Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sebastian741

Rozwiązany: Pomoc w doborze części na lata

Polecane posty

Witam,

mam zamiar zmienić procesor, a co za tym idzie, płytę główną, ram i chłodzenie.

Zastanawiam się nad I7-8700K lub I7-7820X. Kupując ten sprzęt oczekuję od niego pracy na najwyższych obrotach przez najbliższe 5-6 lat, tak aby nawet po tym czasie ich moc wystarczała na wszystko :)

Do tego jaką płytę proponujecie oraz jakie chłodzenie? Z tego co czytałem, dość mocno się grzeją, zwłaszcza po OC, więc może się zastanowić nad AIO?

 

Żeby uprzedzić pytania, gram w nowe gry i oczekuję ich płynnego działania na max detalach,

Grafika - Asus GeForce GTX1080 Advanced

Zasilacz - Corsair 750W Gold

parę dysków ssd i hdd.

 

Dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian741 napisał:

Zastanawiam się nad I7-8700K lub I7-7820X.

To ma być sprzęt stricte do gier?

13 minut temu, Sebastian741 napisał:

Kupując ten sprzęt oczekuję od niego pracy na najwyższych obrotach przez najbliższe 5-6 lat, tak aby nawet po tym czasie ich moc wystarczała na wszystko :)

5-6 lat to szmat czasu, więc ja bym na wszelki wypadek założył, że po np. 5 latach możesz jednak wymienić cały sprzęt.

15 minut temu, Sebastian741 napisał:

Żeby uprzedzić pytania, gram w nowe gry i oczekuję ich płynnego działania na max detalach,

Podaj rozdzielczość i częstotliwość odświeżania monitora, albo po prostu model.

16 minut temu, Sebastian741 napisał:

Zasilacz - Corsair 750W Gold

Jaki konkretnie?

 

Najlepiej dla przejrzystości uzupełnij jeszcze poniższą ankietę:

  • Budżet na komputer:
  • Części do kupienia:
  • Czy wliczyć system w cenę:
  • Zastosowanie komputera:
  • Preferowany sklep:
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza):
  • Czy sprzęt będzie podkręcany:
  • Termin zakupu komputera:
  • Dodatkowe uwagi:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AiO tu wiele nie da, bo problem leży w kiepskim odprowadzaniu ciepła z rdzenia procesora (kiepskiej jakości pasta pod IHS, za duży odstęp IHS od rdzenia). Jeśli liczysz na mocne zbicie temperatur, to zamiast dopłacać do chłodzenia przeprowadź delid procesora, co zbije temperatury nawet o kilkadziesiąt stopni. No ale to wymaga wprawy i skutkuje utratą gwarancji (w teorii, w praktyce ponoć u Intela to przechodzi i jestem skłonny uwierzyć)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt w 95% wykorzystuję do grania, monitor LG 34UM68-P (1080p Ultra Wide 75Hz). Jeśli chodzi o te 5-6 lat, to mam na myśli, że dopiero po tym okresie bym wymienił na coś nowszego i chciałbym, żeby do tego czasu wytrzymywał coraz wyższe wymagania sprzętowe gier. Teraz posiadam I7-4770K lekko podkręcony, i wydaje mi się, że czas na zmianę (ślub w przyszłym roku, więc muszę się spieszyć póki jeszcze mogę wydawać na "głupoty" ;) ).  Jeśli chodzi o zasilacz to na 90% ten (jestem w pracy i nie pamiętam, ale ręki nie dam sobie uciąć) Corsair RM 750 750W.

 

A co do delida, widziałem jak Linus to robił, nie mam zamiaru bo boję się uszkodzić sprzęt, więc odpada :/

 

  • Budżet na komputer: Patrząc na cenę 7820X mogę wydać 4000zł +/- 200zł (będzie w ratach, więc dam radę :) )
  • Części do kupienia: CPU, płyta główna, ram, chłodzenie CPU
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: gry, gry i gry
  • Preferowany sklep: morele, x-kom
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: tak :)
  • Termin zakupu komputera: w tym roku czym szybciej tym bardziej zadowolony będę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sebastian741 napisał:

Teraz posiadam I7-4770K lekko podkręcony, i wydaje mi się, że czas na zmianę (ślub w przyszłym roku, więc muszę się spieszyć póki jeszcze mogę wydawać na "głupoty" ;) )

Rozumiem. :D Obecny procesor nie jest jeszcze wcale taki słaby, ale skoro chcesz zmienić - to spoko. Może niebawem też sporo stracić na cenie (z powodu premiery procesorów Coffee Lake), więc ta zmiana może mieć sens choćby z tego powodu.

24 minuty temu, Sebastian741 napisał:

A co do delida, widziałem jak Linus to robił, nie mam zamiaru bo boję się uszkodzić sprzęt, więc odpada :/

Obędzie się bez delida, aż tak strasznie nie jest z temperaturami.

26 minut temu, Sebastian741 napisał:

Budżet na komputer: Patrząc na cenę 7820X mogę wydać 4000zł +/- 200zł (będzie w ratach, więc dam radę :) )

i7-7820X nie zmieści się w tym budżecie (proc - 2400 zł, mobo - 1300 zł, RAM - 750 zł, chłodzenie - 200 zł+), poza tym to dość kontrowersyjny wybór do gier (testy: i7-8700K, i9-7900X, i7-7800X). Procesory SKL-X mają nierówną wydajność w grach przez zastosowanie mesh.

30 minut temu, Sebastian741 napisał:

Preferowany sklep: morele, x-kom

Procesor (i7-8700K) trzeba by wziąć z np. esc.pl, bo na dostępność w wymienionych przez Ciebie sklepach pewnie trzeba będzie poczekać kilka tygodni.

 

Jesteś zdecydowany na i7-8700K?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że morele ani x-kom nie posiadają 8700K, sprawdzałem allegro ale widzę, że w esc jest taniej :)

Jeżeli ten procek ma być lepszy pod gry to pewnie bym go wziął.

 

Zastanawiałem się nad tą konfiguracją:

https://www.morele.net/inventory/info/zhoQ1s/

tylko nie wiem co z chłodzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym to widział tak: i7-8700K + Asrock Z370 Extreme4 + 16 GB DDR4 3000/CL15 lub 3200/CL16 (trzeba się przyjrzeć cenom przed zakupem, bo niewiele drożej może być 3200/CL15-CL14) + Cryorig A80/Arctic Liquid Freezer 240.

Jaką masz obudowę? Chłodzenia AiO zaproponowałem "poglądowo", bo nie mam wiedzy o obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Sebastian741 napisał:

nie wiem czemu, ale lubię Asusy

Też nie wiem. :blush:

Co takiego ma ta płyta Asusa, czego nie ma Asrock Z370 Extreme4? Z tego co widzę, to nie oferuje niczego więcej. A sekcja zasilania nawet ma mniej faz. Asrock Z370 Gaming K6 w cenie niższej od tego Asusa ma nawet radiatory połączone rurką.

 Co do obudowy, to chyba powinien zmieścić się radiator 240 mm na topie, czyli np. Arctic Liquid Freezer 240 - przy 4 wentylatorach (push/pull) może być potrzeba montażu dwóch na zewnątrz obudowy.

Jakie chłodzenie masz obecnie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma lepszego? Nie wiem :) Do tej pory używałem Asusa, a spory czas temu ASRock kojarzył mi się z tanią płytą, która nie odstawała za bardzo od reszty, ale była słabiej wykonana. Może teraz to się zmieniło, nie sprawdzałem :)

A jeśli chodzi o chłodzenie, jak by wykręcić górny wiatrak z obudowy, który wyciąga z niej powietrze, to pewnie chłodnica AIO by się tam zmieściła, teraz posiadam spartan pro he924 v2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian741 napisał:

Może teraz to się zmieniło, nie sprawdzałem :)

Zmieniło się jakiś czas temu.

6 minut temu, Sebastian741 napisał:

A jeśli chodzi o chłodzenie, jak by wykręcić górny wiatrak z obudowy, który wyciąga z niej powietrze, to pewnie chłodnica AIO by się tam zmieściła...

Zgadza się, ten górny wentylator trzeba zdemontować. ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...