Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PloKoon

Warhammer 40.000: Space Marine

Polecane posty

Nigdy się zbytnio Żelaznymi Wojownikami nie interesowałem, ale z tego co wiem w legionach poświęconych Bogu Krwi nie ma miejsca dla czarnoksiężników. A w jednym z trailerów wyraźnie widziałem zakutego w pancerz terminatorski "chaośnika", korzystającego z magii ( "pieści" nią Titusa i resztę oddziału)...to tak ma być, czy autorzy trochę nagięli temat?.

Nie cytujemy postów nad swoim w całości - Kawalorn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się zbytnio Żelaznymi Wojownikami nie interesowałem

W zasadzie Chaos Niepodzielny, ale ogólnie raczej nie lubują się w obrządkach itd, bo wolą przywalić artylerią i gromadzić technologię. Dlatego zdenerwowałbym się, gdyby Relic zafundował im typową "kurację khorne'ową", którą dawali w Dawn of Warach niemal wszystkim Chaośnikom (swoją drogą dobre hasło :wink: )

Ale z tego co wiem w legionach poświęconych Bogu Krwi nie ma miejsca dla czarnoksiężników. A w jednym z trailerów wyraźnie widziałem zakutego w pancerz terminatorski "chaośnika", korzystającego z magii

To naprawdę nie byłoby aż takie nietypowe, biorąc pod uwagę Relic i ich "lololo czarnoksiężnik w World Eaters" i "lololo, nazywam się Kyras, jestem głównym kronikarzem i demonicznym księciem Khorne'a".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ŻW są niepodzielni, to zarówno magia jak i demony Khorna były by w jakiś sposób uzasadnione...choć w takim razie Relic mogło by się pokusić o np. przychylność Tzeentcha...przynajmniej takie jest moje zdanie :/. No a jeśli chodzi o czarusia w World Eaters...lenistwo i tyle :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żelaźni wojownicy są legionem niepodzielnego chaosu, tak samo Władcy Nocy, Czarny Legion oraz Nosiciele Słowa. Tak że więc w ŻW, mogą być wyznawcy każdego boga chaosu i o dziwo do konfliktów nie dochodzi. Inna sprawa, że w legionach typu. Straż Śmierci, Zjadacze Światów, Tysiąc Synów oraz Dzieci Imperatora, nie dochodzi do współpracy na linii heretyków z kultu Slaneesha z Khorne'a bądź Tzeeentcha z Nurglem. Równie dobrze, członkowie danych legionów mogą transferować się pomiędzy nimi, przykładem idealnym jest Elifiasz Pogrobowiec który był wpierw w Nosicielach Słowa, a potem w Czarnym Legionie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema a ja mam problem z demem Warhammer 40000 Space Marine podczas włączania jest finalizowanie instalacji i jest na 1% ciągle i wyskakuje taki błąd że instalacja nieukończona błąd(55) od samego początku tak mi wyskakuje wyłączenie antyvirusa nie pomaga proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra już zakupiona i ściągnięta na dysk teraz tylko czekać na premierę ;], a teraz zmian tematu czy będziecie grać w multi a jak tak to jaką klasą i nacjom . Osobiście raczej wybiorę Chaos :P a zakon to hmmm albo Tysiąc synów (trochę lipa że nie ma sorcerera ;p) albo sam coś wymyśle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Ja nie jestem wielkim fanem rozgrywek multi. Kupuję głównie z myślą o trybie single, ale za jakiś czas pewnie przynajmniej sprawdzę "z czym to się je" w sieci. Jeśli już zacznę grać to pewnie jako Crimson Fists lub Space Wolves...z ciekawości również Thousand Sons po "ciemnej stronie Mocy" ;). Nawiasem pisząc LEGION, a nie ZAKON :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexter666 dzięki za poprawkę normalnie mi wstyd żeby walnąć tak błąd co do samej gry na metacritic są narzazie tylko 3 recenzje ale za to pozytywne 80 na 100 punktów gracze tez są zadowoleni wiec nie ma co trzeba czekać do piątku :].

Ja osobiście życzę aby SM doniósł sukces kasowy bo chciałbym więcej takich gier w uniwersum W40k (a jak mi się marzy RPG och te marzenia ;p)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście życzę aby SM doniósł sukces kasowy bo chciałbym więcej takich gier w uniwersum W40k (a jak mi się marzy RPG och te marzenia ;p)

Pierwotnie właśnie Wh40k:Space Marine miał być nastawionym na akcję crpg...ale Relic zmieniło koncepcję w trakcie tworzenia. Kto wie, może jeśli gra będzie doceniona równie mocno co seria Dawn of War, to następnym krokiem okaże się jakiś singlowy "roleplay"?. Puki co na horyzoncie jest jeszcze "Dark Milenium". Założę się, że jego sukces lub porażka też mocno wpłynie na relacje Games Workshop z rynkiem gier komputerowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, co do Dark Milenium Online możemy polemizować bo gra jest dopiero na wczesnym stadium. Ale ciekawostką jest, że w tej grze będziemy grać zakonem czarnych templariuszy. Inna sprawa, że ja na ten przykład, mam dość oglądania wyznawców Khorne'a bo są zbyt przewidywalni, ja bym chciał ujrzeć albo Tysiąc Synów, albo Dzieci Imperatora w akcji.

W Winter Assault, World Eaterzy zaliczyli dla mnie big faila ! By na Lorn V w ich legionie był czarnoksiężnik Tzeentcha ? Nie można było go zastąpić czempionem Khorne'a bądź aspirującym czempionem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na początku SM miał mieć prawdzie rpgowy styl gry no ale zobaczmy co z tego wyjdzie co do Dark Milenium fajnie byłoby gdyby wprowadzili system płatności jaki jest zastosowany przy Gulid Wars no ale w najgorszym wypadku aby abonament nie by za duży :P. Jedno pytanko do Was czy chcieli byście alby w naszym kraju znowu zaczęli wydawać książki z W40k i WFB ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somi88 ale chodzi ci o podręczniki do gier figurkowych/RPG czy może powieści serwowane do tej pory przez Black Library?. Jeśli o powieści (w niektórych przypadkach raczej nowelki) to z tego co słyszałem jakieś wydawnictwo chce przejąć prawa do wydawania kolejnych pozycji w Polsce. Niestety które dokładnie wydawnictwo i czy to w ogóle prawda, nie jestem w stanie powiedzieć. Możliwe że to jedynie plotki :/. Swoją drogą miło by było, gdyby w pudełku ze Space Marine dystrybutor "dorzucał" jakąś książeczkę. Ot tak dla zabicia czasu podczas instalacji :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po partyjce w SM i mogę tylko powiedzieć że doszedłem do miejsca które było prezentowane w wersji demonstracyjnej. Klimat W40k wylewa się strumieniami z monitora jedyne co mnie zawiodło to problem który występował w demce mianowicie chodzi mi o czarne plamy na teksturach (da się z nimi grać no ale są strasznie irytujące ) mam nadzieje że Relic wyda jakiegoś patcha który to poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somi88

Co do problemów z teksturami, setki graczy narzeka na forum Relic na ten problem: spróbuj grać z włączoną stroną YouTube w tle. Brzmi głupio ale mi (w demie) pomogło, najwidoczniej gra "zapomina" włączać jakichś sterowników (które YouTube wymusza) w czasie gry i stąd ten problem.

Inne rozwiązanie: jeśli masz kartę z serii nVidia to w panelu sterowania ustaw "Maksymalną liczbę wstępnie renderowanych klatek" na 0.

Ugh, mam nadzieję że ten problem nie pojawi się gdy kupię grę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NoobGod rzeczywiście podziałało :)

A teraz świeżutki raport z pola bitwy, przejście kampania dla jednego gracza na normalnym poziomie trudności zajęło mi osiem godzin (czyli standardowa jak na gry akcji 2010 + ). Klimat jak trzymał od samego początku tak nie chciał puścić do samego końca. Zakończenie daje otwartą furtkę do kolejnych części. O rozgrywce nie będę się rozpisywał bo od tego była wersja demonstracyjna. Ogólnie ekipa z Relic zdała test na dobry, to co chwiałbym zobaczyć w ewentualnie kolejnej części to bardziej zarysowane postacie i więcej cutscenek bo mogę śmiało stwierdzić że czuję niedosyt po singlu. Można powiedzieć że Space Marine jest trochę podobny do serii Assassins Creed , mam tu na myśli podobieństwo w prowadzeniu fabuły.

Teraz zaczynam swoje początki z multiplayerem po 3 godzinach mogę powiedzieć że jest nie źle. Dwie strony konfliktu,trzy klasy postaci, zróżnicowany ekwipunek masa perków i 50 leveli do zdobycia. W finalnej wersji poprawiono siłę ognia która beta była że komo za słaba. Dewastator który dobrze się rozstawi potrafi nie źle napsuć krwi a Taktyczny Marine z snajperką może przerzedzić szeregi.

Oceniając całość mogę śmiało napisać że Space Marine zasługuje na 8 na 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pograłem i na razie muszę powiedzieć jedno: finsher z tarczą orka MIAŻDŻY!!!

A sama gra ma mnóstwo ikry i jest, jak chciałem - nie fenomenalna, ale całkiem niezła w rozgrywce i soczysta w klimacie, ociekającą krwią "zielonych" i samymi "zielonymi". Relic zawsze robił dobre gry, teraz też się udało. Przejdę, jak znajdę czas, ale na pewno to zrobię :) (nie no, jeszcze pożyczonego DE:HR nie zaliczyłem ;/).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak że od premiery Space Marine już trochę minęło chcę się dowiedzieć ja wy oceniacie nowy produkt Relic ? Ja już wcześniej opisałem moje wrażenia mogę tylko dodać że w multi mam aktualnie 31 lvl. Balans jest zachowany w moim przypadku jest tak że daje popalić gościom z 40 lvl ale i zdarza się że sam obrywam od nowicjuszy z 1 lvl ;p. Nie wiem czy tylko ja tak miałem ale prawie zawsze w SM najdzie się paru Black Templarsów ;p (wiedziałem że są popularni ale że aż tak)

Ostatnio znalazłem wiadomości o nadchodzący DLC "Exterminatus", będzie to darmowe rozszerzenie. W skład wejdą dwie nowe mapy "Assault on Hab Center Andreas " i "Escape from Kalkys Facility". Obie będą dostępne dla multi i co-opa (który zostanie dodany w tym DLC) w trybie współpracy będzie mogło wsiąść udział do 4 graczy . Ich zadaniem będzie dopieranie kolejnych fal wrogów (można rzec że to Last Stand z DOW II) , statystyki nabite w co-opie będą łączone z tymi z trybów multi tzn jeśli jest osiągnięcie żeby np zabić 250 wrogów młotem to liczby zabitych z multi i co-op będą się sumować.

Jeszcze jedno jak to jest że w multi jest miecz energetyczny ale nie można go użyć bo pisze że ten przedmiot jest dostępny w sklepie steam. Wchodząc w steam shopu niestety nie ma tego dlc i tu jest moje pytanie czy ten energy sword był dodawany do EK SM ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak że od premiery Space Marine już trochę minęło chcę się dowiedzieć ja wy oceniacie nowy produkt Relic ? Ja już wcześniej opisałem moje wrażenia mogę tylko dodać że w multi mam aktualnie 31 lvl.

Czekałem na grę z ogromnymi nadziejami bo Dawn of War 2 to moja ulubiona gra, Relic to mój ulubiony developer a strzelanki generalnie bardzo lubię.

Singiel mnie zawiódł maksymalnie - nudna siekanina bez większych emocji.

Multi wg mnie jest wspaniałe tyle, że jeszcze niedopracowane. Problemem są przede wszystkim koszmarne lagi, mała ilość map i wg mnie nienajlepszy balans. Największe zastrzeżenia mam do Dewastatorów.

Jestem bardzo usatysfakcjonowany zakupem. Głęboko wierzę, że Relic jest w stanie naprawić niedoskonałości i będę się z grą bawił długie godziny jak z DoW 2 (a w drodze jest jeszcze tryb kooperacyjny Exterminatus).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już to kupić, ale okazało się, że jest demo i na całe szczęście najpierw w nie zagrałem. No i jednak gry nie kupiłem. Po tym co widziałem w demie, gra jest w miarę ok, gdyby nie jedna rzecz: komputer wysyła na nas kolejne fale wrogów. W jednym miejscu było ich aż 3. Wybiłem jedną, już miałem iść dalej, a tu następni wrogowie się biorą znikąd i następni, i jeszcze jedni, i już człowiek sobie myśli "no kiedy w końcu to się skończy, ja już chcę iść dalej! !@#$$%%^^". Nie wiem, jak Wy, ale ja to tak właśnie postrzegam. Nienawidzę gier, które na siłę mnie trzymają przez dłuższy czas w jednym miejscu. Dla mnie to jest sztuczne wydłużanie rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co wam się w singlu nie podoba - przecież to właśnie MA być siekanina z maksymalną dozą akcji i wyżynaniem przeciwników. Taki właśnie jest ten gatunek i jeżeli komuś to się nie podoba, to trzeba było nie kupować tej gry - od początku było wiadomo jak to będzie wyglądać. Zostało udostępnione demo, były trailery itd. - nie rozumiem narzekań osób, które wydały 100 zł na grę, która miałaby się im nie podobać (chyba, że grają na piratach).

Co do samej gry - na temat kampanii wypowiem się, gdy już ją ukończę, a to już na dniach - jestem w chyba ostatnim rozdziale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało udostępnione demo, były trailery itd. - nie rozumiem narzekań osób, które wydały 100 zł na grę, która miałaby się im nie podobać (chyba, że grają na piratach).

Nie wiem czy przeczytałeś dokładnie nasze posty ale kolega pisał, że nie kupił SM bo demko nie przypadło mu do gustu a ja z kolei, że zawiodłem się na singlu. Wydałem 100zł z myślą o multiplayerze i jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem Sm i śmiało mogę powiedzieć że gra jest bardzo dobra.Klimat warhammera 40k aż wycieka z monitora bohatera dobrali dobrze :tongue: (bardzo lubię zakon ultramarines) przyjemna walka,szybka akcja w multi zagrałem kilka razy i jest dobrze. Co prawda gram ma kilka wad takie jak trochę nudna i przewidywalna fabuła, walka końcowa też mogła być lepsza no i najważniejsza wada gry czemu nie spotkaliśmy żadnego techprista :angry: mimo wszystko te wady giną w klimacie warhammera grze śmiało mogę dać 8 na 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...