Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KoRnish

Dlaczego kupujemy CDA? Czy jest lepsze pismo? [archiwum]

Polecane posty

Ja kupuje CDA i Clicka czemu?? bo CDA jest NAJ... lepszy, grubszy, najtęńszy ( w stosunku do tego co oferuje)

A Clicka bo lepszy grubszy i tańszy od PLAYa, pozatym KS Gry i PLAYa tworzy niemiecka firma Axel Springer, którzy przejeli Przegląd Sportowy i totalnie go spartaczyli( wiem ze nie na temat ale ma to stosunek do wszystkich pism tego wydawnictwa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez długi czas zastanawiałem się przy jakich czasopisamch o grach zostać... przez dlugi czas moim pierwszym i jedynym pismem był KŚ Gry (od 2000 r, pamiętam mój pierwszy numer z przygodówką Jack Orlando :)), potem miałem dłuższa styczność z PLAY'em, Clickiem (którego tez od czasu do czasu kupuję, gdzieś z raz na rok :D), ale przekonałem się do CDA i przy nim zostanę. Dlaczego?

1) REDAKCJA - widać, że pracują tu fachowcy, faceci którzy znają się na swojej robocie ;);)

2) Humor - AR, NL itd.

3) Objętość - przynajmniej jest co poczytać i to nie tylko o grach :]

4) Świetne dodatki - czy to zawartość covera, książeczki, plakaty itd.

Mógłbym wymienić jeszcze kilka powodów, ale nie ma co tu redakcji rozpieszczać za bardzo, bo jeszcze obijać się zaczną xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poczytałem kilko stron tego wątku i naszła mnie refleksja taka jedna :)Dla czego kupujemy CDA?Dobre pytanie,wielu pisze "bo jest najlepsze",ale z wypowiedzi wielu forumowiczów można wyczytać,że nie są do końca szczerzy...Chodzi mi o to,ze aby powiedziec ,że cos jest najklepsze trzeba miec jakiś punkt odniesienia ,jakies porównanie.Komputerami zacząłem interwsowac sie daaaawno temu i również dawno temu zacząłem kolekcjonowac gazety o grach.Przez jakieś 4 lata regularnie kupowałem PLAY`a(pamietam czasy gdy kosztował on 3 zł z groszami),razem z PLAY`em "przechodziłem transforamacje" konsole/konsole+pc/pc.Jednak w wyniku tych wszystkich zmian poczułem sie niejako oszukany i starciłem zaufanie i szacunek do twórców tej gazety.Później w moim życiu pokawił sie CLICK!(kupowałem go wcześniej ,ale tylko wtedy jak nie miałem co z pieniedzmi zrobic,bo miałem juz PLAY`a :) ) CLICK! był świetny ciekawe recki,zabawne z polotem,JoyJoy i Padie(chyba takl to sie pisze),Clickers(w swojej pierwotnej formie),aż chciało sie czytac .jednak i CLICK! (jak dla mnie) sie skończył,Clickers został mutantem,8Bit umarł razem z Łosiem,podpisy pod obrazkami były jakby na siłe, wszystko stało sie jakies do du..y :( I właśnie wtedy,qmpel pokazał mi CDA,miał sporą kolekcje,od razu mi sie spodobło i postanowiłem,że od teraz jedyną gazetą o grach jaką kupie bedzie CDA. Minęły juz chyba ze 4 lata od tamtego czasu,a ja nadal kupuje waszą gazetę.Kończąc tą przydługą i nudnawą historyjke odpowiem wam dla czego kupuje CDA.Ano dla tego,ze jako człowiek stateczny i spokojny nie lubie radykalnych zmain, CDA jest takie samo jak kilka lat temu.Fakt,może layout sie zmienił,może redakcja przegrupowała,pojawiło sie/znikło kilka działów,ale to coś,duc CDA,to wewnętrzne fuj jest niezmienione.Smugg dalej śmieszy swoimi tekstami,szanowny EGM nie zaczął namiętnie recenzowac FPS`ów i ścigałek ,tylko rzetelnie i z pasją pisze recenzje przygodówek,NL śieszy jak 3 lata temu itd.itp. :P Na drugie pytanie nie odpowiem,z sentymentu,bo jednak jakby nie patrzeć i CLICK! i PLAY nadal znajdują swoich odbiorców i jak widac są potrzebne na rynku.

ps.mam nadzieje,że chociaż jeden z red.CDA preczyta te majaki i zrozumie ich przesłanie.

ps2.nie napisałem nic o grach dodawanych do gazet,bo jest to tylko dodatek :P

ps3.z premedytacja i perwersyjną satysfakcją kilkukrotnie nazwałem CDA gazetą,bo CDA tym właśnie jest,fakt że nalezy do gatunku czasopism,ale czy jamnik by sie obraził gdyby ktos nazwał go psem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja zacząłem kupować CDA jakiś rok temu i po prostu, jak nadchodzi nowy numer, to się nie mogę powstrzymać, nawet jak widzę że na coverze nie ma specjalnie nic co by mnie zaintersowało, a sezon taki, że nie wychodzą żadne specjalne hity, to lecę rano do sklepu i kupuję. To chyba ma taką naturę, że jak się kupi jedno, to nie można potem przestać xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa temat do lizania siedzenia, wytrzyjcie po tym nos może wleźć w dz....

oczywiście, że są lepsze pisma.

Jeżeli lubisz łowić ryby-wędkarz

jeżeli interesujesz się żużlem-tygodnik żużlowy

lubisz piec-100 przepisów od przyjaciółki(ewentualnie gitaromaniak) :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ork ma racje Top Gear i CDA maja wiele rzeczy wspólnych, dobrą ekipę, oscyluja w granicach 150 str, w obu pismach jest tajemnicza postac Smug w CDA i Stig w TG, pozatym są to miesieczniki i maja doskonałą cenę za to co oferuja. aha i najwazniejsze CDA i TG robia/mają cos pierwsi lub wcześnij niz inni np. zapowiedzi czy recki w CDA i jazda 3 bugatti veyronami w TG 9 nr 09/2008 jakby co)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam bardziej kręci sprzęt i teksty około growe niż same gry (bo na granie nie mam czasu), ale CDA ma tą zaletę, że jest czasopismem uniwersalnym. Nie wyobrażam sobie, że miałbym teraz kupować coś innego... ;)

Podoba mi się, że jest kącik konsolowy (tylko trochę mały, jak na rozmiary tego rynku), albo kącik kulturalny (też mały, jak na...). :P

Śmieszą mnie tylko newsy, gdzie prawie każda gra jest tą wyczekiwaną, a ja jak zapamiętam z nich choć dwa tytuły to jest normalnie cud (no, nie licząc kontynuacji znanych gier). :lol: Pamiętam jeszcze te newsy o FarCry'u którego podobno nikt za bardzo nie wyczekiwał, a jednak ktoś z redaktorów już wtedy sobie zęby ostrzył na sam widok pierwszych screenów... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć, że moja przygoda z grami, komputerem, internetem i wszystkim podobnym zaczęła się właśnie od CD-ACTION, które kupowałem przed tym jak uruchomiłem swój pierwszy komputer. I powiem jedno przez te wszystkie lata CDA się zmienia ale tylko i wyłącznie na dobre. To prawda były bardziej lub mnie podobające mi się artykuły lub działy, ale to co mi się nie podoba(nie pasuje) nie oznacza że wszyscy mają takie samo zdanie. (nawiązuje do AR nowego CDA).

To tyle piszę to bo jestem nowy na forum:), a chciałem się wypowiedzieć na temat jedynego "edukacyjnego" pisma z branży komputerowej.

Sorry za jakiekolwiek błędy, ale mam dysortografię i mogę popełnić jakiś błąd, ale staram się tego nie robić.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje CDA gdy dorzucą coś fajnego. Brutalne, prawda? A widzicie, są tacy ludzie.. jeszcze mają tupet powiedzieć wam o tym! :P Cóż, nei każdy musi lubić to co wszyscy :) Wystarczają mi teksty z Playa (tak wiem, że wątłe i średnie - ale na co mi więcej? nie ma czasu...) uzupełniana wiedzą z pewnego portalu (pozdrawiam Wikingów! :P ). Ale CDA oczywiscie jak juz kupie, to przeczytam - i sporą kupkę już mam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sam nie wiem czemu już kupuję CDA. Po prostu stało się to dla mnie czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie mogę sobie wyobrazić, że odpuszczam sobie jakiś numer. Nawyk, nałóg, przyzwyczajenie w jednym. CD-Action to już niemal domownik :lol: Ostatnią pełną wersją jaką zainstalowałem był bodajże "Hitman" lub "Soldier of ortune", bo chciałem sobie przypomnieć klasykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-A kupuje dlatego, ze nie ma na polskim rynku lepsego CZASOPISMA DLA GRACZY*. Oto zalety:

-duuuzo stron

-swietne pelniaki

-o wszystkim wiedza jako pierwsi w polsce

-NL i AR

I jak mozna powiedziec ze jest lepsze pismo od CD-A?Czym inne moga sie pochwalic?Chyba tym ze przy takiej konkurencji jeszcze sie trzymaja... :P

*CZASOPISMO-nie gazeta i DLA GRACZY-a nie o grach.Te mysl dedykuje wszystkim ktorzy to myla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie CDA to zdecydowanie najlepsze pismo o grach, czy jak kto woli dla graczy w Polsce. Oczywiście ma ono swoje plusy i minus, ale sądzę, że jednak Play czy Click nie są w stanie zagrozić pozycji jaką obecnie na rynku posiada CDA. Patrząc z perspektywy grubości, że się tak wyrażę i bogatej zawartości nie jest ono znów aż takie drogie. Prawdą jest, że można znaleźć mniejsze i większe wady, ale nie warto w sumie o tym pisać. Jak dla mnie CDA jest po prostu najlepsze na rynku i dlatego go kupuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jasne, że dominuje :)

Dzisiaj nie wyobrażam sobie życia, bez ukochanego ekszynka pod ręką :D a najbardziej CDA lubię za:

- humor,

- NL,

- AR,

- recenzje,

- gry,

- i w ogóle za wszystko, i za to, że takie pismo powstało! ;)

a minus, to chyba jedyny jest, bo trza rano wstać do kiosku i wykupić "artefakt", zanim inni się zorientują ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...