Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

Mała ilość, ale napewno nie brak Very Happy W tej chwili jestem w stanie wyliczyć dwóch Smile

Nawet w WW, o ile nikogo nie zapomniałam, jest 2 bossów, przy alternatywnym zakończeniu - 3.

Troszkę to źle napisałem, za co przepraszam za całego serca ;).

Spoiler:

Dwóch bossów - o ile pamiętam to zmieniony ojciec księcia i Jaffar na końcu, z tym że wystarczyło tylko siekać, tak jak w Gothicu 3, blok przydawał się tylko pod koniec gry.

/Spoiler

Nie aż tak podobne - od samego początku grania w PoPa, wyrobiłam sobie mój ulubiony cios - przeskakiwanie przeciwnika i wariacje na temat tego, jednak dosyć szybko w grze musiałam z niego zrezygnować, ze względu na zmianę przeciwników; do tego w różny sposób unika się później ich ciosów, blokowanie nie wystarczy Confused

Tu masz racje - wraz z rozwojem gry przeskoczenie nad przeciwnikiem było automatycznie blokowane. Jednak chodziło mi tutaj również o desing potworków, a i ich umiejętności nie zmieniały się tak diametralnie.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkład z wojownikiem to najlepsza część cyklu o przygodach ksiecia z perskim dywanem i osobiście przyznam że to jedna z lepszych gierek w jakie grałem na pc'cie

a tak nawiasem ukazały sie gdzieś w necie pierwsze nieoficjalne screeny z czwartej czesci serii nie jestem pewien co do ich pochodzenia oraz treści lecz wnioskuje nich, że jeśli nie mamy do czynienia z szumem medialnym wokół asc to historia przedstawiona w tej odsłonie nie będzie dotyczyć już księcia lecz maharadży ;/ nie wiem na razie nie prorokuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przechodzę sobie piaski czasu. Kurcze ta gierka ma wyrąbisty klimat. Nowe produkcje często niestety są przekolorowane, nie wyciskają z gracza chęci grania. CZęsto jest tak że zwyczajnie przynudzają (np. thief 3 - dobry, ale nie nieprzeciętny). PoP SoT jest dla mnie grą rewelacyjną. Co z tego że pułapki się powtarzają, że wrogowie są podobni ? Za to w miarę przechodzenia gry jest coraz trudniej mimo takich samych pułapek. Ewolucje jakie można wykonać są świetne. Dawno tak dobrze się nie bawiłem. Gierka super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ciekawa seriia pełna dynamiki i przygody księcia.

Osobiscie grałem w nie które częśći i gra mi się podoba od strony graficznej i fabularnej.

Plus spektakularne walki -akrobatyka wprost zachwyca widać że ksiąze dobrze trenował wychowanie fizyczne :D .

Co tu dużo komentować jeden z klasyków gier komputerowych słynna seriia i tyle....... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero co skończyłem część drugą. Teraz czekam aż ekstra klasyce pojawi się 3, bo gierka ma niesamowity klimat i daje cholernie dużo satysfakcji gdy już się zatłucze bossa/przejdzie wymagające akrobacji poziomy.

Muzyka Godsmack nie popsuła gry - przeciwnie dodała jej solidnego kopa i mroku. Krew, upiór czasu i spektakularne rozwiązanie fabuły = zarąbista gierka.

PS: czy ktoś wie czy istnieje zakończenie w którym walczymy nie z cesarzową tylko z Dahaką ? Ponoć trzeba jakiś miecz specjalny mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do "trójki" to uważam, że to najsłabsza część z serii. Nie jest zła, ale spodziewałem się po niej czegoś więcej.

Według mnie najgorszą częścią jest Dusza Wojownika (co nie znaczy, że jest grą złą). PO prostu nie pasuje mi klimat tej gry, jest zdecydowanie zbyt mroczny. Za to Dwa Trony to po poezja. Najwięcej ruchów w serii, najlepsza fabuła i ogólnie grywalność (jedyneczka jest b.fajna, ale też ograniczona).

P.S. Dlaczego na PC nie wyszedł PoP Classic :?: :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do "trójki" to uważam, że to najsłabsza część z serii. Nie jest zła, ale spodziewałem się po niej czegoś więcej.

Ja spodziewałem się czegoś więcej i po Duszy Wojownika i po Dwa Trony. Po rewelacyjnej części pierwszej poczułem odrobinę zawodu grając w dwie kolejne części które były według mnie TYLKO dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spodziewałem się czegoś więcej i po Duszy Wojownika i po Dwa Trony. Po rewelacyjnej części pierwszej poczułem odrobinę zawodu grając w dwie kolejne części które były według mnie TYLKO dobre.
Ale co było tymi elementami, które aż tak bardzo pogorszyły sytuację dwóch nastpęnych części - zmieniające je z 'rewelacyjnych' na 'dobre'? Ja sama już dawno stwierdziłam, że porównywanie części nie ma sensu, ponieważ moim zdaniem wszysatkie są rewelacyjne - SoT ze względu na klimat i mnóstwo niewielkich szczególików(jak striptiz Księcia przez trwanie całej gry xD ), w WW: motyw przeszłości-przyszłości, ciężar gry(muzyka!), ucieczki(bo chociaż ich nieznosiłam, to są świetnym elementem) i dwa zakończenia, natomiast T2T wprowadziło wiele nowych rozwiązań, jak system szybkiej śmierci, zmiany stylu walki i towarzyszące im rozmowy :D

Dzięki tym wszystkim zmianom, seria PoP okazała się świetna, ponieważ każda część wprowadza coś nowego i nie pojawia się skostnienie(no, może poza prawie identycznym rozpoczęciem WW i T2T :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spodziewałem się czegoś więcej i po Duszy Wojownika i po Dwa Trony. Po rewelacyjnej części pierwszej poczułem odrobinę zawodu grając w dwie kolejne części które były według mnie TYLKO dobre.
Ale co było tymi elementami, które aż tak bardzo pogorszyły sytuację dwóch nastpęnych części - zmieniające je z 'rewelacyjnych' na 'dobre'? Ja sama już dawno stwierdziłam, że porównywanie części nie ma sensu, ponieważ moim zdaniem wszysatkie są rewelacyjne - SoT ze względu na klimat i mnóstwo niewielkich szczególików(jak striptiz Księcia przez trwanie całej gry xD ), w WW: motyw przeszłości-przyszłości, ciężar gry(muzyka!), ucieczki(bo chociaż ich nieznosiłam, to są świetnym elementem) i dwa zakończenia, natomiast T2T wprowadziło wiele nowych rozwiązań, jak system szybkiej śmierci, zmiany stylu walki i towarzyszące im rozmowy :D

Dzięki tym wszystkim zmianom, seria PoP okazała się świetna, ponieważ każda część wprowadza coś nowego i nie pojawia się skostnienie(no, może poza prawie identycznym rozpoczęciem WW i T2T :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsza była 'Dusza wojownika".

Miała kilka minusów, ( była troszkę zbyt dorosła, przynajmniej takie było moje odczucie po strasznie prze kolorowanej, acz świetnej 1). A ta muzyka,

zwłaszcza kawałki God Smack.

Dwa trony też były świetne troszkę lepsze były, pod względem wyważenia fabuły, ale walki była jakby nie te. Może dlatego, że twórcy chcieli uniknąć niewykorzystania potencjału "spid killa". Speed kill psuł całą magie walk z duszy wojownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kilka dni temu od kumpla dostałem Duszę Wojownika.Całe szczęście że nie kupowałem bo to syf jakich mało.Nie dość że na 1/3 ekranu nic se nie wyświetlało to na dodatek jeszcze debilna kamera głupie sterowanie brzydkie animacje i bardzo kiepska walka.Jak ja bym to recenzował gra byłaby w kaszance.Odrrzuca od siebie od pierwszego momentu.Największy badziew w jaki grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kilka dni temu od kumpla dostałem Duszę Wojownika.Całe szczęście że nie kupowałem bo to syf jakich mało.Nie dość że na 1/3 ekranu nic se nie wyświetlało to na dodatek jeszcze debilna kamera głupie sterowanie brzydkie animacje i bardzo kiepska walka.Jak ja bym to recenzował gra byłaby w kaszance.Odrrzuca od siebie od pierwszego momentu.Największy badziew w jaki grałem.

Jak to nie było nic widać na 1/3 ekranu? oprócz rzucania epitetów umiesz cokolwiek uzasadnić? A tak w w ogóle , to chyba jakaś piracka popsuta wersja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kilka dni temu od kumpla dostałem Duszę Wojownika.Całe szczęście że nie kupowałem bo to syf jakich mało.Nie dość że na 1/3 ekranu nic se nie wyświetlało to na dodatek jeszcze debilna kamera głupie sterowanie brzydkie animacje i bardzo kiepska walka.Jak ja bym to recenzował gra byłaby w kaszance.Odrrzuca od siebie od pierwszego momentu.Największy badziew w jaki grałem.

Jak to nie było nic widać na 1/3 ekranu? oprócz rzucania epitetów umiesz cokolwiek uzasadnić? A tak w w ogóle , to chyba jakaś piracka popsuta wersja.

Jeśli gry z Cenegi z Kolekcji Klasyki uważasz za pirackie to to jest piracka wersja.A to 1/3 ekranu to u dołu i z prawej strony był tylko czrny kolor.Próbowałem wszytskiego co mogłem i nic zmienić z tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie umiesz poprawnie skonfigurować gry nie jest winą ani Cenegi, ani samej gry. U mnie gra z Kolekcji Klasyki działa idealnie, mimo, iż mam panoramiczny monitor.

Nie chodzi o to czy umiem czy nie umiem bo umiem tylko po prostu gra jest lekko mówiąc zje***a i już wszystkie zmiany w opcjach nie pomogły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie umiesz poprawnie skonfigurować gry nie jest winą ani Cenegi, ani samej gry. U mnie gra z Kolekcji Klasyki działa idealnie, mimo, iż mam panoramiczny monitor.

Nie chodzi o to czy umiem czy nie umiem bo umiem tylko po prostu gra jest lekko mówiąc zje***a i już wszystkie zmiany w opcjach nie pomogły.

Faktycznie, gra jest "zje***a" bo ci nie działa, a milionom użytkowników tak. Trudno, Ubisoft zrobił ci na złość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ci nie pasuje że ja uważam tą grę za największy chłam złom i badziew?Mi nie przeszkadza że ty ją lubisz ale skoro ty ją lubisz to ona już musi być doskonała prawda.Taki jest twój tok rozumowania.I otóż nie mi się nie podoba ale ja się nie wkurzam jeśli ktoś ją lubi w przeciwieństwie do ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dzięki jednej z konkurencji mogłem tanio nabyć PoP:SoT i będę mógł go przejść jeszcze raz. Gra dla mnie ma jeden z sentymentów: ruszyła na sprzęcie, na którym nie powinna działać :wink: . Nie zapomnę kiedy grało się w 1 PoP jeszcze w 2D. To były czasy... :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ci się gra podoba to nie znaczy chyba że nie mogę napisać że dla mna jest do du*y.
Można wygłosić obydwie te opinie, o ile są one wypowiedziane kulturalnie i uzasadnione, a żaden z was tego nie zrobił :P
Całe szczęście że nie kupowałem bo to syf jakich mało.Nie dość że na 1/3 ekranu nic se nie wyświetlało to na dodatek jeszcze debilna kamera głupie sterowanie brzydkie animacje i bardzo kiepska walka.
To tak jak z Heroesami 3. Też beznadziejna gra, jak w ogóle można z tego korzystać? Co tam grywalność! Rozdzielczość taka, że można się popłakać, super jaskrawe kolorki, A efekty czarów są tak zanimowane, że nic tylko obśmiać...albo Diablo...to już w ogóle skandal, kto widział taką pikselozę? Kto gra w takie gry, które wyglądają, jakby miały grafikę z przed kilku(nastu lat)? Ekhmm... a może właśnie to są gry sprzed kilku(nastu) lat? I dlatego może ich grafiki i ich możliwości nie powinno się oceniać wg dzisiejszych standardów? Bo np. w swoich czasach, PoP: WW miał niesamowicie dobrą grafikę(i dalej jest powyżej średniej względem wielu nowych gier). Zgodzę się, że niektóre animacje są beznadziejne, jak np. Shadee i Kaileena w cut-scenkach. Natomiast filmiki i muzyka są po prostu świetne, i gra - razem ze swoją świetną fabułą, niesamowitym klimatem, oprawą dźwiękową i graficzną(która jako jedyna może dla niektórych tracić na wartości) sprawia, że uważam tą grę za jedną z najlepszych, jakie grałam, i z niecierpliwością wyczekuję na część 4 x]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ci się gra podoba to nie znaczy chyba że nie mogę napisać że dla mna jest do du*y.
Można wygłosić obydwie te opinie, o ile są one wypowiedziane kulturalnie i uzasadnione, a żaden z was tego nie zrobił :P
Całe szczęście że nie kupowałem bo to syf jakich mało.Nie dość że na 1/3 ekranu nic se nie wyświetlało to na dodatek jeszcze debilna kamera głupie sterowanie brzydkie animacje i bardzo kiepska walka.
To tak jak z Heroesami 3. Też beznadziejna gra, jak w ogóle można z tego korzystać? Co tam grywalność! Rozdzielczość taka, że można się popłakać, super jaskrawe kolorki, A efekty czarów są tak zanimowane, że nic tylko obśmiać...albo Diablo...to już w ogóle skandal, kto widział taką pikselozę? Kto gra w takie gry, które wyglądają, jakby miały grafikę z przed kilku(nastu lat)? Ekhmm... a może właśnie to są gry sprzed kilku(nastu) lat? I dlatego może ich grafiki i ich możliwości nie powinno się oceniać wg dzisiejszych standardów? Bo np. w swoich czasach, PoP: WW miał niesamowicie dobrą grafikę(i dalej jest powyżej średniej względem wielu nowych gier). Zgodzę się, że niektóre animacje są beznadziejne, jak np. Shadee i Kaileena w cut-scenkach. Natomiast filmiki i muzyka są po prostu świetne, i gra - razem ze swoją świetną fabułą, niesamowitym klimatem, oprawą dźwiękową i graficzną(która jako jedyna może dla niektórych tracić na wartości) sprawia, że uważam tą grę za jedną z najlepszych, jakie grałam, i z niecierpliwością wyczekuję na część 4 x]

Ale PoP:WW nie jest sprzed 7 lat tylko 3-4 chyba.Poza tym to to co niektórzy uważają w tej grze za najlepsze czyli animacje i walka jest naprawdę na kiepskim poziomie.Juz nawet w Knights of the Temple zamieszczonym kiedyś w CDA walka była lepsza animacje też muzyka także może fabuła odstawała.A grafika jeśliby same tekstury oceniać no tu akurat jest jedna niezła rzecz w Pop:WW ale więcej nic nie znajdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...