Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 03/2009

Polecane posty

Daliście lipy z pełniakami. Takiej miernoty nie widziałem od czasów numeru 10/2008. Po ostatnich świetnych pełniakach, wróciliście do przedszkola :F. Poza tym ucięta recenzja Age of Conan, nudny tekst o archiwizacji plików... Ogólnie słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nudny tekst o archiwizacji plików...

No wiedźmin to to może nie jest ale taka już specyfika poradników;)

Edytka podpowiada, że mimo iż nudny to przydatny a o to w końcu chodzi.

@raaistlin

Ale jakby obie te rzeczy połączyć to byłoby już całkiem sensownie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dla odmiany podpasował akurat Broken Sword :biggrin: Zresztą, nawet jeśli jedna gra dołączona do CDA spodoba mi się, to jest nieźle - za taką cenę. Kilka razy nie podeszła mi żadna gra, ale tragedii z tego nie było - były inne rzeczy; że o samym CDA nie wspomnę :wink:

Co do erraty, to zgadzam się z fryzem. Takie praktyki są stosowane i dobrze odbierane przez czytelników. Literówka to nic strasznego, ale nawet brak jednego słowa może wypaczyć sens wypowiedzi:

"Redakcja Faktu serdecznie przeprasza panią Edytę Górniak za pominięcie słowa "pływać" w tytule artykułu: Edyta Górniak lubi pływać "na pieska"." :laugh::blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wreszcie zasiadłem do lektury do mojego ulubionego (dotychczas) pisma, mianowicie CD-Action.

Tradycyjnie omijam pierwszą stronę z reklamami, widzę spis treści. W oczy rzuca się screen z pulpitu nowego Windowsa, a pod nim napis "Twórcy Linuxa (ehh...) boją się najnowszego Windowsa[..]". Przepraszam, jacy twórcy (może dowiemy się później...)? O ile mi wiadomo to Linus i Mark wypowiadali się na jego temat, ale nie przypominam sobie, żeby ktoś mówił, że się boi. No nic, zapraszają mnie na stronę 112 skąd zaczyna się test. Zaczyna. Piszą o słabościach Visty itd. Nudy. W końcu trafiłem na coś ciekawego. Ponoć niejaki L. Torvalis (że niby kto?!) stwierdził że to całkiem niezły system i stanowi zagrożenie. Autorowi chyba chodziło o Linusa Torvaldsa, zrobił pewnie kilkuliterową literówkę. To prawda, że Linus chwalił Windows 7, ale czy wspominał coś o zagrożeniu? Pewnie chodzi o masowe porzucanie Linuksa przez użytkowników i początek dominacji Windowsa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deleteyourself

Chodzi o to, że dziennikarz wymyśla chwytliwy nagłówek po to, żeby ciebie zaciekawić artykułem, który on (ten właśnie nagłówek) reklamuje. Co, jak widać, w tym wypadku się udało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj-waj... ;) No, to zaliczyłem spory poślizg w kupieniu CDA ale nie ma to jak pomoc rodzinki, która zawsze chętnie po drodze wpadnie do kiosku i załatwi :] I jak zwykle nie można tego wydatku żałować, bo pełniaki, które IMO sądziłem na początku, że są złe takie się nie wydadzą i min. jeden z tytułów zagrzeje u mnie miejsce na dysku, a poza tym... Jak zwykle, ponad 100 stron do przeczytania a kilka zapowiedzi już wchłonąłem, chociażby o Majesty 2 i najnowszym dodatku do CoH'a :) Zapowiada się smakowicie ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, muszę przyznać, że nic nie przyciąga mojej uwagi bardziej niż źle odmieniona nazwa "Linux" http://pl.wikipedia.org/wiki/Linux#Nazwa_L....99zyku_polskim

A Linus Torvalds jest specjalnie napisany jako L. Torvalis żeby czytelnik wpadając w zamyślenie nad tym, kim jest owy gość niechcący przeczytał cały artykuł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deleteyourself

Myślę, że autor naczytał się za dużo Novalisa, przez co pomylił na klawiaturze i z d, a wszechwiedząca korekta, która na pewno absolutnie wszystko wie na temat Linuxa i jego autorów, czy kimkolwiek pan Torvalds jest, po prostu musiała nad tym tekstem zasnąć.

Robisz halo o nic, człowieku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wreszcie zasiadłem do lektury do mojego ulubionego (dotychczas) pisma, mianowicie CD-Action.

Tradycyjnie omijam pierwszą stronę z reklamami, widzę spis treści. W oczy rzuca się screen z pulpitu nowego Windowsa, a pod nim napis "Twórcy Linuxa (ehh...) boją się najnowszego Windowsa[..]". Przepraszam, jacy twórcy (może dowiemy się później...)? O ile mi wiadomo to Linus i Mark wypowiadali się na jego temat, ale nie przypominam sobie, żeby ktoś mówił, że się boi. No nic, zapraszają mnie na stronę 112 skąd zaczyna się test. Zaczyna. Piszą o słabościach Visty itd. Nudy. W końcu trafiłem na coś ciekawego. Ponoć niejaki L. Torvalis (że niby kto?!) stwierdził że to całkiem niezły system i stanowi zagrożenie. Autorowi chyba chodziło o Linusa Torvaldsa, zrobił pewnie kilkuliterową literówkę. To prawda, że Linus chwalił Windows 7, ale czy wspominał coś o zagrożeniu? Pewnie chodzi o masowe porzucanie Linuksa przez użytkowników i początek dominacji Windowsa...

Jak rozumiem owa literowka w nazwisku (przykra, fakt) cie calkowicie do lektury CDA zniechecila? A co do samego cytatu - co chcial "pingwin" wyrazic to wie on sam, ale w cytatcie jest "zagrozenie". A jaka to zla odmiana slowa "linux" jest w CDA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wreszcie zasiadłem do lektury do mojego ulubionego (dotychczas) pisma, mianowicie CD-Action.

Tradycyjnie omijam pierwszą stronę z reklamami, widzę spis treści. W oczy rzuca się screen z pulpitu nowego Windowsa, a pod nim napis "Twórcy Linuxa (ehh...) boją się najnowszego Windowsa[..]". Przepraszam, jacy twórcy (może dowiemy się później...)? O ile mi wiadomo to Linus i Mark wypowiadali się na jego temat, ale nie przypominam sobie, żeby ktoś mówił, że się boi. No nic, zapraszają mnie na stronę 112 skąd zaczyna się test. Zaczyna. Piszą o słabościach Visty itd. Nudy. W końcu trafiłem na coś ciekawego. Ponoć niejaki L. Torvalis (że niby kto?!) stwierdził że to całkiem niezły system i stanowi zagrożenie. Autorowi chyba chodziło o Linusa Torvaldsa, zrobił pewnie kilkuliterową literówkę. To prawda, że Linus chwalił Windows 7, ale czy wspominał coś o zagrożeniu? Pewnie chodzi o masowe porzucanie Linuksa przez użytkowników i początek dominacji Windowsa...

Jak rozumiem owa literowka w nazwisku (przykra, fakt) cie calkowicie do lektury CDA zniechecila? A co do samego cytatu - co chcial "pingwin" wyrazic to wie on sam, ale w cytatcie jest "zagrozenie". A jaka to zla odmiana slowa "linux" jest w CDA?

CDA będę czytał nadal, taki nawyk.

Co do cytatu, to Linus Torvalds pochwalił system Windows 7 i polecił go użytkownikom. Jest jakieś zagrożenie? Ja ni widzę.

Z kolei Mark Shuttleworth - twórca dystrybucji Ubuntu - stwierdził, że Windows 7 to znakomity produkt i nie może doczekać się jego premiery, choć może stanowić zagrożenie na rynku netbooków, w których to dotychczas górowały dystrybucje Linuksa.

Co do odmiany, czy tak trudno jest odmienić słowo "Linux" i napisać "Linuksa" tak jak to radzi większość językoznawców? Po co "x" ma kłuć w oczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA będę czytał nadal, taki nawyk.

Co do cytatu, to Linus Torvalds pochwalił system Windows 7 i polecił go użytkownikom. Jest jakieś zagrożenie? Ja ni widzę.

Z kolei Mark Shuttleworth - twórca dystrybucji Ubuntu - stwierdził, że Windows 7 to znakomity produkt i nie może doczekać się jego premiery, choć może stanowić zagrożenie na rynku netbooków, w których to dotychczas górowały dystrybucje Linuksa.

Co do odmiany, czy tak trudno jest odmienić słowo "Linux" i napisać "Linuksa" tak jak to radzi większość językoznawców? Po co "x" ma kłuć w oczy...

To zostalo przez x gdzies? Hmm... no to wtopa. A te slowa linuksowcow faktycznie w nieco zbyt duzym skrocie myslowym ujete... Coz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer marcowy kupiłem z lekkim opóźnieniem... głównym powodem był wyjazd poza dom (na obóz...) a co za tym idzie brak kasy. Jednakże moja siostra niedawno miała urodziny, więc przy okazji babcia obdarowała mnie potrzebną sumą xD

Mimo tego, że kupuję CDA dla artykułów i ogólnie całej treści... to muszę przyznać, że pełniaki są bardzo dobre i na pewno w nie zagram... (jak skończę Wiedźmina :P)

Do czytania zabieram się zwykle wieczorami, ale niestety koniec ferii - początek szkoły i nie ma czasu na przyjemności. Interesująco wyglądają zapowiedzi nowych Kronik Riddicka, Ojca Chrzestnego 2....Dalej, Temat numeru: Just Cause 2, a recenzje: Saints Row 2 i Age of Conan 2009. No i oczywiście obowiązkowe Na Luzie oraz AR.

Spokojnie 9/10 jak nie więcej, ale to tylko z tego względu, że bywały lepsze numery. Sprawdza się powiedzenie, że nie można wszystkim dogodzić jednocześnie. :D

P.S. Zapomniałem uwzględnić test Windows'a 7. Z chęcią przeczytam, bo jestem posiadaczem Visty... ciekawe jak mocno będę żałował :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na płycie nie ma Art of MMO #2 (tego kącika w Bonusach)? W zapowiedzi był.

Nie to żebym go specjalnie potrzebował, w MMO nie gram ani w Multiplayery bo mam za wolny Internet.

Ale poczytać można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten nr cda przypadł mi do gustu, duzo dobrych recenzji no i wzmianka o windows 7. W przygodówki nei gram często, ale odpalę sobie brokena. A tak w ogóle mogliście dać miesiąc wcześniej artykuł o archiwizacji online, niedawno miałem formata i straciłem prawie wszystko co miałem na kompie ;] ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze w tym numerze dla mnie jest to...że jeszcze nie wsadziłem coverka do stacji DVD. Kurczę, nie daje mi to spać ale nie wiedzieć czemu jeszcze tego nie zrobiłem. Może teraz, otwórz te pudełko, powooliiii... kurde, nie dam rady. Chyba się boję zawartości bo jakieś takie cienkie pełniaki. Ale fani przygodówek narzekać nie mogą.

A czy wy też tak macie, że w recenzji AoC2009 na jednej stronie kończy się jedno słowo a na drugiej pisze coś zupełnie innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze w tym numerze dla mnie jest to...że jeszcze nie wsadziłem coverka do stacji DVD. Kurczę, nie daje mi to spać ale nie wiedzieć czemu jeszcze tego nie zrobiłem. Może teraz, otwórz te pudełko, powooliiii... kurde, nie dam rady. Chyba się boję zawartości bo jakieś takie cienkie pełniaki. Ale fani przygodówek narzekać nie mogą.

A czy wy też tak macie, że w recenzji AoC2009 na jednej stronie kończy się jedno słowo a na drugiej pisze coś zupełnie innego?

powiem ci że w moim cda z recenzja AoC jest to samo każ-nim pisze czy coś takeigo, a co do broken'a to szybko go odinstalowałem co trochę mi się wieszał ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wy też tak macie, że w recenzji AoC2009 na jednej stronie kończy się jedno słowo a na drugiej pisze coś zupełnie innego?

Parę stron temu enki dopisał na forum brakujący fragment z recenzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietny numer to byl, nie spodziewalem sie ze bedzie az tak dobry :turned: podczas lektury odniosleem wrazenie, ze piszac numer marcowy jakos lepszy humor mieliscie niz miesiac wczesniej :D (ale NL cos marnieje ostatnio...) cieszy mnie rowniez mniejsza ilosc testowanego sprzetu :rolleyes: jedyne mankamenty: teksty o kryzysowym PC (nie tego sie spodziewalem), danych online (same ogolniki) i Siodmej Windzie (wlascie to bedzie tylko sprawniejsza Vista z nowym paskiem zadan, z tego co z tekstu wnioskuje, a nie jakas rewolucja :laugh: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zobaczyłem ukochanego Rico na okładce wiedziałem, że to będzie dobry numer. I się nie myliłem, bo przebija poprzedni jakoś...całokształtem (trudno to określić, po prostu przeglądasz numer i czujesz, że jest si ;] ). Dużo dowiedziałem się o nowym JC ( przestaniecie wkońcu nazywać wszystkie sandboxowe gry tego typu klonami GTA? Według mnie już jedyna wyprzedziła tą serię...), w zasadzie wszystko o Singularity (będzie grubo!), pośmiałem się przy czatowych dialogach...W sumie tylko kaszanka w Kaszance była za mało...kaszankowa ;] (choć pewnie teraz autor recenzji ma nieodpartą chęć wręczyć mi ten tytuł, żebym na własnej skórze przekonał się, że tak nie jest).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA było pierwszą taką grą i na nich bazują w większości te gry więc to są poniekąd klony GTA xD. Poza tym to czy przebił to kwestia gustu, dla mnie Just Cause było słabe mam nadzieję, że 2 będzie lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną uwagę. Kilka numerów temu była mała wzmianka nt. 500GB dysków twardych od Seagate z serii 7200.11, że są wadliwe (rzeczywiscie są..) i odradzacie ich kupno. Jednak w tym numerze - w artykule ''Kryzys, czyli szansa dla PC'' autor tekstu poleca ten właśnie dysk. Na domiar złego również w konfiguratorze pojawia się felerny Seagate. Mam nadzieję , że to tylko niedopatrzenie : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...