Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Witam.

Organizujemy z kumplami lana i szukamy fajnych gierek do pogrania. Całkowita dowolność co do gatunków, ale muszą obsługiwać minimum 12 graczy równocześnie ;)

Moglibyście coś polecić?

12 - niezbyt kojarzę ciekawe gierki. Większość wymaga pełnego zestawu 16, 32 albo 64 osób do fajnej zabawy, z kolei takie mniejsze gry...

Magicka - 4 osoby naraz (chyba to jest maks, ale nie jestem pewien).

Star Wars Jedi Knight Jedi Academy - epickie pojedynki na miecze świetlne, to jest to. Da się grać w zwartym gronie znajomych nawet w 12 osób. Polecam CTF albo Duele.

Call of Juarez 1 i 2 - całkiem ciekawy multi, strzelanka. Dużo nie powiem, ale klimat Dzikiego Zachodu wart obcykania. 4 klasy postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Anno 1404 - bardzo odprężająca gra :] Co prawda w końcowych misjach pojawia się walka na morzu, ale jakaś mega trudna nie jest. Zawsze można zagrać w "swobodne budowanie" i ustawić przeciwników na przyjaznych i neutralnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrego RPGa w klimatach fantasy(seria gothic itp.). Zastanawiam się pomiędzy gothic 4 a fable III. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych gier i propozycje innych fajnych eRPeGów(poza obiema częściami Wiedźmina). Mam też prośbę o podanie nazw jakiś fajnych RPG w których wysoko rozwinięte jest łucznictwo. Może nie tyle co wysoko , a żeby było :D Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacob144: Łucznictwo, fantasy, fejny eRPeG - Skyrim pełną gębą. : ) Nie widziałem RPGa z lepszym feelingiem walki (szczególnie łukiem), nie licząc Wiedźmina 2, w którym nie ma innych broni poza mieczami.

@Melmanek, darthmetalus: Dzięki, w takim wypadku, w najbliższym czasie kupię sobie Anno 1404 i Settlersów II 10-lecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacob, można grać w TPP, w sumie to gram tak cały czas z wyjątkiem samego strzelania z łuku, w FPP jest precyzyjniej jak widzi się grot strzały. I tak, Dark Messiah też polecam, jeśli się nie mylę to jest na silniku Source, więc fizyka stoi na wysokim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim? Dobre RPG? Musicie żartować. Ta gra to co najwyżej sandboks z kiepsko wykonanymi elementami RPG (oprócz rozwiniętego tworzenia postaci) w klimacie fantasy.

Nie to, żeby była to zła gra, ale pewne określenia są przesadzone w stosunku do tej gry. Żeby levelować nie da się robić zadań, tylko trzeba glitchować przyrost expa. Chyba, że jesteś masochistą i masz zamiar grać 10h, żeby zdobyć w normalny, nie-oszukańczy sposób parę leveli w magii Przywracania, na ten przykład.

Z RPGów oprócz Wieśków polecam Two Worlds 2. Genialna gierka, niektórym nie pasuje, ale według mnie - długa, dobra zabawa.

W tej grze istnieje IMHO najlepszy system magii w grach ever, ale jest i łucznictwo, i walka broniami najróżniejszymi. Jest crafting, kustomizacja postaci... wyborów moralno-fabularnych raczej nie ma, co nie zmienia faktu, że "expi" się przyjemnie i w miarę logicznie, oraz przede wszystkim odpowiednio szybko, a questy są niezłe. Linia fabularna... powiem tak: jest. Zwykła, nie jakaś odkrywcza, niezbyt trzyma w napięciu, jest zwykłą osią rozgrywki, nic więcej. Grafika bardzo ładna.

Dark Messiah - polecam gierkę, nie jest to RPG a gra akcji z elementami RPG, co nie umniejsza jej w żaden sposób. Jest efektownie, jest ładnie i jest przyjemnie. Ja się przy tej grze nie nudziłem ani chwili, sporo wrogów do wycięcia, a łucznictwo jest bardzo dobre.

Edytowano przez Dravic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starszych gier polecam Might and Magic (6,7,8 ), ale pewnie są już zbyt stare na dzisiejsze czasy ;) Skoro grałeś w Gothica (wnioskuję z postu) to pograj w Risen (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś). Wybór między Arcanią a Fable III dziwny, bo ani Arcania nie jest przykładowym rpg, ani Fable :) Two Worlds to dobra propozycja na pewno. A tak poza tym... jak widzisz "tego typu" erpegi są w odwrocie ;) Ahh, marzy się dobra gra z Robin Hoodem, oj marzy...

Edytowano przez Pipes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh, marzy się dobra gra z Robin Hoodem, oj marzy...

Robin Hood: Legenda Sherwood - świetna gierka, ma klimat, sterujemy niewielką drużyną postaci wybranych spośród kompanów Robina. Sama gra... przypomina mi trochę Commandosów - też gramy w rzucie izometrycznym i wykonujemy zadania na, czasem dużych rozmiarów, mapach. Mi osobiście gra się podobała, polecam. Sporo dobrej zabawy.

Wiesz co? Właściwie, to sam sobie ją dzisiaj zainstaluję i przejdę. Przypomniałeś mi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrego RPGa w klimatach fantasy(seria gothic itp.). Zastanawiam się pomiędzy gothic 4 a fable III. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych gier i propozycje innych fajnych eRPeGów(poza obiema częściami Wiedźmina). Mam też prośbę o podanie nazw jakiś fajnych RPG w których wysoko rozwinięte jest łucznictwo. Może nie tyle co wysoko , a żeby było :D Z góry dziękuję.

Pomyśl o dragon age 1 lub 2. Może do gotica nie za bardzo podobne ale to według mnie najlepsze od dawna rpg-gi ( razem z wiedźminami a jak). Masz świetny klimat świetną fabułe i postacie. A na dodatek masz rewelacyjny system walki szczególnie w dwójce. A co do tego czy trzeba znać jedynkę sam niewiem. Jeśli masz dość zaparcia by poczytać książki w grze to można zacząć od dwójki. Obie z całym sercem polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem niepewny do Mount & Blade: Warband i Mount & Blade: Ogniem i Mieczem. Otóż popytałem kolegów i mówią, że to strasznie monotonne albo, że fajne i wciąga. :/ I kogo tu słuchać. Bo właśnie mam zamiar kupować... A wy co sądzicie o całej serii? Albo o poszczególnych częściach. Bo widziałem na YT gameplaye i epicko wyglądają bitwy :> Proszę odpiszcie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgraj sobie demo i oceń. Według mnie ,miej gdzieś rady kolegów i kupuj w ciemno. Gra wspaniała ,a ilość modów do niej przeraża ( na serio od modów o gwiezdnych wojnach, przez władce pierścieni po 2 wojnę światową) tryb multi wymiata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi: Czy w Medieval 2 (Total War) gra ktoś przez sieć ? Jak tak to ile ludzi (około) ? Z góry dzięki.

Co lepiej wybrać: Wings of Prey: Skrzydła Chwały czy Il-2 Sturmovik: Cliffs of Dover ? Która jest lepsza (singiel i multi) ? Gdzie więcej osób gra przez sieć ? W żadną grę lotniczą nie grałem (może kiedyś w jakąś).

Edytowano przez maxyman42
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem iż zakupie sobie jakąs gre z promocji na Originie.

I teraz moje pytanie, którą gre najbardziej opłaca się kupić? Zastanawiałem się na DA II jednak obawiam się, iż po Skyrimie pozostał pewien kac na RPG i nie chce grać w ten gatunek bo i tak wszystko wydajęmi się gorsze. MoH też odpada bo mam BF3. Tak więc może DS 1, ME II, lub Bulletstorm ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP@ DA2 to calkiem inna szkoła rpg w skyrim masz dużo eksploracji i mocno rozmytą fabułe. A w da masz na odwrót, miejscówek jest mało ale za to fabuła jest świetna i wciągająca a system walki to jak dla mnie złoty środek miedzy efektownością a taktyką i elemantami rpg (nie słuchaj stękaczy nawet na normalu trzeba czasami używać pauzy a na hardzie to już obowiązek) bierz bo warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...