Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

@Punishment - skoro lubi strategie to polecałbym ci coś z serii Total War (jedna z najlepszy serii strategii ever) . Jeśli nie odpowiada ci ten wybór to możesz mu kupić Men Of War. A skoro lubi strategie,strzelanki i chce to wszystko połączyć to daj mu coś z serii Rainbow Six (np. Vegas 2) lub z serii Ghost Recon Advanced Warfighter (np. część druga)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym się chciał poradzić. Mianowicie zbliżają się moje urodziny i chciałbym sobie na nie sprawić jakąś w miarę świeżą grę (z totalnych nowości nie interesuje mnie raczej nic). Mam trzech kandydatów a mianowicie:

Mass effect 3 - zakończenie mojej jednej z moich ulubionych serii lecz zastanawiam się czy warto poczekać na to ulepszone zakończenie

battlefield 3 - chętnie bym sobie przeszedł insgla (i tu bonusowe pytanie. Czy gra jest już solidnie popatchowana? bo słyszałem że po premierzy było z tym cienko)

Skyrim - wiadomo wielka gra tylko pytanie czy szybko sie nie znudzi praktycznym brakiem fabuły?

I stąd pytanie która starczy na dłużej i ogólnie którą warto kupić najpierw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co lubisz. :)

Kazda z wymienionych przez Ciebie gier posiadam i kazda oferuje co innego.

Mass Effect 3 - chociaz wiele osob narzekalo na "nie takie zakonczenie jakie by chcieli zobaczyc", to mnie akurat sie ono podobalo. Ogolnie gra zaskoczyla mnie ciezszym niz wczesniej klimatem oraz bardzo ciekawie zaprojektowanym systemem konsekwencji podejmowanych przez nas w czasie rozgrywki wyborow. Polecam grac postacia importowana z ME2, dzieki czemu nie tylko spotkasz starych znajomych, ale i niektore wydarzenia potocza sie troche inaczej niz gdybys gral swieza postacia. Dosc powiedziec, ze ME3 przeszedlem dwukrotnie (raz postacia nowa, a raz importowana) i niejednokrotnie gra mnie zaskakiwala zmianami, koniecznoscia wybierania mniejszego zla, a nawet wplywem moich decyzji jeszcze z ME2 na kampanie. Mimo dosc hermetycznych lokacji i niepowalajacej grafiki (np. tekstury ubran w niskiej rozdzielczosci, ktore kluja w oczy przy zblizeniach podczas dialogow), pod wzgledem fabularnym i przyczynowo-skutkowym ta gra poki co w tym roku nie ma sobie rownych.

BF3 - wspaniala wizualnie i oferujaca niezle multi. I tyle w sumie mozna o niej dobrego powiedziec. Kampania dla jednego gracza nie jest najgorsza, potrafi zaskoczyc, ale poza nielicznymi momentami o opad szczeki mnie nie przyprawila. Niezbyt wygodna jest tez koniecznosc odpalania najpierw origina, a pozniej battleloga zeby nastepnie moc uruchomic gre. Mimo to jesli lubisz grac multi FPS, polecam.

Skyrim - fabularnie nie powala i glowny watek rzeczywiscie da sie przejsc bardzo szybko. Tyle tylko, ze skupianie sie wylacznie na glownym watku byloby bledem. W koncu dostajemy wielki, otwarty swiat, mnostwo miejsc do odwiedzenia, pelno questow pobocznych, zadania dla roznych frakcji/gildii. Chociaz Skyrim oferuje tylko rozgrywke singleplayer, to nie jest gra na jeden weekend. Mozna przy niej spedzic spokojnie ponad 100h, a i tak nie bedzie gwarancji, ze nie zostalo juz ani jednej jaskini czy kopalni do eksploracji. Do tego dochodza jeszcze mody, ktore poprawiaja grafike, udzwiekowienie, wyglad lokacji, dodaja nowe przedmioty, czary, questy i lokacje albo usprawniaja dzialanie profesji. Niedlugo Bethesda ma wypuscic duzy dodatek, ktory nie bedzie zwyklym DLC, a prawdziwym rozszerzeniem majacym starczyc na przynajmniej kilka dni zabawy.

Kazda z tych gier jest inna - sam musisz zdecydowac na czym Ci najbardziej zalezy. Powodzenia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda multi w ME3? Bo słyszałem że całkiem niezłe.

Multi jest calkiem fajne - sam spedzilem w nim kilkadziesiat godzin. Fajnie sie gra na wyzszych poziomach wyzwan (zloto/srebro), zwlaszcza jak juz masz rozwinieta postac i pozostali gracze sa kumaci. A zdobywanie kolejnych paczek ze sprzetem oraz robienie weekendowych wyzwan przygotowywanych przez Bioware tez daje sporo radochy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matusiak: Blacklight Retribution, Nexuiz, Heroes & Generals (klucze do bety są rozdawane w paru miejscach, świetna gierka), Team Fortress 2 i ta wyglądająca jak połączenie Quake'a III i Halo, nie pamiętam tytułu, ale też była darmowa.

@DOWN: lunatyx: Tribes! Dokładnie ten tytuł miałem na myśli, osobiście nie chciało mi się ściągać, bo i tak ostatnio nie mogę w nic grać przez sieć (ogromny ping), ale wygląda świetnie.

Edytowano przez Shortyy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matusiak97 Koniecznie sprawdź tribes ascend. Obecnie trwa właśnie darmowa i wykończona (praktyczny brak baboli) open beta. gfra po prostu rewelacyjna szybka dynamiczna i dość łatwa do nauczenia. I nie wymaga jak jak cs lat trenowania skila ważniejsza jest zdecydowanie taktyka. Chyba Shortyy-emu chyba właśnie o nią chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to widzę że rynek nie jest w całości opanowany przez gigantów. Bardzo mnie to cieszy. I tak:

Max Payne 3, FarCry i nowy MoH nie dla mnie, bo mam dziurę w kieszeni.

Obydwa Operation Flashpoint dopisane do listy zakupów.

Blacklight Retribution, Tribes Ascend i Heroes & Generals na pewno sprawdzę.

Red Orchestra mi nie chodzi.

Nexuiz mnie nie interesuje.

W Team Fortress 2 pograłem 9h i dalej mi mnie podpasowało.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowano przez matusiak97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś dobrej gry do pogrania z kuzynem ale nie mam na myśli jakichs Battlefieldów, Codów itp.

Mmm na oku dwie pozycje:

Dungeon Defenders oraz Orcs Must Die!

Ale tak naprawde nie wiem co i jak z tymi grami, oprócz tego, że to jest to czego szukamy (gatunek, stylistyka, cena).

W oba tytuły można grać przez internet? Coś a'la co-op? Które według was fajniejsze i rozbudowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Portal 2, ja w to gram z moim młodszym bratem (12 lat) i idzie mu całkiem nieźle. Wciąga, rozszerza nieco wiedzę o uniwersum i można posłuchać więcej ciętych komentarzy GLaDOS. :)

Jeszcze zagram z nim czasem w Terrarię, jeśli FPSy cię nie interesują.

Edytowano przez Shortyy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha się jeszcze miałem zapytać. Co myślicie o Dead Island i Risen 2? Bo kumpel mnie pytał i za bardzo nie wiem co mu odpowiedzieć.

W Risena gra nie grałem, bo gry "gothicopodobne" mnie nie porywają, ale mogę się wypowiedzieć o Dead Island. Zagrałem 10h, w końcu się znudziłem bo ciągłe te same lokacje nużą, ale grałem samemu (jakoś mało kto chciał się przyłączyć) i to może dlatego mam opinię. Na pewno fajny jest system 'ran" zombiaków (można się trochę pobawić i najpierw uciąć obie ręce, potem nogi by na końcu dobić sam korpus, taka mała zabawa :)) i broni, fabuła do momentu do którego dotarłem też była dosyć dobra. Więc DI jest dobrą grą, ale jeżeli twój kolega będzie miał towarzyszy w multi no i oczywiście lubi taki gatunek gier. No i DI jest chyba tańszy jeśli miałoby to wpływ na zakup ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...