Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Aktualności

Polecane posty

Dowiedzieliśmy się, że kto przeciw niemu, ten gej, użyteczny dureń i głupi młokos :) Niezły z niego cep, boże, chroń Polskę!

Ostatnio nawet nie oglądam telewizji żeby się nie denerwować podobnymi wypowiedziami, chociaż stało się i to akurat usłyszałem, a nawet zobaczyłem w kolorze. Myśląc w ten sposób, spora część polskiego społeczeństwa to co najmniej użyteczni durnie, głupi młokosi, albo też homoseksualiści. Zastanawia mnie skąd biorą się tacy ludzie, których "racja jest najmojsza" i co gorsza nie ma (racja) nic wspólnego z rzeczywistością, ani nawet ze szczytnymi celami, jakąś wyższą ideologią.

W tym wypadku, jest to wyraźny atak na uczniów, studentów, ludzi myślących, niezaślepionych myślą propagowaną przez LPR i MW (sam nie wiem czemu pisze to wielką literą). Czy Liga nie dostrzega, że w Polsce żyją ludzie tolerancyjni, nie zgadzający się z faszystowskimi poglądami Romka G. i jego wątpliwej inteligencji kumpli i niebędący homoseksualistami, i zwolennikami lewicy? Nie. Bo tak jest wygodniej, wrzucić wszystkich przeciwników do jednego worka, zwyzywać i cieszyć się z kolejnego sukcesu - wykrycia następnego homo-lewo-żydo-masońskiego spisku zagrażającego wszystkim (nie)normalnym i "zdrowo" myślącym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma o czym gadac. Żadne korzenie kulturowe nie maja wielkiego znaczenia. Jakby Turcja siedziała na ropie to by ja UE witała z otwartymi rękoma . Jedyne co się poza kasą liczy to swobody obywatelskie, bo w tym aspekcie, na tle UE Turcja wypada fatalnie.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi - chodzi o kasę, that's all. :P W tym wypadku jest też druga sprawa - wejście Turcji do UE i tak byłoby zablokowane przez Cypr, który wprost zapowiedział, że do wejścia Turcji nie dopuści. Inna sprawa, że za wiele buntować się nie musi, bo nikt Turcji w UE nie widzi, szczególnie wzbraniać się będą przed jej członkowstwem Niemcy przestraszeni perspektywą jeszcze większej liczby Turków w swoim kraju. Coś czuję, że po przyjęciu do UE Rumunii i Bułgarii będzie długa przerwa w przyjmowaniu nowych państw. ;]

Mimo wszystko, jednak nowi się rodzą,

Tu mnie trochę rozśmieszyłeś... mimo wszystko będziesz używał tego argumentu jak na dwie osoby urodzone umrze sto innych? Przecież jednak młodzi się rodzą! ;)

PiS wygrało pod sztandarem odnowy moralnej. Wątpię, aby im się udało. Przede wszystkim, włączanie człowieka z czterema prawomocnymi wyrokami do rządu już im wytrąca sztandar. A kto wie co będzie dalej.

W momencie wejścia Leppera do rządu koalicję popierało bodajże 18% ludzi. Teraz już 24%. Polacy zaczynają przyzwyczajać się do Leppera i z czasem przywykną także do Giertycha - Kaczyński serwuje nam chore sytuacje, ale trzeba przyznać, że potrafi wszystko przedstawić w odpowiednim świetle. Tak naprawdę to właśnie w tym objawia się dla mnie siła PiSu - każdy, choćby najbardziej absurdalny czyn udaje im się jakoś "odkręcić" w świadomości opinii publicznej...

Tym samym obraża kilka milionów ludzi w tym kraju i to na antenie... Ale nie, masz rację, on chciał dobrze, ale mu nie wyszło :lol:

Szypie, przepraszam, że to powiem, ale... ale mógłbyś się trochę mnie podniecać i nie przyprawiać mi słów, których nie powiedziałem? Napisałem tylko, że nie popieram debaty w której używany jest taki język jakim Ty się posługujesz, nigdzie nie napisałem, że popieram słowa Wierzejskiego. Oczywiście, że Wierzejski zachował się skandalicznie - Ty jednak pokazujesz się z podobnej strony nazywając go - jako swojego oponenta - kretynem. I tyle, tylko o to mi chodzi, nie dorabiaj sobie do tego co piszę jakiejś chorej ideologii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypher napisał:

Szypie, przepraszam, że to powiem, ale... ale mógłbyś się trochę mnie podniecać i nie przyprawiać mi słów, których nie powiedziałem? Napisałem tylko, że nie popieram debaty w której używany jest taki język jakim Ty się posługujesz, nigdzie nie napisałem, że popieram słowa Wierzejskiego. Oczywiście, że Wierzejski zachował się skandalicznie - Ty jednak pokazujesz się z podobnej strony nazywając go - jako swojego oponenta - kretynem. I tyle, tylko o to mi chodzi, nie dorabiaj sobie do tego co piszę jakiejś chorej ideologii...

-Pierwsze: Nie podnieca mnie widok zblazowanego władzą blondasa, tym bardziej rozmowa o nim. Drugie: Widziałeś ten program? Trzecie: Wiesz co jest całą tą "chorą ideologią"??? To, że nienawidzę, jak ktoś broni osób, które na to nie zasługują. Na tej samej zasadzie przeróżni przestępcy są osłaniani przed sprawiedliwością, bo np. mają wysoko postawionych kolegów. Jakby Wierzejski nie był związany z LPR i MW, to może i cały czas powtarzałby te same brednie, ale przynajmniej nie miałby świadomości, że może gadać, a nikt i tak nic mu nie zrobi :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Liga nie dostrzega, że w Polsce żyją ludzie tolerancyjni, nie zgadzający się z faszystowskimi poglądami Romka G. i jego wątpliwej inteligencji kumpli i niebędący homoseksualistami, i zwolennikami lewicy?

Nie chce dostrzegać, bo gdyby dostrzegała, zawaliłaby się cała jej ideologia. Ostatnie wypowiedzi Wierzejskiego są, mówiąc bardzo oględnie, kuriozalne. Co ciekawe, Wierzejski wypowiada się tak, jakby jego wypowiedź przedstawiała stanowisko niemal całego narodu ("wiadomo", "wszyscy wiedzą") - widać żyje więc u nas jakiś naród Ligów.

Robiłam kiedyś w szkole ankietę (pisałam pracę o tolerancji) i wypytywałam ludzi o ich stosunek do homoseksualistów: nie było żadnej wypowiedzi przypominającej tę Wierzejskiego.

W normalnym kraju za taką wypowiedź polityk musiałby się często-gęsto tłumaczyć i zapewne straciłby stanowisko....

...a to Polska właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie trochę rozśmieszyłeś... mimo wszystko będziesz używał tego argumentu jak na dwie osoby urodzone umrze sto innych? Przecież jednak młodzi się rodzą!

Ee, aż tak źle u nas z przyrostem naturalnym nie jest. :) pamiętać należy, że młody elektorat liberalny, nie uwolninony od klątwy starzenia się, także będzie zapełniać w takowej populacji kastę osób starszych. A nieczęsto chyba taki stalowy elektorat zmienia poglądy. obecny przyrost naturalny, wynosi jakoś -0,4% , a więc jeszcze nie jest tak źle. Z drugiej strony, migracje młodych i płodnych na zachód. :(

W momencie wejścia Leppera do rządu koalicję popierało bodajże 18% ludzi. Teraz już 24%. Polacy zaczynają przyzwyczajać się do Leppera i z czasem przywykną także do Giertycha - Kaczyński serwuje nam chore sytuacje, ale trzeba przyznać, że potrafi wszystko przedstawić w odpowiednim świetle. Tak naprawdę to właśnie w tym objawia się dla mnie siła PiSu - każdy, choćby najbardziej absurdalny czyn udaje im się jakoś "odkręcić" w świadomości opinii publicznej...

Nawet jeśli się przyzwyczaił, to najlepsza zupa podawana cały czas, w końcu się jedzącym znudzi, że użyję takiego porównania. Ponadto wciąż wisi nad nami widmo Unijnych sankcji :) A ro by się już ludziom bardziej niż nie podobało. Ale tutaj ewentualnych scenariuszy jest conjamniej kilka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie: Wiesz co jest całą tą "chorą ideologią"??? To, że nienawidzę, jak ktoś broni osób, które na to nie zasługują.

Hm, tu pozostaje mi tylko powiedzieć, że sam jesteś winien nieporozumienia, bo po prostu nieuważnie czytasz moje posty. Od początku pisałem o sposobie prowadzenia debaty politycznej, a Ty zaraz stwierdziłeś, że bronię LPR (jaki to ma w ogóle związek?!). Poza tym przeczytaj mojego zeszłego posta, znajduje się tam pewne zdanie - "Oczywiście, że Wierzejski zachował się skandalicznie". Już jasne?

Nie chce dostrzegać, bo gdyby dostrzegała, zawaliłaby się cała jej ideologia. Ostatnie wypowiedzi Wierzejskiego są, mówiąc bardzo oględnie, kuriozalne. Co ciekawe, Wierzejski wypowiada się tak, jakby jego wypowiedź przedstawiała stanowisko niemal całego narodu ("wiadomo", "wszyscy wiedzą") - widać żyje więc u nas jakiś naród Ligów.

Wierzejski tak samo jak Giertych widzi, że Liga traci w sondażach i widać postanowiono w Lidze, że reakcją na to będzie jeszcze bardziej radykalna polityka. Większość Polaków wciąż nie popiera związków homoseksualnych, poza tym takowe słowa ludzi z Ligi dają im nadzieję na powrót do łask ojca Rydzyka. Kto miał się do LPR zrazić ten się zraził, a do ugrania jest jeszcze ta najbardziej radykalna część wyborców PiS. Mam nadzieję, że się pomylę, ale wszystko w moich oczach zaczyna zmierzać do jakiejś chorej batalii pomiędzy PiSem, a LPRem na... "patriotyzm", "wiarę"? Senatorowie tych partii już zapowiedzieli blokadę filmu "Kod da Vinci"(sic!), piwo ma być dozwolone od lat 21, i tak dalej, i tak dalej... zapewne apogeum pozerstwa będzie miało miejsce podczas wizyty Benedykta XVI. Oczami wyobraźni już widzę biegających jak najbliżej niego posłów PiS i LPR... hm, cóż, przynajmniej będzie zabawnie. ;]

Ponadto wciąż wisi nad nami widmo Unijnych sankcji

Unijne sankcje? UE jak zawsze ograniczyłaby się do wyrażania zaniepokojenia. ;) Inną kwestią jest też to za co miałyby paść takowe sankcje... masz jakąś konkretną sprawę na myśli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany:D. Czegoś takiego się nie spodziewałem. Stwierdzasz, że lepiej jak pracują jako kelnerzy niż eksperci. Kolego w tym momencie nie mam o czym gadac, po prostu mnie rozwaliłeś.
Nie zrozumiałeś mnie, ale w większości to moja wina, bo na końcu zdania nie wstawiłem emotki :) To była ironia, ale pewnie znów mi nie wyszła.. :( Chciałem tylko stwierdzić ,że nie za dobrze jest jak naprawdę wykształcony człowiek pracuje na zachodzie jako kelner.
No i miłoby jakby przedstawił alternatywę, ale za wiele nie bede wymagał. W końcu uważasz, że działanie na szkodą kraju jest emigracja, wszak każdy absolwent powinien zostać w kraju, gdzie nie ma stanowisk i klepać biede. W przeciwnym wypadku a nuż pomoże innym krajom.
Miło by było jakbyś od początku czytał moje posty, choćby od dyskusji właśnie o emigracji. Sorry, ale nie pamiętam już kto, przedstawił pozytywne aspekty emigracji, więc ja chciałem przybliżyć niegatywne, spojrzeć z drugiej strony. Ty natomiast na każdy mój post odpowiadasz powtarzajc te same treści. Napisałem, że niezbędne są działania rządu w tej sprawie, lecz nie znam się aż tak by przedstawić jakieś konkretne propozycje, alternatywy.
Wiele rządów uchwalało ustawy mimo braku koalicji większościwoej. Po prostu dawali pomysłu na które inni się zgadzali i nie zawsze tak bywało, że ktoś był przeciw dla zasady.

Rządem mniejszościwoym był AWS, który pod koniec też uchwalał ustawy i SLD, które choćby zwiększyło składkę dla pracujących rencistów, oczywiście za pomocą jednogłośnej decyzji PiSu... 8)

W czasie AWS była jednak nieco inna sytuacja w parlamencie, a i znów takich znó ważnych ustaw nie uchwalali. Poza tym koniec rządów SLD, to była tylko wegetacja i pazerne trzymanie się stołków i diet. PIS natomiast chciał i potrzebował większości do uchwalenia istotnych ustaw jak CBA, wyobrażasz sobie, by na to zgodziło się SLD?, zmiany w KRRiT, zmiany w prawie. Jak wyglądałyby ich rządy bez większośći? Tak samo jak rządy Belki.
Nie będe dociekał jaki był udział dziadka Tuska w wojnie, bo mnie to nie interesuje. Czy Ty odpowiadzasz za czyny swojego dziadka?
Niezły wykręt. Zobacz tylko jak zniszczono praktycznie Kurskiego, za to, że powiedział prawdę. To nie był żaden atak, ani obrzucenie błotem pana Tuska. Jacek Kurski znalazł poprostu fakt nt dziadka pana Tuska i go opublikował, za co został niemiłosiernie zjechany. Dla mnie nie stanowi to problemu, bo faktycznie nie może za to odpowiadać. Problemu również by nie było, gdyby Tusk przyznał sie do takiego faktu, a nie wykręcał się, że on nie wiedział o tym i nie miał takich informacji. Skoro Kurski to znalazł, to Tusk nie mógł? Ale jak już napisałem, to przecież nie stanowi żadnego problemu.
Pięknie to ująłeś, podejrzenia.
Do czasu. oczywiście sprawę umiejętnie wyciszano, ale mam nadzieje, że ktoś w końcu sobie przypomni.

NIE>> Fakt, Urban się nie boi i mówi to co myśli. NAwet lekko zdobył mój podziw ze swoim tekstem o papieżu, za co miał proces, lecz nie pamiętam jak się zakończył. Gazeta jak napisał Black ma często charakter raczej humorystyczny podobnie zresztą jak czasem Wprost. Ja jednak nie czytuję NIE może właśnie ze względu na "przeginanie" redaktorów w niektórych kwestiach. Totalnym szmatławcem też nie jest, ale nie jest też napewno opiniotwórcza.

>>odnośnie homoseksualistów, to nie wypowiem sie nt Wierzejskiego, bo ewidentnie widac tu wpływy MW. Każdy ma prawo głosić swoje poglądy i ponosi za nie odpowiedzialnośc.

Ostatnio mówiono o użyciu postaci Bolka i Lolka w gazecie dla homoseksualistów w Niemczech. Oczywiście wzbudziło to moj sprzeciw i oburzenie, ale jeszcze większe wzbudził fakt, że z Niemiec chcą przyjechać aby wspomóc marsz "naszych" homoseksualistów. JA się pytam po co przyjadą? Pomóc tak ale chyba w starciach z przeciwnikami, w tym wypadku MW. Jestem przekonany, że jeżeli przyjadą to na 100% dojdzie do walk uicznych.

Ee, aż tak źle u nas z przyrostem naturalnym nie jest.
Niestety nie jest najlepiej. Za 50 lat ma nas być 33,8 mln. Więc stracimy ok 5 mln obywateli. Poza tym nasze społ starzeje się. Jest coraz więcej ludzi w wieku poprodukcyjnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przeczytałam niedawno, że im niższe poparcie ma partia, tym bardziej się radykalizuje. Bo nie ma nic do stracenia, a w naszym kraju jednak radykalizm ma poparcie u części społeczeństwa...

CYPHER - też zauważyłam ten wyścig. Rok, półtora roku temu, PiS był partią prawicową i konserwatywną, ale dość "równą". Teraz jest to połączenie Samozagłady i Ligi Paskudnej Radykalnej, okraszone wizją wszechpotężnego układu i "Yes!Yes!Yes!".

Jak PiS chce lekcji patriotyzmu, LPR proponuje dwie. Jak LPR daje becikowe, PiS daje większe...ratunku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypher:

Hm, tu pozostaje mi tylko powiedzieć, że sam jesteś winien nieporozumienia, bo po prostu nieuważnie czytasz moje posty. Od początku pisałem o sposobie prowadzenia debaty politycznej, a Ty zaraz stwierdziłeś, że bronię LPR (jaki to ma w ogóle związek?!). Poza tym przeczytaj mojego zeszłego posta, znajduje się tam pewne zdanie - "Oczywiście, że Wierzejski zachował się skandalicznie". Już jasne?

-W sumie racja, ale nie byłoby tego, gdybyś nie piał do każdego mojego zdania, w którym nazywam rzeczy po imieniu. Bo Wierzejski to jest kretyn. I idiota. Przez takich jak on, na ulicach sztyletowani są ludzie. A jeśli przez kogoś, komuś innemu dzieje się krzywda, to kretyn jest ode mnie najlżejszym określeniem... Prawdziwego nie zdradzę, bo nie chcę warna. A i tak łatwo można się domyśli(e?)ć, jakie jest to zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest najlepiej. Za 50 lat ma nas być 33,8 mln. Więc stracimy ok 5 mln obywateli. Poza tym nasze społ starzeje się. Jest coraz więcej ludzi w wieku poprodukcyjnym.

Są to przewidywania oparte o obecny przyrost rzeczywisty. Zawsze może się zadarzyć coś na krztałt boomu dzieciuowego jak w Irlandi, gdzie w chwili obecnej ludzi ponieżej 20 lat życia stanowią około 80% spoełeczeństwa :)

Unijne sankcje? UE jak zawsze ograniczyłaby się do wyrażania zaniepokojenia. Inną kwestią jest też to za co miałyby paść takowe sankcje... masz jakąś konkretną sprawę na myśli?

Fakt, na razie ma kondycjo tylko na upominanie. Jak na razie ma o wiele większe problemy niż parę radykalnych partyjek gdzieś na wschodzie. Ale zawsze należy brać pod uwagę scenariusz, który miał miejsce jakiś czas temu (kilka-kilkanaście lat) temu w Austrii, gdzie wybrani prawicowi radykałowie tak napaskudzili, że Unia była zmuszona do użycia sankcji. :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie AWS była jednak nieco inna sytuacja w parlamencie, a i znów takich znó ważnych ustaw nie uchwalali.

To, że była inna sytuacja, to akurat wiadomo, co do ustaw to uchwalili cały pakiet reform :).

Zobacz tylko jak zniszczono praktycznie Kurskiego, za to, że powiedział prawdę. To nie był żaden atak, ani obrzucenie błotem pana Tuska.

Zniszczono Kurskiego? :) Jedyne co zrobiono to pokazowo udsunięto go w cien, zeby wszystko wyciszyc, po czym znowu przywrocono go do łask.

Co do faktu, to zwroc uwage w jakim kontekscie podano tę informację, bo było to oczywiste oczernienie rywala i uznanie tego za argument, że taki człowiek prezydentem byc nie moze.

Co do Kurskiego to nie od dawna wiadomo, że to jeden z najbardziej bezwzględnych i intrygujących ludiz w PiS-ie. Jego słynna akcja z listami wyborczymi, gdy rywala z którym się pokłocił wstawił na ostatnie miejsce na liscie, po czym dodał nieznanego polityka z tym samym nazwiskiem.

Ostatnio mówiono o użyciu postaci Bolka i Lolka w gazecie dla homoseksualistów w Niemczech. Oczywiście wzbudziło to moj sprzeciw i oburzenie, ale jeszcze większe wzbudził fakt, że z Niemiec chcą przyjechać aby wspomóc marsz "naszych" homoseksualistów

A co było oburzającego w rysunkiem z Bolkiem i Lolkiem? Ja ich jakoś nie traktuję jak symbolu narodowego. :)

Co do przyjazdu Niemców to tez uważam, że demonstracja odnosi się do dyskryminacji w Polsce wiec zademonstrowac powinni Polacy. Choć wedlug mnie do walk raczej nie dojdzie, co najwyzej porzucaja w siebie jajkami, kamieniami, bo odzdzielac ich bedą kordony policji.

Tak swoją drogą to ja z kolegami zastanawimy się czy nie iść na tę paradę, żeby protestowac na rzecz równości :P. Chcemy miec swoj udzial w walce o rownosc, bo inne demonstracje jakos przespalismy i dowiadywalismy sie o nich z TV ;).

Jak PiS chce lekcji patriotyzmu, LPR proponuje dwie. Jak LPR daje becikowe, PiS daje większe...ratunku!

Normalna rzecz. PiS dąży do marginalizacji LPR, natomiast LPR stara się radykalizowac, zeby przyciagnac do siebie nacjonalistyczny elektorat PiSu. Ja bym w tej walce stawial na LPR, gdyz w pustych slowach moga sieposunac znacznie dalej niz PiS. Według mnie skonczy sie na tym, ze PiS przejmie starsze babcie, ktore sa po prostu bardzo religijne i lubia gadki o moralnej odbudowie, natomiast Liga stanie sie partią skrajnych nacjonalistów.

Zawsze może się zadarzyć coś na krztałt boomu dzieciuowego jak w Irlandi, gdzie w chwili obecnej ludzi ponieżej 20 lat życia stanowią około 80% spoełeczeństwa

Znasz się trochę na demografii i widzisz w tym coś innego niz tylko puste 80%? :) Liczba kosmiczna i zeby miec taki wskaznik to by musieli sie chyba rozmnazac jak króliki ;). Tak dla ścisłości dzieci boomu w Irlandii stanowia w Irlandii 37,5% i są to ludzie ponizej 25 roku zycia. Co oczywiscie jest swietnym wynikiem i stawia ich w pozycji najmłodszego państwa w Europie. Tak wiec teraz dopiero mozesz porownac sobie jak bardzo te 80% bylo liczba nierealna :).

Jednak na taką zmianę w Polsce bym nie liczył. W Irlandii stało się to, gdy wprowadzono cały pakiet liberalnych reform.

Fakt, na razie ma kondycjo tylko na upominanie. Jak na razie ma o wiele większe problemy niż parę radykalnych partyjek gdzieś na wschodzie. Ale zawsze należy brać pod uwagę scenariusz, który miał miejsce jakiś czas temu (kilka-kilkanaście lat) temu w Austrii, gdzie wybrani prawicowi radykałowie tak napaskudzili, że Unia była zmuszona do użycia sankcji. :roll:

Unia moze dac sankcje przede wszystkim za dlug publiczny, deficyt itp. Za sam fakt "odnowy" moralnej, nietolerancji i ogolnie radykalnego zachowania, to jak powiedzial Cyphek mogą sie ograniczyc do niepokoju 8) . Wyjątek byłby gdyby uchwalono jakas ustawe wybitnie godzącą w prawa człowieka, wtedy mogą zabrac prawo głosu.

I odnosnie sankcji to za radykalna polityke nam nic nie grozi. Duzo bardziej prawdopodoban opcja to zla sytuacja panstwa spowodowana socjalami, choc PiS pewnej granicy raczje nie przekroczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że była inna sytuacja, to akurat wiadomo, co do ustaw to uchwalili cały pakiet reform :).
O a mógłbyś przybliżyć jakie to reformy uchwalił powiedzmy rząd Belki? JA sobie przypominam czego nie uchwalili-- samorozwiązania. 8)
Zniszczono Kurskiego? :)
Do czasu wyjaśnienia sprawy z tym Wermachtem, to Jacek Kurski był na celowniku. Usunięto go z partii, dziennikarze m.in Durczok w swoim programie, delikatnie mówiąc demonstrował niechęć do Kurskiego. Został on zjechany, za jak się później okazało- prawdę.
Jedyne co zrobiono to pokazowo udsunięto go w cien, zeby wszystko wyciszyc, po czym znowu przywrocono go do łask.
Oczywiście, po wyjaśnieniu sprawy. Gdyby okazało się, że Kurski to zmyślił usunięcie z partii było całkowicie uzasadnione, a w tym wypadku przywrócenie go do partii po wyjaśnieniu sprawy również było dobre. Zwróć też uwagę na wydarzenia w PO. Ostatnio 10 członków zostało usuniętych z partii. Czy też można powiedzieć, że pokazowo?
Co do faktu, to zwroc uwage w jakim kontekscie podano tę informację, bo było to oczywiste oczernienie rywala i uznanie tego za argument, że taki człowiek prezydentem byc nie moze.
Kampania prezydencka i parlamentarna była wyjątkowo nieczysta. Nie przypominam sobie żeby było powiedziane wprost "czy człowiek którego członek rodziny był w Wermachcie może być prezydentem?" TAkie zdanie nie padło. Podano jednak informacje i nic więcej. Każdy mógł sobie pomyśleć na ten temat co chciał.
A co było oburzającego w rysunkiem z Bolkiem i Lolkiem? Ja ich jakoś nie traktuję jak symbolu narodowego. :)
Symbol narodowy raczej nie, ale ta kreskówka ma jednak jakieś znaczenie, symbol. Poza tym uzyto to w sposób wyraźnie wycelowany w Polskę. Napisane chyba było "teraz wy", czy coś takiego. Chodzi tu oczywiście o marsz równości, który ma w Polsce się odbyć. Bezwzglednie naruszone zostały dobre obyczaje i powinno to zostać wyjaśnione.
Choć wedlug mnie do walk raczej nie dojdzie, co najwyzej porzucaja w siebie jajkami, kamieniami, bo odzdzielac ich bedą kordony policji.
Jeżeli będą tak działać jak w warszawie, to lepiej tam nie chodź. :P
natomiast Liga stanie sie partią skrajnych nacjonalistów.
Skrajni nacjonaliści to już raczej są. PPN ma raczej mało zwolenników, ale nie sądze, by LPR zajął ich miejsce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz się trochę na demografii i widzisz w tym coś innego niz tylko puste 80%? Liczba kosmiczna i zeby miec taki wskaznik to by musieli sie chyba rozmnazac jak króliki . Tak dla ścisłości dzieci boomu w Irlandii stanowia w Irlandii 37,5% i są to ludzie ponizej 25 roku zycia

Sory, fakt, trochę ( :) ) przesadzona liczba. Z pamięci oparłem liczbę, więc się mogłem pomylić. :)

Unia moze dac sankcje przede wszystkim za dlug publiczny, deficyt itp. Za sam fakt "odnowy" moralnej, nietolerancji i ogolnie radykalnego zachowania, to jak powiedzial Cyphek mogą sie ograniczyc do niepokoju . Wyjątek byłby gdyby uchwalono jakas ustawe wybitnie godzącą w prawa człowieka, wtedy mogą zabrac prawo głosu.

Sam się właśnie dziwię, co takiego zrobiono w Austrii, że musiano zareagować jakimiś sankcjami. Sam radykalizm nie jest jeszcze powodem przecież do ostrych reakcji.

I odnosnie sankcji to za radykalna polityke nam nic nie grozi. Duzo bardziej prawdopodoban opcja to zla sytuacja panstwa spowodowana socjalami, choc PiS pewnej granicy raczje nie przekroczy.

Być może nie, być może tak. Z jednej strony czują na sobie bat instytucji międzynarodowych, z drugiej przecież PiS z partii umiarkowanej, lekkiej prawicy zamienia się w radykalnego giganta, któremu nie straszna ni Unia, ni Nuncjusz Apostolski. Twór nader kontrowersyjny. Twór groźny, z dalszej pespektywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przeczytałam niedawno, że im niższe poparcie ma partia, tym bardziej się radykalizuje. Bo nie ma nic do stracenia, a w naszym kraju jednak radykalizm ma poparcie u części społeczeństwa...

Hm... lewica ma bardzo niskie poparcie, a jednak swojej polityki nie zmienili w kierunku bardziej radykalnym. To lepiej dla nich, ponieważ co chwilę dostają jakieś szanse na "dokopanie" prawicy (która niemal co dzień wymyśla jakiś nowy cyrk), jednak tych okazji nie wykorzystują, tylko siedzą cicho czekając chyba na sąd ostateczny (który nadejdzie, jak w sondażach wypadna za próg 5%).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybywa nam nowe państwo w Europie. We wczorajszym referendum mieszkańcy Czarnogóry zadecydowali, że chcą być niepodległym krajem. Zagłosowało tak 55,4% ludzi, a więc zostało przegroczone wymagane 55%. Dziwny to będzie kraj. 10 razy mniejszy od Serbii, kraj górzysty i bez zbytniego przemysłu. Turystyka powinna zapewnić spory dochód kraju. Wieć na tych Mistrzostwach Świata w Niemczech zobaczymy po raz ostatni reprezentrację Serbii i Czarnogóry. Ciekawe czy Czarnogóra dostanie się kiedyś do MŚ. Na Bałkanach nadal trwają przemiany i ciekawe co się jeszcze wydarzy w tamtym regionie. Oby to nie był znowu punkt zapalny świata, tak jak przed I wojną światową.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybywa nam nowe państwo w Europie. We wczorajszym referendum mieszkańcy Czarnogóry zadecydowali, że chcą być niepodległym krajem. Zagłosowało tak 55,4% ludzi, a więc zostało przegroczone wymagane 55%. Dziwny to będzie kraj. 10 razy mniejszy od Serbii, kraj górzysty i bez zbytniego przemysłu. Turystyka powinna zapewnić spory dochód kraju. Wieć na tych Mistrzostwach Świata w Niemczech zobaczymy po raz ostatni reprezentrację Serbii i Czarnogóry. Ciekawe czy Czarnogóra dostanie się kiedyś do MŚ. Na Bałkanach nadal trwają przemiany i ciekawe co się jeszcze wydarzy w tamtym regionie. Oby to nie był znowu punkt zapalny świata, tak jak przed I wojną światową.

Serbia i Czarnogóra też wystąpią po raz ostatni razem na Mistrzostwach Świata 2006 w siatkówkę mężczyzn. A tak lubiłem patrzyć na Dejana Bojovica i Vladimira Grbica. To tak jakby Polskę podzielili na dwa niepodległę państwa - Pol i Ska. Dziwni ludzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm raczej na Polska A i Polska B.

Ten podział kraju zawdzięczamy zaborą i 2WS .

Paskudna zapas gospodarcza której nie udało się wyeliminować prze 50 lat .

A jeszcze w związku z protestami przeciwko Giertychowi .

Może czegoś nie wiem ale ten kolo na razie nic nie zrobił a taki rwetes wokół jego osoby. Rozumiałbym gdyby zaczął wprowadzać jakieś schizolskie pomysły ale na razie tego nie robi . Człowiek jak człowiek jak na polityka trochę dziwny bo ma magistra ( a nie wygląda) . Przyznaje ma paskudną aparycję ale idiotą nie jest ( jak do tej pory myślałem) . Chciał być zawsze politykiem i do tego celu dążył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie nie lubię w naszym społeczeństwie. Gdybyśmy mieli drugiego Hitlera jako jakiegoś ministra, toby wszyscy mówili- "Dajmy mu szanse, przecież on jeszcze nie próbował, a może coś dobrego zrobi". Super, super, ja proponuję nie bronić się przed chorobami, bo nasze organizmy będą się lepiej uodporniać i za kilka tysięcy lat człowiek będzie całkowicie odporny na dzisiejsze choroby! A że do tego czasu wyginie przez inne, to już nie nasza sprawa, bo w końcu chcieliśmy dobrze :? A tak wogóle, to ja też chcę zostać politykiem! o/ o/ o/!!! Czy już mogę nim być??? :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie nie lubię w naszym społeczeństwie. Gdybyśmy mieli drugiego Hitlera jako jakiegoś ministra, toby wszyscy mówili- "Dajmy mu szanse, przecież on jeszcze nie próbował, a może coś dobrego zrobi". Super, super, ja proponuję nie bronić się przed chorobami, bo nasze organizmy będą się lepiej uodporniać i za kilka tysięcy lat człowiek będzie całkowicie odporny na dzisiejsze choroby! A że do tego czasu wyginie przez inne, to już nie nasza sprawa, bo w końcu chcieliśmy dobrze :? A tak wogóle, to ja też chcę zostać politykiem! o/ o/ o/!!! Czy już mogę nim być??? :)

Politykiem być to nie taka prosta sprawa! Trzeba umieć:

:arrow: rozmawiać przez komórkę, wykorzystując limit 10.000$

:arrow: wypijać kawę z nogami na żyrandolu

:arrow: stracić przez 2 tygodnie 3000 zł i powiedzieć, że pensje są niskie

:arrow: umieć jeździć Maybachem/Aston Martinem i mówić. że to stary grat...itp.

Jak sam widzisz, praca polityka jest ciężka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politykiem być to nie taka prosta sprawa! Trzeba umieć:

:arrow: rozmawiać przez komórkę, wykorzystując limit 10.000$

:arrow: wypijać kawę z nogami na żyrandolu

:arrow: stracić przez 2 tygodnie 3000 zł i powiedzieć, że pensje są niskie

:arrow: umieć jeździć Maybachem/Aston Martinem i mówić. że to stary grat...itp.

Jak sam widzisz, praca polityka jest ciężka!

Zapomniałeś o najważniejszym! Trzeba umiec (...tadaaaam!) zapłacic 300 000 złotych za benzynę, (i teraz uwaga) NIE MAJĄC SAMOCHODU! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Hitlerem na początku też było ok. Większość Niemców się cieszyła : spadek bezrobocia i te sprawy . Tylko że za bardzo nikogo nie interesowało co za tym wszystkim stoi.

Patrząc z perspektywy Hitler miał wrogów narodu (żydzi)

Bush też swoich arabów ma

No i nasz najukochańszy prezydent (Po)

Nie podoba mi się to co robi PO mają być opozycją a jak narazie są chłopcem do bicia . Tusk jest za flegmatowaty powinni kogoś żywszego na jego miejsce dać .

Arrow wypijać kawę z nogami na żyrandolu //ciekawe

Arrow stracić przez 2 tygodnie 3000 zł i powiedzieć, że pensje są niskie //Eee chyba miałeś na myśli 30 000zł?

A i trzeba jeszcze uważać aby przypadkiem nie zginąć od przepicia :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniszczono Kurskiego? :) Do czasu wyjaśnienia sprawy z tym Wermachtem' date=' to Jacek Kurski był na celowniku. Usunięto go z partii, dziennikarze m.in Durczok w swoim programie, delikatnie mówiąc demonstrował niechęć do Kurskiego. Został on zjechany, za jak się później okazało- prawdę.[/quote']

Hmm... "Jest prawda czasu i prawda ekranu" - nie wiem czy Tusk wiedział o tym czy jego dziadek był w Wermachcie czy nie wiedział, w każdym razie to jego sprawa. Natomiast ta "informacja" - śliczne słowo w tym kontekście, bardziej pasuje mi "donos" - była tylko i wyłącznie elementem gry politycznej, Kurski powiedział dziennikarzom co myśli o narodzie, więc jakoś trudno mi uwierzyć że chciałoby mu się "informować" tenże kochany naród o czymkolwiek jeśliby miał na tym nie skorzystać. Kaczyniak jeśli byłby uczciwy to sam utemperowłby kurskiego, a nie czekał aż wymuszą to na nim media.

Jedyne co zrobiono to pokazowo udsunięto go w cien' date=' zeby wszystko wyciszyc, po czym znowu przywrocono go do łask. Oczywiście, po wyjaśnieniu sprawy.

Gdyby okazało się, że Kurski to zmyślił usunięcie z partii było całkowicie uzasadnione, a w tym wypadku przywrócenie go do partii po wyjaśnieniu sprawy również było dobre. Zwróć też uwagę na wydarzenia w PO. Ostatnio 10 członków zostało usuniętych z partii. Czy też można powiedzieć, że pokazowo?[/quote']

Jakoś nie widzę żeby ich przywrócono do partii z powrotem. Więc nie rozumiem argumentu. Natomiast nie wiem czy dobrze pamiętam, bom stary i martwy, ale czy kurski czasem nie mówił czegoś o ochotniczym wstępowaniu do Wermachtu?

Co do faktu' date=' to zwroc uwage w jakim kontekscie podano tę informację, bo było to oczywiste oczernienie rywala i uznanie tego za argument, że taki człowiek prezydentem byc nie moze.Kampania prezydencka i parlamentarna była wyjątkowo nieczysta. Nie przypominam sobie żeby było powiedziane wprost "czy człowiek którego członek rodziny był w Wermachcie może być prezydentem?" TAkie zdanie nie padło. Podano jednak informacje i nic więcej. Każdy mógł sobie pomyśleć na ten temat co chciał.[/quote']

Oczywiście. Przecież kurski i kaczyniak z pewnością nie mogli nawet w najśmielszych fantazjach wyobrazić sobie że ciemny naród potraktuje tę "informację" tak jak potraktował. Przecież oni chcieli dobrze, a wyszło tak jak zwykle.

A co było oburzającego w rysunkiem z Bolkiem i Lolkiem? Ja ich jakoś nie traktuję jak symbolu narodowego. :)

Symbol narodowy raczej nie' date=' ale ta kreskówka ma jednak jakieś znaczenie, symbol. Poza tym uzyto to w sposób wyraźnie wycelowany w Polskę. Napisane chyba było "teraz wy", czy coś takiego. Chodzi tu oczywiście o marsz równości, który ma w Polsce się odbyć. Bezwzglednie naruszone zostały dobre obyczaje i powinno to zostać wyjaśnione.[/quote']

Jakie znaczenie ma ta kreskówka bo nie wiem? Że homosie z niemiec cieszą się że u nas homosie zaczynają się organizować i domagać praw to źle? Dobre obyczaje by naruszała gdyby pokazano bolka i lolka w turbanach i z bombami, a tak jest tylko żartobliwą próbą wsparcia polskich homosiów. A że wsparcie się im przyda to pewne. MW już skończyła ścierać swastyki ze sztyletów hitlerjugend i zaczyna ich używać do badań anatomiczych.

Pzdr...

k_T...

PS. Żeby mi nie wypominać, komentuję posta P. "master Raziel", który komentował "Black Pearl", prosze nie sugerowac się nickami przy quote`ach. W tej chwili nie mam czasu aby się tu z tym motać i układać jak trzeba. Proszę zaintersowanych o wyrozumiałość.;P

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red, widzę, że dobrze załapałeś aluzję ;) Giertycha nie można zostawić w spokoju nawet przez chwilę, bo nie od dziś wiadomo, że to oszołom pierwszej klasy. Z jego poglądami... A jakby mu odpuścić, toby poczuł się pewniej, a i PiS przymknąłby oko na jego wypowiedzi czy decyzje. Trzeba cały czas przypominać mu, że nie może posunąć się zbyt daleko.

PS: Starczy już z tymi posłami, żart żartem, ale bez przesady ;)

Sam nie wiem kto to napisał:

Zniszczono Kurskiego? Smile Do czasu wyjaśnienia sprawy z tym Wermachtem, to Jacek Kurski był na celowniku. Usunięto go z partii, dziennikarze m.in Durczok w swoim programie, delikatnie mówiąc demonstrował niechęć do Kurskiego. Został on zjechany, za jak się później okazało- prawdę.

-Jedyne w czym masz rację, to to, że Kurski ma się w najlepsze. Zniszczono go na 5 minut, teraz spija śmietankę publikując się w "Naszym Dzienniku" i RM. No i chyba jest już z powrotem w partii, nie? Kurski nie powiedział prawdy. Powiedział tylko część prawdy, tę część, która była korzystna dla PiS'u. Słynny już dziadek Tuska był wcielony do wiadomej formacji przymusowo. Benedykt XVI też został przymusowo wcielony, tyle, że do Hitlerjugend. I co, Kaczyńscy zabronili mu przyjechać z pielgrzymką??? :) Poza tym- co ma piernik do wiatraka??? Czyli dziadek Tuska do niego samego??? To jest najpodlejszy z ataków- atak na rodzinę. To tak samo jak postawa mediów Rydzyka wobec Jacka Kuronia- "wywodził się z komunistycznej rodziny, to znaczy, że on sam musiał być komunistą!!!". A to był najbardziej realny zarzut ze wszystkich teorii spiskowych... Wracając do Tuska- dla mnie jego dziadek mógł być nawet seryjnym gwałcicielem. Co nas to wogóle obchodzi???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, super, ja proponuję nie bronić się przed chorobami, bo nasze organizmy będą się lepiej uodporniać i za kilka tysięcy lat człowiek będzie całkowicie odporny na dzisiejsze choroby!
heh tak własnie działa ewolucja :P
Nie podoba mi się to co robi PO mają być opozycją a jak narazie są chłopcem do bicia . Tusk jest za flegmatowaty powinni kogoś żywszego na jego miejsce dać .
A mnie jest żal PO. Jeżeli wkrótce czegoś nie zrobią, to mogą utracić poparcie. Ich prawicowy elektorat przejmie PIS, a lewicowy, liberalny przejmie SLD. W tej chwili PO nie jest wogóle wyraziste. Winą za ten stan ponosi głównie Tusk. Szkoda mi tej partii, choć wielu tam ludzi UW i KLD, to jednak można znaleźć sporo wartościowych, rzetelnych posłów.
Natomiast nie wiem czy dobrze pamiętam, bom stary i martwy, ale czy kurski czasem nie mówił czegoś o ochotniczym wstępowaniu do Wermachtu?
Też nie mogę sobie przypomnieć, natomiast pamiętam, że stwierdził tylko, że dziadek Tuska był w Wermachcie.
Dobre obyczaje by naruszała gdyby pokazano bolka i lolka w turbanach i z bombami
JA nie widze większej różnicy. I to i to godzi w dobre obyczaje.
A że wsparcie się im przyda to pewne.
W czym wsparcie?? Zastanów się po co tak naprawdę przyjadą z Niemiec..
Proszę zaintersowanych o wyrozumiałość.;P
Fan Kazika (prawda?) ma u mnie plus na starcie :P
Giertycha nie można zostawić w spokoju nawet przez chwilę, bo nie od dziś wiadomo, że to oszołom pierwszej klasy. Z jego poglądami... A jakby mu odpuścić, toby poczuł się pewniej, a i PiS przymknąłby oko na jego wypowiedzi czy decyzje. Trzeba cały czas przypominać mu, że nie może posunąć się zbyt daleko.
Czy zauważyłeś, że wprowadza gdzieś swoje poglądy w oświacie? Pokaż mi choć jeden przykład. Poza tym to rada ministrów nie pozwoli na jakieś bezsensowne ustawy i pomysły, a nie Ty czy ktoś inny. A dla mnie oszołomem jest np Leszek Miller. I co bedziemy się teraz spierać kto ma racje, a kto nie? Poza tym porównując Giertycha do Hitlera mocno przesadziłeś i chyba powinieneś się zastanowić co napisałeś....
No i chyba jest już z powrotem w partii, nie?
Tak jest w PIS, bo ogłosił prawdę i nie ma powodu, by usuwać go z partii.
Kurski nie powiedział prawdy. Powiedział tylko część prawdy, tę część, która była korzystna dla PiS'u.
Nie powiedział prawdy, a po chwili dodajesz, że jednak powiedział tylko połowę. Więc jak?? Jacek Kurski oświadczył, że znalazł dokumenty, z których wynika, że dziadek Tuska był w Wermachcie. Okazało się, że to prawda, do czego potem przyznał się Tusk, dodając, że nie miał o tym pojęcia. Więc powiedz jak Kurski kłamał?
Wracając do Tuska- dla mnie jego dziadek mógł być nawet seryjnym gwałcicielem. Co nas to wogóle obchodzi???
Choć minimum zainteresowania należy jednak okazać i czasem sprawdzać kogo wybieramy na prezydenta. Idąc Twoim tokiem myślenia, czy syn powiedzmy Hitlera też mógłby być naszym prezydentem? Nie sam fakt służby dziadka Tuska był dla mnie ważny, lecz ukrywanie tego, nie przyznawanie się i atakowanie Kurskiego, bo niewierze, że Donald Tusk nie wiedział o tym . Sprawa została wyjaśniona i koniec. Gdybym miał wtedy głosować na prezydenta napewno nie sugerowałbym się tą wiadomością.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...