajmniej za dnia. Jeśli o broń ciężką chodzi, to i tak sprawdza się ona (z wyjątkiem bazooki) tylko na krótki dystans, więc celność nie ma takiego znaczenia. Ja bym teraz ładował w pierwszą pomoc i lekarza, ewentualnie w naukę.

Co do drugiego pytania - najwiecej gotówki (5000$) ma kasjer w kasynie w Redding. Do tego często mu się odnawia, więc najlepiej spylać zbędny sprzęt właśnie u niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie też ciekawi czy maksymalny poziom rozmowy (300% chyba, nie?) daje jakąś korzyść w stosunku do np 250% (chyba że pomyliłem wartości o 100, tak więc czy 200% w stosunku do 150% jak coś)? Bo ten system w pierwszych Falloutach działa na obliczaniu sukcesu, więc teoretycznie z trochę mniejszym speechem niż maksymalny powinno być mozna za którąś próbą każdą rozmowę przeprowadzić w najbardziej rozwinięty sposób? Zakładam oczywiście inteligencję na 10 i charyzmę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jedna sprawa - czy jeśli zwerbuję do drużyny Lenny'ego (Ghula z umiejętnością leczenie), to będę mógł wyciągnąć z komputerów Vault City informacje na temat implantów? Sam mam tą umiejętność na 30 % więc nie wiem czy uda mi się ją dociągnąć tak, aby z niej tu skorzystać. Teoretycznie to np. Vic pomaga przy naprawach.. tylko tu rodzi się problem bo NPC musiałby użyć leczenia w czasie "rozmowy" z terminalem, więc nie jestem pewien czy tak można, a jeśli już to jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno potrzebna jest tam umiejętność leczenia? Do terminali zazwyczaj potrzebne są zdolności naukowe, a w tym specjalizuje się Myron. W każdym razie, wydaje mi się to raczej niemożliwe, choć też nie wiem do końca jak działa dialog i czy może wziąć pod uwagę poziom umiejętności nie głównego bohatera, a towarzysza z najlepiej rozwiniętą tęże zdolnością. Ale nawet jeśli, to pierwszopoziomowy Lenny nic tu nie da, trzeba by było go wpierw wyexpić, żeby miał te swoje umiejki na sensownych poziomach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w internecie, to potrzebna jest zdolność nauki i leczenia. Moja zdolność nauki jest chyba wystarczająca (~90), ale gdy wybieram opcję dialogową "Zobacz informacje o implantach", uzyskuję jedynie odpowiedź, że nic nie rozumiem z tego bełkotu "i gdyby tylko moje zdolności lekarskie były wyższe". Ok, nieistotne. Dam sobie radę bez tego. Po prostu przechodząc teraz grę, chciałem wyciągnąć z niej absolutnie wszystko.

@Xander - masz rację.

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jako, że nadchodzi weekend, mam zamiar po raz drugi rozpocząć zabawe z Falloutem new vegas, mam wszystkie dodatki, jednak chciałbym zaintalowac jakieś mody/usprawnienia które np urealistyczniają rozgrywkę, poprawiają AI i grafikę, ogólnie chce sobie rozgrywke troche utrudnić - czy ktoś może coś polecić ? Będe bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdobycia info o implantach potrzeba umiejętności Doctor na poziomie jakoś między 70 a 80%, na pewno nie więcej.

Najwyższym skill checkiem w F2 jest

zdobycie mózgu dla Skynet, do najlepszego potrzeba coś koło 120%, ale szczerze powiedziawszy to jeśli nie chcesz Skyneta to nie opłaca się windować Science tak wysoko

. Właściwie wszystkie potrzebne umiejętności non-combat wystarczy mieć na 100% - spokojnie przejdzie się wszystkie checki. Może co najwyżej Steal i Sneak, jeśli komuś zależy.

Dlatego właśnie umiejętności bojowe pozostają jedyną opcją do ładowania dużej ilości punktów w przypadku postaci z wysoką inteligencją. Aha, i wbrew temu, że wszyscy zawsze piszą o Small i Energy, Big Guns jak najbardziej opłaca się spróbować, bo to właśnie na tej kategorii można zrobić najpotężniejszy build w grze. Poza tym flame thrower = fun, fun, fun.

SPOILERY! - Bethezer

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - Zdaje mi się że negocjacje, z niedoszłym zamachowcem w elektrowni, w RNK wymagają bardzo wysokiej retoryki.

Jak dokładnie działa perk "Snajper", zdobywany na 24 lvl'u? Opis nie jest zbyt jasny, wynika z niego, że każdy atak z broni palnej powinien być krytyczny, choć tego nie uświadczyłem. Owszem, częściej teraz trafiam criticale, lecz nie jest to regułą.

@kireta - ok, dzięki za wyjaśnienie.

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perk ten dodaje drugie losowanie do trafienia krytycznego. Oprócz standardowego LK x 1% + perki + finezja, dostajesz dodatkowo LK x 10%. Szansa w drugim losowaniu nie sumuje się z pierwszym, i nie wpływają na nią perki.

Tak samo działa Slayer (Zabójca), tyle że do ataków wręcz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zadania z elektrownią spokojnie wystarczy 100% speech.

Co do Sniper to z tego co mi wiadomo formuła nie jest dokładnie znana, ale przyjęło się, że działa to tak, jak napisał kireta. Z tym, że ten perk jest przydatny raczej dla buildów, które nie są snajperami, bo jeśli celujesz ciągle w oczy to jest właściwie zbędny.

Slayer nie działa tak samo, po wzięciu go każdy atak wręcz jest krytykiem, nie ma wyjąków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tak czytam powyższy post i mi się włos na głowie jeży.

Wygląda to tak - nie rób tego, czy tamtego, bo to i to ci się zepsuje.

Mam wersję New Vegas na X-360 i jedynie błąd (dość rzadki) związany z loadingiem mnie nękał. Mianowicie save mi się uszkadzał i zawieszała konsola. A z opisanymi wyżej bugami nie miałem styczności. Wersja PC jest aż tak zabugowana, czy zapomniałeś ją spatchować?

-Zdobycie lasera (czy tego orbitalnego dziala czy jak sie to nazywalo) - nie mozna wyknac zadania dla Bracta

-Gre udalo mi sie skonczyc raz. Przy przechodzeniu dla legionu/NCR - brama za mostem na zaporze (ost misja) byla zamknieta na amen (przeskoczenie jej skutkowalo cofnieciem przed most)

-Zawieszajace sie skrypty (jesli cos zrobisz w przod)

To tak napoczatek. Nie gralem dawno ale na pewno tego bylo wiecej a co gorzej konsola (w przypadku 1 i 2) nie pomaga. Usuwanie questa, ponowne dodanie zmiana stage - nic.

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeszedłem New Vegas grając od początku z modem Mission Mojave (ot, taki community patch od wszystkiego) i jedyny bug jaki mi się trafił, to, że gra nie usunęła mi z ekwipunku obroży po ukończeniu Dead Money. Crashe skończyły się kiedy wywaliłem w diabły IWS. Nie mam pojęcia dlaczego tak sypie grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Zdobycie lasera (czy tego orbitalnego dziala czy jak sie to nazywalo) - nie mozna wyknac zadania dla Bracta

Nie odnotowałem.

-Gre udalo mi sie skonczyc raz. Przy przechodzeniu dla legionu/NCR - brama za mostem na zaporze (ost misja) byla zamknieta na amen (przeskoczenie jej skutkowalo cofnieciem przed most)

Znów nie odnotowałem. Ukończyłem grę,

pozbywając się wszystkich większych graczy, czyniąc z New Vegas wolne miasto (bez Housa).

-Zawieszajace sie skrypty (jesli cos zrobisz w przod)

Znów nie wiem, o co chodzi. Czasami tylko nie pojawiała się jakaś postać, która miała się pojawić. Ale wystarczyło wyjść i ponownie wejść do danego pomieszczenia, by było ok. Zaznaczam, że podczas ponad 200 h spędzonych z tą grą, zdarzyło mi się to ze trzy razy. Losowo.

To tak napoczatek. Nie gralem dawno ale na pewno tego bylo wiecej a co gorzej konsola (w przypadku 1 i 2) nie pomaga. Usuwanie questa, ponowne dodanie zmiana stage - nic.

Spatchuj grę. Ja mam wersję Ultimate Edition i błędy, o których piszesz, nie występują u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odnosicie się do Newsa zamieszczonego na głównej? Czyżby Three Dog zwiastował powrót akcji do Waszyngtonu? A może wcale nie chodzi tu o kontynuacje serii?

Nie wiem czy Bethesda dłubie wciąż przy kolejnych DLC do Skyrima, ale sądzę że F4 prędzej, czy później powstanie - zbyt wiele pieniędzy można wycisnąć z tej marki. Pytanie tylko, czy wyniesiono jakąś naukę, i czy nowe dzieło będzie przypominało bezpłciową trójkę, czy może klimatyczne New Vegas.

Mimo iż ostatnie dwie odsłony były ok, to jednak stworzenie po prostu nowego Fallouta na silniku Skyrima nie było by dla fanów zbyt satysfakcjonujące. IMO seria potrzebuje albo lekkiej rewolucji, albo powrotu do korzeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wiem na pewno. Jeśli powstanie kontynuacja Fallouta, to będzie wyglądała od wiele lepiej od "trójki" i NV. Tak jak piszesz Zodiaku, silnik ze Skyrim oczywiście byłby lepszy od poprzedniego, lecz nie na tyle dobry, aby gra wyznaczyła nowe standardy. Co do newsa, myślę, że nie bez powodu zamieścił takie info na Twitterze. Podejrzewam, że mowa właśnie o F4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...