Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Udało mi się dorwać Runa i drakana no i pokończyłem także drakana na ps2. I tu pytanie, co dalej czy może mi ktoś doradzić jakąś fajna grę w stylu rune drakana na pc czy pozostają już tylko konsole jak tak to, jakie tytuły. Chodzi mi o gry tpp a może Bloodrayne? Grafika nie jest moim priorytetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Szukam dobrej gry przygodowo detektywistycznej coś ala L.A Noire na PC.

Odrazu mówię że nie chcę żadnego point & click ani gry fantasy/horror.

Specyfikacja mojego PC:

Procesor= AMD Sempron 2400+ (1.69 GHz)

RAM = 1Gb

Karta Graf= NIVIDA GeForce Fx5200(128Mb)

Wiem że jest słaby i NIE MUSICIE tego mi pisać.

Jak ktoś grał kiedyś w coś takiego to proszę o szybką odpowiedź.

Polećcie jakoś grę podobną do Fable. Chodzi głównie o ciekawy, dający frajdę system walki i czarów, oraz taki baśniowy klimat.

Może nie taki baśniowy klimat jak w Fable, ale Gothic jest bardzo podobny.

Edytowano przez andrzejek096
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up zdecydowanie DoW II - więcej czasu przy niej spędzisz i fabuła jest ciekawa i acziki itd.

andrzejek096 - pasuje mi jak ulał Fahrenheit. Co do konf. PC - mam gorszego w rezerwie (no oprócz procka), więc nie jest źle ;)

Głównie w tym temacie pomagałem, więc teraz ja proszę o pomoc. Jako zagorzały gracz tenisa ziemnego i gracz X360 kieruje do was takowe pytanie: Co wybrać wg Was ? Top Spin 4 czy Virtua Tennis 4 ? Pytanie kieruję do tych co grali choć w jeden z tych tytułów.

Co do Top Spina: grałem w demo - nie przekonało mnie zbytnio - sztuczność i brak realizmu, paskudna grafika i słaby gameplay. Za to kiedyś pocinałem u znajomego w TS3 i wtedy mi się grało rewelacyjnie.

Co do VT: Grałem w 3 na PC - jeszcze większa rewelka niż TS3 lecz z tego co widzę na XboxLive nie ma dema.

Jestem w kropce a ceny są podobne ~ 100/110 zł. Recenzje z CDA również wskazują na VT. Pomożecie ? ;)

Edytowano przez daveNWN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daveNWN

Grałem w Virtua Tennis 4 i powiem tyle: jeżeli grałeś w poprzednie części, to wiesz czego się po tej grze spodziewać. Oprócz zmienionego trybu kariery (bardzo fajnego zresztą) to nic się nie zmieniło. Mało licencjonowanych rozgrywek, skandalicznie mała ilość zawodników, widać, że to gra arcade o tenisie, a nie gra na poważnie. Z tego co wiem Top Spin 4 to jednak bardziej symulacja i mimo, że w nią nie grałem i nie zagram raczej, to wziąłbym właśnie ją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki za pomoc :) Jak to się mówi, najlepiej przespać się z problemem i będzie po sprawie ;) Tak czy siak jutro pójdzie zamówienie na Allegro na jedną z tych gier.

Przeraża mnie w VT brak licencji, '5 zawodników na krzyż' itp. a że jestem fanem wszelkiej maści licencji i prawdziwych facjat, nazw turniejów itd. to chyba jednak zdecyduję się na Top Spin 4 - trójka była świetna a i pogram w demo jeszcze to się do niej przekonam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Ci radzę wybrać TopSpina 4. Czemu ? Dlatego, że Virtua Tennis jest banalnie łatwy, mało realistyczny, nie ma licencji na turnieje i sprzęt, uderzenia są mniej zróżnicowane... Taka typowa arcadówka. Zagrywam się teraz w demo TopSpina 4 na X360 i też pewnie niedługo kupię tą grę. Gram na najwyższym poziomie trudności, i dopiero teraz wirtualny tenis. No, co prawda jeśli chodzi o taktykę, to mam plusa na starcie, bo sam jestem tenisistą :D.

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam prośbę co wybrać Modern Warfare 2, kolekcjonerkę DoW II Retribution czy może Fallout NV ? Tylko nie gadajcie mi "zależy co lubisz" bo każda z tych gier należy do moich ulubionych gatunków. Chodzi mi o to przy czym się lepiej bawiliście

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bawiłem się i bawię się przy Retribution - b. dobry dodatek do DoW II i warto zauważyć, że to jeszcze jest kolekcjonerka - T-shirt i plakat :) Wyborne multi jeszcze jest na dodatek.

NV też jest ciekawe, tylko hmmm.. w pewnym momencie mnie znudziło i nie wiem kiedy tą grę skończę - o ile w ogóle skończę. Na ogromny plus przemawia klimat gry i Vegas, Baby ;)

w MW2 nie grałem i się nie wypowiadam, bo zatrzymałem się na World at War - i nie mam zamiaru tego stanu rzeczy zmieniać.

Zdecydowanie polecam EK Retribution a w drugiej kolejności Fallouta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najlepiej bawiłem się przy New Vegas. Taki "ulepszony" Fallout 3, większość niedociągnięć została poprawiona, szkoda jedynie, że nie został spolszczony.

MW2? Single do przejścia na 2 wieczory, a do multi są już lepsze tytuły.

W Retribution nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Co do MW 2 - odradzam. Dasz duużo kasy (choć teraz jest w empiku promocja i można nabyć za 9 dych) i przejdziesz w 5 godzin. Multi co prawda przedłuża żywotność, ale... jeśli o FPSy chodzi to polecam Bad Company 2.

New Vegas? To z pewnością najdłuższa gra w tym zestawieniu. Możesz grać, i grać... Jeśli Ci zależy na długości gry, to proponuję NV właśnie.

Co do Retribution... Wydaje mi się, że Chaos Rising był lepszy niż to, ale gra zła nie jest. Jeśli lubisz uniwersum Warhammera to będziesz się przy niej świetnie bawił.

Co do wyboru... chyba bym wziął New Vegas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wielkie dzięki. Czytelnik już drugi raz mi pomógł :) MW 2 odpada jeśli faktycznie taki shit. No w końcu czego było się po Codzie spodziewać. Chyba zastanowię się nad NV bo w teskaczu jest za 90zł. Jednak ciągnie mnie do uzbierania wszystkich DOW II, a już z koszulką byłbym w raju :) Jak kampania w Retribution? Bo mnie w dwójce nudzi, jeszcze nie ukończyłem :P A Fallouta 3 nie ukończyłem jeszcze dlatego, że chcę wycisnąć co się da, a jeśli NV lo wiele lepszy... Jeszcze chciałem się dowiedzieć czy jest dużo aktualizacji do NV bo posiadam limity internetu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Szukam paru ciekawych gierek na PC, niekoniecznie pierwszej nowości(gram też w stare dobre gierki sprzed 10 lat wzwyż).

Chodzi mi konkretnie o dwa typy gierek:

1. Gry podobne do Alien/Zombie Shooter 2 czyli shoot'n'kill z elementami RPG(rozwój postaci), sporą ilością broni i "ekonomią"-nie da się kupić wszystkich broni, trzeba oszczędzać na lepsze itp. Jeszcze lepiej jakby gra miała możliwość robienia broni z "jakiś śmieci zapychających plecak" czyli schematy.

2. Gry straszne/wywołujące silne emocje/trudne ogólnie hardcore'owe. Coś pomiędzy F.E.A.R 1 , S.T.A.L.K.E.R: Czyste Niebo(na Old Good Stalker Mod), Alone in the Dark(2008) i arcymistrzowskiego Arcanum. Innymi słowy szukam gier podobnych lub zawierających elementy z gier powyżej.(mile widziane gry tutaj także ze schematami :thumbsup:;) )

Edytowano przez BigDaddy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Gry straszne/wywołujące silne emocje/trudne ogólnie hardcore'owe. Coś pomiędzy F.E.A.R 1 , S.T.A.L.K.E.R: Czyste Niebo(na Old Good Stalker Mod), Alone in the Dark(2008) i arcymistrzowskiego Arcanum. Innymi słowy szukam gier podobnych lub zawierających elementy z gier powyżej.(mile widziane gry tutaj także ze schematami :thumbsup:;) )

Seria Silent Hill (szczególnie pierwsze dwie części, choć jedynki chyba nie ma na PC), Dead Space 1 i 2, Amnesia: The Dark Descent... Arcanum jest grą wyjątkową, ale może zainteresują Cię Fallout 1, 2 i Tactics (Arcanum w sporej części robili twórcy Fallouta)

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iskier

No właśnie jest taki problem że grałem w większość tych gier(Fallouty wszystkie 3 razy przechodziłem ale 2 RZĄDZI) Dead Space grałem u kumpla i taki sobie Amnesię, wypróbuje demo(o ile jest) A Silent Hill nie był przypadkiem tylko po angielsku i na PlayStation(i o ile się nie mylę w dniu premiery stał po 150zł wzwyż x,X).

PS

Tobie polecam skoro grałeś w Fallouty-Lionheart: Legacy of the Crusader<- super gierka też zrobiona przez Black Isle.

Czekam na następne propozycje zwłaszcza do 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przypomniała mi się jedna gierka podobna do AS2 - > Shadow Grounds, całkiem fajny tytuł. Może Cię też zainteresować Space Siege. Silent Hill jedynka wyszła tylko na psx, ale dwójka już na pewno jest także na PC. Mnie nie musisz polecać żadnych gier, znam Lionheart (gra ludzi od Fallouta w 100) i chyba nie ma gry cRPG wydanej po '95, której bym nie znał.

A może Alien Swarm na steamie?

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Swarma grałem ale znudził mi się po 4 przechodzeniu tych samych map(jedyna wada gry)

Zaraz sprawdzę w gry-online te Space Siege i Shadow Grounds(o ilę się nie mylę 2'ga część była w pełniaku CD-A prawda?

A możesz coś polecić ze SteamPunku(obojętny gatunek byle grywalność wysoka), podobną do Arcanum czy z craftingiem(schematy)(tylko nie MineCraft :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w chwili obecnej nie przypomina mi się żadna gra w klimatach steampunkowych, ale sprawdź sobie jeszcze Hellgate London, może Ci się spodoba. Poza tym jak już isałem Arcanum jest naprawdę wyjątkową grą i ciężko będzie znaleźć coś bardzo podobnego.

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić sobie prezent (właściwie kilka :)) i myślę m.in nad grą Red Orchestra: Ostfront 41-45. Czy można ją postawić obok serii MOH, BIA I COD - czy może jest to wyraźnie II Liga, w której znajdują się gry typu Mortyr, Ubersoldier itp. Czy Red Orchestra otrzymała wysoką ocenę w CDA? Jakimś cudem nie miałem nigdy okazji jej poznać, ani nawet trafić na nią w TV itp., Tripwire Interactive też mi mówi niewiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...