Skocz do zawartości

Beyond Good & Evil


Gość kabura

Polecane posty

  • Odpowiedzi 407
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Ja zainstalowalem sobie demko i wywala mnie do windowsa zanim cokolwiek sie pokaze :( Mam gf 2 mx - czyzby kolejna gierka ktora nie dziala dobrze z mx-ami ?

No chyba przyznasz mi rację gdy powiem że twoja karta nie należy dzisiaj

do światowej czołówki! :D

Beyond Good & Evil jeszcze przed premierą zebrało całą masę nagród i wyróżnień na kolejnych pokazach i zlotach, a i artykuły tych szczęśliwców z zachodnich serwisów, którzy mieli okazję pograć we wczesne wersje produkcji są co najmniej entuzjastyczne.

Jak ta gra mogła zebrać tak małą ocenę? :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowalem sobie demko i wywala mnie do windowsa zanim cokolwiek sie pokaze :( Mam gf 2 mx - czyzby kolejna gierka ktora nie dziala dobrze z mx-ami ?

To nie przez karte też mam Geforce 2 MX/MX 400 i gra mi chodziła w miare płynnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba przyznasz mi rację gdy powiem że twoja karta nie należy dzisiaj

do światowej czołówki!

No i co z tego? To powod zeby gierka wogole sie nie uruchamiala? Rozumiem ze na gf 2 nie pogram w wysokich rozdzielczosciach i detalach przeciez...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość no_Ob

Nie wiem o czym mowicie panowie ja odpalam BG&E na Duronie 750 i Geforce2 Pro i o dziwo chodzi bardzo przyjemnie (tzn 20-25fps) z detalami na minimum w rozdz. 800x600. Pozniej musialem zainstalowac patcha bo wywalala sie do windowsa podczas wyplywania poduszkowcem na otwarte wody :wink:

P.S. Gierka rządzi 8)

---------------

A woda to juz wogole cudo, nawet nie wiedzialem ze mozna osiagnac cos takiego bez uzywania shaderow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dave_242

Ostatnio pogrywałem w demko (Oczywiście z CDA ) I muszę przyznac że super giera z fajnymi pomysłami i świetną grafą (za wodę powinni dostać oskara) A co do wywalania do windowsa to jest na to Patch na Procki AMD bo to niby tego wina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dał Ci Lis ::)

Beyond Good & Evil jest cudowna ::) Posiada niesamowitny, bajeczny klimat (prównywalny chyba tylko z serią Little Big Adventure), wysoką grywalność oraz cudowną grafikę! Twórcy stworzyli naprawdę fajny świat - troche klimatów orientalnych, hi-tech itd. Polecam grę każdemu ::)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie wiem o czym mowicie panowie ja odpalam BG&E na Duronie 750 i Geforce2 Pro i o dziwo chodzi bardzo przyjemnie (tzn 20-25fps) z detalami na minimum w rozdz. 800x600. Pozniej musialem zainstalowac patcha bo wywalala sie do windowsa podczas wyplywania poduszkowcem na otwarte wody :wink:

P.S. Gierka rządzi 8)

---------------

A woda to juz wogole cudo, nawet nie wiedzialem ze mozna osiagnac cos takiego bez uzywania shaderow.

powiedz mi człowieku jakiego patcha uzyłeś? bo zainstalowałem u siebie 1.01 i cały czas mam ten problem z wypływaniem w morze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grę^^ Nie chciałem się udzielać, póki nie uda mi się dokończyć tego cuda - tak, bo to jest cud, ocena 9+/10 jest jak najbardziej zasłużona. Dawno nie spotkałem gry z tak niezwykłym bajkowym klimatem i zarazem tak miodnej.

Ale jakoś mi sie znudziła, po uwolnieniu Dabl Ejcz
Spróbuj zagrać trochę na siłę, potem gra to wynagradza - faktycznie akurat przy 2H (Triple H rządzi na wrestlingu^^) gra też mnie trochę znudziła, ale potem jest tylko lepiej :) I trudniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

O grze wiele słyszałem... Grałem w demo, ale jakoś mnie nie zachęciło. Do dema wróciłem po raz drugi, gdy na pólce w lubelskim Realu zobaczyłem BGE w cenie 49,90 zł. I dopiero wtedy demo mi się spodobało (nie wiem, dlaczego wtedy je bardzo szybko wyłączyłem, może dlatego, e miałem jeszcze wówczas słaby komputerek ;). W każdym bądź razie wziąłem pieniążki w łapę i poleciałem po grę.

Zainstalowałem... i odtąd kilka godzin dziennie spędzam przy przygodach Jade. Od pierwszych scen urzeka grafika, klimat wyjęty żywcem z filmów animowanych, wrażenie potęguje jeszcze obraz panoramiczny, w jakim toczy się gra i całkiem spora ilość dialogów oraz różne ujęcia kamer. Fabuła, która zawarta jest w grze naprawdę potrafi wciągnąć i dawno już nie bawiłem się tak dobrze przy żadnej grze. Trudno powiedzieć, czy jest to zręcznościówka, czy przygodówka, a może nawet TPP? Wiem jednak, że Jade prrzewyższa o kilka klas słynną Larę Croft i to jej przygody - moim skromnym zdaniem - powinny zostać sfilmowane (scenariusz mógłby pozostać identyczny i nikt by się nie nudził), a nie przereklamowanej pani archeolog.

Na koniec zostawiłem muzykę, która jest cały czas obecna, a jednak nie zawsze ją słyszymy, pochłonięci akcją na ekranie. Wykonana jest jednak rzetelnie, znakomicie wplata się w bieg wydarzeń i doskonale ilustruje wszystko to, co dzieje się na ekranie.

Wiem, że nie przesiądę się na żadną inną grę, póki nie ukonczę Beyond Good & Evil. A teraz wybaczcie... Jade mnie woła... Musimy uwolnić Pey'j'a...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Prawdę mówiąc nie wiem czemu gra nie odniosła komercyjnego sukcesu, w końcu tytuł ten w pełni na to zasługuję, jest jak dla mnie jedna z najlepszych gier z gatunku action/adventure, jakie przyszło dane mi zagrać. Efekty graficzne robią w tej grze wrażenie, element, który mi się najbardziej spodobał w Beyond Good&Evil to gra z pewnym osobnikiem coś na kształt cymbergaja oraz wyścigi poduszkowców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrick-underground

Witam...ja w ta gre gralem na PS2 , ale w demko gralem na PC....gra jest cudowna...przeszlem ja az 2 razy...tak mi sie spodobala....te serduszko to nawiazanie do starej ZELDY na Nintendo 64....( ah stare dobre czasy....az sie lezka w oku kreci)...gra jest swietna...tylko szkoda ze ludzie ja nieprzyjeli... :cry: :( :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Strifer

Sam też grałem w BG&E i zaliczyłem całą trzy razy w ciągu wakacji (a wracam do gry conajmniej po roku, nawet przy HL). Intro rozwala na cztery łopatki, szczególnie gdy DomZ wyłażą z dziury. Wokal sprawia, że aż ciarki przechodzą po plecach (gdy wykrywam takie momenty, to od razu stawiam w mieszkaniu ołtarzyk). A dalej jest tylko lepiej, gra niby trochę prosta i można zaliczyc praktycznie całą w ciągu 11 godzin, ale w ciągu JAKICH 11 godzin. Wstajesz rano, grasz do wieczora i o północy masz niesamowity climax. Szkoda, że gra była tak niedoceniona.

Krążą pogłoski, że EA wykupuje częśc akcji Ubisoftu, więc pewna nadzieja jest... Ale to tylko pogłoski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też grałem w BG&E i zaliczyłem całą trzy razy w ciągu wakacji (a wracam do gry conajmniej po roku, nawet przy HL). Intro rozwala na cztery łopatki, szczególnie gdy DomZ wyłażą z dziury. Wokal sprawia, że aż ciarki przechodzą po plecach (gdy wykrywam takie momenty, to od razu stawiam w mieszkaniu ołtarzyk). A dalej jest tylko lepiej, gra niby trochę prosta i można zaliczyc praktycznie całą w ciągu 11 godzin, ale w ciągu JAKICH 11 godzin. Wstajesz rano, grasz do wieczora i o północy masz niesamowity climax. Szkoda, że gra była tak niedoceniona.

Krążą pogłoski, że EA wykupuje częśc akcji Ubisoftu, więc pewna nadzieja jest... Ale to tylko pogłoski.

Ale tak, czy siak na szczęscie będzie druga część tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy, cny rycerzu, swoją tezę opierasz li tylko na outrze gry niewątpliwie furtkę dla kontynuacji otwierającym, czy też posiadasz jakąś wcześniej nieznaną informację, którą po długich bojach wyszperałeś w internecie i ochodzo podasz link do niej tu, teraz, w tej chwili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy, cny rycerzu, swoją tezę opierasz li tylko na outrze gry niewątpliwie furtkę dla kontynuacji otwierającym, czy też posiadasz jakąś wcześniej nieznaną informację, którą po długich bojach wyszperałeś w internecie i ochodzo podasz link do niej tu, teraz, w tej chwili?

O ile dobrze pamiętam, to CDA w któymś numerze podało informację o sequelu tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przechadzam się po Empiku...

...dział z grami...

...regał z grami przygodowymi...

...dolna półka...

...jest! Beyond Good & Evil za 20 zeta!

Akurat gdy piszę tego posta gra spoczywa na moim biurku. I czeka. Ja siedzę tu i piszę, a ona leży tam. Jeszcze nie będę jej otwierał. Niech magia trwa.

Na grę skusiłem się głównie z powodu jej niskiej ceny, elementów przygodowych, polskiej wersji językowej, no i za wiele platformówek w naszym pecetowym światku ni ma. A ta to nie dość, że zręcznościówka, to jeszcze dobra i to z całkiem ładną dziewuszką w roli głównej. Swoją drogą - dziennikarką. Właściwie, to znacie jeszcze jakieś gry z reporterami w roli głównej?

Cóż, niewątpliwymi wadami BG&E jest sterowanie, do którego należy się przyzwyczaić, nieco infantylna fabuła... i to w zasadzie wszycho. A że niby krótka? No coż, jej długość zależy od jej sposobu przechodzenia. To jest tak jak z Max Payne 2 - jeżeli będziesz starał się odkryć wszystkie esteer eggi, przysłuchiwał się rozmowom, szukał ukrytych pomieszczeń, delektował się muzyką, grafiką i fabułą, wypróbowywał nowe taktyki to gra starczy na kilka ładnych wieczorów. A jeżeli będziesz grał skok-cios-bieg-quick save i tak w kółko bo na dysku czeka XX gierek to przepraszam bardzo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - kontakt z BG&E trwał zbyt krótko, bym mógł pokochać tą grę. Owszem, po samym początku zakochałem się w niej - niestety gra moim zdaniem odzyskała ten genialny, wysoki ton dopiero pod koniec, na księżycu. No i zakończenie (tajemnica pochodzenia Jade) wydała mi się jakoś nieco na siłę wciśnięta, nie do końca toto mi pasowało. No i BG&E gra na uczuciach i czyni to czasem w sposób bezczelny :>

SPOILER

Przechodzimy nad zamkniętymi drzwiami i słyszymy, jak butują wujka Pey'j i zabierają do więzienia, a kiedy jesteśmy w stanie otworzyć drzwi - widzimy czytnik na którym możemy nareszcie odtworzyć dysk od wujka, na którym jest historia jak się opiekował nami itd. ... Akurat DOPIERO po otworzeniu drzwi :>

/SPOILER

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i BG&E gra na uczuciach i czyni to czasem w sposób bezczelny :>

SPOILER

Chodzi ci konkretnie o motyw z Pey'jem? Jeżeli tak, to można zawsze to podciągnąć pod danie dodatkowej motywacji dla Jade, by wybrała się na księżyc. ;] Inna sprawa, że faktycznie wciśnięto to na siłę i szczerze mówiąc bardziej niż Pey'ja żałowałem śmierci Big Bossa Alpha Sections...

A co do boskości Jade, to chyba niekoniecznie dodano to na siłę... Inaczej trudno byłoby wytłumaczyć, czemu akurat ona została główną bohaterką :P Żartuję, już same atrybuty wystarczają by tak się stało ;]

No cóż, i tak pozostaje jedną z najbardziej poruszających i klimatycznych gier nowego wieku... Co naturalnie spowodowało, że sprzedała się wręcz fatalnie i o sequelu możemy pomarzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...