Skocz do zawartości

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.


Polecane posty

Nie jestem pewien, czy to dobry dział na taki temat, więc z góry przepraszam za ewentualną pomyłkę.

Przejdźmy jednak do rzeczy: szukam jakiejś w miarę aktualnej pozycji growej (ewentualnie mogę zainteresować się grą jeszcze nie wydaną), która cechowałaby się wysokim poziomem trudności, a nawet bardzo wysokim.

Bardziej konkretnie: tylko gry PC, gatunki: FPS, RPG, strategie, ekonomiczne, symulatory jazdy, gry akcji też mogą ewentualnie przejść.

Troszkę fabuły: mam wrażenie, że "casualizacja" gier nabiera szybkiego tempa, gdyż od dłuższego czasu nie odczułem jakiegoś większego wysiłku (a także satysfakcji) z ukończenia nowszych pozycji (Wiesiek 2 dawał radę, póki nie opanowałem nowego stylu walki), dlatego też mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto poleci mi jakieś ciekawe gry.

Nie jestem pewien, gdzie taki temat umieścić, więc daje go tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudnych fps'ów na PC chyba nie uświadczysz, jakbyś miał PS3, to można by podumać nad serią Killzone, choć i ona tak ubertrudna nie jest.

Co do RPG, to chyba każde na odpowiednio wysokim poziomie trudności sprawi sporo kłopotów, ale skoro mówisz, że Wieśmaka 2 łyknąłeś w miarę bezproblemowo, to nic trudniejszego mi obecnie głowy nie przychodzi :)

Z gier ekonomicznych polecam starsze tytuły - Capitalism 2, Industry Giant 2, Traffic Giant. Przy najwyższych poziomach trudności potrafią zaleźć za skórę.

Symulatorów jazdy na PC też nie ma, jest co prawda Shift 2 dobrze symulator udający, ale to nie to. Znów - PS3 i ichnie Gran Turismo na pewno by Ci podpasowało, na PC możesz wypróbować co najwyżej Live 4 Speed.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieję, że to dobry temat :)

Szukam gry na PC, która ma bardzo dobry i wciągający tryb kooperacji (może być gra przez sieć LAN). Interesują mnie głównie RPGi i FPSy. Miło byłoby, gdyby gra cechowała się szybkim rozwojem akcji i ciekawymi zadaniami. Dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem że to temat nie do takich pytań ale chyba sie nada. A więc mam zamiar kupić Borderlands GOTY. I chodzi mi o to czy da się go spolszczyć nie chodzi o te DLC ale samą gre. Na stronie cenegi niby jest spolszczenie i patche do "polskiej edycji". A że niestety napisanie słowa spolszczenie w google od razu odsyła od jakiś torentów i innych takich. Więc da się spolszczyć i z patchować orginał?

Edytowano przez lunatyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak w temacie jestem zainteresowany podobnymi tytułami do tej gry.

Na ogół nie gram w RPG ale ten tytuł zmienił moje podejście. Opłacało się wydać 60zł :tongue:

Za co pokochałem tą grę ? Za klimat, jest boski! Za prostotę, masz tylko 3 podstawowe czary, rozwijanie umiejętości danych broni.

Możliwość np. wykuwania, zbierania rudy, zabawa w alchemika. (małe żeczy a cieszą)

Jest to najzwyklejszy a zarazem najlepszy przykład udanego action RPG :) bynajmniej moim zdaniem.

Na wstępie dodam, że Gothic 3 odpada, system walki jest żenujący. Można rozwijać umiejętności? typu władanie bronią, magią?

Jednak jest to gra studia Piranha Bytes odpowiedzialnego za powyższą. Więc troche mnie korci na kupno, no ale słyszałem mnóstwo negatywnych komentarzy co do gry, więc mam mętlik w głowie...

Dragon Age także, nie interesują mnie gry na rundy itd. Albo jakieś syfiaste On-line'y typu Metin2, 4story itd, itp.

World Of Warcraft jest ok, mam szacunek do tej produkcji, ale to nie mój styl :) wole kliknąć i zadać cios, niż raz kliknąć i czekać 10 sek. na odparowanie ciosu.

Duży nacisk kładę na zręcznościowy system walki, rozwój postaci, a także na otwarty świat gry.

Np. lewy przycisk myszy = atak, prawy = obrona tarczą, Risen jest pod tym względem mistrzem, bo każde ułamki sekund i szybkość reacji ma znaczenie.

Grałem także w Fable 1 (kupowane z biedronki za 10zł, też dobra produkcja) i nie wiem czy 3-cią część warto kupić, czy jest postawiona na komercję jak większość dzisiejszych gier np. Call Of Duty, moim zdaniem zszedł na psy, nie zmieniając silnika graficznego i wgl. to jest tylko odgrzany kotlecik z nowymi błyskami i broniami. Z tych zysków co oni mają? żałosne, a jak myślę, że pracują nad Modern Warfare 3

to mnie do WC ciągnie... :rolleyes:

Enclave, też fajna gra (mam z CDA :D), co myślicie np. o Divinity 2 Ego Draconis ? Two Worlds 2 ? Gothic 4 ?

Czy są podobne do Risen ? Może jakieś inne (wymagania nie grają roli) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłbym prosić o jakąś grę podobną do hellgate london, znaczy chodzi mi o to, żeby to był tak hack'n'slash z perspektywy tpp ewentualnie z pierwszej osoby. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź. Wymagania nie ważne, ale fajnie by było gdyby cena była przystępna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was 2 pytania i potrzebuję odpowiedzi możliwie szybko

Mam dwie propozycję a w grę wchodzi tylko jedna gra

I tak oto czy brać ?:

Obliviona czy Mirrors Edga

i

Crysisa czy TDU ?

P.S Cena nie gra roli - mogę się zdecydować w każdej z proponowanych na jedną grę

P.S Nie ważne w co gram - dla mnie liczy się wasza opinia co byście wzięli na szybko bo przed takim wyborem stoję (wszystkie 4 są dla mnie ważne)

Edytowano przez ssdd112
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie oblivion (więcej zabawy) i ja bym wziął cryja jak ci komp uciągnie :)

@EDIT: co fo TDU to ta gra jest totalnie przegrana moim zdaniem :)

EDIT2: a co do tej gierki Maximus XV Abraham Strong: Space Mercenary to niewiele o niej wiem nie ma żdnych gameplay'i a w ciemno też za bardzo nie chcę kupować :/.

Edytowano przez JacoB666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ssdd112 - Pierwszy zestaw: bierz Obliviona, bo Mirror's Edge to dość krótka gra, która może i się nie nudzi, ale w marne 5 godzin dojdziesz do końca :/

Drugi zestaw: Zależy od tego, czy preferujesz strzelanki, czy wyścigi. Bo TDU wbrew opinii JacoB666 jest grą świetną, jedną z najlepszych na PC w tym gatunku. Może został pomylony z TDU2, bo pierwsza część jest spełnieniem marzeń, przynajmniej moich. Świetnie się przy niej bawiłem, w przeciwieństwie do Crysisa, który bardziej jest benchmarkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Jak wygląda sterowanie na klawiaturze. w NfS:HP? Bo pada nie mam a chętnie bym sobie w nią zagrał.

Ogólnie jeśli ktoś obeznany usiądzie przed swoim starym znajomym NFS i kolegą Hot Pursuit to po kilku minutach (do 5 góra) można się nauczyć jeździć (oczywiście ktoś kto w to dość dużo czasu grał na klawiaturze). Ale to moje zdanie i nauka jazdy zależy od tego ile grałeś w poprzednie części.

P.S Nie grałem u siebie tylko u znajomego na Full - grafika i sterowanie jest bardzo dobre

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak: ja na Twoim miejscu wybrałbym Dawn of War 2. Medal of Honor? Toż to jest średniak, jeśli chcesz jakąś dobrą strzelaninkę, to bierz Bad Company 2, albo Modern Warfare 2. Na dodatek MoH jest strasznie krótkie: można go przejść w 4-5 godzin, więc nie opłaca się wydawać 5 dych na tyle rozgrywki... Alpha Protocol? Sorry, ale mnie jakoś nie przekonuje. Raz, że grafika sprzed kilku lat, dwa... sztuczna inteligencja pozostawia wiele do życzenia. Jeśli chodzi o DoW2 - cóż, też nie jest idealny, ale na pewno najlepszy z tej grupy gier, którą podałeś. W zasadzie to nie jest to już RTS, tylko RPG z elementami strategii. Można kierować znacznie mniejszymi oddziałami, przez co jest mniejsza rozpierducha na mapie, ale... gra się bardzo przyjemnie. Dlatego ja ze swojej strony polecam Ci z tej trójki Dawn of War 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medal of Honor? Toż to jest średniak, jeśli chcesz jakąś dobrą strzelaninkę, to bierz Bad Company 2, albo Modern Warfare 2.
W obie grałem już grałem :) , a MoH wydał mi się jedyną sensowną alternatywą.

Alpha Protocol? Sorry, ale mnie jakoś nie przekonuje. Raz, że grafika sprzed kilku lat, dwa... sztuczna inteligencja pozostawia wiele do życzenia.
Generalnie słaba grafika to dla mnie nie wada, byleby pikseli nie było widać :P . Bardzo skopana ta sztuczna inteligencja?

Można kierować znacznie mniejszymi oddziałami, przez co jest mniejsza rozpierducha na mapie, ale... gra się bardzo przyjemnie. Dlatego ja ze swojej strony polecam Ci z tej trójki Dawn of War 2.
Ech, czyli tak jak w pierwszej części (grałem tylko w demko) przejmuje się punkty (znaczy sie ten no, te wieżyczki z flagami :P) i kieruje się małymi grupkami żołnierzy? Hm, nie wiem, czy mnie, dziecko rozpieszczone przez Supreme Commandera (1000 jednostek ścierających się ze sobą na mapie... Mniam.), coś takiego zadowoli :P .

ale... gra się bardzo przyjemnie. Dlatego ja ze swojej strony polecam Ci z tej trójki Dawn of War 2.
Hm, mocno pomyślę nad tym DoW. A co powiecie o Chaos Rising (zapomniałem napisać, że interesuje mnie złota edycja)? Edytowano przez pawel1897
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...