Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nord

Komputer - warto ?

Polecane posty

Cze! Jako, że mam ciagle problemy z komputerem, postanowiłem ze po prostu znajdę jakiś inny bez karty graficznej (ta akurat mam ze starego) . Wydaje się ze ten jest dobry, ale nie jestem pewny: http://allegro.pl/lenovo-m82-intel-i5-2400-4x3-40ghz-8gb-500gb-win7-i6652530613.html#mobile_specification . Jeżeli polecacie coś innego do tysiąca to możecie napisać. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zastanowić się nad zakupem następujących nowych podzespołów: Pentium G4560 (~290 zł) + płyta główna B250M (~310 zł) + 8GB DDR4 2400/CL14 (~270 zł) + zasilacz (200 zł). Do tego dołożyć resztę obecnych podzespołów, o ile są sprawne. Najlepiej napisz, czym obecnie dysponujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na systemie, to właściwie wielkiego wyboru nie masz - nowy Windows to wydatek rzędu 450-500 zł, a za 500-550 zł nie złoży się nic sensownego.
Z tym konkretnym zestawem jest jednak pewien problem - ma niestandardowe zasilanie płyty głównej, więc wymiana zasilacza (obecny najpewniej nie wystarczyłby do zasilenia sensownej karty graficznej) może się wiązać z wymianą również płyty głównej. Nieco lepiej wygląda to w np. takim Dellu, ale czy nie będzie problemów z ewentualną wymianą zasilacza/dołożeniem karty, to nie wiem.

Jeżeli na dołączonym systemie Ci nie zależy, to @Bull3t podał najsensowniejszą opcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, webtom napisał:

w np. takim Dellu, ale czy nie będzie problemów z ewentualną wymianą zasilacza

Z wymianą zasilaczy w zestawach mini/midi towera od Della z procesorami na LGA 1155/1150/1151 nie powinno być problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że samemu dokonywałem takiej wymiany to problemów nie ma, ale warto wsiąść zasilacz modularny, bo cable management w takiej niewielkiej obudowie przy dołożeniu jeszcze GPU to horror :P

 

Warto też zwracać uwagę na długość karty - R9 270X o długości 260 mm zmieścił się do takiego Della dosłownie na styk, problemem jest też fakt, że karta zakrywa złącza SATA - trzeba wyposażyć się w kabel kątowy (najlepiej podwójny ale od biedy starczy z jednej strony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...