Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

poKIryKI

PC za 4000 złotych

Polecane posty

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Komputer dla bratanicy!
 

  • Budżet na komputer: 4000
  • Części do kupienia: skrzynka
  • Czy wliczyć system w cenę: nie (windows 7)
  • Zastosowanie komputera: normalne użytkowanie, gry
  • Preferowany sklep: jakość/cena mile widziane
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Full HD
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie
  • Termin zakupu komputera: na zaraz
  • Dodatkowe uwagi: brak

Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, poKIryKI napisał:

Czy wliczyć system w cenę: nie (windows 7)

Jesteś zdecydowany na 7? Procesory Kaby Lake oficjalnie nie wspierają Windows 7 i o ile powinno się dać zainstalować to się wypada zastanowić, czy takie kombinowanie się w ogóle opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2017 o 13:31, yojc napisał:

Jesteś zdecydowany na 7? Procesory Kaby Lake oficjalnie nie wspierają Windows 7 i o ile powinno się dać zainstalować to się wypada zastanowić, czy takie kombinowanie się w ogóle opłaca.

Sorki, że się wtrącę, ale mam podobny problem i akurat z tego postu dowiedziałem się, że procesory Kaby Lake nie wspierają Win7. Planuję zakup nowego PC, ale jednak chciałbym pozostać przy Win7. Naprawdę nie ma alternatywy od Intela? Procesory Coffee Lake też nie będą wspierały Windowsa 7? Niestety, sklepy nie prowadzą już dystrybucji starszej generacji i5, chyba że źle patrzę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Yaper napisał:

Naprawdę nie ma alternatywy od Intela?

Jako że AMD na poważnie wróciło do gry dopiero Ryzenami (które ze starszymi systemami zbytnio się nie lubią), to nie.

44 minuty temu, Yaper napisał:

Procesory Coffee Lake też nie będą wspierały Windowsa 7?

Jako że Skylake miał z tym małe problemy, Kaby Lake całkiem spore - nie wiem, ale się domyślam ;)

44 minuty temu, Yaper napisał:

Niestety, sklepy nie prowadzą już dystrybucji starszej generacji i5, chyba że źle patrzę...

Przykładowo w morelach da się kupić procesory i płyty główne 4. generacji, no ale te pierwsze niezbyt się bronią pod względem współczynnika cena/wydajność, a te drugie - nie zachęcają wyposażeniem i odstraszają wyceną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tak, @2real4game - dzięki wielkie.

Rozumiem sytuację, sam taką miałem i postanowiłem poczekać, ale no, jakby to powiedzieć, nie mam na to wpływu, jej rodziciele się nastawili, żeby kupić w przyszłym tygodniu i nie chcą przedłużać tego w nieskończoność - powiedzieli, że jak zestaw nie pójdzie, że tak powiem, z mojego źródła, no to sobie znajdą inne, a ja się trochę martwię o to inne, pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym to jakoś tak (i oszczędności szukał albo w rezygnacji z HDD (alternatywnie SSD, ale to zmniejszyłoby komfort pracy), albo rezygnacji z połowy RAMu (choć ciężko o sensownie wycenioną kostkę o dobrych parametrach)) - co prawda na ten moment jakaś i5 powinna się spisywać w grach nieco lepiej (choć jakby nieco podkręcić Ryzena, to powinno być całkiem, całkiem), no ale w dłuższej perspektywie 6 rdzeni/12 wątków powinno być lepszym wyborem, niż 4 gołe rdzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...