Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sheffy

PC do 2500zł

Polecane posty

Przymierzam się do kupna całkowicie nowego komputera. Cena - do 2000zł.

Nie ukrywam, że do gier będzie używany sporadycznie, bo od tego mam konsolę. Mimo wszystko dobrze aby pociągnął takie GTA V. Przede wszystkim zastosowanie do internetu/multimediów. Zależy mi aby była to też dobra "baza" pod przyszłą rozbudowę, dlatego zależy mi na mocnym zasilaczu, którego mógłbym używać gdybym za jakiś czas kupił nową kartę graficzną i mocnej płycie głównej. Reszta - procesor, ram, dysk - tutaj nie mam szczególnych preferencji. Nie wiem czy warto kupować i3/i5 czy zupełnie wystarczy Intel Pentium G4600 3.6GHz. 

Podkreślę, że interesuje mnie sam komputer bez systemu i innych rzeczy. 

Tutaj link do zestawu, który złożyłem wzorując się na opiniach różnych osób - jestem otwarty na sugestie. 

 

https://www.morele.net/inventory/info/4f61f240/

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak ograniczonym budżecie niczego ponad Pentiuma się nie wymyśli, problem w tym, że 4GB RAMu do GTA V zbytnio nie pasują (dałoby się upchnąć kostkę 8GB, schodząc z płytą główną do bardziej budżetowego poziomu), a i GT 1030 ciężko uznać za wyjątkowo trafiony zakup (zważywszy, że GTX 1050 jest ~2x wydajniejszy).

I w przypadku zasilacza warto by było dorzucić do Vero L2 500W/L2 600W/M2 600W, dla niezależnej regulacji napięć.

No i cały zestaw przesadnie przyszłościowy nie będzie - Intelowe chipsety z serii 100 i 200 są już właściwie martwe, a maksymalnie 4-rdzeniowe procesory są wycenione dość miernie (dość powiedzieć, że używane procesory z VI i VII generacji są droższe, niż ich wydajnościowe odpowiedniki VIII generacji w sklepach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest ok. Można wziąć tańszą płytę główną (ASRock Z370 Pro4) - ta z koszyka niczym się nie wyróżnia, czy też tańszą kość RAM (2400/CL15) - raczej bez problemu powinna osiągnąć taktowanie tej z koszyka.

 

TUTAJ znajdziesz kody zniżkowe na montaż/pendrive + wysyłkę.

 

Sugeruję zainstalować Win 10 - przy instalacji możesz użyć klucza do W7/W8 (jeśli takowy posiadasz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. 

Jednak zwiększam budżet do 2500zł, w związku z czym trochę zmieniłem konfigurację. 

http://www.morele.net/inventory/info/ddc93130/

i3 Coffee Lake, GTX 1050, 8GB RAM, zasilacz 600W mocno na wyrost, ale w tej cenie chyba warto? :)

 

Coś byście zmienili? 

+ dodatkowe pytanie - jaki SDD w cenie do 300zł byłby najlepszy pod tą płytę główną? https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest ok. Zamawiaj póki ta kość RAM nie zniknie (ostatnia sztuka). ;) Możesz ewentualnie dorzucić do GTX 1050 Ti, np. Inno3D -wyjdzie ~ 2570 zł za wszystko po użyciu kodu zniżkowego.

 Do 300 zł znajdziesz SSD 120-128GB. Lepiej wziąć jakiś pojemniejszy: Samsung 850 Evo 250GB, GoodRam Iridium Pro 240GB, Crucial MX300 275GB.

 

Ale jakbyś się upierał przy mniejszym, to ADATA Premier Pro SP920 128GB będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie praktyczne bo nigdy nie składałem komputera na Morele. Wybrałem odbiór w Netpunkcie, czy w momencie odbioru powinienem otrzymać oprócz samej "skrzynki" (wybrałem usługę złożenia całego zestawu przez pracowników sklepu) wszystkie opakowania/instrukcje, kable, płyty CD od poszczególnych podzespołów, które kupiłem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie dla tych co zamawiali z Morele. Ile czasu czekaliście na złożenie komputera od złożenia zamówienia? Swoje zamówienie złożyłem po 16 w piątek, od razu wszystko zapłacone przelewem, wszystkie podzespoły były "na stanie" z informacją o dostawie na wtorek. Jednak dziś widzę, że mam cały czas status Nowe (1/4). Dodam, że wybałem odbiór w netpunkcie. Powinienem jeszcze poczekać czy się skontaktować? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...