Skocz do zawartości

Dragon Age (seria)


Polecane posty

Ja mam 2 pytanka apropo dragon age :) -

1. Czy fajniejsza jest podstawka (Początek) czy dodatek (Przebudzenie)? Bo zastanawiam się co wziąć sobie do promocji na gram.pl ;f Albo inaczej - napiszcie jakie są różnice w oprawie, klimacie, fabule.

2. Czy da się w Przebudzenie grać bez znajomości poprzedniej części? Czy bym miał problem ze zrozumieniem ocb?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 pytanka apropo dragon age :) -

1. Czy fajniejsza jest podstawka (Początek) czy dodatek (Przebudzenie)? Bo zastanawiam się co wziąć sobie do promocji na gram.pl ;f Albo inaczej - napiszcie jakie są różnice w oprawie, klimacie, fabule.

2. Czy da się w Przebudzenie grać bez znajomości poprzedniej części? Czy bym miał problem ze zrozumieniem ocb?

Moim zdanie podstawka (Początek) jest znacznie lepsza i dłuższa, a bez znajomości podstawowej części, trudno jest grać w dodatek, ponieważ jest to sequel wydarzeń ;) Jednakowoż polecam obie, acz lepiej grać od początku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chuunin

Nie będe psuł ci gry, ale jak już przejdziesz i będzie ci się chciało poszukać mojego posta to przeczytaj wtedy ten spoiler i powiedz czy sie ze mną zgadzasz.

RADZĘ CI, ABYŚ NIE CZYTAŁ ;)

Niezależnie od tego jaką postać wybierzesz nie ma to większego wpływu na fabułę. Przeszedłem każdy początek i byłem obydwoma krasnalami w Orzamarze i nic ciekawego tam się nie działo. Czasami są tylko dodatkowe questy.

Krasnalem szlachcicem - Jak zrobisz dziecko tej "łowczyni szlechciców" to masz questa, żeby owe dziecko dostało kastę.

Człowiekiem - Masz wielką satysfakcję z zabicia Howa

Krasnalem plebejuszem - Masz dodatkowe misje w Denerim nazwane "fala przestępstw"

Magiem - wiadomo, wieża kręgu.

Elfami - Nie wiem, mój dalijczyk utknął w Ostagarze (nie chciało mi się nim grać), zmiejskim było tak samo :)

W grze w zależności od tego jaką rasę i jaki początek wybierzesz zmieniają się tylko niektóre dialogi, a raczej słowa w dialogach. To tyle z mojej strony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy fajniejsza jest podstawka (Początek) czy dodatek (Przebudzenie)? Bo zastanawiam się co wziąć sobie do promocji na gram.pl

Pytanie właściwie bez sensu, ponieważ dodatek Przebudzenie nie działa bez zainstalowanej podstawki. Dlatego też z oczywistych względów trzeba brać najpierw Początek.

Niezależnie od tego jaką postać wybierzesz nie ma to większego wpływu na fabułę.

Nie przesadzajmy, w zależności od początkowego wyboru większość postaci ma do nas całkiem inne nastawienie, niektóre wątki fabularne poznajemy z zupełnie innej perspektywy

(jak np. walka o tron w stolicy krasnoludów)

, a w skrajnych przypadkach zmieniają się nawet kluczowe decyzje

(np. możliwość poślubienia Anory grając człowiekiem szlachcicem)

. Może i ogólny schemat głównego wątku jest taki sam, ale nie znam innego tytułu, który daje nam taką ilość mniejszych i większych zmian, różnorodnych smaczków itp. w zależności od wybranej na początku postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeszedłem dodatek. Bardzo mi się podobał :) Szkoda, że jest taki krotki, tzn zalezy jak na to spojrzeć, 10h jak na sam dodatek do gry to dużo, ale biorąc pod uwagę możliwości podstawki, jest to niewiele i czuć ogromny niedosyt po ukończeniu gry.

Ogromnym atutem jest fabuła i postacie. To pierwsze może i nie jest innowacyjne, ale jak cały Dragon Age zrobione jest świetnie :) Wydaje mi się, że Przebudzenie jest nieco mroczniejsze od Początku, przychodzi nam się zmierzyć z tudniejszy,i wyborami nić w podstawce. Nad jednym myślałem kilka minut i muszę przyznać, że grę przejdę jeszcze ze 2 razy, bo nie potoczyło się teraz po mojej myśli, za co też brawa dla BioWare.

Największym dylematem chyba była decyzja o spaleniu Amarantu. Spalić miasto, czy mu pomóc ? Czy w obecnym zagrożeniu, ataku na twierdzę jest sens bronić miasto ? Czy jest co bronić ? Co się stanie z Twierdzą, jeśli nie dotrzemy na czas ? Ja stwierdziłem, że twierdza jest ważniejsza, bo niby miasto i tak jest zarażone. Ale widok uciekających ludzi, walczących resztakami sił z pomiotami nie przypadł mi do gustu, nie pasował do mojej szlachetnej i dobrodusznej postaci.

Bardzo dużym atutem są też towarzysze, na szczególną uwagę zasługuje duch Justynian, Nathaniel Howe, który zaczyna się nieco zwierzać jak mamy go na + i dowiadujemy się nieco o jego rodzie (ja zazwyczaj gram człowiekiem), duży plus to także apostata (nie pamiętam imienia) i jego rozmowy ze świetnym Oghrenem.

"Panie Templariuszu... Co pan zamierza zrobić z tym ... wieeeelkim mieczem ??

- ok wygrałeś" :D

Warto mieć ich obu w drużynie i zawsze przystanąć na chwilę gdy zaczną gadać :)

Ogromnym plusem sa też questy główne, szczególnie na Moczarach i w lesie.

Niestety też jak już wspomniałem gra jest za krotka, przez co nie możemy poznac bliżej postaci. A szkoda, bo aż się chce z nimi gadać jak w podstawce. Słabo też został rozwinięty wątek Architekta. Postaci praktycznie nie poznajemy, a mamy jej zaufać i pomóc (oczywiście jeśli chcemy). Ja ostatecznie zdecydowałem się mu pomóc, wydawało mi się, że będzie to jakieś rozwiązanie, że plagi w końcu znikną. Następnym razem zdecyduję się chyba go zabić bo przez swoją decyzję

Straciłem Justyniana, który się ze mną nie zgodził, choć może to wina tego, że mialem go zaledwie na 60 albo 70% na +

Dzym minusem jest też zakończenie gry. Spodziewałem się czegoś lepszego, rozmowy z Architektem, powrotu do twierdzy, świętowania, ogólnie to spodziewałem się CZEGOŚ, a gra po zabiciu

Matki

niespodziewanie się urywa. Tak jakby coś tam miało być, a Bio to wycięło. Szkoda, no ale gra ogólnie na +i grało mi się w nią tak samo dobrze jak w podstawkę, no może nieco gorzej, bo nie dało się dobrze poznać towarzyszy. Jeśli komus podobała się podstawka i polubił Oghrena to polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przeszedłem gre 2 razy. Obydwa razy człowiekiem szlachcicem. Elfem maginem byłem w Denerim, tak samo moim krasnalem szlachcicem i jeszcze jednym człowiekiem z dwuręcznym i żadnym z nich nie mogłem znaleźć tego gościa. Tylko jak grałem krasnoludką, łotrzykiem, plebejuszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przeszedłem gre 2 razy. Obydwa razy człowiekiem szlachcicem. Elfem maginem byłem w Denerim, tak samo moim krasnalem szlachcicem i jeszcze jednym człowiekiem z dwuręcznym i żadnym z nich nie mogłem znaleźć tego gościa. Tylko jak grałem krasnoludką, łotrzykiem, plebejuszem.

Bo to jest quest uruchamiany tylko jeśli postać jest wyszkolona w kradzieży. Pochodzenie i rasa nie ma tu znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff! I po pierwszym przejsciu gry. Grałem krasnoludem - wojownikiem. :) Zajęło mi to 3 doby (grałem całymi nocami, ale warto było). Niedosyt pozostał i wiele pytań (np. co z Morrigan? xd). Jutro kupuję dodatek.

Mam pytanko, czy jak nie wykorzystałem kodów na zbroję smoczej krwi i kamiennego golema w podstawce, to będę mógł użyć ich w dodatku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy o co Ci chodzi.

Dodatek jest "wbudowany" w podstawkę. Gdy rozpoczyna się nową grę, pojawia się okienko przypominające to z edycji rozszerzonej Wiedźmina, gdzie wybiera się, czy grasz w podstawkę, czy w dodatek. W Przebudzenie jeszcze nie grałem, ale wiem, że rozgrywa się na innych terenach, niż Początek. A zadanie z Shale jest tam, gdzie akcja Początku. Lista modyfikacji pokazuje, że Zbroi można użyć tylko w podstawowej wersji gry. Więc jeśli pytasz się, czy będziesz mógł grać w te DLC w Przebudzeniu - nie.

Jeśli pytasz się, czy grając w Przebudzenie będziesz mógł je po prostu aktywować - tak.

###

Orientuje się ktoś, czy najnowsze Golems of Amgarrak będzie kiedyś dostępne w Polsce?

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbroję krwawgo smoka da się zdobyć tylko w podstawce, ale teoretycznie można ją przenieść razem z postacią do dodatku. Już tłumaczę, dlaczego 'teoretycznie". Nie wiem jak teraz, ponieważ w Dragon Age dawno nie grałem, ale w chwili premiery dodatku miały miejsce problemy ze sprzętem z DLC (a zbroja krwawego smoka się do nich zalicza). Problemy polegały na tym, że owych przedmiotów w ogóle nie można było przeniesć razem ze swoją postacią. Na szczęście fani szybko stworzyli odpowiednią modyfikację naprawiającą ten problem, nie wiem, czy od tamtego czasu wyszła jakaś oficjalna poprawka.

Co do samej jakości zbroi - wszystkie pancerze z Początku są przydatne tylko w pierwszych fazach dodatku. Przebudzenie oferuje o wiele lepsze zbroje.

Kamienny więzień dzieje się na terenach z Początku, więc z oczywistych względów nie można weń grać w Przebudzeniu.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku ? Ja o ile pamiętam załozyłem zbroję krwawego smoka w 1/3 gry (wymaga ponad 30 siły a tyle naklepać na początku łatwo nie jest) i biegałem w niej do końca, bo ma dobre bonusy a każda inna obniżała mi statystyki. Zarówno Legionu, w której biegal u mnie Oghren jak i płytowa ze smoczej kości, której używał Sten.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zapomniałem o ograniczeniu siły. :) Niemniej chodziło mi o to, że w porównaniu do ww. zbroi zdobywa się ją dość wcześniej.

Co do samej zbroi - wszystkie wymienione mają od niej lepszy pancerz, a i bonusami nie grzeszą, zwłaszcza zbroja Molocha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają lepszego pancerza, bo "Krwawy Smok" to ciężka płyta, a w tej grze wszystkie ciężkie płyty mają te same parametry (poza magicznymi dodatkami).

A co sądzicie o nowym trailerze? Ja jestem zachwycony! Oczywiście wiem, że nie ma się on nijak do samej rozgrywki, jednak zrobiony jest PRZEŚLICZNIE!

No i jednak można co-nieco domysłów już snuć... : ) Ja np. już się domyślam czemu nałożono ograniczenie rasy i skąd się wzięły te "czerwone oczka" na końcu... : )

A Wy? Co o tym sądzicie?

Pamiętajcie tylko by używać spoilerów - nie wszyscy skończyli jedynkę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemogłem sie i jakiś tydzień temu zacząłem grać po troszku w Dragon Age. Udało mi sie wreszcie przejść Redcliffe. Ba! Nawet jestem już na samym końcu :D ale nie pisze tego posta żeby sie pochwalić. Chciałbym sie dowiedzieć kto uczy specjalizacji Mag Krwi i tego niby Maga u wojowników (ta ostatnia specjalizacja).

Ja np. już się domyślam czemu nałożono ograniczenie rasy i skąd się wzięły te "czerwone oczka" na końcu... : )

Więc rozwiń te Twoje domysły :P

Edytowano przez ChowChowMurphy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. już się domyślam czemu nałożono ograniczenie rasy i skąd się wzięły te "czerwone oczka" na końcu... : )

Ja myślę że bohater będzie człowiekiem ze względu na to że będziemy sterować dzieckiem Morrigan, pod końcem gry mieliśmy taką możliwość.Tylko nie mam teorii na to jak mogła by się sprawa rozwinąć gdy wybraliśmy poświęcenie..... Bo fakt że przespała się z Alistairem jest mało prawdopodobny, obaj się nienawidzili.

A i trailer bardzo mi się podoba :cool:

Edit:

Co co czerwonych oczu -

Morrigan była dość demoniczna ;p

Edytowano przez Ortheon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. już się domyślam czemu nałożono ograniczenie rasy

Bo twórcy wymyślili sobie imiennego bohatera, który w przeciwieństwie do tego z jedynki będzie miał nagrane opcje dialogowe i nie chciało im się (lub nie było kasy) nagrać wersji dla wszystkich możliwych ras, dorabiać potencjalnych początków etc. Tu nie ma co się domyślać.

Ogólnie panowie - tniemy i upraszczamy, by zrównać wersję pc z konsolową bo konsolowcy z ograniczeń swojej wersji względem piecowej byli niezadowoleni (zwłaszcza jeśli chodzi o taktyczność walki) - słowem, równamy w dół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo fakt że przespała się z Alistairem jest mało prawdopodobny, obaj się nienawidzili.

Mało prawdopodobny ? Ja właśnie dzięki maksymalnemu poziomowi perswazji przekonałem Alistaira do tego żeby przespał sie z Morrigan i wtedy sie już nie sprzeciwił.

będziemy sterować dzieckiem Morrigan

Kiedy dziecko przejmuje moc Arcydemona zyskuje (podobno) potężne moce. Z jednej strony wyczytałem, że będziemy grać biedakiem. Myślisz, że tak potężny człowiek który ma w sobie przywódce Pomiotów byłby biedakiem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. już się domyślam czemu nałożono ograniczenie rasy i skąd się wzięły te "czerwone oczka" na końcu... : )

Ja myślę że bohater będzie człowiekiem ze względu na to że będziemy sterować dzieckiem Morrigan

Jest to bez sensu - przecież mogliśmy grać elfem, czy krasnoludem, więc jej dziecko wcale nie musi być czystej krwi człowiekiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to już nie będzie ten sam hardkorowy erpeg, który nawet polubiłem. Chociaż, na bezrybiu i rak ryba. :) Nie wierzę, że Two Worlds będzie super, Drakensang 2 będzie podobny do jedynki(czytaj: uproszczone elementy RPG*), więc ostatnia nadzieja w Dragon Age'u 2. :)

*Dla mnie uproszczeniem jest już brak możliwości stworzenia postaci od podstaw.

@up

Ale to nie MY spaliśmy z Morrigan, tylko Alistair.

Edytowano przez Lewis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChowChowMurphy

niestety nie wiem, czy jest jakiś nauczyciel, lub książka która uczy magii krwi. Z pewnością odblokowanie tej specjalizacji jest jedną z opcji rozwiązania problemu demona, który opętał syna arla Eamona. Nie zabijamy demona, tylko pozwalamy mu opętać chłopaka wiele lat później. Ale pewnie ty jesteś już znacznie dalej.

podobno (nie wiem czy to prawda, może mnie ktoś poprawi) odblokowanie danej specjalizacji jedną postacią sprawia, że każda nasza następna postać może się jej nauczyć bez ksiąg czy nauczycieli. wystarczy osiągnąć wymagany lvl. nie wiem, czy to prawda,ale jeśli tak, a nie istnieliby żadni nauczyciele magii krwi, mógłbyś odblokować sobie tę specjalizację poświęcając te 3-4 godziny i uwalniając Redcliffe innym magiem.

Edytowano przez RIP1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować Ci RIP1988. Nie przyszłoby mi na myśl, że odblokowanie tego będzie mogło mieć jakiś związek z wydarzeniami w Redcliffe.

Aktualnie zacząłem przechodzić od nowa. Tym razem krasnoludem wojownikiem. Kiedy rozmawiałem ze znajomym o tej grze mówił mi, że jest możliwość posiadania Mabari bez względu na to jakiego sie jest pochodzenia i jakiej rasy. Czy to możliwe w samym Dragon Age ? Bo czytałem, że da sie jakoś zdobyć Mabari grając w Przebudzenie.

@Diex

Tobie też dziękować :)

Edytowano przez ChowChowMurphy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...