Skocz do zawartości

Dragon Age (seria)


Polecane posty

Jest jakiś sposób na ukrycie romansu przed innymi członkami drużyny ?

Z tego co wiem - nie. Zawsze wszyscy są świadomi romansu naszego bohatera. Nawet jeśli nie wspomina się o tym w rozmowach, to inni gadają o tym w tych mini dialogach między członkami drużyny (słyszanymi podczas podróżowania).

wystarczy że powiesz żeby odszedła czy coś takiego i masz problem z głowy

Nie w przypadku Morrigan. Na nią jesteśmy skazani prawie do samego końca. Zresztą jest wyjaśnione dlaczego,

misja z dzieckiem i archdemonem bierze górę nad tym jak ją traktujemy

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam parę pytania:

jak już zbieże się sojuszników to czy jest możliwość zostania królem(grając elfem)?

gdzie można się nauczyć specjalizacji Templariusza?

1: Królem można zostać tylko grając człowiekiem szlachcicem (Human Noble).

2: Skumpluj się z Alisterem, albo kup podręcznik w obozie drużyny, u Bohdana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alistair lubi runy, figurki i pamiątki po ważnych dla niego osobach (run i figurek jest w świecie gry całkiem sporo, pamiątki chyba tylko dwie). Dodatkowo, jeśli ktoś nabył Return to Ostagar, można znaleźć i oddać mu

kielich, z którego nie tak dawno wypiliśmy krew pomiotów

. A z tym Stenem to przypadek, normalnie też dostaje tylko +1 za piwo i inne alkohole (pewnie wręczyłeś mu je jak był jeszcze bardzo nieufny, wtedy wszystko daje trochę więcej). Nasz towarzysz qunari lubuje się w portretach/obrazkach, totemach oraz

swoim mieczu

.

Jakieś wyśmienite trunki.

Alistair nie cieszy się z żadnych trunków. Wino jest dla Wynne, a reszta napitków dla Oghrena.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w Dragon Age: Początek. W swoim profilu (tzn. jak się otworzy "Zawartość do pobrania" w menu gry) w zakładce "Dostępna zawartość" są trzy dodatki: "Powrót do Ostagaru", "Kamienny Więzień" i "Twierdza Strażnika". Wszystkie te dodatki są dostępne za określoną ilość punktów.

Mam więc pytanie.

Punkty te zbiera się ze strony moich poczynań jakie osiągnę w grze czy też muszę te punkty kupić przez internet aby odblokować owe dodatki?

EDIT: @ChiefLeecher a gdzie je mogę nabyć i ile kosztują?

Edytowano przez PiEcIA_17
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz je nabyć za prawdziwe pieniądze. Te za osiągnięcia są bezużyteczne.

Shaker - no właśnie, +5, a standardowy podział to +6 za pożądane i +1 za mało interesujące. Twoje +5 znaczy, że dałeś mu coś mało interesującego, ale zyskałeś bonus początkowy (zanim osiągnie się jakieś 30 reputacji u kogokolwiek, zawsze dostajemy za prezenty trochę więcej niż powinniśmy). W takiej sytuacji odpowiedni prezent dałby +10.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki. A co do prezentów to jest jeszcze jeden prezent dla Morrigan otóż jest to

Złote Lusterko które w młodości rozwaliła jej Flemeth

po tym dostałem +20

A mam jeszcze taki problem że kontakty z Morrigan mam +92[Miłość] i nie chcę tego ze mną zrobić ... . Co jest nie tak ? Czy ona po prostu tak ma ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do romansu - nie da się go ukryć, ale jest sposób, żeby nie stracić pkt "poparcia" w rozmowie z osobą, której też zaczynałes się podobać. (mówię o przypadku, w którym mam romans z Morrigan, gram człowiekiem i Leliana też poczuła do mnie mięte) Otóż w rozmowie z nią (tzn. tutaj z Lelianą) należy skłamać, że tylko pomagałeś w czymś Morrigan i że ona się pomyliła. Ja tak zrobiłem i nic nie straciłem ;]

Jeszcze stracisz. W końcu dochodzi do tego, że leliana każe ci wybierać między nią i morrigan, mówi że wie, że ją okłamałeś i że ją to bardzo boli itd, w tym momencie za tamto kłamstwo tracisz dużo poparcia.

@Krychu97

Tekst "do namiotu kobieto" rozwiązuje problem ;). Ew. doszedłeś już do momentu w którym nachodzą ją pewne wątpliwości i na to juz nic nie poradzisz. ;/

Edytowano przez Bombaj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up: "coś", czyli romans z Morrigan będzie możliwy dużo wcześniej, niż gdy już osiągniesz 100% poparcia. Z resztą, gdy zdecydujesz się na to, będzie dziać się wiele rzeczy, np wiele rozmów z nią. Ale radzę Ci przejść do końca, bo romans z Morrigan nie kończy się miodnie, a ja nie chcę Ci spoilerować i psuć zabawy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ketchup_Suicide:

Opowiedz coś szerzej o tym "romansie" z Izabelą z Perły.

Izabela chce Cie bliżej poznać, by pochwalić się swoimi zdolnościami szampierza. Oczywiście, możesz zaproponować jej inny typ znajomości (jest specjalnie taka opcja dialogowa, nie pamiętam jak dokładnie brzmiała, ale się raczej domyślisz o którą chodzi ; P)

Do tego jeśli romansujesz z kimś, możesz go przyłączyć do zabawy, nie wiem jak z Lelianą i Morrigan, ale Zevran się zgadza bez problemu, a Alistaira trzeba wyciosać i przelecieć uprzednio. O 4kąty zapytaj kogoś innego, mnie się jeszcze nie zdarzyło : D

Niestety, nie ma cutscenki, ale mimo to, fajny motyw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ale ja już przeszedłem grę ( łotrzykiem ), tylko że przechodze ją 2 raz magiem, bo za 1 razem bardzo dużo rzeczy pominąłem ( np. nie zabiłem tej smoczej Andrasty ).

Kiedy na końcu gry nie zgodzimy się na propozycje Morrigan i zabijemy własnoręcznie arcydemona to giniemy, a na ostatnim filmiku leżymy na takim kamiennym klocu. kiedy gramy miejskim elfem to na końcu wychodzi nasz ojciec i coś tam gada. podejżewam, że gdy gramy człowiekiem ( któreym grałem, ale zgodziłem się na propozycje Morrigan ) to na końcu wychodzi nasz brat i też coś gada, a co się dzieje gdy jesteśmy krasnale ?

Edytowano przez wfx2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wfx2000:Fajnie się gra łotrzykiem?Jest on skuteczny podczas walki?I w czym się specjalizowałeś?Może być tak skuteczny jak wojownik?

Aha jeśli dobrze rozumiem to chodziło ci o tego smoka podczas poszukiwania Urny Świętych Prochów?To nie była Andrasta.Ale próby były fajne ,nie?Na końcu musiałeś zdjąć całą zbroje i wskoczyć w ogień

:)

Edytowano przez KingsBounty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś żaden Woj do gustu nie przypadł :D . Tylko ja co jakoś byłem podpakowany :D . Sten za gburowaty , Oghren ma trochę mało życia a poza tym po co mi dwóch wojów 2H a Alistair słaby jak na woja lecz za to świetnie mi pomaga swoją tarczą :D .

I teraz nie wiem na jaką specjalizacje się zdobyć ... . Temlariuszem jest już Alistair , Berserker taki trochę słaby mi się wydaje , Czempionem jestem obecnie a łupieżcy nie wiem gdzie się nauczyć ... .

Łotrzykiem nie będę napewno za drugim razem grać bo Leliana w tej profesji jest według mnie najlepsza ... .

A teraz takie pytanie co jest lepsze Łuk czy Kusza ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łupieżcy nauczysz się wykonując quest z Urną Św. Prochów. Zgódź się na zadanie od Kolgrima, dolej krwi do Prochów, wypij i wróć do Kolgrima.

Kusza zwykle zadaje więcej obrażeń, ale łuk zwiększa parametry itp. Poza tym lepiej wygląda :wink: . Zapomniałem, czy używając kuszy da się używać takich talentów jak Zabójcza Strzała, ale chyba tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wfx2000:Fajnie się gra łotrzykiem?Jest on skuteczny podczas walki?I w czym się specjalizowałeś?Może być tak skuteczny jak wojownik?

Aha jeśli dobrze rozumiem to chodziło ci o tego smoka podczas poszukiwania Urny Świętych Prochów?To nie była Andrasta.Ale próby były fajne ,nie?Na końcu musiałeś zdjąć całą zbroje i wskoczyć w ogień

:)

łotrzyka jest skuteczny w walce ze zwykłymi przeciwnikami. Pomocne jest też używanie petard. Mnie sie bardzo podobało, ale przy bosach moja postać wymiękała. Miałem profesję skrytobójca i szampierz. Skrytobójcy wogóle nie używałem, a szampierz jest dość pomocny. Fajne jest też to, że nie musisz tachać ze sobą Leliany żeby otwierała zamki.

Łotrzykiem nie będę napewno za drugim razem grać bo Leliana w tej profesji jest według mnie najlepsza ... .

A teraz takie pytanie co jest lepsze Łuk czy Kusza ?

Leliana jest bardzo słaba. Mój łotrzyk był o niebo lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łupieżcy nauczysz się wykonując quest z Urną Św. Prochów. Zgódź się na zadanie od Kolgrima, dolej krwi do Prochów, wypij i wróć do Kolgrima.

Warto przy tym odnotować, że jeśli rozegramy ten quest z Lelianą albo Wynne w drużynie, to zbulwersowane nas zaatakują! Wynne również w Obozie mówi strażnikowi co myśli o takim postępowaniu i odchodzi z drużyny.

Sam jestem już bliżej końca niż dalej (zostało mi jeszcze krasnale dokończyć i finał, o ile mi wiadomo) i jestem bardzo zadowolony. Nigdy nie uważałem Baldurów za szczyt fabularnej ambicji (tbh, main quest z części pierwszej przez większość gry był po prostu durny), DA też do takich gier nie należy. Jednak grze udało się bardzo zgrabnie uchwycić grywalność starych gier z Infinity Engine w nowej formule. Bardzo fajnie skonstruowane postacie (większość, słitaśnej Leliany i jej opowieści o gwiazdkach nie znoszę), szczególnie Morrigan i Zevran. Wciągająca, klimatyczna, czasami wymykająca się banałowi. Całe to reklamowane "dark fantasy" to rzecz jasna marketingowy bełkot - po prostu podobnie jak w Baldurach mamy do czynienia z fantasy, które nie jest skrajnie infantylne ;) . Ciekawa gra, satysfakcjonująca i przyjemna. Całkiem przyzwoita liczba questów ponadprzeciętnych. Nie żałuję ani grosza z kasy wydanej (kupiłem w promocji -50% i taka cena była w sam raz), po dodatek zapewne również sięgnę, gdy trochę potanieje. Na tę chwilę 8/10.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up:Jeszcze trochę ci zostało do końca.Zresztą zobacz ile masz procent gry.Ja mam ok15 a jestem już w Denerim. wfx2000 :specjalizowałeś się w łucznictwie czy w walce dwoma broniami?

I tak ogólnie spytam :co lepsze łotrzyk czy mag? Proszę o uzasadnianie odpowiedzi(jeśli jakieś będą:)) Teraz gram wojem i wiem że będe grać drugi raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lepsze"? W jakim sensie? Moby lepiej tłucze mag (a drużyna 3xMag + wojownik powoduje, że nie ma niebezpiecznych wrogów), za to łotrzykiem się ciekawiej walczy (bo trzeba się troszkę nakombinować, żeby zajść wroga od tyłu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wfx2000:Fajnie się gra łotrzykiem?Jest on skuteczny podczas walki?I w czym się specjalizowałeś?Może być tak skuteczny jak wojownik?

Aha jeśli dobrze rozumiem to chodziło ci o tego smoka podczas poszukiwania Urny Świętych Prochów?To nie była Andrasta.Ale próby były fajne ,nie?Na końcu musiałeś zdjąć całą zbroje i wskoczyć w ogień

:)

łotrzyka jest skuteczny w walce ze zwykłymi przeciwnikami. Pomocne jest też używanie petard. Mnie sie bardzo podobało, ale przy bosach moja postać wymiękała. Miałem profesję skrytobójca i szampierz. Skrytobójcy wogóle nie używałem, a szampierz jest dość pomocny. Fajne jest też to, że nie musisz tachać ze sobą Leliany żeby otwierała zamki.

Łotrzykiem nie będę napewno za drugim razem grać bo Leliana w tej profesji jest według mnie najlepsza ... .

A teraz takie pytanie co jest lepsze Łuk czy Kusza ?

Leliana jest bardzo słaba. Mój łotrzyk był o niebo lepszy.

Przeważnie postać główna jest lepsza od innych w danej klasie ;) . Np. Mój krasnal ma 43Siły , 16Siły Woli i ok.34Kondycji a taki Sten czy Oghren już 36Siły,15Siły Woli i około 28Kondycji . O Alisterze nie mówię bo ten gdyby nie to że ciekawe teksty daje w podróży i jest "dobry" oraz ma Miecz+Tarcze to bym nawet się do niego nie odezwał :P . W Łotrzykach dużego wyboru nie mam Zevran mi jakoś po moją grę nie pasuje a Leliana walczy z Łuku i rozbraja pułapki , otwiera zamki .

Łuk narazie fajny znalazłem w ciele Genloka Mistrza Kowadła [oj ciężki cholerny był do ubicia przez tych jego pomagierów ]

I teraz kolejne 3 pytania otóż :

1.Mam dziwną sytuacje otóż za pierwszym razem kupiłem Lyrium od krasnala na kurzowisku później jeszcze raz go zagadałem i powiedziałem że nie mam takiej sumy i poszedłem z 1paczką lyrium do maga w wieży oddałem i teraz w dzienniku pisze żeby wrócić do tego krasnala po dodatkową nagrodę . Tylko gdzie on teraz jest ?

2.Gdzie znajdę zioła do Questu : Egzotyczne Zioła [czy coś w tym stylu]

3.Na którym poziomie kończyliście grę ? Bo ja narazie mam 16lvl do zjazdu możnych zostało mi jeszcze tylko poprosić elfy o pomoc i boję się że coś słabo levelowałem ... .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi tylko questy główne to tak jest, i nie czyje się przy tym klimatu. Ale to tylko moje zdanie i jak zwykle nikt się z nim nie będzie liczył...

Jak grałem łotrem, to miałem 20, magiem 23, teraz gram człowiekiem szlachcicem, ale będę ściągał Twierdzę i Powrót do Ostagaru, wiec myślę że dobije do 25.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...