Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Ok, szybka piłka. Mam zamiar bratu kupić jaką wyścigówkę, tak do 40 zł. Byłem dziś w sklepie i widziałem m.in. dirta, dirta 2, race driver: grid, shifta, F1: 2010. Nie znam się na tym gatunku gier, więc prosiłbym o pomoc, co wybrać? Coś z tych wymienionych czy może jeszcze coś innego? Dodam, że sam również byłbym zainteresowany późniejszym zainstalowaniem tej gry na moim pc (a co :P), więc fajnie by było, gdyby można utworzyć 2 konta sieciowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie pewna gra dokładniej Jade Empire chciałbym ją kupić tylko teraz pare pytań:

-Gram dużo w RPG ta gra to prawdziwe RPG czy obok RPG leżało?

-Otwarty świat?

-Handel jakieś itemy?

-rozwój postaci?

-dużo questów?

Mógłby mi to ktoś ładnie nakreślić? Widziałem jedynie fotki gry a na recenzjach w sieci wolę się nie opierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vivek1990

Z 2-3 lata temu grałem parę razy w JE, więc może Ci trochę pomogę:

1.Jest to RPG, ale specyficzny - walka tylko w określonych miejscach, nie masz swobody jak w np. TES'ach (określone miasta w fabule...), klimat specyficzny ale mi się spodobał i gra naprawdę mnie wciągnęła).

2.Co do świata - j.w. (są miasta, ale w określonym momentach fabuły odblokowujesz je, chyba była możliwość powrotu do paru wybranych, nie jestem pewien).

3.Handel polega na kupowaniu stylów walki (nie ma mieczy itd. tylko właśnie style, jeden styl dotyczy walki mieczem, inny toporem czy przemianą w potwora itp. lub ulepszaniu obecnych [przykład - krótki miecz ->długi miecz ale dopiero w dalszej fabule]) lub amuletów, które podnoszą statystyki postaci (oraz ich sprzedaży).

4.Rozwój postaci:

- lvl'e są do 30-50 (nie pamiętam konkretnie, przy czym dalsze poziomy są dostępne przy ponownych przejściach na specjalnym trybie trudności dostępnym w edycji specjalnej JE)

- co lvl rozwijasz jedną z 3 głównych cech, które mają wpływ na "pochodne" (życie, mana, energia) oraz dostajesz parę punktów w wyżej wspomniane style (z każdym lvl'em jest ich więcej, a dalsze ulepszenia więcej kosztują).

5. Questów sporo - i głównych, i pobocznych (są zarówno prostsze i trudniejsze, ciekawsze i mniej ciekawe), parę zwrotów w fabule też się znajdzie.

Możliwe że wiesz, ale masz również szereg towarzyszy (12, o ile dobrze pamiętam, ale paru dostępnych przy odpowiednich wyborach), możesz być dobry lub zły (w związku z tym masz co najmniej 2 zakończenia).

Jeśli Cię to zainteresuje, to tutaj masz link do chyba najbardziej rozbudowanych artykułów o tejże grze (mimo wszystko zdradzają w pewnych momentach fabułę):

http://gexe.pl/jade-empire/i

Jakbyś miał jakieś pytania, pisz śmiało

Edytowano przez grzesiek1306
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu grafika była dobra (teraz już nie pamiętam, musi ktoś inny się wypowiedzieć). Mi gra bardzo się podobała, przechodziłem ją kilka razy (minimum dla mnie to było 40h gry), bardzo pasował mi klimat, generalnie - dla mnie gra była super i zdecydowanie warta zakupu (ale wyrwałem ją w Biedronce za 10zł...). Dla mnie gra wciągała na tyle, że cały mówiło się "jeszcze 5 minut/jeszcze 1 misja" a i tak grało się bez końca.

Dlatego tutaj musisz sam stwierdzić - jeśli lubisz takie klimaty (wschodnie), liczy się dla Ciebie klimat, a grafika nie jest najważniejsza (trochę na pewno się zestarzała) to zdecydowanie warto. Tak jak już mówiłem, gra jest specyficzna i nie każdemu podejdzie, ale sądzę, że w tej cenie można spróbować w nią zagrać (jeśli się nie spodoba, to nie będzie to niewypał pokroju chociażby ME3 czy Skyrim'a).

Z mojej strony mimo wszystko polecam (gra Bioware'u dlatego powinna ucieszyć) - ew. możesz zobaczyć (o ile nie grałeś) Mass Effect lub KoTOR (ME dla niektórych nie jest RPG, ale możesz sprawdzi gręć). Obie gry mają otwarty świat (w ME wygląda to trochę inaczej), wspaniały klimat, mnóstwo questów itp.

Edytowano przez grzesiek1306
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoTOR ma otwarty świat?hmm ale gwiezdne wojny odrzucają mnie jakoś:D ale ten otwarty świat mnie zaciekawił a w ME nie grałem lecz wiem że kiedyś zalicze całą serie...A jak to jest w tym KoTOR ? Ja jestem rodowitym fanem Gothica i TESa ale chyba sie przełamie jeśli te gry mają otwarty świat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KoTOR'ze sprawa wygląda tak:

- planeta początkowa (prolog)

- planeta kolejna narzucona prze grę

- chyba 5 planet, które zwiedzasz w dowolnej kolejności (dosyć rozbudowane w wieloma questami)

- kilka dodatkowych elementów, ale nie będę spoilerował

Więc to zależy od Ciebie: albo się przełamiesz i sprawdzisz grę, albo sobie darujesz (jeśli nie lubisz klimatu Gwiezdnych Wojen, to nic na siłę smile_prosty.gif )

W ME sprawa wygląda lepiej:

- prolog na jednej planecie

- "planeta" (na która możesz sobie wracać)

- 3 planety, które zwiedzasz w dowolnej kolejności i kiedy dusza zapragnie

- kolejne planety z wątku głównego(ale jak wyżej, bez spoilerów)

- planety dodatkowe (głównie od questów pobocznych), są one mniejsze od tych z wątku głównego, ale jest ich i tak dużo i można się pobawić w badacza dzięki specjalnym udogodnieniom ze strony Bioware

W przypadku ME masz jeszcze kolejną część (więcej stacji i promów, ale mniej planet, wg mnie gra krótsza od poprzedniczki) oraz ME3 (nie wypowiem się, mam zamiar grać po przejściu Skyrim'a)

Ze swojej strony dodam jeszcze, że swego czasu zagrywałem się w Gothic'ki i Obliviona (krócej, ale jednak) i mimo wszystko wspomniane produkcje mnie wciągnęły (aczkolwiek tutaj bardziej pasował mi Mass Effect za klimat, rasy, historię i wszystko inne...).

@down

Ja ukończyłem ME2 w 10h krócej niż poprzedniczkę (w jednej i drugiej grze robiłem wszystkie questy), a u Ciebie pewnie jest taka różnica, bo - jak napisałeś - nie wgłębiałeś się w questy poboczne, których jest sporo.

Edytowano przez grzesiek1306
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad Batmanem 1 częśc bardzo mi się podobała jakieś 70-80zł w tej chwili kosztuje, dobra promocja jest teraz na L.A Noire (30zł+9dlc) to raczej się opłaca tak samo jagged alliance bia (35zł+3dlc) sniper elite v2 grałem w demko i też spoko się wydaje, około (60zł )might and magic wygląda ciekawie ale to bardziej gra logiczna z tego co widze niż typowa strategia (38zł) mowa oczywiście o kluczach/giftach na steama z allegro...cieżki wybór biggrin_prosty.gif PS: podobają m sięi wszystkie wyżej wymienione tytuły tylko od jakiego tu zacząć mam do wydania troche grosza i w coś bym chętnie pograł dzięki za wszelką pomoc.

Edytowano przez Attack
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...