Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

conti94

Komputer do gier 4k zł

Polecane posty

Witam, miałbym ogromną prośbę o pomoc w złożeniu komputera stacjonarnego.

 

  • Budżet na komputer: +/- 4000 zł
  • Części do kupienia: Wszystko + myszka, klawiatura, monitor( ich nie wliczam w cenę 4k)
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: Najnowsze gry
  • Preferowany sklep: Nie ma
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Raczej nie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak coś na procesorze Intel'a. Nie jest to wybór poparty jakimiś konkretnymi argumentami, aczkolwiek chciałbym coś z logiem Intel'a. Co do reszty podzespołów nie mam konkretnych upodobań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza coś takiego - czterordzeniowy procesor, 8GB RAMu (właściwie można by było pomyśleć o wzięciu od razu 16GB o nieco lepszej wycenie), przecudownie wyceniony RX 480 8GB, 240GB SSD i 1TB HDD i całkiem przyzwoita reszta. Można by było porozmawiać o ewentualnych alternatywach, ale na miesiąc przed zakupem i tak nie ma co przesadnie dopasowywać budżetu, bo dostępność i wycena poszczególnych podzespołów mogą się w międzyczasie kilka razy pozmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt się to kupy trzyma - nieopłacalny zasilacz, przesadnie budżetowa obudowa jak na sprzęt w tej cenie, procesor Skylake gdy na rynku jest nowsze Kaby Lake w podobnej cenie.

No i kupowanie GTX 1060 za 1450 zł gdy RX 480 od MSI można dorwać za 1200 zł to średni biznes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klik - nieco szybszy procesor, wspomniany RX 480, lepszy i tańszy zasilacz, dużo bogatsza płyta główna (ewentualnie możesz pomyśleć o podmianie na generalnie biedniejszą B250M-VDH, która ma jednak złącze USB 3.1 typu C), porządniejsza klawiatura, solidniejsza obudowa. Jakbyś był skłonny nieco dopłacić, to nie zaszkodzi wziąć od razu 16GB RAMu.

Mysz wywaliłem, bo byłoby mi wstyd linkować coś takiego ;) Na pewno musi być bezprzewodowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...