Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ProVaX

Komputer za 3200zł

Polecane posty

  • Chyba najsensowniej wypada ta kość.
  • Do tego wypadałoby albo dołożyć aktualizację BIOSu (bo inaczej procesor może nie zadziałać), albo podmienić płytę na jakąś na nowszym chipsecie (np. przyzwoiciej wyposażona B250M-DS3H, bo w sumie totalna budżetówka na H110 wygląda w takiej obstawie dosyć słabo).
  • Zasilacz podmieniłbym na Vero L1 600W (lepsze bebechy i nieco więcej (zupełnie zbędnej) mocy, choć kosztem roku gwarancji), CX450M (lepsze bebechy, odpinane kable i 5-letnia gwarancja, ale w zamian "ledwie" 2-krotny zapas mocy), czy w wariancie na bogato - Supremo L2/M2 550 (zalety CXa + więcej mocy i wyższy certyfikat).
  • Jeżeli chodzi o kartę graficzną, to bardziej przekonuje mnie RX 480, tym bardziej biorąc pod uwagę obecną cenę XFX GTR.
  • I jak już pytasz o sugestie zmian - przeniósłbym pasek zadań na dół ;)

Dysk i napęd są na złączu SATA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio przekonuje mnie karta graficzna, ale poza tym jest generalnie ok.

Choć pozostaje jeszcze kwestia obudowy - generalnie się jej nie czepiam, bo jak bardzo Ci pasuje pod względem wizualnym, to raczej ciężko o alternatywę, ale właściwie warto zauważyć, że nie ma miejsca na napęd :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Gigabyte wyceną nie porywa - jak już, to proponowałbym dołożyć jeszcze kilka zł do wersji Xtreme, czy choćby MSI Gaming X (która ma cichsze chłodzenie, choć nie wiem, czy jest sens dopłacać względem Palita JS), no ale tak czy siak GTX 1060 za 1350-1400 zł to się średnio kalkuluje w porównaniu z RX 480 za 1120 zł nawet gdyby zapomnieć, że istnieje coś takiego jak DX12/Vulcan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DVI-I wiele nie zdziałasz, zważywszy że karta nie posiada takiego złącza (i w ogóle nie wysyła sygnału analogowego). Tak naprawdę to potrzebujesz aktywnego konwertera, ponoć najsensowniej wypadają te ze złącza DisplayPort (np. klik), choć tak czy siak ciężko mieć pewność, czy będzie działać bezproblemowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ProVaX napisał:

Potrzebuje też adaptera z DVI-I lub HDMI do D-Sub ponieważ mam świetny monitor 1080p bez HDMI

A nie masz w monitorze DVI albo DP? Generalnie monitory 1080p bez żadnego złącza cyfrowego to taka trochę egzotyka, rzadko się takie trafiają. Co to dokładnie za model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...