Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Aktualności

Polecane posty

Nową maturę wprowadziło AWS ???

Jak na to wpadłeś? :) To, ze pierwsza nowa matura odbyłą sie za rządów SLD nie znaczy, że oni ja wprowadzili, bo jest to konsekwencja reformy AWS i nowa maturkę mogła dopiero zdawać młodzież po ukończeniu gimnazjów, czyli 6 lat po reformie.

Napewno nic Ci się nie pomyliło? Nowa matura chyba po raz pierwszy była pisana przez rocznik '86, więc są 2 w kolei. Rządy AWS skończyły się dośc dawno :P Natomiast gimnazjum, to tak. Była to reforma AWSu.
Wiesz, były lepsze od rządów AWS i podejrzewam, że i od tych rządów będą lepsze. Po prostu panowie z SLD mimo paru błędnych decyzji niczego nie schrzanili i to czesciowo przez nich nasza gospodarka jest w dobrym stanie. Co do wspomnianego podatku było to na poczaku rządzenie przez Millera i obiżył podatki dla przedsiębiorcow.
Dobrze, to Twój punkt widzenia :) Ja uważam coś zupełnie odwrotnego, a np nasza trudna sytuacja z gazem jest winą tylko i wyłącznie gabinetu SLD.
Rozłamali sie raz, na bardzomała skalę, ale co z tego jak już startują razem w samorządowych :). Zresztą porównywanie rozłamów prawicy i lewicy nie pozostawia żadnych wątpliwości.
Oczywiście, że nie pozostawia wątpliwości. Jako rozłam w prawicy, pewnie uważasz upadek AWS. Tyle, że nie nastąpiło to w trakcie rządów, tylko po przegranych wyborach, a to jest różica. Co do skali podziału SLD, to również bym polemizował. A, że teraz SDPL znów chce zbliżenia--a co się dziwić, gdyby dostali się do sejmu, pewnie takich głosów y nie było. A tak, muszą kombinować jak znów wypłynąc.
Co do afer, przecież temu nie przeczę, ale sam przyznałeś, że najwiecej było ich pod koniec.
NA koniec dopiero wypłynęły. Działy się nieco wcześniej w okresie"złotych rządów". Czyli totalnej samowolki i braku kontroli.
To juz taki element taktyki, że jak już wiadomo, że sie wyborów nie wygra, to przed ładnym powiedzeniem dowiedzenia trzeba się trochę dorobić :P.
To tłumaczenie mnie powaliło :) Gdy te przekręty miały miejsce, to do wyborów było jeszcze daleko. Poza tym skoro twierdzisz, że to był dobry rząd, to czemu pod koniec mieli tak fatalne poparcie? Pomimo tych "sukcesów" gospodarczych??

Tak samo było za rządów AWS, które nawet nie weszło do sejmu.
Hm przypomnij mi głośne, skandaliczne afery w wydaniu posłów AWSu? Moim zdaniem nie udało się im, bo nie sprostali wymaganiom i oczekiwaniom społecznym i już to pisałem o zamkniętym kole: lewica-naprawianie bałaganu przez prawicę, klęska--lewica i tak w kółko.
Poczekajmy jak potoczą się rządy PiS-u w tej materii.
Bardzo dobra rada. Zastosuj ją także, gdzy sam będziesz chciał trochę "pognoić" rząd :P:P
Tak poza tym co by nie mówić o aferach, rzadach SLD, to wystarczy spojrzeć na statystyki. Do zachamowania, badz zadyszki nie doprowadzili Wręcz przeciwnie.
To juz chyba kvltowe hasło tego forum: " przedstaw dowody" :) Ja uważam tak, owszem nie zchranili niczego, nie zahamowali, ale zaprzepaścili szansę na jeszcze większy zryw gospodarczy i realną poprawę bytu ludzi. Bo co z tego, że słyszeliśmy co trochę jak nam skacze gosp? (w porównaniu do czołówki ,to i tak nienajlepiej) a popatrz ile wzrosło wtedy bezrobocie, jak powiększyła się liczba biednie żyjących ludzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skali podziału SLD, to również bym polemizował. A, że teraz SDPL znów chce zbliżenia--a co się dziwić, gdyby dostali się do sejmu, pewnie takich głosów y nie było. A tak, muszą kombinować jak znów wypłynąc.

I co Cię w tym dziwi, to przecież oczywiste. Partia, która osiągnęła słaby wynik często przyłącza się do silniejszej, bądź ją wspiera, by ugrać dla siebie jak najwięcej. A jak niby robi LPR i Samoobrona przy Twoim ulubionym PiSie? Tak samo.

Czyli totalnej samowolki i braku kontroli.

To powiedz mi jaka jest faktyczna kontrola nad działaniami PiSu i jaką masz pewność, że pod koniec ich kadencji nie pojawią się identyczne wydarzenia?

Gdy te przekręty miały miejsce, to do wyborów było jeszcze daleko. Poza tym skoro twierdzisz, że to był dobry rząd, to czemu pod koniec mieli tak fatalne poparcie? Pomimo tych "sukcesów" gospodarczych??

SLD miało na pieńku z mediami, poza tym sami rozbili się licznymi aferami. Poza tym nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że kredyt zaufania wyborców odzwierciedla faktyczną uczciwość danej partii.

To juz chyba kvltowe hasło tego forum: " przedstaw dowody"

Gdybyś przestał pisać swoje prawdy objawione z kosmosu bez żadnych potwierdzeń swych słów to słyszałbyś to zdanie o wiele rzadziej. ;]

Osobiście jestem za nazywaniem rzeczy po imieniu, nic nie wkurza mnie bardziej niż te wszystkie dyplomatyczne rytuały i konwenanse... Co to za narody, które mają własne placówki i ludzi by się wzajemnie oszukiwać?

Uczciwość w dyplomacji to bardzo szczytna sprawa, ale nie czarujmy się - dyplomacja to przede wszystkim gra. Oczywiście, że pewne podobieństwa do paktu Ribbentrop - Mołotow występują, ale Polacy swoim ciągłym panikowaniem i krzyczeniem powodują, że gdy naprawdę trzeba będzie bić na alarm wszyscy uznają, że to kolejny bzdet. Polska powinna starać się maksymalnie dobrze dopasować do aktualnej sytuacji, walczyć o odgałązienie gazociągu do Litwy i Polski - to dla nas zło, ale na pewno mniejsze zło.

Trochę jednak różni się państo należące do Unii Europejskiej, a takim jest Polska, a państwo do niej nie należące - Białoruś. Łamanie praw człowieka spotkałoby się z potepieniem państw zachodnich i jakieś sankcje pewnie byłyby nałożone, ale po co o tym rozmawiać skoro w Polsce na obecne czasy nam to nie grozi, nawet w sytuacji, gdy przy władzy są Andrzej Lepper i Roman Giertych

"Nawet gdy przy władzy są Lepper i Giertych" mówisz? Buehe, ciężko mi tu używać słów "nawet", bo Unia tak naprawdę MUSI tolerować decyzje obywateli w wolnych wyborach, poza tym spójrz sobie na inne kraje europejskie - nie tylko u nas do władzy pchają się populiści (machamy do Włochów, u których coraz więcej do powiedzenia mają komuniści).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zacytować jednego z moim ulubionych publicystów - Passenta, cytat za "Polityką":

"Papież – tak, seks – nie

Na czas wizyty Benedykta XVI z telewizji publicznej „zniknąć mają wulgarność, erotyzm, przemoc i golizna” – zapowiada szef Biura Reklamy TVP Zbigniew Badziak. Jeśli tak, to przyłączam się do tych, którzy będą skandować „Zostań z nami!” Dlaczego po trzech dniach pielgrzymki, wulgarność, erotyzm i przemoc mają powrócić na ekrany TVP? Może warto wyspowiadać p. Badziaka i zapytać go w konfesjonale, dlaczego wulgarność i przemoc mają zniknąć tylko na kilka dni?

Papież wyjedzie, a my biedni zostaniemy z telewizją, w której nie ma dnia, żeby nie epatowano nas brutalnymi scenami, widokiem maltretowanych dzieci, zdziczałych sadystów, drastycznych ran i operacji, rozdzierającej rozpaczy kobiet i dzieci, wynoszenia zwłok i fragmentów ciała ludzkiego. Na tym tle nawet wyuzdane reklamy podpasek są oazą dobrego smaku.

Oto co ma z TVP zniknąć na co najmniej 3 dni: *reklamy napojów alkoholowych (zgoda), *produktów higieny intymnej (higiena jednak powinna obowiązywać podczas pielgrzymki również, reklama niekoniecznie musi być wyuzdana, nie zaszkodzi przypomnieć, że religijne uniesienie nie zastępuje czystości, a zapach kadzidła – perfum), *środków antykoncepcyjnych – dobrze, że zakazana będzie tylko reklama, a nie sprzedaż i stosowanie antykoncepcji, *bielizny osobistej (żeby tylko nikt nie zrezygnował z jej noszenia, bo to dopiero byłaby obraza), * materiałów wybuchowych, łatwo palnych i innych niebezpiecznych (dlaczego tylko podczas pielgrzymki BXVI?, czy nazajutrz powróci na ekrany reklama dynamitu?).

Ograniczenia zapowiadane przez TVP wydają się za małe. Powinno się zakazać pokazywania polityków, wśród nich także tych bogobojnych, którzy jednego dnia padają na kolana i leżą krzyżem, a nazajutrz nie mogą sobie przypomnieć z kim byli na Jasnej Górze, łżą jak najęci i wyzywają się od najgorszych łże-elit, aż ich sąd musi przywoływać do porządku.

To ich widok i obecność „koliduje z podniosłym charakterem transmitowanych uroczystości”, na którym tak zależy TVP."

Co powiecie o tym pomyśle Telewizji Publicznej? Dość kuriozalny. Chcą nam zafundować rekolekcje na miarę tych z kwietnia 2005 ;] Brak seksu, golizny, wulgarności, przemocy. Cóż za szczytne hasła. Ciekawe czy to coś da, czy znowu będzie tylko medialne wydarzenie. Mam dość sceptyczny stosunek do tej akcji, a chciałbym dowiedzieć się co Wy myślicie na ten temat. A felieton Passenta jak zwykle dobry ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste panie........

Bronisław Wildstein został prezesem TVP... Chciałem napisać, że już przekraczam limit marudzenia, bo go wogóle nominowali, a tutaj taki lol... Nie mogę, jak to się mogło stać... Jeszcze niedawno Kaczyńscy mówili, "że niczego nie będą upolityczniać"... Jeśli ktoś nie wiedział co to jest totalna załamka, to niech patrzy na mnie... PiS u władzy, Kaczor prezydentem, Giertol i Leppiej ministrami, Legia mistrzem, Polonia spadła- ok, da się znieść, ale żeby Wildstein został prezesem TVP, to już świat musiał oszaleć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste panie........

>>>>Co ma Chryste do wyboru Wildsteina? Nie widzę potzreby odwoływania się do Boga przy tej sprawie. :D

Bronisław Wildstein został prezesem TVP... Chciałem napisać, że już przekraczam limit marudzenia, bo go wogóle nominowali, a tutaj taki lol... Nie mogę, jak to się mogło stać... Jeszcze niedawno Kaczyńscy mówili, "że niczego nie będą upolityczniać"... Jeśli ktoś nie wiedział co to jest totalna załamka, to niech patrzy na mnie... PiS u władzy, Kaczor prezydentem, Giertol i Leppiej ministrami, Legia mistrzem, Polonia spadła- ok, da się znieść, ale żeby Wildstein został prezesem TVP, to już świat musiał oszaleć...

>>>>Świat nie oszalał, to źle się dzieje w państwie Polskim. Swoją drogą to Kaczyński wymyślił hasło Teraz [beeep] My na określenie polityki AWS, a teraz robi dokładnie to samo. Tylko dokłada do tego ideologię, że nie da się rządzić, gdy na fotelach zostali ludzie z "układu", albo inne "bure suki" czy powiązani z "łże-elitami". A to po prostu obsadzanie możliwie wszystkich stanowisk swoimi kolesiami. Wildstein pasuje do wizji PiS-u, więc go wybrali. Nie przyjmują do wiadomości, że to wyraźnie upolityczni media publiczne. Po rządach LePeRPis-u już mało która partia będzie miała jakieś wątpliwości jak postępować po zwycięstwie. Zwycięzca bierze wszystko ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe wtrącenie co do nowego prezesa TVP. Sam Tusk powiedział, że to postać kontrowersyjna, ale nie podatna na wpływy polityków. Nie rozumiem też wiązania go z PIS. Czy od razu ktoś obejmujący jakieś ważne stanowisko jest powiązany z daną partią? Przypominam też, że to nie politycy wybierali szefa TVP, a rada nadzorcza. Sam jestem nieco zdziwiony tym wyborem, wogóle nie wiedziałem o takiej kandydaturze. Ale cóź powtórze to co do nowych ministrów i rządu: poczekajmy z ocenami do pierwszych pomysłów, projeków, wyników pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nic Ci się nie pomyliło? Nowa matura chyba po raz pierwszy była pisana przez rocznik '86, więc są 2 w kolei. Rządy AWS skończyły się dośc dawno Natomiast gimnazjum, to tak. Była to reforma AWSu.

AWS utworzyło gimnazja i to własnie pierwszy rocznik gimnazjum pisał nową maturę, a to oznacza 6 lat. Matura była po raz pierwszy pisana w 2005, czyli dokładnie 6 lat po reformie i jest cześcią reformy AWS-u. Jakbyś nie wiedział, to właśnie jest to jedna ze słynnych reform.

Co do rozłamów, dzielenia się itp, to sobie porównaj ile fo tej pory było w sejmie partii lewicowych, a ile prawicowych :).

Poza tym skoro twierdzisz, że to był dobry rząd, to czemu pod koniec mieli tak fatalne poparcie? Pomimo tych "sukcesów" gospodarczych??

Poparcie społeczne mieli słabe z powodu wizerunku medialnego i faktu udawania, ze sie nic nie stało. Po drugie powiedzieli jasno, że wysokich socjali nie będzie, a ludzie jakoś lubią brać i oczekiwać, że się stanie cud, który obiecał Kaczyński, jak państwo prawa, świadczenia, mieszkania itp itd.

No i spełniła się stara zasada wehadełka politycznego, lewica-prawica.

lewica-naprawianie bałaganu przez prawicę, klęska--lewica i tak w kółko.

Tak twierdzą prawicowcy i Lech Kaczyński. Zresztą obarczanie winą poprzedni gabinat jest u nas bardzo popularne.

Bardzo dobra rada. Zastosuj ją także, gdzy sam będziesz chciał trochę "pognoić" rząd :P:P

Sugerujesz, że gnoje rząd? Jestem do nich nastawiony bardzo sceptycznie, fakt, ale naprawde krytyke uważasz za bezduszne gnojenie 8).

Jakoś za bardzo nie zależy na tak uwielbianych przez media aferach. Bardziej zależy mi na decyzjach rzadu, a naprawde głupia decyzja, to głupia decyzja, a nie afera, tak wiec zły rzad to nie koniecznie rzad skompromitowany przekretami.

Dlatego teraz moge sobie swobodnie krytykowac rzad za chocby socjale itp. Zreszta ostatnio Unia, ktora chce na nas znalezc haka (niedługo mają nią przewodzić Niemcy. Jak miło, że zdążyliśmy już ich do siebie zniechęcic) znalazła fajny zapis. Jeszcze większy deficyt i dług publiczny może nas kosztowac 20 mld dopłat. Rozdawajmy dalej...

Co do afer to gdzie tu porónywać Starachowice chocby do FOZZ ;). No i nie zapominaj, że wszystko nie wypływa od razu. Już mieliśmy namiastkę posłów przeganiających komornika :).

Ja uważam tak, owszem nie zchranili niczego, nie zahamowali, ale zaprzepaścili szansę na jeszcze większy zryw gospodarczy i realną poprawę bytu ludzi.

To znaczy :). SLD zrobiło co miało do zrobienia, przekazali pałeczkę PiS i tylko od nich zależy co z tym zrobią, bo to obecnie jest wielka szansa. SLD uspokoiło sytuację, zahamowali niekorzyste zjawiska jak wzrost bezrobocia i ilość ludzi żyjących w nędzy. Obecnie natomiast mamy wyjątkowo wysoki wzrost gospodarczy, b. wysoki ceny miedzi i węgla, wysokie dotacje z Unii, dużą emigracje zarobkową, która pompuje sporo kasy, zmniejsza bezrobocie i odciąża państwo (ci co na to psioczą niech się zastanowią co by było, gdyby Ci ludzie zostali w kraju. Kolejna rzesza bezrobotnych), dobrą koniunkturę na wschodzie i zachodzie, no i ustabilizowaną gospodarkę. Tak wiec jeżeli chodzi o wieka szanse na reformy to jest ona dopiero teraz.

Co do statystyk to chyba znasz krzywą wzrostu gospodarczego? :). Na początku rządów SLD to było wartości rzędu paru dziesiątych :).

Przypominam też, że to nie politycy wybierali szefa TVP, a rada nadzorcza.

Hola-hola :D. Przecież rada nadzorcza to ludzie całkowicie podporządkowani PiSowi, wręcz politycy.

Co do wyboru, to mi to nie przeszkadza. Owszem tworzy się pewna TVP(iS), ale ja i tak nie oglądam ich programów publicystycznych i serwisów informayjnych. Tylko sport i filmy :).

Ale widzę, że jedna rzecz sie Kaczyńksim udała. Ludziska narzekają na Leppera, który ma resort w którym nie da się zawiele zepsuć z powodu dotacji. Narzekają na Giertycha, który co najwyżej wprowadzi religie do na maturze. Wszystko to na dobrą sprawe sprawy błache i nagle nikt nie zwraca uwagi na coś naprawde chorego, czyli dązenie do jeszcze większej włądzy przepełnionego ideami i przeswiadczeniem o swej wyjatkowisci Jarosława Kaczyńskiego. Przecież na naszych oczach tworzy sie jakaś chora policja polityczna. Żadnego nadzoru, żadnych przepisów o tym czego im nie wolno. Po prostu wszechwładna instytucja z uprawnieniami do podsłuchów, inwigilacji, wymuszania doniesien, używania środków fizycznego, psychicznego i chemicznego przymusu, sprawdzania po prostu wszystkiego kończywszy na życiu seksualnym.

Sytuacja jest poważna i przeciwko temu ludzie powinni demonstrowć, bo jedyna osoba gwarantuaca jej bezstronnośc to jej szef (sic). Tak więc rozpoczyna się tworzenia panstwa policyjnego.

Aby uprzedzić ewentualną odpowiedz, że to słuszne to zamiast tłumaczyć,

że nie tędy droga, że nie można ingerować tak bardzo w sfery gospodarcze, ze są inne metody, to postaram się napisac w inny sposób, bo może zwolennicy PiSu lubią emocjonalne przepełnione frazesami gadki.

Pomyślcie co będzie jak diabeł wcielony SLD uzyska w nastepnych wyborach wiekszość i skorzysta z tych uprawnien, bo wy zapewne nie wierzycie w ich dobre intencje :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Krakowie odbyła się demonstracja uczniów przeciwko panu Romanowi G.Co o tym sądzicie?Ja osobiście nie mam zaufania do Giertycha,chyba tak jak do większosci posłów polskich.

jeśli ktoś ma ochotę to może dodać swój podpis do petycji o wywalenie Giertycha. Link TUTAJ

Już podpisało prawie 17 TYS. ludzi.

EDIT1.Proszę o nie pisanie postów pod spodem, że dodałem/am też swój wpis.

EDIT2. Jako, że Merib ma pretensje poniżej, że statsuje to zajmę się rozwinięciem swego posta. Zaś zamieszczenie tego linka było spowodowane faktem, że nikt inny nie uczynił tego przede mną i nie sądziłem, że jest już tak powszechnie znany.

Sam nie podpisałem petycji i raczej nie zamierzam podpisywać. Kilka dni urzędowania jakiegokolwiek ministra to zby krótki okres czasu, aby można było ocenić jego działania. Giertych nie jest moim idolem i faworytem na stanowisko Ministra Edukacji, ale to nie ja decyduje. W zasadzie ukończyłem liceum, więc Roman Giertych mała będzie miał zwierchność nade mną.

Chciałem poruszyć jeszcze temat CBA. Centralne Biuro Antykorupcyjne - jest nazywane przez opozycję (głównie SLD) policją polityczną, To raczej gruba przesada. Nie podoba mi się 12 urząd mający aż takie uprawnienia w inwigilowaniu ludzi, ale skoro łapówkarstwo nadal istnieje to trzeba jakoś z tym walczyć. Szkoda jednak, że nie przyhęto poprawki PO o wyborze szefa CBA przez Sejm, a nie przez Premiera. PiS nie myśli przyszłościowo. Nawet jeśli teraz uważają, że Kamiński to odpowiedni człowiek na to stanowisko, to i tak będzie on kiedyś zmieniony, a przyszły rząd może potraktować tę instytucję jako łup. Tego się obawiam/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również podpisałem się pod petycję i za 48 godzin już powinno tam widnieć moje nazwisko... przykro mi bardzo, ale Karierowiczom w tym kraju mówię wielkie, zdecydowane permanentne NIE! [-X

Ps. Coś mi jednak niepasuje w tej petycji... wiecie co?? mianowice to, że pierwsze 500 stron to nazwiska Andrzejczuk i Andrzejczak i inne wariacje tego nazwiska... jakieś szemrane toto... ale jeśli mam wyraźić swoją opinię to w ten sposób też to zrobię (na demonstracji byłem [nie wyłączyłem kompa więc prawdopodobnie widzieliście też mnie na forum :twisted: ] i protestowałem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o nie pisanie postów pod spodem, że dodałem/am też swój wpis.

A niby czemu? Mniej statsiarskie niż twój post, bo ludzie piszą uzasadnienia czemu głos oddali a nie tylko stwierdzają oczywiste żeczy tak jak to Ty robisz (połowa mojej listy gg ma adres w opisie) Tak jak napisał Pzkw VIb, takie posty zwiększają Ci licznik, ale nic nie wnoszą.

Ja również podpisałem się pod petycję i za 48 godzin już powinno tam widnieć moje nazwisko... przykro mi bardzo, ale Karierowiczom w tym kraju mówię wielkie, zdecydowane permanentne NIE! [-X

To że jest karierowiczem to trudno zdefiniować, bo kim jest karierowicz?

O wiele gorsze jest to co napiała Sowa, że jest homofobem, ksenofobem i antysemitą, ja do tego jeszcze dodam pseudokatolika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - Lepper i Giertych zostali ministrami :cry: . Ja tam mam prawicowe przekonania, ale bez przesady. To co oni robili zanim zostali ministrami powinno im uniemożliwić zajęcie tak wysokich stanowisk. Jak tak dalej pójdzie to Rydzyk założy partię i zostanie premierem/prezydentem :shock: , a wtedy, tak dla bezpieczeństwa, polecam przeprowadzkę za granice. :roll:

A co do ministra edukacji, to myślę, że za kilka lat się zmieni, a wtedy odetchnę z ulgą i przestane się bać o moją edukację - ale na razie przede mną całe 3 lata liceum z Giertychem - ministrem. Bardzo ciekawa perspektywa (może obowiązkowa matura z religii? :wink: ).

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWS utworzyło gimnazja i to własnie pierwszy rocznik gimnazjum pisał nową maturę, a to oznacza 6 lat. Matura była po raz pierwszy pisana w 2005, czyli dokładnie 6 lat po reformie i jest cześcią reformy AWS-u. Jakbyś nie wiedział, to właśnie jest to jedna ze słynnych reform.
Błąd. Sprawdziłem. AWS napisało tą refrmę, lecz przegrało wybory i wprowadzaniem zajęło się SLD. Na początku Miller wstrzymał realizacje, ale potem ruszyła pełną parą. Minister Łybacka jest odpowiedzialna za tą reformę.
Poparcie społeczne mieli słabe z powodu wizerunku medialnego i faktu udawania, ze sie nic nie stało. Po drugie powiedzieli jasno, że wysokich socjali nie będzie, a ludzie jakoś lubią brać i oczekiwać, że się stanie cud, który obiecał Kaczyński, jak państwo prawa, świadczenia, mieszkania itp itd.
Powiedz jak wyglada państwo prawa według Ciebie. TAk jak wg SLD, których posłanka podczas obrad powiedziała, że SLD prowadziło ustawy antykorupcyjne i prowadziło walkę przeciw korupcji?? :) Text miesiąca...
Zreszta ostatnio Unia, ktora chce na nas znalezc haka (niedługo mają nią przewodzić Niemcy. Jak miło, że zdążyliśmy już ich do siebie zniechęcic)
Jak zniechęciliśmy Niemcy?? Powiedz, że to wina Kaczyńskiego...
SLD uspokoiło sytuację, zahamowali niekorzyste zjawiska jak wzrost bezrobocia i ilość ludzi żyjących w nędzy.
Normalnie mam wrażenie, że przez część rządów SLD nie oglądałeś TV. Co chwile słyszeliśmy o wzroście bezrobocia i rzeszach biedoty. JA napisałem w poście coś zupełnie odwrotnego. To właśnie za rządów SLD wzrosło bezrobocie, nędza i rozpoczął się proces emigracji młodych ludzi. Nie powiesz przecież, że to trwa tylko od pół roku..
Obecnie natomiast mamy wyjątkowo wysoki wzrost gospodarczy, b. wysoki ceny miedzi i węgla, wysokie dotacje z Unii, dużą emigracje zarobkową, która pompuje sporo kasy, zmniejsza bezrobocie i odciąża państwo (ci co na to psioczą niech się zastanowią co by było, gdyby Ci ludzie zostali w kraju. Kolejna rzesza bezrobotnych), dobrą koniunkturę na wschodzie i zachodzie, no i ustabilizowaną gospodarkę. Tak wiec jeżeli chodzi o wieka szanse na reformy to jest ona dopiero teraz.
Wyjąkowo wysokieo wzrostu gosp to akurat aż tak nie mamy. Co do emigracji, to przedstawiłes tylko jeden punkt widzenia. Zauważ, że opuszczają kraj świeżo wykształceni ludzie, na których naukę państwo łoży wielką kase. I tacy magistrowie, inżynierowie wyjeżdżają sobie do Anglii, która przyjmuje ich z otwartymi rękami, bo nie wydając ani grosza ma ekspertów u siebie. Dobra koniuktura--chyba idealizujesz. Rosja jakiś czas temu zamknęła swoje rynki na niektóre nasze towary.
Co do statystyk to chyba znasz krzywą wzrostu gospodarczego? :). Na początku rządów SLD to było wartości rzędu paru dziesiątych :).
Jakoś JAponią Europy się nie staliśmy. Poza tym wielokrotnie powtarzano to w audycjach, programach, nasz wzrost gosp nie przekładał się na poprawę jakości życia obywateli. Nie wiem jak jest teraz, ale podejrzewam, że niewiele się zmieniło..
Przecież na naszych oczach tworzy sie jakaś chora policja polityczna. Żadnego nadzoru, żadnych przepisów o tym czego im nie wolno. Po prostu wszechwładna instytucja z uprawnieniami do podsłuchów, inwigilacji, wymuszania doniesien, używania środków fizycznego, psychicznego i chemicznego przymusu, sprawdzania po prostu wszystkiego kończywszy na życiu seksualnym.
Myślałem, że histeria została opanowana :) Jakiego przymusu?? Instytucja ma zwalczać korupcje.. Za dużo naczytałeś się chyba artykułów w pewnej gazecie. NAwet jeszcze nie mają siedziby :) Ciekawi mnie ta instytucja, a jeżeli Ty posiadasz tak dokładne informacje co do zakresu jej działania i założenia, mógłbyś się podzielić wiedzą. :) W tej sprawie chciałem zauważyć zgodny głos SLD i PO, zresztą nie tylko w tej. Może szykuje się nowa koalicja??
Pomyślcie co będzie jak diabeł wcielony SLD uzyska w nastepnych wyborach wiekszość i skorzysta z tych uprawnien, bo wy zapewne nie wierzycie w ich dobre intencje :).
Wypluj to słowo :P Zauważ tylko że pomimo kłótni w prawicy jakoś sondaże SLD niebardzo skoczyły. NAdal wyprzedza Samoobrona. Myśle, że naród przekonał się już odpowiednio do tej partii i nawet lifting twarzy już im nie pomógł i nie pomoże..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Sprawdziłem. AWS napisało tą refrmę, lecz przegrało wybory i wprowadzaniem zajęło się SLD. Na początku Miller wstrzymał realizacje, ale potem ruszyła pełną parą. Minister Łybacka jest odpowiedzialna za tą reformę.

Nie bardzo Cie rozumiem... SLD rzadzilo od '01. A gimnazja byly juz od '99, a wtedy bylo AWS. Wiec jak SLD moglo cokolwiek wprowadzac?

Jak zniechęciliśmy Niemcy?? Powiedz, że to wina Kaczyńskiego...

Sledziles ich wypowiedz zanim wygrali wybory?

Normalnie mam wrażenie, że przez część rządów SLD nie oglądałeś TV. Co chwile słyszeliśmy o wzroście bezrobocia i rzeszach biedoty. JA napisałem w poście coś zupełnie odwrotnego. To właśnie za rządów SLD wzrosło bezrobocie, nędza i rozpoczął się proces emigracji młodych ludzi. Nie powiesz przecież, że to trwa tylko od pół roku..

Hmm, ale najwieksza migracja ludzi zaczela sie w 2004. Czemu? Bo weszlismy do Uni. Wiec okazuje sie, ze to zjawisko bylo wynikiem dobrego wydarzenia. No i jakie wtedy z tego wnioski wyciagniesz? Ze Unia jest zla? :P

Problem w tym, ze wszystko przedstawiasz jednostronnie. Oczywiscie, bezrobocie roslo przez poczatkowy okres rzadow SLD, ale to byla sposcizna po AWS... myslisz, ze jakiekolwiek sukcesy (jezeli beda), ktore teraz sie pojawia beda wynikiem dzialan obecnego rzadu?

Wyjąkowo wysokieo wzrostu gosp to akurat aż tak nie mamy.

Mamy wyzszy niz wczesniej. To jednak dobry wynik. Zawsze bedziesz niezadowolony bo i tak moze byc lepiej?

Co do emigracji, to przedstawiłes tylko jeden punkt widzenia. Zauważ, że opuszczają kraj świeżo wykształceni ludzie, na których naukę państwo łoży wielką kase.

I dlatego powinni zostac na ziemi ojcow by wylewac krew i harowac za grosze... powinni byc wdzieczni, ze kraj ich wyksztalcil, ze kraj siedzial po nocach uczac uch do egzaminow. Straszne bzdury piszesz.

I tacy magistrowie, inżynierowie wyjeżdżają sobie do Anglii, która przyjmuje ich z otwartymi rękami, bo nie wydając ani grosza ma ekspertów u siebie.

Ale oni pozniej ta kase zarobina tam wydaja tutaj. Wychodzi na plus. W przypadku gdyby zostali to dostawali by kase ze SWOJEGO panstwa (wiec kraj nie powieksza funduszy) i do tego tak mala, ze pojawiaja sie procesy uwsteczniajace poprzednie 'sukcesy'.

Jakoś JAponią Europy się nie staliśmy. Poza tym wielokrotnie powtarzano to w audycjach, programach, nasz wzrost gosp nie przekładał się na poprawę jakości życia obywateli. Nie wiem jak jest teraz, ale podejrzewam, że niewiele się zmieniło..

NIe przeklada sie? Jezeli bedziesz tak w dyskusji klamal to raczej nie bedzie mozna z Toba dyskutowac.

A moze kolejny milosnik PRLu? :)

btw, a komputer to masz dlatego, ze tak zle jest?

W tej sprawie chciałem zauważyć zgodny głos SLD i PO, zresztą nie tylko w tej. Może szykuje się nowa koalicja??

Duzo lepsza niz obecna :/

A PiS (a wlasciwie Jaroslaw Kaczynski) szykuje sie do zwiekszania wladzy swojego ugrupowania. Ale jezeli to Ci sie podoba...

Wypluj to słowo :P Zauważ tylko że pomimo kłótni w prawicy jakoś sondaże SLD niebardzo skoczyły. NAdal wyprzedza Samoobrona. Myśle, że naród przekonał się już odpowiednio do tej partii i nawet lifting twarzy już im nie pomógł i nie pomoże..

Chyba zartujesz. Jezeli bedziesz mowil, ze nie potrzeba nam lewicy to znaczy, ze masz jakis chory poglad na demokracje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste panie........

Bronisław Wildstein został prezesem TVP... Chciałem napisać, że już przekraczam limit marudzenia, bo go wogóle nominowali, a tutaj taki lol... Nie mogę, jak to się mogło stać... Jeszcze niedawno Kaczyńscy mówili, "że niczego nie będą upolityczniać"...

Tak, zdecydowanie przekraczasz limit marudzenia. Nie wiem czego się tak naprawdę spodziewałeś jeśli chodzi o nowego prezesa TVP. ;) Dla mnie oczywistym jest, że PiS jeśli może to dobiera osobę, która im sprzyja. Mówisz jakby pozostałe rządy w ogóle nie zawłaszczały sobie TVP. :) Oczywiście, że zawłaszczały - PiS robi to samo. Owszem, robi (jak i poprzednicy) teoretycznie źle, ale zaczynam przyzwyczajać się już, że TVP po prostu zawsze będzie sprzyjać władzom. ;]

Zresztą obarczanie winą poprzedni gabinat jest u nas bardzo popularne.

Nikt nie obarcza SLD winą za całe zło, ale ja sam mam po ich rządach bardzo złe wspomnienia. :) Afer było masę, korupcja sięgnęła rozmiarów jakich wcześniej nie widziałem, wprowadzono wiele nieudanych ustaw. Zgodzę się, że wolałbym żyć w kraju rządzonym przez SLD niż przez PiS - przynajmniej nikt nie mówiłby mi w co mam wierzyć, jaki mam mieć system wartości. Zdaję sobie jednak sprawę, że i SLD jakoś wybitnie nie rządzi i działałabym na zasadzie mniejszego zła po prostu.

Ludzie dajcie człowiekowi szansę. Z góry go przekreślacie ... Ja widziałem go w "Co z tą Polską?" i moim zdaniem mówił całkiem sensownie. Uważam, że z osądami trzeba poczekać ;]

Mówił sensownie? Mi się bardzo podobał, gdy były minister edukacji z SLD cały czas musiał poprawiać mu rozmaite pomyłki odnośnie edukacji, a Giertych jakby nic nie słyszał - mówił dalej. ;) Zgodzę się jednak odnośnie tych osądów - dajmy mu coś zrobić, potem będzie czas na opinie.

Wyjąkowo wysokieo wzrostu gosp to akurat aż tak nie mamy.

Głównie dlatego, że rząd już pół roku siedzi na dupie i zamiast coś robić - straszy pracodawców. :) Niech jeszcze wydłużą urlopy macierzyńskie, zwiększą opodatkowanie dla najbogatszych, walczą tylko o polski kapitał, a z tego - i tak średniego - wzrostu gospodarczego wywalczonego przez SLD nic nam nie zostanie.

W tej sprawie chciałem zauważyć zgodny głos SLD i PO, zresztą nie tylko w tej. Może szykuje się nowa koalicja??

Mama i jej sąsiad Staszek lubią łososie norweskie. Czy szykuje się namiętny romans?! Raziel, błagam, oszczędź nam takich tekstów...

Chyba zartujesz. Jezeli bedziesz mowil, ze nie potrzeba nam lewicy to znaczy, ze masz jakis chory poglad na demokracje.

Ja akurat uważam, że lewica jest potrzebna - równowaga powinna być zachowana. Zauważ jednak, że Irlandia jest najlepiej rozwijającym się krajem "Starej UE" i ma w parlamencie jedynie dwie partie prawicowe. :) Oczywiście muszę dodać, że tamtejsza prawica nie ma nic wspólnego z tym co realizuje PiS - ten jest bardziej lewicowy niż prawicowy tak naprawdę. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Sprawdziłem. AWS napisało tą refrmę, lecz przegrało wybory i wprowadzaniem zajęło się SLD. Na początku Miller wstrzymał realizacje, ale potem ruszyła pełną parą. Minister Łybacka jest odpowiedzialna za tą reformę.

Co za bzdury... Ja temat reformy edukacji uważam za zamknięty, bo nie chce mi się komuś kto na psa mówi kot tłumaczyć dlaczego popełnia błąd;].

W założeniu reformy AWS nową maturę jako pierwszy miał pisać rocznik '84. SLD jedynie pod presją samych środowisk nauczycielskich, które ten zapis fatalnej reformy AWS uznały za kretyński, przesunęło nowa maturę na rocznik '86, czyli pierwszy rocznik, który przeszedł gimnazjum. Czy naprawde nie możesz zrozumiec, ze wielu reform AWS-u nikt nie wycofał i obejmują one dość długi okres czasu?

Zauważ, że opuszczają kraj świeżo wykształceni ludzie, na których naukę państwo łoży wielką kase. I tacy magistrowie, inżynierowie wyjeżdżają sobie do Anglii, która przyjmuje ich z otwartymi rękami, bo nie wydając ani grosza ma ekspertów u siebie

Ty za to poza pięknym freazesem nie odniosłeś sie do moich argumentów :). Tą częśc pod quote'a wziąl już Smutny Wędroweic tylko dopowiem parę rzeczy.

Emigracja jest jednym z elementów które składają się na polepszającą sytuacje, ponieważ młodzi ludzie zamiast siedzieć na garnuszkiu mamy wyjeżdząją za granicę. I nie jest tak, że w Polsce nikogo nie ma. Po prostu mamy tak male zapotrzebowanie na młodych wykształocnych, ze dla tych co wyjechali nie byłoby pracy. I po co kolejne rzesze bezrobotnych? Myślisz, że Polska to kraina mlekiem i miodem płynąca, a wyjeżdząjacy są obrzydliwi bo przez nich nie ma kim zapełnić wolnych, dobrze wynagradzanych stanowisk? Chyba jakiś kiepski żart.

Nie muszę też wspominać, że bardzo często wyjeżdzaja robotnicy, bo u nas to by im nawet na kaszanke z piwem nie starczylo.

Tak wiec emigracja zarobkowa topozytywne zjawisko i bardzo odciąża państwo. Bez tego socjale by chyba zżarły państwo.

Dobra koniuktura--chyba idealizujesz. Rosja jakiś czas temu zamknęła swoje rynki na niektóre nasze towary.

Dla pozostałych za to jest waznym rynkiem zbytu. Poza tym chyba nie do końca rozumeisz co oznacza ogólna dobra koniunktura. Polsce po prostu dostaje sę trochę z pańskiego stołu, gdyz inni sie rozwijaja i firmy notuja ogromne zyski.

Co do Rosji to nie jestem prorosyjski, jednak uwazam, ze granie na nerwach mocarstwu moze sie zle skonczyc. Przekonali sie o tym chocby armatorzy, bo Zalew Wiślany został zablokowany...

Jakiego przymusu?? Instytucja ma zwalczać korupcje.. Za dużo naczytałeś się chyba artykułów w pewnej gazecie. NAwet jeszcze nie mają siedziby :)

LOL. Zwlaczać korupcje. Zaiste fascynujące zwłaszcza, że instytucja ma w założeniu również przeciwdziałac] korupcji. Nikt od czasów służb PRL-u nie miał takich uprawnień. I co z tego, ze jej nie ma jak jest już ustawa i znamy jej szefa?. Człowiek ten dosyć, ze jest jednym z najwiekszych ideowców PiS-u to jest jeszcze półgłowkiem, który nie zna ustawy. Piękne było jak go reporter zagiął na temat "środów fizycznego, psychicznego i chemicznego, które bedą ustalane przez funkcjonariuszy". Facet zaprzeczył temu po czym redaktor przeczytał mu fragment z ustawy. Fajną miał minę, cóz chyba każdy by taką miał, gdyby obnażono jego kretynizm...

Co do instytucji to oczywiście ma wielkie uprawnienia moze zbierać informacje o poglądach religijnych, politycznych i preferencjach seksualnych. Jak to sie ma do korupcji Kaczyński jeden wie. Po prostu fakt tworzenia organu politycznego jest oczywisty. Już nawet pominę to, że instytujca może miec dostpe do danych objętych tajemnicami bankowymi, może przeszukiwać bez nakazu, czytać korespondencje itp.

Naprawd nie widisz tutaj pola do nadużyć?

No i na koniec czy mógłbyś mi wytłumaczyć jakie znaczenie ma fakt, ze nie maja jeszcze budynku?

W tej sprawie chciałem zauważyć zgodny głos SLD i PO, zresztą nie tylko w tej. Może szykuje się nowa koalicja??

LOOOOOOOOOOL. Przykro mi to mówić, ale głupotka jakich mało :). W PO sprzeciwił się jeden poseł, a wstrzymało się 5. Naprawde zastanawiam się nad sensem całej dyskusji, bo jak pieknie powiedział Cypher serwujesz nam objawione prawdy rodem z kosmosu.

Już dalej mi się nie chce cytowac, zrobili to w dużej mierze Smutny Wędrowiec i Cypek z którymi zgadzam sie w 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypher napisał:

Tak, zdecydowanie przekraczasz limit marudzenia. Nie wiem czego się tak naprawdę spodziewałeś jeśli chodzi o nowego prezesa TVP. Wink Dla mnie oczywistym jest, że PiS jeśli może to dobiera osobę, która im sprzyja. Mówisz jakby pozostałe rządy w ogóle nie zawłaszczały sobie TVP. Smile Oczywiście, że zawłaszczały - PiS robi to samo. Owszem, robi (jak i poprzednicy) teoretycznie źle, ale zaczynam przyzwyczajać się już, że TVP po prostu zawsze będzie sprzyjać władzom. ;]

-No dobra, dobra, ale żeby Wildstein??? Człowiek, który od powszechnego szacunku wolał wybrać sławę wśród emerytów i rencistów??? Główny moralizator III i IV RP??? Ludzie, to już jest porażka na całego! Nie mogę, jaki on był zadowolony z siebie, jak się okazało, że zostanie szefem. A tak wogóle, to on straszne głupoty gada!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledziles ich wypowiedz zanim wygrali wybory?
Czy wyrażenie opinii o Centrum przeciw wypędzeniu naprawdę aż tak popsuło stosunki?? Poza tym spotkanie prezydenta z kanclerz Merkel jakąs wielką klapą się nie zakończyło. Niepokojąca i wymagająca rozmów jest sprawa z gazociągiem.
Hmm' date=' ale najwieksza migracja ludzi zaczela sie w 2004. Czemu? Bo weszlismy do Uni. Wiec okazuje sie, ze to zjawisko bylo wynikiem dobrego wydarzenia. No i jakie wtedy z tego wnioski wyciagniesz? Ze Unia jest zla? :P[/quote'] Problem tylko jaki rozmiar osiągnie ta emigracja.
Problem w tym' date=' ze wszystko przedstawiasz jednostronnie. Oczywiscie, bezrobocie roslo przez poczatkowy okres rzadow SLD, ale to byla sposcizna po AWS... myslisz, ze jakiekolwiek sukcesy (jezeli beda), ktore teraz sie pojawia beda wynikiem dzialan obecnego rzadu?[/quote'] A ja napisałęm troche wcześniej, Black Pearlowi, że właśnie nie wziął pod uwagę innego aspektu, który przedstawiłem. Ale to oczywiście nie pasuje do Twojego zdania na mój temat. Poza tym prześledź uważnie wykres nt wzrostu bezrobocia. Zauważysz, że rosło nie tylko na początku. Poza tym widac tu zwalanie winy na poprzedni rząd, za co ja ciągle jestem oskarżany :)
Mamy wyzszy niz wczesniej. To jednak dobry wynik. Zawsze bedziesz niezadowolony bo i tak moze byc lepiej?
Czy ja mówie' date=' że jestem niezadowolony? Chciałem tylko zaznaczyć, że to nie wygląda aż tak różowo.
I dlatego powinni zostac na ziemi ojcow by wylewac krew i harowac za grosze... powinni byc wdzieczni, ze kraj ich wyksztalcil, ze kraj siedzial po nocach uczac uch do egzaminow. Straszne bzdury piszesz.
A kto powiedział, że nie wolno emigrować. Znów coś zostało dopowiedziane do mojej wypowiedzi. Chodzi mi o to, że zbytnia emigracja pozbawia nasz kraj zdolnych, wykształconych ludzi na których państwo łoży kasę. Gdzie tu są bzdury??
Ale oni pozniej ta kase zarobina tam wydaja tutaj. Wychodzi na plus. W przypadku gdyby zostali to dostawali by kase ze SWOJEGO panstwa (wiec kraj nie powieksza funduszy) i do tego tak mala' date=' ze pojawiaja sie procesy uwsteczniajace poprzednie 'sukcesy'. [/quote'] Jesteś pewien, że wrócą?? Bo ja nie. Przynajmniej nie wszyscy. A Ty przedstawiłeś sprawę jakby wszyscy emigranci wracali później do kraju.
NIe przeklada sie? Jezeli bedziesz tak w dyskusji klamal to raczej nie bedzie mozna z Toba dyskutowac.

A moze kolejny milosnik PRLu? :)

btw' date=' a komputer to masz dlatego, ze tak zle jest?[/quote'] Gdzie kłamałem? JA akurat doskonale pamiętam wywiady z ludźmi, ekonomistami w radiu i TV, że wzrost gosp który wtedy zanotowaliśmy nie poprawił jakości życia zwykłego obywatela. Aha to, że akurat Tobie i Twojej rodzinie dobrze się powodzi, to znaczy, że wszyscy się tak mają?

Duzo lepsza niz obecna :/

A PiS (a wlasciwie Jaroslaw Kaczynski) szykuje sie do zwiekszania wladzy swojego ugrupowania. Ale jezeli to Ci sie podoba...

Każdy ma swoje poglądy. Jeżeli Ty twierdzisz' date=' że SLD-PO rządziłoby lepiej, to jest już Twoje zdanie i mnie nic do tego.
Chyba zartujesz. Jezeli bedziesz mowil, ze nie potrzeba nam lewicy to znaczy, ze masz jakis chory poglad na demokracje.
Gdzie napisałem, że nie potrzeba nam lewicy?? Znowu sobie dopowiadasz. Gdybys poczytał wcześniejsze posty przeczytałbyś, że niektóre lewicowe programy, pomysły są dla mnie dobre . Niestety akurat nasza lewica nie odpowiada temu jaka naprawde powinna być i może rzeczywiście popsuć obraz lewicy.
Głównie dlatego' date=' że rząd już pół roku siedzi na dupie i zamiast coś robić - straszy pracodawców. Niech jeszcze wydłużą urlopy macierzyńskie, zwiększą opodatkowanie dla najbogatszych, walczą tylko o polski kapitał, a z tego - i tak średniego - wzrostu gospodarczego wywalczonego przez SLD nic nam nie zostanie.[/quote'] Co z tego, że będziemy mieć wysoki wzrost gosp jak nie będzie miał kto pracować? Akurat polityka prorodzinna jest moim zdaniem, w perspektywie starzenia się i wymierania naszego społ, jest słuszna.
Raziel napisał:

Chyba zartujesz. Jezeli bedziesz mowil' date=' ze nie potrzeba nam lewicy to znaczy, ze masz jakis chory poglad na demokracje.[/quote'] JA tego nie napisałem :) Ale zgadzam się z tym co napisałeś i swoje zdanie już wyraziłem.

Co do instytucji to oczywiście ma wielkie uprawnienia moze zbierać informacje o poglądach religijnych' date=' politycznych i preferencjach seksualnych. Jak to sie ma do korupcji Kaczyński jeden wie. Po prostu fakt tworzenia organu politycznego jest oczywisty. Już nawet pominę to, że instytujca może miec dostpe do danych objętych tajemnicami bankowymi, może przeszukiwać bez nakazu, czytać korespondencje itp.

Naprawd nie widisz tutaj pola do nadużyć?[/quote'] Jeżeli w ustawie naprawdę znajdą się niezgodne z konstytucją zapisy, to Trybunał Konstytucyjny ja nie przepuści. Więc czym się przerażasz? JA po raz kolejny tylko powtórze, że z oceną wstrzymam się do widocznych efektów pracy.

{quote="CYPHER"] LOOOOOOOOOOL. Przykro mi to mówić, ale głupotka jakich mało

Możliwe. Ja jednak zauważam coraz większe podobieństwo w głoszonych hasłach przez obie partie. Bardzo możliwe, że sie myle, ale to moje odczucie.
Naprawde zastanawiam się nad sensem całej dyskusji' date=' bo jak pieknie powiedział Cypher serwujesz nam objawione prawdy rodem z kosmosu.[/quote'] W sumie ja też. Każde moje argumenty natychmiast są atakowane, że je sobie wymyśliłem, choć za każdym razem pisze skąd to wiem. Ale cóż ja jestem sam. Poza tym poza oskarżeniem o bajkopisarstwo faktyczne udowodnienie, gdzie popełniłem błąd, czy kłamałem nigdy nie nastąpiło. Najwyżej w odpowiedzi na moje posty zostały dopowiedziane sobie fragmenty, by pasowały do ogólnej koncepcji. Może chwilowo dajmy sobie spokój z szerszym wkraczaniem w politykę, a raczej ja sobie dam spokój. Nie wiem skąd wzieła sie tak ogromna krytyka rządu i PISu, skoro efektów ich pracy, z racji zamieszania w rządzie, jeszcze za bardzo nie widać....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyrażenie opinii o Centrum przeciw wypędzeniu naprawdę aż tak popsuło stosunki?? Poza tym spotkanie prezydenta z kanclerz Merkel jakąs wielką klapą się nie zakończyło. Niepokojąca i wymagająca rozmów jest sprawa z gazociągiem.

Mamy zla prace na zachodzie. I nie tylko dlatego, ze mamy inskiego prezydenta...

Problem tylko jaki rozmiar osiągnie ta emigracja.

Migracja. Chyba juz siega szczytu.

Poza tym widac tu zwalanie winy na poprzedni rząd, za co ja ciągle jestem oskarżany :)

Hmm.. nie zwalanie winy tylko prosta dedukcja. Skoro cos sie dzieje na poczatku rzadow nowej koalicji to znaczy, ze poprzedni rzad do tego doprowadzil. Tak wiec obecne 'sukcesy' gospodarcze rzadu nie sa wynikiem pracy ludzi z PiSu.

A kto powiedział, że nie wolno emigrować. Znów coś zostało dopowiedziane do mojej wypowiedzi. Chodzi mi o to, że zbytnia emigracja pozbawia nasz kraj zdolnych, wykształconych ludzi na których państwo łoży kasę. Gdzie tu są bzdury??

To, ze panstwonie lozy zadnej kasy. Przestan gadac takie bzdury bo z tego co mowisz wychodzi na to, ze jestesmy wlasnoscia tego panstwa. To nie panstwo meczy glowke przy nauce, wiec i panstwo nie moze nic wymagac.

Jesteś pewien, że wrócą?? Bo ja nie. Przynajmniej nie wszyscy. A Ty przedstawiłeś sprawę jakby wszyscy emigranci wracali później do kraju.

A kasa od nich nie naplywa tutaj? Naplywa. Bo spora czesc z nich ma tutaj rodziny.

Gdzie kłamałem? JA akurat doskonale pamiętam wywiady z ludźmi, ekonomistami w radiu i TV, że wzrost gosp który wtedy zanotowaliśmy nie poprawił jakości życia zwykłego obywatela. Aha to, że akurat Tobie i Twojej rodzinie dobrze się powodzi, to znaczy, że wszyscy się tak mają?

To masz dziwnych tych ekspertow... ale widac kazdy dobiera takich jacy mu pasuja.

Każdy ma swoje poglądy. Jeżeli Ty twierdzisz, że SLD-PO rządziłoby lepiej, to jest już Twoje zdanie i mnie nic do tego.

A nie boisz sie ugrupowania, ktore kieruje sie chora ideologia?

Gdzie napisałem, że nie potrzeba nam lewicy?? Znowu sobie dopowiadasz. Gdybys poczytał wcześniejsze posty przeczytałbyś, że niektóre lewicowe programy, pomysły są dla mnie dobre . Niestety akurat nasza lewica nie odpowiada temu jaka naprawde powinna być i może rzeczywiście popsuć obraz lewicy.

Ale ktora partia jest taka zla? SLD?

NIe tylko ta partia jest po lewej stronie. A i tak wszyscy myslac o lewicy widza wielki napis SLD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek, który od powszechnego szacunku wolał wybrać sławę wśród emerytów i rencistów??? Główny moralizator III i IV RP??? Ludzie, to już jest porażka na całego! Nie mogę, jaki on był zadowolony z siebie, jak się okazało, że zostanie szefem. A tak wogóle, to on straszne głupoty gada!

Pójdź po śliniaczek, bo ten Wildstein jest taki paskudny. ;P Hm, powiem Ci tak - też nie dażę tego Pana, a szczególnie pewnych jego działań sympatią (lista Wildsteina...). Wiem jednak równie dobrze, że aktualne władze wyrabiają różne, coraz bardziej absurdalne rzeczy - po prostu zaczynam się przyzwyczajać. Niech jeszcze wezmą - niczym z żartów -Dodę na ministra kultury - też nie będę zdziwiony już tak prawdę mówiąc. ;)

Możliwe. Ja jednak zauważam coraz większe podobieństwo w głoszonych hasłach przez obie partie. Bardzo możliwe, że sie myle, ale to moje odczucie.

Dwa razy z rzędu zacytowałeś Pereła jako mnie, ale niech Ci będzie, bo mam z nim podobny punkt widzenia na te kwestie. Hm, wiesz, PO i SLD łączy teraz tylko jedna sprawa - opozycja względem PiSu. :) Mówienie tutaj o koalicji, większych związkach tych partii to już absurd i czyste przypuszczenia.

Każde moje argumenty natychmiast są atakowane, że je sobie wymyśliłem, choć za każdym razem pisze skąd to wiem.

Buaha, weź mnie nie rozśmieszaj. :D Jeszcze dwie strony temu musiałem siłą od Ciebie wymuszać odpowiedź na pytanie o źródła - odpowiedziałeś, że są nimi jedynie media. Nie mam więcej pytań. ;]

Ale ktora partia jest taka zla? SLD?

NIe tylko ta partia jest po lewej stronie. A i tak wszyscy myslac o lewicy widza wielki napis SLD.

No dokładnie. Kaczyński z uporem maniaka nazywa się prawicą, ale prawicą to on jest tylko mentalnie. ;] Gospodarczo Kaczorki (tylko drogi Razielu, nie podawaj mnie o to do sądu, bo pewien pan z Elbląga ma o takie stwierdzenia sprawę w sądzie... ;)) są bardziej lewicowi niż SLD w wielu kwestiach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zla prace na zachodzie. I nie tylko dlatego, ze mamy inskiego prezydenta...
Gdyby chodziło o wzrost, to prezydentem mógłby zostać np Maciej Lampe. Dodatkowo po bitwie w Warszawie nasza sytuacja się nie polepszy.
Hmm.. nie zwalanie winy tylko prosta dedukcja. Skoro cos sie dzieje na poczatku rzadow nowej koalicji to znaczy, ze poprzedni rzad do tego doprowadzil. Tak wiec obecne 'sukcesy' gospodarcze rzadu nie sa wynikiem pracy ludzi z PiSu.
Tak ale również decyzje, działania rządu również maja wpływ na gospodarkę, walute.
To, ze panstwonie lozy zadnej kasy. Przestan gadac takie bzdury bo z tego co mowisz wychodzi na to, ze jestesmy wlasnoscia tego panstwa. To nie panstwo meczy glowke przy nauce, wiec i panstwo nie moze nic wymagac.
To poczytaj sobie kilka artykułów w gazetach i posłuchaj kilku audycji. Państwo np łoży na szkoły, nauczycieli. To, że Ty nic nie płacisz ucząc się powiedzmy w liceum, to nie znaczy, że to nic nie kosztuje.
A kasa od nich nie naplywa tutaj? Naplywa. Bo spora czesc z nich ma tutaj rodziny.
Spora część ma, a spora nie ma. Niektórzy przecież wyjeżdżaja z rodzinami, a niektórzy nie mając rodziny wyjeżdżają samotnie.
To masz dziwnych tych ekspertow... ale widac kazdy dobiera takich jacy mu pasuja.
A Ty jakich masz ekspertów? Skąd czerpiesz informacje?
A nie boisz sie ugrupowania, ktore kieruje sie chora ideologia?
To Twoje zdanie.
Ale ktora partia jest taka zla? SLD?

NIe tylko ta partia jest po lewej stronie. A i tak wszyscy myslac o lewicy widza wielki napis SLD.

Dziwisz się? To najwięklsza partia lewicowa. Dodatkowo dość długo rządziła krajem. SDPL również powstała z SLD. Zbyt wielu partii po lewej stronie nie masz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypher:

Pójdź po śliniaczek, bo ten Wildstein jest taki paskudny. ;P Hm, powiem Ci tak - też nie dażę tego Pana, a szczególnie pewnych jego działań sympatią (lista Wildsteina...). Wiem jednak równie dobrze, że aktualne władze wyrabiają różne, coraz bardziej absurdalne rzeczy - po prostu zaczynam się przyzwyczajać. Niech jeszcze wezmą - niczym z żartów -Dodę na ministra kultury - też nie będę zdziwiony już tak prawdę mówiąc. Wink

-Tu by się raczej torebka plastikowa przydała :P Współczuję ci tego, że przyzwyczajasz się do czegoś takiego. Jakbyś był w otoczeniu psycholi-morderców, to byś się pewnie przyzwyczaił do widoku brutalnych morderstw? :P:) Wiem, że zaraz będzie- "...to nie proporcjonalne porównanie, blablablabla...", ale jak ktoś się przyzwyczaja do absurdu... :P;) A Dody jako ministra kultury nie uswiadczymy nigdy( i dobrze ), za to możemy uświadczyć kogoś pokroju np. Wojciecha( chyba :P ) Wierzejskiego. Że niby niemożliwe, że on zaraz zakaże połowy kultury w tym kraju? Co tam, przyzwyczajać się trzeba xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zaraz będzie- "...to nie proporcjonalne porównanie, blablablabla..."

Tak, to zdecydowanie było nieudane porównanie... mam dodać - bla, bla, bla? :P

Że niby niemożliwe, że on zaraz zakaże połowy kultury w tym kraju? Co tam, przyzwyczajać się trzeba xD

Hm, wiesz, różnica pomiędzy nami jest taka, że Ty siedzisz na tyłku i narzekasz. Ja nie mam zamiaru wiecznie narzekać, przechodzę do czynów - działam w pewnej organizacji lokalnej, to co prawda bardzo skromna działalność polityczna, ale robię i w ten sposób wyrażam swój przeciw wobec tego co się dzieje. Jak znam życie to powiesz, że ciągłe narzekanie i rwanie włosów z głowy to o wiele ciekawsza i dojrzalsza postawa. :)

Tak ale również decyzje, działania rządu również maja wpływ na gospodarkę, walute.

Do pewnego momentu. Inwestorzy bardzo bali się PiSu, dojście do władzy tej partii doprowadziło przecież do osłabienia złotówki - nie udawaj, że nie pamiętasz. Z czasem jednak inwestorzy i pracodawcy zauważyli, że PiS tylko gada, a tak naprawdę powiela większość pomysłów SLD - jako, że jakoś sobie z nimi radzili to i nie panikują w jakiś widoczny sposób. ;) Niewątpliwie pewnym uspokojeniem dla nich jest tutaj także Zyta Gilowska, która w wielu oczach jest ostatnim gwarantem w miarę liberalnej polityki gospodarczej.

To poczytaj sobie kilka artykułów w gazetach i posłuchaj kilku audycji. Państwo np łoży na szkoły, nauczycieli. To, że Ty nic nie płacisz ucząc się powiedzmy w liceum, to nie znaczy, że to nic nie kosztuje.

Nie wiem po co mówisz rzeczy tak oczywiste... zauważ jednak, że państwo płaci za to z podatków płaconych przez obywateli... ;)

To najwięklsza partia lewicowa. Dodatkowo dość długo rządziła krajem. SDPL również powstała z SLD. Zbyt wielu partii po lewej stronie nie masz.

Jeśli mówimy o programie - dodaj PiS. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...