Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mw2fan

nowy dysk hdd

Polecane posty

Witam.Zepsuł mi się dysk hdd, bo miał już dużo lat i był codziennie używany przez średnio 5 godzin.Nie będę pisać jaki, żeby nie zepsuć renomy firmy.Jaki polecacie kupić nowy, czy warto hdd czy lepiej ssd, dodam, że jedno ssd już mam, ale nie wiem czy warto kupować drugi z uwagi na to, że ceny są wysokie.Jaki model jest najbardziej sensowny z 2tb z hdd?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mw2fan napisał:

Jaki model jest najbardziej sensowny z 2tb z hdd?

Toshiba P300.

3 godziny temu, mw2fan napisał:

...że jedno ssd już mam, ale nie wiem czy warto kupować drugi z uwagi na to, że ceny są wysokie.

Ceny powoli, ale spadają. Aktualnie można kupić np. Cruciala MX500 500GB za 450 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mw2fan napisał:

Bo toshiba jakoś do mnie nie przemawia za bardzo.

To niedobrze, że nie przemawia, bo dyski Toshiby z reguły cieszą się dużo lepszą trwałością niż np. produkty Seagate.

Z dysków o pojemności 2TB masz do wyboru Toshibę P300 2TB lub Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM006), WD nie oferuje nic ciekawego (jeśli pominiemy dyski 5400 obr.). Ja sugeruję zakup Toshiby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD20EZRZ to akurat rebrandowany dysk z serii Green, a te zbyt dobrą opinią się ostatnio nie cieszyły jeśli chodzi o szybkość i bezawaryjność (bez powodu tej serii nie połączyli z Blue)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD nie ma zwykłych konsumenckich dysków 2TB. Ma tylko bardzo drogie WD Black, albo dyski, które są przeznaczone do innych zastosowań. Jeśli chodzi o dysk na storage, to jeszcze jakoś bronią się WD RED i WD Blue ( WD20EZRZ), ale do typowych zastosowań to one się nie nadają - są wolne i awaryjne jeśli nie są używane zgodnie z przeznaczeniem.

Jak nie Toshiba, to pozostaje Seagate (bo Hitachi w Polsce jest absurdalnie drogie), przy czym Toshiba i tak moim zdaniem jest lepszym pomysłem (bardziej przewidywalna stabilność niż Seagate i WD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...