Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

whitas

PC 2,5k - Wyzwanie

Polecane posty

Witajcie moi drodzy, jako, że patrzę iż mój kochany Athlon 2 powoli dogorywa wraz z monitorem który zaczyna powoli sypać bad pixelami, martwymi ... No zrobiło mi już kilka martwych pikseli obok siebie i jak sądzę powoli dogorywa :( Czas powoli na przesiadkę. Więc tak szukam: PC do 2500 +- jeżeli tam różnica 100-200zł na rzecz jakiegoś naprawdę skoku to ugnę się, wolałbym iść w Ryzen osobiście, ale OK nie pogardzę i Intelem. :) Jestem przyzwyczajony do 4 wątków więc nie chce na pewno 2 wątkowych procesorów! Ale ... Hmm, nim rozpiszę się powiem, tak. PC 2,5k +- 200zł, dysk HDD posiadam, nie potrzebuję systemu. Oraz szukam monitora min. 23 cale matryca IPS matowe. :( Cena bez przesady, ale też wiadomo, że nie 300zł ;) 

P.S: I nie chce boxowego chłodzenia! ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer bardziej nazwałbym do prac graficznych gdzie Photoshop nie będzie mi przetwarzał zdjęcia 20 minut, albo by móc pograć w sobie w jakieś nowości, ale nie potrzebuję ultra 4k 60fps itd. ;) A budżet na monitor dajmy do 900-1000zł. Komputer na wiosnę bardziej, monitor na już. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG ma w zbliżonej cenie 24BK550Y-B - na papierze wygląda podobnie (wyposażenie w złącza jest nawet nieco lepsze), ale brak recenzji, czy choćby opinii użytkowników, robi z niego kota w worku.
Alternatywnie możesz pomyśleć o zakupie monitora 29'' w proporcjach 21:9 (co daje wysokość monitora zbliżoną do 23'' przy 16:9) - tu do wyboru masz dwa LG (29UM58-P i bodaj nowszego 29UM68-P) - jeżeli niestraszne Ci zwiększenie rozdzielczości (bo to jednak zwiększa wymagania w grach), to warto rozważyć, bo pewnie nie zaszkodzi Ci zwiększenie obszaru roboczego.

O innych opcjach (144Hz+TN, czy *VA) nie wspominam, bo jak rozumiem ten etap selekcji masz już za sobą.

Aha, Bull3t nie napisał tego wprost, ale skoro komputer to tak odległa kwestia, to naturalnie obecnie nie ma żadnego sensu polecać jakichkolwiek podzespołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ten LG 29UM68-P Normalnie kupił mnie. <3 Już mi się podoba. Sam fakt wielkości, ile więcej miejsca roboczego, ooh. Z smutkiem patrzę na fakt, że mój obecny kochany LG Flatron E2370 prawie 5 letni nie spodziewałem się, że spłata mi takiego figla i umrą mi pixele, ale skoro poszły 4 pixele, to czemu lada moment nie padnie cała linia, ot co! Tego się obawiam i zdecydowanie nastawiam się na zbiórkę na tego 29 calowego "malucha" :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...